[Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: ChlastBatem »

Wracając do tematu. Trzeba przestać gadać, a zacząć działać. Według mojego rozpoznania w terenie wybrałem jedną kawiarnię, która by idealnie pasowała do euro zmagań. Otóż proponuje cykliczne spotkania co dwa tygodnie (albo i częściej) w Cafe Cyganeria - centrum Gdyni. Myślę, że jeśli do planszówki zamówimy po ciastku czy herbacie, piwie to właściciele nie będą mieli nic przeciwko, że okopujemy jeden czy dwa stoliki przez parę godzin.

LINK

Obrazek

Obrazek

Mi pasuje aby spotkać się tam nawet jutro albo w niedzielę... lub coś w przyszłym tygodniu.

Jeśli byłyby problemy, zgrzyty to zawsze zostaje nam Caffe Anioł gdzie klimacik też miły.

Prosiłbym też o zgłaszanie się chętnych. Chcę stworzyć listę naszej grupy aby odpowiednio przygotować gry na daną ilość osób.

Tak więc kto jest chętny?! :D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 170 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: lacki2000 »

Te zdjęcia aktualne są? Bo Cyganeria była remontowana, chyba przez nowych właścicieli, potem chyba znów tam było pusto i teraz nie wiem czy tam coś jest. Ongiś bywaliśmy w Cyganerii (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=18913), nawet w kilkanaście osób :!: z tendencją spadkową do dwóch i zera :cry:
Ja chętny oczywiście jestem, kwestia dogadania terminów i chęci kilku innych forumowiczów :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: Bludgeon »

Bywaliście w playground cafe? Fajne miejsce do grania w centrum Gdyni ale niestety się zamknęli.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: th0m4s »

https://www.facebook.com/events/925489357547235/


Noc gier planszowych planszowych w Gdyni
16 stycznia o 17:00 do 17 stycznia o 7:00
Wymiennikownia
Kartuska 20b, Gdynia
Jeśli nie przeszkadzają wam młodsi gracze to warto się zainteresować.
Są tam też regularne spotkania z grami chyba we środy od 17.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze:Wracając do tematu. Trzeba przestać gadać, a zacząć działać. Według mojego rozpoznania w terenie wybrałem jedną kawiarnię, która by idealnie pasowała do euro zmagań. Otóż proponuje cykliczne spotkania co dwa tygodnie (albo i częściej) w Cafe Cyganeria - centrum Gdyni. Myślę, że jeśli do planszówki zamówimy po ciastku czy herbacie, piwie to właściciele nie będą mieli nic przeciwko, że okopujemy jeden czy dwa stoliki przez parę godzin.

LINK

Obrazek

Obrazek

Mi pasuje aby spotkać się tam nawet jutro albo w niedzielę... lub coś w przyszłym tygodniu.

Jeśli byłyby problemy, zgrzyty to zawsze zostaje nam Caffe Anioł gdzie klimacik też miły.

Prosiłbym też o zgłaszanie się chętnych. Chcę stworzyć listę naszej grupy aby odpowiednio przygotować gry na daną ilość osób.

Tak więc kto jest chętny?! :D
Jestem chętny.
Jeśli Cyganeria istnieje, to byłoby to genialne miejsce (także że względu na bliskość kolejki SKM).
Troszkę gorzej z terminem, bo do końca następnego tygodnia jestem w ciepłych krajach (no przesadziłem - bo w jednym tylko).
Ale potem bardzo chętnie...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: ChlastBatem »

Byłem dzisiaj w Cyganerii i jest elegancko jak na zdjęciach. Bardzo nam się spodobał klimat i do tego świetna muzyka - nienachalna.

Reasumując chętni na Cyganerię to:
- cezaras
- lacki2000

Co do terminu jeśli nie pasuje teraz najbliższy tydzień to od 17.01 możemy się zgadywać :)
Awatar użytkownika
wendiego
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2011, 23:16

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: wendiego »

Playground cafe zostało niestety zamknięte.

W Gdyni odbywają się cykliczne spotkania - jest nawet i stronka :)
http://www.meetup.com/Pozna%C5%84-Board ... 227958994/
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 170 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: lacki2000 »

wendiego pisze:Playground cafe zostało niestety zamknięte.

W Gdyni odbywają się cykliczne spotkania - jest nawet i stronka :)
http://www.meetup.com/Pozna%C5%84-Board ... 227958994/
Hmm, Poznań to dość daleko na południe wysunięta dzielnica Gdyni :P
Co do przyszłego tygodnia to ja jeszcze nie wiem dokładnie jakie wieczory będę miał wolne. Może co drugi wtorek Cyganeria, pomiędzy spotkaniami wojennymi w Cafe Anioł...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: Pan_Kracy »

ChlastBatem pisze:Byłem dzisiaj w Cyganerii i jest elegancko jak na zdjęciach. Bardzo nam się spodobał klimat i do tego świetna muzyka - nienachalna.

