Puerto Rico czy Pokolenia???

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Puerto Rico czy Pokolenia???

Post autor: pieprzowa »

Hej,

szybkie pytanie:
staję przed wyborem Puerto Rico (nowe) lub Pokolenia.

Najczęściej będziemy grać w dwie osoby, ostatnio nabyłam Kawernę (chodzi mi żeby nie powielać mechanik)... Które wybrać, żeby po 3 grach nie odstawić na półkę i/lub aby działało na tyle osób?


Pzdr!
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4657
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1961 times

Re: Puerto Rico czy Pokolenia???

Post autor: warlock »

Jeśli nie planujesz zakupu dodatku do Pokoleń (Gospoda), to Puerto Rico będzie imo bardziej żywotnym tytułem. ALE - Puerto Rico na dwie osoby to trochę inna gra, pierwotnie nie była projektowana na dwóch graczy (3-5) i nie wszystkim wariant dwuosobowy się podoba ;).

Mimo wszystko na dwóch graczy kupiłbym Pokolenia ;). To naprawdę wciągające euro (przy czym cięższe do wytłumaczenia od Puerto Rico).
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Puerto Rico czy Pokolenia???

Post autor: pieprzowa »

Myślę, że teraz jeżeli jakakolwiek gra ma dodatek, to jego kupienie i tak będzie kwestia czasu :D mam juz sporo gier, w tym euro, wiec pewnie nie bedzie wyciagana co wieczór na stół. Bardziej zależy mi na niedublowaniu mechanik.
Mam i gram: mini-kolekcja
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Puerto Rico czy Pokolenia???

Post autor: dominGeS »

Hej
Na 2os zdecydowanie Pokolenia. Działa super w każdym składzie.
Puerto to gra dla mnie wyśmienita, ale nie siadamy do niej jeśli nie ma przynajmniej 4 graczy. Moim zdaniem nawet na 3 os kulawo działa.
lhw
Posty: 76
Rejestracja: 18 lut 2014, 21:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: Puerto Rico czy Pokolenia???

Post autor: lhw »

Grałem w obie, zarówno w wariancie na dwie jak i więcej osób.

Puerto Rico - dużo lepsza w większym gronie, ale na dwóch graczy też daje radę. Nie mniej jednak, jeśli rozgrywka będzie głównie na dwie osoby, przed zakupem wypada być świadomym zalet i wad tego wariantu, bo nie każdemu może się on spodobać.

Pokolenia - działa świetnie na każdą liczbę graczy, jednak bez dodatku Gospoda staje się dosyć powtarzalna i szybko się nudzi. Dodatek oferuje naprawdę sporo i jak dla mnie jest integralną częścią podstawki. Drugi dodatek Port też wnosi ciekawy zamiennik podróży, ale moim zdaniem nie jest on tak potrzebny jak Gospoda i często gramy bez niego.
ODPOWIEDZ