Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: karawanken »

adikom5777 pisze:
karawanken pisze:Oglądałem prezentacje na BGG i odniosłem wrażenie, że gra jest ogromna. Sporo kosztuje ale gdyby miała polską edycje mógł bym tyle wydać bo wygląda naprawdę fajnie. Żadna gra z prezentowanych gier tak mnie nie zaciekawiła (no może poza Strongholdem 2.0 ale tą i tak chciałem kupić).
Na polską edycję nie masz nawet co liczyć. Gra jest tak ciężka, że Kanban jest grą familijną. Jej ogrom przytłacza. Ale po poznaniu zasad, zaawansowani gracze odnajdą w niej mnóstwo radochy. Tak gra nie ma szans sprzedać się w dużym nakładzie. A wykonanie jest obłędne.


Jeśli jest aż tak ciężko, to u mnie chyba nawet fajny temat nie uratuje gry. Ale mimo to ciekawie to wygląda.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

I to mnie wkurza bardziej niż zwykłe obsuwy na KS. Wspierający mają jeszcze miesiąc czekania, a ludzie, którzy byli na Essen już mogą grać. Dodatkowo sklepy też niedługo będą pewnie rozprowadzać, a Ty wspieraczu grzecznie czekaj jeszcze miesiąc na swoją kopię. Wydaliśmy grę dzięki Tobie? Who cares!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

adikom5777 pisze:
karawanken pisze:Oglądałem prezentacje na BGG i odniosłem wrażenie, że gra jest ogromna. Sporo kosztuje ale gdyby miała polską edycje mógł bym tyle wydać bo wygląda naprawdę fajnie. Żadna gra z prezentowanych gier tak mnie nie zaciekawiła (no może poza Strongholdem 2.0 ale tą i tak chciałem kupić).
Na polską edycję nie masz nawet co liczyć. Gra jest tak ciężka, że Kanban jest grą familijną. Jej ogrom przytłacza. Ale po poznaniu zasad, zaawansowani gracze odnajdą w niej mnóstwo radochy. Tak gra nie ma szans sprzedać się w dużym nakładzie. A wykonanie jest obłędne.
Mógłbyś porównać złożoność i ciężkość do gry Alchemicy? Pytam gdyż Alchemików uwielbia moja luba, a gra w cale nie jest banalna. Więc liczę, że może świetna tematyka z podobnym poziomem ciężkości zaowocuje w kolejną ulubioną pozycję dla niej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

ChlastBatem pisze:Mógłbyś porównać złożoność i ciężkość do gry Alchemicy? Pytam gdyż Alchemików uwielbia moja luba, a gra w cale nie jest banalna. Więc liczę, że może świetna tematyka z podobnym poziomem ciężkości zaowocuje w kolejną ulubioną pozycję dla niej.
Złożoność Trickeriona leży w innym miejscu niż Alchemików. W Alchemikach masz sporo logiki i dedukcji i to zbieranie informacji i składanie ich do kupy robi złożoność. Trickerion to rozbudowane euro, z mnóstwem różnych zmiennych i możliwością wykorzystania pracy innego gracza dla swojej korzyści. Dlatego trochę zależy od tego co Twojej Lubej pasuje w Alchemikach.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

Gambit pisze:
ChlastBatem pisze:Mógłbyś porównać złożoność i ciężkość do gry Alchemicy? Pytam gdyż Alchemików uwielbia moja luba, a gra w cale nie jest banalna. Więc liczę, że może świetna tematyka z podobnym poziomem ciężkości zaowocuje w kolejną ulubioną pozycję dla niej.
Złożoność Trickeriona leży w innym miejscu niż Alchemików. W Alchemikach masz sporo logiki i dedukcji i to zbieranie informacji i składanie ich do kupy robi złożoność. Trickerion to rozbudowane euro, z mnóstwem różnych zmiennych i możliwością wykorzystania pracy innego gracza dla swojej korzyści. Dlatego trochę zależy od tego co Twojej Lubej pasuje w Alchemikach.
Cytując "ta gra jest ciekawa, robię coś na planszy aby coś odkryć, intryguje mnie każda kolejna zebrana informacja" + "gra jest śliczna i ocieka klimatem, wszystko ma sens".
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

ChlastBatem pisze:Cytując "ta gra jest ciekawa, robię coś na planszy aby coś odkryć, intryguje mnie każda kolejna zebrana informacja"
Z tego co wiem, tego w Trickerionie nie ma. To dość ciężki worker placement z mnóstwem opcji. Ale brak w nim dedukcji, składania fragmentów informacji do kupy i tym podobnych.
ChlastBatem pisze:"gra jest śliczna i ocieka klimatem, wszystko ma sens".
A to z tego co widziałem do tej pory (na filmikach i prezentacjach) się zgadza. Gra jest bardzo ładna i klimatyczna.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Toudi »

