Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bea »

Wątpliwości związane z zasadami wyjaśniamy tutaj na innym podforum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... du#p565705
a_patch pisze:Śmieszne, jak zacząłem pisać tego posta to miałem znacznie więcej wątpliwości, ale w trakcie analizowania instrukcji (obu ENG i POL) parę się wyjaśniło.

O wariant solo mi się rozchodzi. Zwłaszcza o ruchy Gracza Niezależnego (GN) Oto moje pytania:
  1. "GN stara się zabijać jednostki jak najwyższego poziomu", czyli jak mu się nie uda, to atakuje niższe, a potem znaczniki, byle by zabić? Czy jego atak kończy się na najwyższej? W takim przypadku dodanie tarcz do specjalnych umiejętności jednostek zachowa je zawsze przy życiu (z wyjątkiem ataków Krabów van Dykena), czyli można ich używać jako tarcz.
  2. Czy jak GN ma do wybory zabić mój znacznik, albo neutralny, to który wybierze? Na przykład: w rejonie znajduje się znacznik neutralny, mój i jednostka pierwszego poziomu NG. Jak zabije moją, to nie będzie miał dominacji, a co za tym idzie punktów. Jak zabije neutralną, to ma możliwość zdobycia punktów za drugie miejsce.
  3. GN grający van Dykenem nie ma żadnych korzyści ze specjalnej zdolności Grajka, tak?
  4. Równocześnie ja, grając van Dykenem, nie mogę zdominować rejonu z uroczyskiem Grajkiem, w celu uzyskania czynnika M, ponieważ uroczysko zostanie przeniesione do Ciernia, a to się dzieje przed pobraniem zasobów. Trochę to utrudnia zbieranie czynnika M Pierowi.
  5. GN grajacy Fjollsfinnem, gdy ma oba Drakkary i dominuje tylko w jednym rejonie, to przenosi wszystkie jednostki do rejonu w którym NIE dominuje. Czy dzieje się tak nawet, gdy przez to straci dominację w obu rejonach?
  6. Zdolność Grabieży Oświeconych Istot dotyczy zasobów innego gracza, czy w przypadku gry solo, gdzie GN nie ma żadnych zasobów, biorę je sobie z banku?
a_patch
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2015, 17:56

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: a_patch »

Dzięki. Przeniosłem.

Sent from my Moto G using Tapatalk
Lacaniste
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lacaniste »

michal2014 pisze:Witam

Padało parę razy pytanie, ale nikt nie odpowiedzał.

Czy ktoś bawił sie w wariant solo ? Jak działa? Czy może ktoś się wypowiedzieć?
Czy warto kupić grę, jeżeli większość gier będę grał sam ?
czy ten wariant jest miodny, regrywalny?

Z góry dziekuję.
Być może na Twoje wątpliwości odpowie ten odcinek Box of Delights, który poświęcony jest właśnie tej grze.
Jeśli nie znasz - polecam ten kanał, prowadzony przez gościa, który skupia się przede wszystkim na solosach.
Znajdziesz tu, chyba najlepszy w sieci, przewodnik po zasadach Mage Knighta.

Pan Lodowego właśnie do mnie jedzie, w najbliższych dniach będę go testował - właśnie w wersji solo.

a tu link:
https://www.youtube.com/watch?v=Y8A2Txq-mcE
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: misioooo »

Ja grałem solo. Jeden raz. I pewnie jeszcze zagram. Nie jest łatwo. Gra jest zgoła inna niż "normalna". Wiemy co się wydarzy, które jednostki się przemieszczą, Vuko zawsze nas odwiedzi... I trzeba sobie z tym radzić - to bardziej jak rozwiązanie skomplikowanej zagadki z pewną losowością niż gra strategiczna. Jednak było całkiem przyjemnie. Za często tak nie zagram, bo jednak brakuje dużo temu tytułowi w porównaniu do innych, dedykowanych solówek. Jest wg mnie przynajmniej OK.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

ja przyznam szczerze, że po ostatniej partyjce to się poważnie zastanawiam czy się nie rozstać z tym tytułem. masakra. podejście po wielu miesiącach przerwy okazało się tak męczące i statyczne, że nie wiem co jest nie tak z tą grą....
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Ja też wróciłem do tytułu w zeszłym tygodniu po kilku miesiącach przerwy - u nas jednak, mam wrażenie, poszło dobrze :).
Graliśmy z zmianą dotyczącą możliwości wywołania Martwego Śniegu (który nadal uważam za najsłabszy element gry).
Partia 3 osobowa bez zielonej.

Możesz przybliżyć Wasz problem?

PS
W drugiej edycji była jeszcze zmiana dotycząca Faunów Zielonej - to pamiętam.
Przypomni ktoś, jakie jeszcze były zmiany? :oops:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

farmer pisze:Ja też wróciłem do tytułu w zeszłym tygodniu po kilku miesiącach przerwy - u nas jednak, mam wrażenie, poszło dobrze :).
Graliśmy z zmianą dotyczącą możliwości wywołania Martwego Śniegu (który nadal uważam za najsłabszy element gry).
Partia 3 osobowa bez zielonej.

Możesz przybliżyć Wasz problem?

