Exoplanets

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Muad'Dib pisze:Mam za sobą pierwszą partię, w końcu, bo wątek pilnie śledziłem od początku jego powstania. Zasady są proste, tylko kwestia tych kafelków nie jest do końca przyjazna. Natychmiastowy efekt to jeszcze pół biedy ale i tak co chwila musiałem sprawdzać w podręcznej pomocy. Gorzej z tymi celami, przy swojej częstotliwości grania, raczej nigdy nie nauczę się ich na pamięć. Szkoda, że nie ma jakieś fajnej ikonografii (jak w Tzolkinie), która by po 1-2 partiach już dawało pojęcie jak działa dany cel. I za cholerę nie mogę znaleźć w instrukcji po co jest ten znacznik pierwszego gracza - czy w trakcie rozgrywki zmienia swojego właściciela?
Znacznik pierwszego gracza to nic innego jak upominek od wydawcy dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszej akcji na Kickstarterze - nic poza tym. Może być również znacznikiem aktywnego gracza i można sobie go podawać.
Postanowiliśmy jeszcze dodać coś od siebie, stąd i taki, drewniany upominek.

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets (wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

@Muad'Dib jeden z graczy na BGG zrobił taką serię naklejek na kafle przestrzeni. Jeżeli chcesz udostępnił plik który można wydrukować z zestawem takich naklejek (efekt na poniżsdzym zdjęciu). Dlaczego nie zrobiliśmy dodatkowej ikonografii na kaflach która pojawiłaby się w miejscu tekstu? opisywaliśmy to już w tym wątku - była to świadoma decyzja.

https://boardgamegeek.com/filepage/1239 ... e-stickers

Obrazek

Źródło: https://boardgamegeek.com/image/2722654/gruescher

Obrazek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

Z nieskrywaną przyjemnością wrzucamy recenzję z The Dice Tower
Cieszymy się bardzo, że Tom Vasel przyjął ciepło naszą grę :)

LINK DO RECENZJI
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 525 times

Re: Exoplanets

Post autor: kaszkiet »

Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że okładka jest nudna. Moim zdaniem jest zarówno ładna, jak i wyróżniająca się spośród innych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Exoplanets

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:Z nieskrywaną przyjemnością wrzucamy recenzję z The Dice Tower
Cieszymy się bardzo, że Tom Vasel przyjął ciepło naszą grę :)

LINK DO RECENZJI
Czy Tom V. czasami nie popełnił błędu - do stworzenia gatunku potrzeba chyba 4 życia, nie 5?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Exoplanets

Post autor: Pan_K »

Nie jest to jedyny jego błąd przy recenzowaniu produkcji B&D...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Exoplanets

Post autor: Toudi »

Pan_K pisze:Nie jest to jedyny jego błąd przy recenzowaniu produkcji B&D...
A jaki jeszcze?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Exoplanets

Post autor: Pan_K »

Druga recenzja ;)
EDIT: w ogóle ostatnio mam nieco dystansu do TV (Toma Vasela). Np. w Galleriście też jakieś lapsusy mechaniczne mu się zdarzyły. Mam wrażenie, że ma tego zbyt wiele do zrobienia i leci nieco po łebkach. A to odbija się na jakości i obiektywizmie oceny. Wciąż lubię go oglądać, ale coraz mniej podlegam na jego zdaniu. Jeśli już, to najchętniej oglądam ich wspólne topki, bo tam można mieć pewność, że mówią o tym, co na prawdę dobrze ograli.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Christoforos »

Recenzja Łukasza Hapki, w której również odnosi się do opinii Radho i Vasela
http://boardtime.pl/2015/12/exoplanets- ... enzja.html
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Exoplanets

Post autor: rattkin »

Ja jestem przekonany że TV gra raczej dobrze, tylko po prostu w trakcie recenzji coś tam przekręci. Przy takim przemiale, trudno się dziwić.

Ocena powyżej chyba słuszna: to jest dobra gra, ale nie tak dobra, na jaką chce wyglądać. Mimo to, jako gra środka, powinna się podobać okazjonalnym graczom.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Exoplanets

Post autor: misioooo »

Christoforos pisze:Recenzja Łukasza Hapki, w której również odnosi się do opinii Radho i Vasela
http://boardtime.pl/2015/12/exoplanets- ... enzja.html
Nie wiem, ale też coś źle, bo... Nie można naraz stworzyć od razu gatunku (4x zycie). Najpierw musi tam być życie w liczbie 1-3 i dopiero w kolejnej turze mogę dołożyć tyle życia, aby powstał gatunek ;)

Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

Andrew Brooks jest znany na BGG z bardzo kreatywnych kompozycji, do których wykorzystuje komponenty z danej gry. Tym razem na warsztat wziął grę Exoplanets (albowiem wsparł ja na Kickstarterze). Poniżej możecie podziwiać jego galerię - robi wrażenie.