A wersja ktora mozna kupic w sklepie to ilusionist box czy legend box? :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: AkitaInu »

Gra plus stretch goale z kicka, ale nie wiem jaka wersja

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: crsunik »

Sądząc po opisie elementów wychodzi na to, że Legend Box. Chociaż to trochę dziwne, bo miał być dostępny "nieco później" jako oddzielny dodatek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Oglądałem prezentacje na BGG i odniosłem wrażenie, że gra jest ogromna. Sporo kosztuje ale gdyby miała polską edycje mógł bym tyle wydać bo wygląda naprawdę fajnie. Żadna gra z prezentowanych gier tak mnie nie zaciekawiła (no może poza Strongholdem 2.0 ale tą i tak chciałem kupić).
Się zdecyduj czy lubisz euro czy nie :)...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: karawanken »

Zaciekawił mnie wygląd i prezentacja gry. Lubię wiele rodzajów gier. Ale akurat do ciężkiego euro nie znalazł bym chętnych wśród stałych współgraczy. A juz na pewno skreśla to grę u mojej żony.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: ChlastBatem »

rastula pisze:
karawanken pisze:Oglądałem prezentacje na BGG i odniosłem wrażenie, że gra jest ogromna. Sporo kosztuje ale gdyby miała polską edycje mógł bym tyle wydać bo wygląda naprawdę fajnie. Żadna gra z prezentowanych gier tak mnie nie zaciekawiła (no może poza Strongholdem 2.0 ale tą i tak chciałem kupić).
Się zdecyduj czy lubisz euro czy nie :)...
Po kolekcji wnioskuję, że nie lubi euro :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: karawanken »

ChlastBatem pisze:
rastula pisze:
karawanken pisze:Oglądałem prezentacje na BGG i odniosłem wrażenie, że gra jest ogromna. Sporo kosztuje ale gdyby miała polską edycje mógł bym tyle wydać bo wygląda naprawdę fajnie. Żadna gra z prezentowanych gier tak mnie nie zaciekawiła (no może poza Strongholdem 2.0 ale tą i tak chciałem kupić).
Się zdecyduj czy lubisz euro czy nie :)...
Po kolekcji wnioskuję, że nie lubi euro :P
Przede wszystkim lubię gry planszowe i z chęcią zagram w każdą niezależnie od rodzaju. Nie kupuje euro bo żona nie lubi. Myślałem, że ta gra ją zainteresuje, ponieważ lubi gry ładne :D niestety jak usłyszała, że to ciężkie euro natychmiast wykluczyła możliwość zagrania.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: kaszkiet »

Trickerion to dla mnie gra targów - pozwolę sobie wkleić z wątku o Essen moje klika zdań o niej po zagraniu na Spiel:
kaszkiet pisze:Stosunkowo ciężkie Euro (w okolicach Tzolk'ina), w którym sporo rzeczy robi się jednocześnie z innymi graczami i rzeczywiście downtime jest dość niski.
W grze jesteśmy rywalizującymi ze sobą iluzjonistami, którzy najpierw przygotowują się do występu ucząc się nowych sztuczek i przygotowując się do nich wraz ze swoimi pomocnikami.
Z mechanik jest głównie worker placement wraz z punktami akcji (różni robotnicy dysponują inną ich liczbą).
Gra wygląda znakomicie i czuć w niej klimat filmów takich jak Prestiż, czy Iluzjonista z Edwardem Nortonem.
Co najważniejsze dla mnie, oprócz tego, że samo granie sprawia przyjemność, to fakt, że wszystko co robimy w Trickerionie ma sens tematyczny.
Żeby przygotować sztuczkę, potrzebujemy surowców - do czytania w myślach potrzebujemy luster, a do lewitacji m.in. liny (oszustwo!).
Gdy układamy program przedstawienia, umieszczamy na karcie przedstawienia żetony sztuczek. Żetony mają w rogach cztery symbole odpowiadające czterem rodzajom sztuczek. Gdy ułożymy żetony tak, że stykają się tymi samymi symbolami, dostajemy dodatkowe punkty sławy. Dlaczego? Bo nadaje to rytm przedstawienia i jedne sztuczki lepiej przechodzą w drugie, niż inne.
To nie Feld, gdy ustawiamy chatki na miejscu innych chatek, a mimo to te inne chatki zostają obok, a później możemy przesunąć panią, żeby dostać tatuaż lub muszlę.
Na targach graliśmy prawie całą podstawową wersję gry (bodaj 4 zamiast 5 rund). Grę kupiłem i za jakiś czas pewnie będę miał więcej do powiedzenia na jej temat.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: detrytusek »

Trickerion jest grą o podobnej ciężkości co Tzolkin? Bo wygląda dużo ciężej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rastula »

detrytusek pisze:Trickerion jest grą o podobnej ciężkości co Tzolkin? Bo wygląda dużo ciężej.