PS
W drugiej edycji była jeszcze zmiana dotycząca Faunów Zielonej - to pamiętam.
Przypomni ktoś, jakie jeszcze były zmiany? :oops:

pozdr,
farm
Fauna można wyprowadzić z regionu bezpośrednio po zamknięciu, albo zostawić go i wyprowadzić później, nie jest tam unieruchomiony do końca gry.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

farmer pisze: Graliśmy z zmianą dotyczącą możliwości wywołania Martwego Śniegu (który nadal uważam za najsłabszy element gry).
Bo nim jest.
Jaką zmianą?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: misioooo »

Pewnie chodzi o to, że Żółty Śnieg może wywołać tylko gracz, który w ten sposób wygra grę... Czyli możliwa jest sytuacja, że żółty jest 1 pole przed końcem i gracze po prostu nie mogą czynić... Chyba, że Żółtek da im zwycięstwo. To jest w instrukcji wersji 2giej.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Pan_K »

Żółty Śnieg? 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
a_patch
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2015, 17:56

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: a_patch »

Gra w większą ilość graczy nie jest strasznie skomplikowana. A i owszem jest kilka niejasności, ale to raczej wina instrukcji niż samej gry. Przy solo już nie jest tak wesoło. Zasady dla dwóch graczy, które są bazą dla solo, nastręczają mnóstwo problemów (mój post trochę wyżej).

Martwy śnieg jest ważny dla fabuły. Powoduje również, że gracze bardziej dbają o swoje jednostki, zamiast rzucać je jak mięso armatnie. Pozwala też wygrać nawet, gdy pozostali gracze są znacznie wyżej w punktacji, czy w realizacji celów - to jest część strategii.

Nie znam pierwszej wersji, ale czytając instrukcję nie widzę zmian prócz Fauna i właśnie Martwego Śniegu. Faun może wyjść z zamkniętego rejonu, ale nie może tam wrócić, a zakończyć grę przez Martwy Śnieg może tylko gracz, który w ten sposób wygra grę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: misioooo »

Pan_K pisze:Żółty Śnieg? 8)
Panie K widział Pan kiedyś Martwy Śnieg? A widział Pan Żółty? Nawet znacznik w grze planszowej jest... Żółty ;P Tak go nazywamy, lepszy klimat ;P A Szczurzy Grajek sączy przez rureczkę jakiegoś drina... Trzeba klimat sobie tworzyć!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gromb »

Jak na sikasz na śnieg to jest żółty, wiem...widziałem i to nie po ćmoku[emoji14]

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

misioooo pisze:
Pan_K pisze:Żółty Śnieg? 8)
Panie K widział Pan kiedyś Martwy Śnieg? A widział Pan Żółty? Nawet znacznik w grze planszowej jest... Żółty ;P Tak go nazywamy, lepszy klimat ;P A Szczurzy Grajek sączy przez rureczkę jakiegoś drina... Trzeba klimat sobie tworzyć!
U nas też jest żółty śnieg, mimo że mamy znacznik premium. ;D
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Cin »

Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Pan_K »

Gromb pisze:Jak na sikasz na śnieg to jest żółty, wiem...widziałem i to nie po ćmoku[emoji14]

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieję, że nie jadłeś. Mama zawsze mówiła: synku, tylko nie jedz żółtego śniegu 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Pan_K pisze:
Gromb pisze:Jak na sikasz na śnieg to jest żółty, wiem...widziałem i to nie po ćmoku[emoji14]

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieję, że nie jadłeś. Mama zawsze mówiła: synku, tylko nie jedz żółtego śniegu 8)
To jest pierwsza rzecz jakiej uczą się mali Eskimosi: Że nie je się żółtego śniegu ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gromb »

Fakt mówiła. A martwego to już w ogóle nie tykaj. :c) ale czy ktoś widział martwy śnieg?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Col. Frost »

A widziałeś kiedy żywy śnieg? ;)
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Merigold »

A książkę czytali? To jest wybitnie gra dla tych co czytali i im się podobało. Tylko Cyfral brakuje...
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: misioooo »

Merigold pisze:A książkę czytali? To jest wybitnie gra dla tych co czytali i im się podobało. Tylko Cyfral brakuje...
Idź żółtego czy tam martwego sobie skosztuj... Bzdury pan piszesz. 8)
Jam nie czytał, mój planszówkowy dream-team też nie czytał (i nawet w 50% fantasy nie cierpi!), a gra się bardzo podoba...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rattkin »

Cyfral zresztą też jest, tylko bodaj na dodatkowych kafelkach Vuko.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Coin22 »

jak wygląda kwestia dostępności tej gry, na i-szopie widzę niewiele, czy to znaczy, że to już jakieś ostatnie sztuki tego tytułu? Będzie jakiś dodruk czy trzeba się spieszyć?

Tytuł mnie zainteresował ale nie jestem jeszcze w 100% przekonany czy warto, wolałbym jeszcze co nieco poczytać i pooglądać, bo w różnych recenzjach widzę mieszane uczucia.

Czy jest tu ktoś, komu z perspektywy czasu ta gra się nie podoba i może napisać dlaczego ?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Z tego co mi mignęło w jakiś dyskusjach, wynika że druga edycja PLO, a dokładniej instrukcja, zawiera jakieś babole. Odebrałem to, że część rzeczy jest dobrze przetłumaczona w pierwszej wersji. Czy to prawda? Jeśli tak to, które działy powinienem czytać z pierwszej a które z drugiej instrukcji?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Bedzie dodruk oraz dodatek

Red Imp
Po pierwsze figurki do Pana Lodowego Ogrodu właśnie są produkowane, więc niebawem będzie dostępna gra oraz kolekcjonerskie figurki, o które często pytacie. Kolejna sprawa to dodatek do PLO, w którym chcielibyśmy wprowadzić do gry figurki samych czyniących z ich umiejętnościami a to oznacza dla graczy większą „zadymę” w walce o Midgaard.
ODPOWIEDZ