Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piotrus
Posty: 44
Rejestracja: 13 gru 2012, 00:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: piotrus »

Witam. Pisze artykul na temat fenomenu grania, czy ktos ma moze dane dotyczeco ile kazdego roku osob przybywa na Pionek i inne duze konwenty? Zakladam, ze jest to trend rosnacy, ale jakby ktos mial dane numeryczne, bylbym bardzo wdzieczny. Jesli mozna, przy szacunkach bylbym bardzo wdzieczny za zrodla (najlepiej ze stron organizatorow czy gazet).

Drugie powiazane pytanie: czy zgodzicie sie, ze kazego roku jest wiecej miejsc do grania, i wiecej graczy?
BGG (Kolekcja - PM jesli ktos chce w cos zagrac w Katowicach)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: Goldberg »

Kolego może kolega sprecyzuje - chodzi o konwenty ogólnie (np. Pyrkon) czy imprezy strikte planszowkowe jak Pionek? Bo jeśli o konwenty to trend rośnie - Pyrkon 2014 to ponad 24tys ludzi - jeśli chodzi o imprezy strikte planszowkowe nie wiem. Czy przybywa miejsc do grania? Patrząc na Kraków np. Zdecydowanie tak. Dawno dawno temu GGff w imce i strych, teraz kilka sklepów, kilka knajp nastawionych na graczy (z własnymi grami na polce), czy jest więcej graczy...chyba tak skoro te przybytki nie bankrutują w ciagu roku to chyba ilośc graczy rośnie xD


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: MichalStajszczak »

Najbardziej miarodajne byłyby informacje na temat frekwencji na imprezach przeznaczonych wyłącznie dla graczy, takich jak Planszówki na Narodowym czy Pionek. Myślę, że organizatorzy takimi danymi dysponują, więc najlepiej zwrócić się bezpośrednio do nich. W przypadku imprez takich jak Pyrkon trudno określić, ile osób spośród ogólnej liczby uczestników odwiedziło Games Room, a przede wszystkim ile przyszło na konwent "z powodu gier".
Awatar użytkownika
piotrus
Posty: 44
Rejestracja: 13 gru 2012, 00:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: piotrus »

Goldberg pisze:Kolego może kolega sprecyzuje - chodzi o konwenty ogólnie (np. Pyrkon) czy imprezy strikte planszowkowe jak Pionek? Bo jeśli o konwenty to trend rośnie - Pyrkon 2014 to ponad 24tys ludzi - jeśli chodzi o imprezy strikte planszowkowe nie wiem. Czy przybywa miejsc do grania? Patrząc na Kraków np. Zdecydowanie tak. Dawno dawno temu GGff w imce i strych, teraz kilka sklepów, kilka knajp nastawionych na graczy (z własnymi grami na polce), czy jest więcej graczy...chyba tak skoro te przybytki nie bankrutują w ciagu roku to chyba ilośc graczy rośnie xD


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Chetnie zapoznam sie z wszlekimi statystykami, ale najbardziej interesuje mnie informacje nt. konwentow zwiazanych przede wszystkim z grami. Takie odpowiedniki zagranicznych GenConow czy Spiel, przede wszystkim.
BGG (Kolekcja - PM jesli ktos chce w cos zagrac w Katowicach)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: Goldberg »

...i znów kolego nie precyzyjnie...jakimi grami? Bo Spiel to głownie planszówki a GenCon to ogolnopojeta fantastyka i gry (rpg, wargaming, planszówki, komputery, costplay, manga/anime, książki, filmy...itp) co do dokładnych danych to skontaktował bym sie z orgami głównych conow w Polsce, albo takich które maja już powiedzmy 3/4 edycje. Google kalendarz konwentowy, będziesz miał namiary :) A Pyrkon to taki Polski GenCon :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s6polska
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2014, 15:31

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: s6polska »

Pionek
XXIV Edycja - ~1000 osób
XXV Edycja - 1500 osób (na akredytacji nie zapisywali dzieci)
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: azz »

Wg strony planszowkinanarodowym.pl:

2013 - 4315 osób
2014 - 5305 osób
2015 - 7220 osób
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: fluor »

Warszawska zjAva nie jest największym konwentem, ale na pewno jest poświęcona grom (przede wszystkim planszowym, chociaż część erpegowa i larpowa też są istotne), a poza tym chciałeś wszelkie statystyki:
Spoiler:
Frekwencja jest zależna od bardzo wielu czynników, natomiast linia trendu jest dość widoczna.
Awatar użytkownika
Sasannka
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: Sasannka »

W listopadzie 2016 na Festiwal Gramy (http://www.festiwalgramy.com) w Gdańsku przyszło 7600 osób (sobota i niedziela), nie licząc dzieci, które miały wstęp bezpłatny.
Pozdrawiam!

Sasannka :]
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Ile osob przychodzi na najwieksze konwenty?

Post autor: adikom5777 »

Sasannka pisze:W listopadzie 2016 na Festiwal Gramy (http://www.festiwalgramy.com) w Gdańsku przyszło 7600 osób (sobota i niedziela), nie licząc dzieci, które miały wstęp bezpłatny.
Ktoś tu korzysta z Deloriana ;)
ODPOWIEDZ