no ale w Tzolkinie połowę roboty robią kółka , a tu musisz liczyć na palcach ;)...żartuję, nie grałem Trickeriona, ale mechanizm ( dosłownie) w Tzolkinie załatwia sprawę genialnie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: detrytusek »

rastula pisze:
detrytusek pisze:Trickerion jest grą o podobnej ciężkości co Tzolkin? Bo wygląda dużo ciężej.


no ale w Tzolkinie połowę roboty robią kółka , a tu musisz liczyć na palcach ;)...żartuję, nie grałem Trickeriona, ale mechanizm ( dosłownie) w Tzolkinie załatwia sprawę genialnie.
no czyli sprawia, że on taki ciężki nie jest (to nie zarzut).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: kaszkiet »

W Tzolkina grałem dosyć dawno temu (będzie może i z rok), ale mniej więcej podobnie mi się mózg kręcił przy Trickerionie.
Może nabyłem doświadczenia i po prostu łatwiej mi wchodzą cięższe gry? :)
Na pewno pomaga, że - tak jak pisałem - wszystko co się robi ma sens i jest powiązane z tematem.
Grałem jednak w prostszą wersję bez jednego modułu na planszy i bez specjalnych zdolności iluzjonistów (które nie wiem w końcu czy są w dodatku uwzględnionym w podstawce, czy dopiero w osobnym dodatku, którego nie kupiłem).
A więc pełna gra w rezultacie może i przeskoczy poziom ciężkości Tzolkina, ale według mnie nie jakoś drastycznie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: detrytusek »

wcześniej ktoś określił Kanbana grą familijną przy niej, a Kanban lekki nie jest. Wg mnie skręca ku cięższym nawet. Tzolkin raczej nie skręca przynajmniej dla mnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: mnowaczy »

Grałem pierwszy raz w 4 osoby z dodatkiem Dark Alley i wyszedł z tego niezły mózgożer. Największe paraliże były spowodowane właśnie dodatkiem bo jednym workerem można nabyć kilka kart a na każdej jest trochę tekstu, który trzeba ogarnąć. Najgorsze, że jak weźmiemy jedną z wierzchu to odkrywa się kolejna którą możemy również zabrać itd. Kolejny paraliż następuje przy przydzielaniu tych kart pracownikom. Oprócz dylematu kogo gdzie wysłać dochodzi czy dać mu kartę specjalną czy nie, a jak na ręku kart można mieć sporo. Generalnie mózg parował, graliśmy długo ale nikt nie narzekał, nikt się nie nudził. Myślę, że na początek warto zagrać bez dodatku żeby się oswoić z mechanizmami mimo że wśród graczy występuje tendencja do grania od razu na pełnych zasadach bo podstawowa wersja to przecież gra familijna ;)

Drugi raz zagrałem w 2 osoby w wersję podstawową z 9 letnią córką i spokojnie dawała radę. Myślę, że kolejną partię rozegrałaby już bez podpowiedzi, więc nie taki diabeł straszny :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ardel12 »

Wiecie może gdzie można dostać jeszcze tą grę w tej dopasionej KS wersji?
Zamówienie na stronie wynosi 60$ co w porównaniu z ceną w sklepie na P przy obecnym kursie wychodzi na to samo (niestety w sklepie jest już niedostępne). Ktoś zamawiał może w taki sposób lub zna inny sklep oferujący ten tytuł?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ink »

Zobaczyłem, sprawdziłem, zrecenzowałem. To faktycznie jest takie dobre, jak wieść niesie.

Recenzja na Games Fanatic
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Gambit »

Ink pisze:Zobaczyłem, sprawdziłem, zrecenzowałem. To faktycznie jest takie dobre, jak wieść niesie.

Recenzja na Games Fanatic
A ja kurde ciągle czekam. Damn you! :)
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: rhcorvin »

Nie tylko Ty po przeczytaniu recenzji też chciałbym już mieć gierkę w swoich rękach. Jak nie wysadzą nic po drodze arabusy to jest mimo wszystko szansa;)
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion

Post autor: Ardel12 »

Udało mi się grę w końcu dorwać i zagrać w 3 osoby.
Zasady najprostsze nie są, ale na pewno poziom skomplikowania niższy niż w The Gallerist.

Sama plansza dla mnie i współgraczy troszkę nieczytelna, jednak ma swój klimat.
Partia trwała około 2h bez tłumaczenia zasad. Duża liczba możliwości, świetne książeczki dla każdego z graczy i sama szata graficzna po prostu miodzio. Gra ma bardzo krótką kołderkę. Graliśmy w podstawowy wariant bez Dark Alley, ale poziom skomplikowania był bardzo zadowalający. Czuje się też wyścig o najlepsze miejsca w teatrze i zgarnianie sławy. Gra ma świetny klimat.

Nie mogę jeszcze wystawić jakiejkolwiek noty, ale na pewno tytuł warty sprawdzenia.
ODPOWIEDZ