Zachęcamy do obserowowania go na Twitterze https://twitter.com/UpliftAndrew
Zachęcamy również do "kciukowania" jego zdjęć w galerii zdjeć gry Exoplanets na BGG https://boardgamegeek.com/images/thing/ ... exoplanets

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: orzeh »

Ja może nie tak spektakularnie, podczas grania odrazu zauważyliśmy brak zasłonki aby mieć cele zawsze na oku :) Zrobiłem coś takiego:
https://goo.gl/photos/BfvRJpVCSAVU1C4f8

edit:
Plik pdf załadowałem na BGG, czeka na zatwierdzenie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 09:49 przez orzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

orzeh pisze:Ja może nie tak spektakularnie, podczas grania odrazu zauważyliśmy brak zasłonki aby mieć cele zawsze na oku :) Zrobiłem coś takiego:
https://goo.gl/photos/BfvRJpVCSAVU1C4f8
Bardzo miłe dla oka i fajna sprawa dla osób lubiących tego typu elementy!
Teraz trzeba pomyśleć jak wynagrodzić Twoją kreatywność :)
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Exoplanets

Post autor: HoLi »

Ja może nie tak spektakularnie, podczas grania odrazu zauważyliśmy brak zasłonki aby mieć cele zawsze na oku :) Zrobiłem coś takiego:
https://goo.gl/photos/BfvRJpVCSAVU1C4f8
Według mnie fajna sprawa, która wpasowuje się do gry + element ze ściągawką/pomocą dla gracza (co tu dużo mówić :) )
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

Myślimy, że warto się pochwalić artykułem w Tabletop Gaming Magazin :)

„Exoplanets is a truly charming game with some wonderful artwork and interesting mechanic”
„Make space on it in your collection”

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Exoplanets

Post autor: Hertil »

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak ta gra się rozrosła - śledziłem projekt od początku tematu na tym forum. Ode mnie ogromne gratulację! :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

Dzięki wielkie za miłe słowa! To jeszcze nie koniec rozwoju - niedługo będzie startować kampania na Kickstarterze realizowana przez amerykańskiego wydawcę gry Exoplanets - co będzie pierwszą taką sytuacją, w której to amerykanie będą odtwarzać kampanie po polskim projekcie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Exoplanets

Post autor: misioooo »

Sprawa prosta... Filip i Irek mają żetony zamiast krwi, na śniadanie zjadają garść kostek, a w ich głowach są plansze formatu A0. Po prostu rasowi gracze i pasjonaci. Jak się serce w pracę wkłada tak jak oni to robią, to tylko hicior może powstać.
Polak potrafi... 3 osobowe wydawnictwo i słynne z drugiej strony globu... Strach myśleć co będzie dalej!

Exoplanets przecież było na KS? Chyba, że mi się śniło i nie wiem skąd mam kafle "ks"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Exoplanets

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Sprawa prosta... Filip i Irek mają żetony zamiast krwi, na śniadanie zjadają garść kostek, a w ich głowach są plansze formatu A0. Po prostu rasowi gracze i pasjonaci. Jak się serce w pracę wkłada tak jak oni to robią, to tylko hicior może powstać.
Polak potrafi... 3 osobowe wydawnictwo i słynne z drugiej strony globu... Strach myśleć co będzie dalej!

Exoplanets przecież było na KS? Chyba, że mi się śniło i nie wiem skąd mam kafle "ks"
Tak było - tak sfinansowaliśmy tę grę ale amerykanie postanowili dla swojej edycji powtórzyć kampanię :) tak jak w Polsce na wspieram.to bardzo często pojawiają się gry z KSa
EDIT: Także powstaje dość niecodzienna sytuacja i chyba do tej pory niespotykana - na KS amerykanie dla swojej wersji powtórzą kampanię po Polakach :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Exoplanets

Post autor: Muad'Dib »

Dziś pojawiła okładka hamerykańskiej wersji Exoplanets. Całkiem całkiem wygląda ;) Ciekawe czy w wygląd elementów też będą ingerować ;)
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Exoplanets

Post autor: misioooo »

Ta ameriokładka ładna, ale jak dla mnie - nie do tej gry, a na pewno nie pasuje do (świetnej) oprawy graficznej Exoplanets :) Exoplanets to rodzinne euro jak dla mnie i polska kolorystyka świetnie to odzwierciedla moim zdaniem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Exoplanets

Post autor: rattkin »

Okładki często są rysowane przez innych artystów niż artwork i komponenty w środku. Jeśli Amerykanom taka bardziej podchodzi, w porządku :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Exoplanets

Post autor: misioooo »

Ej no, ale po Zamkach Ludwika wypadałoby im zablokować teraz możliwość produkcji ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