Reasumując chętni na Cyganerię to:
- cezaras
- lacki2000

Co do terminu jeśli nie pasuje teraz najbliższy tydzień to od 17.01 możemy się zgadywać :)
Czołem! Ja też chętnie pocisnę w jakiegoś sucharka (tylko żeby nie była to od razu coś a la Kawerna :wink: jestem raczej początkujący) Może Tzolkin, Five Tribes?

Z terminów: w tym tygodniu pn-śr
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: cezaras »

Pan_Kracy pisze:
ChlastBatem pisze:Byłem dzisiaj w Cyganerii i jest elegancko jak na zdjęciach. Bardzo nam się spodobał klimat i do tego świetna muzyka - nienachalna.

Reasumując chętni na Cyganerię to:
- cezaras
- lacki2000

Co do terminu jeśli nie pasuje teraz najbliższy tydzień to od 17.01 możemy się zgadywać :)
Czołem! Ja też chętnie pocisnę w jakiegoś sucharka (tylko żeby nie była to od razu coś a la Kawerna :wink: jestem raczej początkujący) Może Tzolkin, Five Tribes?

Z terminów: w tym tygodniu pn-śr
niestety - mimo powrotu z wojaży - w tym tygodniu nie dam rady :(
natomiast w kolejnym pasuje mi i wtorek i środa (26ty lub 27ty stycznia) - BTW: ja mogę zaczynać nawet przed 17tą (prosto z fabryki), a jakie godziny Wam pasują??


co do repertuaru to kwestia do ustalenia :) czy spróbujemy na początek zagrać coś co wszyscy znają ?? (i wtedy Tzolkin jak najbardziej :) ale może być róniweż Troyes czy jakiś klasyk typu Puerto Rico lub jakiś Feld)
czy raczej coś nowego?? (tu mam na myśli np. Mombasę - w którą grałem raz) lub jeszcze nie grane Haspelknecht, karciany Peloponnes i Moje Pokolenia)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: ChlastBatem »

27.01 bardzo mi pasuje (środa) :)

Co do moich euro-sucharów to mogę przynieść (jak i bardzo lubię):
- Alchemicy
- Zamki Burgundii
- Glen More
- La Granja
- Istambul
- Shakespeare
- Szklany Szlak (średnio pamiętam zasady)
- Trickerion (nie grałem i zasady nieogarnięte do końca)
- Zamki Szalonego Króla Ludwika


Wstępnie potwierdzone osoby na środę:
- cezaras
- Pan_Kracy
- lacki2000 ?

PS: Cezares bardzo chętnie zagram bo sam zamierzałem kupić w Troyes, Haspelknecht i Moje Pokolenia (jeśli mówimy o kościanej) - jestem bardzo ciekaw tych tytułów w praktyce ale zasad zbytnio nie znam. Natomiast znam dobrze Puerto Rico ale nie mam.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze:27.01 bardzo mi pasuje (środa) :)
znakomicie :)
mi w ogóle środy bardzo pasują
mam nadzieję, że ten termin pasuje nie tylko nam :)
BTW: może by założyć nowy wątek??
ChlastBatem pisze: Co do moich euro-sucharów to mogę przynieść (jak i bardzo lubię):
- Alchemicy
- Zamki Burgundii
- Glen More
- La Granja
- Istambul
- Shakespeare
- Szklany Szlak (średnio pamiętam zasady)
- Trickerion (nie grałem i zasady nieogarnięte do końca)
- Zamki Szalonego Króla Ludwika
gdy w odpowiedzi na pytanie "w co moglibyśmy zagrać ??" otrzymuję taką długą listę, to już im się podoba :)
tym bardziej, że kilka z tych tytułów uważam za świetne lub lepsze (Zamki, Glen More, la Granja, Shakespeare - chociaż tych dwóch ostatnich nie znam jeszcze bardzo dobrze)
ChlastBatem pisze: PS: Cezares bardzo chętnie zagram bo sam zamierzałem kupić w Troyes, Haspelknecht i Moje Pokolenia (jeśli mówimy o kościanej) - jestem bardzo ciekaw tych tytułów w praktyce ale zasad zbytnio nie znam. Natomiast znam dobrze Puerto Rico ale nie mam.
ta , chodziło o Pokolenia kościane - po polsku to są Nowe Pokolenia :) - zdecydowanie chętnie zagram
Troyes - lacki też gra w lidze online'owej, wiec zakładam, że do Troyes chętnie dołączy
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: [Gdynia] Środowe wieczory w SHAGA

Post autor: cezaras »

utworzyłem nowy wątek w temacie eurosucharzenia w Cyganerii
ODPOWIEDZ