Munchkin - dodatki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mawi
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2014, 14:13

Munchkin - dodatki

Post autor: mawi »

1. Które dodatki polecacie do podstawki Munchkina Fantasy i dlaczego ? A które odradzacie ?

2. Przy okazji tematu które inne edycje Munckina można łączyć z podstawką Fantasy?
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Munchkin - dodatki

Post autor: Kapelatejesy »

Rewers karty jest jednakowy na pewno w fantasy, Legendy i Conan. Może w jakiś innych też, ale nie w wydanych w Polsce. O ile Conan nie porywa i jest raczej tylko dla uber fanów, to Legendy są całkiem niezłe.

Z dodatków, które znam najlepsze są IMO Kardynalne Błędy - karty są fajne i jest ich dosyć dużo. Kości zostały rzucone i Wielosieczny topór nic nie urywają i rzekłbym, że raczej nie warto. Tylko raz grałem w Rumaki Dopaki i nie widziałem wszystkich możliwości, ale mają ode mnie plusa. Nie grałem natomiast w Konia co uciągnie, ale ma najlepszy stosunek ilości kart do ceny.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin - dodatki

Post autor: Patyk »

Łączyć można wszystko, rewersy są inne, ale kart jest tak dużo, że informacja czy następna karta będzie z fantasy, Cthulhu czy zombie niczego nie zmienia tak naprawdę.
Co do dodatków do podstawki to częściowo zgadzam się z przedmówcą, ale według mnie najlepsze są Rumaki do paki jako że wprowadzają nowe mechaniki, a nie tylko nowe karty. Przy okazji trochę przyspieszają rozgrywkę bo postacie są silniejsze. Ew. jeszcze Pół konia... ze względu na większe możliwości multirasowości i klasowości.
Badhorse
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:36
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 4 times

Re: Munchkin - dodatki

Post autor: Badhorse »

1. Osobiście polecam Łowcy Głów lub Rumaki do Paki. Piętno Śmierci czyli 3,5 też jest fajne, ale tylko 55 kart, więc trzeba by poszukać w okazyjnej cenie. Gdybym sam miał dobierać do powyższych dodatek to pewnie kupiłbym Opętane Lochy coby trochę urozmaicić rozgrywkę.
Nie wiem w ile osób planujecie grać, ale nie polecam zbytnio rozbudowywać kolekcji Fantasy jeśli będzie więcej niż 5-6 osób, bo gra potrafi się wtedy ciągnąć niemiłosiernie.

2. Jak wyżej.
mawi
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2014, 14:13

Re: Munchkin - dodatki

Post autor: mawi »

Czy podsumowujac:

1.6 Kości zostały rzucone (30 kart)
2 Wielosieczny Topór (110)
3 Kardynalne Błędy (110)
3.5 Piętno Śmierci (55)
4 Rumaki do Paki (110)
5 Łowcy Głów (110)
6 Opętane lochy (20 kart lochów)
7/8 Pół konia, a Uciągnie Oszukując Oburącz (220)

Polecane - podsumowanie:
3, 3,5 (fajne ale mało kart), 4 (3 glos), 5 (1), 6 (1), 7/8 (1)
Niepolacane:
1.6 (1), 2 (1)

a Fantasy mieszane z Legendary - co o tym myslicie ? czy ktos ma jakies doswiadczenia na tym polu polaczenia ? :)
Ewentualnie inne opinie graczy Munchkina odnosnie dodatkow tez mile widziane.
Awatar użytkownika
Gungrave
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:23
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin - dodatki

Post autor: Gungrave »

Piękna śmierci raczej nie dostaniesz chyba ze z drugiej ręki
ODPOWIEDZ