Gra podobna do WN...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dewodaa pisze:
Geko pisze: Moim zdaniem Condottiere jako tako (czyt. można zagrać) chodzi na 3-4 graczy. Przy 6 można chwilami usnąć z nudów. Jak przeczytałem instrukcję, to ta gra wydawała mi się bardzo ciekawa. W praktyce okazała się taka sobie.
Ale grałeś według tego "jedynego słusznego" wariantu gry, co zasugerowano w recenzji w ŚGP?
Nie wiem o jaki wariant chodzi, bo nie mam jeszcze tego numeru ŚGP.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

"Jeden z tych wariantów ratuje grę - pozwala dobierać nowe karty po każdej bitwie". Nie wiem czy czegoś nie mieszam ale zamiast rozdania każdemu graczowi 10 kart, rozdaje się 7.
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dewodaa pisze:"Jeden z tych wariantów ratuje grę - pozwala dobierać nowe karty po każdej bitwie". Nie wiem czy czegoś nie mieszam ale zamiast rozdania każdemu graczowi 10 kart, rozdaje się 7.
Tak, ten wariant jest dużo lepszy. Co nie zmnienia faktu, że w 5-6 osób nie ma sensu grać IMO.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Byłem już bardzo bliski zakupu gry (zwłaszcza że na allegro za 5 dych z przesyłką wliczoną już można ją mieć) ale po tym co napisałeś Geko, zacząłem się zastanawiać. Dlategoż bo poniewoż właśnie docelowo do gry w 6 ją kupuję.

Co zatem z Iliadą? Jak ona chodzi na 6?
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dewodaa pisze:Byłem już bardzo bliski zakupu gry (zwłaszcza że na allegro za 5 dych z przesyłką wliczoną już można ją mieć) ale po tym co napisałeś Geko, zacząłem się zastanawiać. Dlategoż bo poniewoż właśnie docelowo do gry w 6 ją kupuję.
Nie chciałbym żeby moje zdanie aż tak wpływało na Twoją decyzję ale moi współgracze mieli też podobne opinie. Najlepej jakby się jeszcze ktoś inny wypowiedział, kto grał w innej grupie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Nie martw się Geko, poczekam jeszcze na inne opinie;).
qotsa, Puerto Rico kupię na pewno. Sytuacja przypomina trochę zakup WN. Jakoś nie specjalnie chciałem, raczej kupiłem bo po polsku i niby dobra w rankingu bgg... A jak zagrałem to się okazało jednym z lepszych zakupów moich;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Geko pisze:
dewodaa pisze:Byłem już bardzo bliski zakupu gry (zwłaszcza że na allegro za 5 dych z przesyłką wliczoną już można ją mieć) ale po tym co napisałeś Geko, zacząłem się zastanawiać. Dlategoż bo poniewoż właśnie docelowo do gry w 6 ją kupuję.
Nie chciałbym żeby moje zdanie aż tak wpływało na Twoją decyzję ale moi współgracze mieli też podobne opinie. Najlepej jakby się jeszcze ktoś inny wypowiedział, kto grał w innej grupie.
Edit: Pierwsza rozgrywka mi się nawet podobała. Druga już mniej:


http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 4124#64124


Trzecia też nie bardzo:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 5078#65078
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Ogólnie to kupuję jednak Starcrafta :D. Dalej Hanze, Puerto Rico i ?(Filary Ziemi, Goa, Notre Dame, nie wiem co jeszcze mi tu wskoczy), ale to już nie miejsce na takie dyskusje ;).

Ogólnie dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na Hanzę, przekonanie że Puerto Rico mieć powinienem (danie gwarancji na to ;) ) i.. wybicie mi z głowy Condottiere. Jak tak spojrzałem to nie potrzebuję gry o takim profilu. Jak będzie więcej graczy i średnia ilość czasu to Cytadela jest.
To by było na tyle
pozdrawiam;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra podobna do WN...

Post autor: mst »

To ja jeszcze dodam jedną rekomendację (mocno spóźnioną ale może na przyszłość się przyda, a dodatkowo gra dostępna aktualnie w bardzo atrakcyjnej cenie*) - Manhattan. Bardzo duża, zdecydowanie negatywna (wprawdzie nie burzy się przeciwnikom wieżowców ale za to je przejmuje) interakcja oraz losowość wynikająca z ograniczenia miejsc do budowania dociąganymi w każdej turze kartami.

* w mojej noworocznej promocji :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