Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Za to mieszanie kart powinno się tam kogoś powiesić. Matko...rozkładanie tego to jakiś koszmar. Ale można popatrzeć, poprzytulać i w ogóle...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

I dlatego pewnie tak te karty pomieszali :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Porozkładałem, sprawdziłem...ufff...mam komplet :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ash »

Gambit pisze:Porozkładałem, sprawdziłem...ufff...mam komplet :)
Ja też :-)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: przemoo99 »

Ash pisze:
Gambit pisze:Porozkładałem, sprawdziłem...ufff...mam komplet :)
Ja też :-)
Ja o dziwo tez ;)
Planszówkowy maniak... :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ash »

Thorin pisze: Sama rozgrywka dla mnie jest mniej emocjonująca i mniej klimatyczna niż w Obcym.
No co ty/
Mechanika namierzania jest super. Nie spoilowałem sobie przed pierwszą rozgrywką, więc kiedy odsłoniłem 'no powder burns, no shrapnel' i zrozumiałem, że predzio będzie mnie flekował z wildsów jak ninja, nawet poza combat zone, to ciarki przeszły mnie po plecach :-)
Z tego co widziałem do tej pory znowu mamy masę kapitalnych pomysłów wiążących karty i mechanikę z fabułą filmów.

Myślę, że bohaterowie są mniej wyraziści niż w Obcym, stąd ciężej się z nimi identyfikować, ale jestem przekonany, że możliwość grania predatorem i potraktowanie takiej jazdy jako pełnoprawnej gry to zrekompensuje (Predatorzy mają tak samo rozbudowane decki HQ jak ludzie, tylko zamiast osób mają sprzęt).

EDIT. No i poległem na pierwszym scenariuszu. Wszystko szło super, ale w końcu awatar, na którym miałem 2 marki dostał kombo ze stunning blowami za 9 łącznie.
Jaki z tego morał? Jak weźmiesz na klatę 2 marki nie strugaj kozaka tylko sp. do śmigłowca.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Dobra, warto brać jak ma się aliena? Ktoś mieszał już predatora z alienem w misjach jak i polowaniach?
Karty wprowadzają dużo nowych umiejętności/zależności/comb ?

U mnie tryb kooperacji z jak bez zdrajcy w Alienie porządził. Nie wiem jak współgracze nastawią się na współzawodnictwo. Dużo negatywnej interakcji jest, czy w zależności od graczy/kart?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Ardel12 pisze:Dobra, warto brać jak ma się aliena? Ktoś mieszał już predatora z alienem w misjach jak i polowaniach?
Karty wprowadzają dużo nowych umiejętności/zależności/comb ?

U mnie tryb kooperacji z jak bez zdrajcy w Alienie porządził. Nie wiem jak współgracze nastawią się na współzawodnictwo. Dużo negatywnej interakcji jest, czy w zależności od graczy/kart?
Lubisz Predatora? Lubisz Legendary? Jesli na oba pytania odpowiedziałeś "tak", to bierz. Ja mam komplet Legendary i nie narzekam. Predator klimatycznie jest bardzo "alienowy".
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: minnen »

Rany! Najpierw Marvel, potem Alien - teraz portfel trzęsie się ze strachu przed kolejnym wydatkiem ;) Nienawidzę tego forum ;) Ale czekam jeszcze aż ktoś napisze coś na temat połączenia Predka z Alienem , bo w sumie to mnie najbardziej interesuje. Próbował już ktoś, coś?
Aha, no i Gambit - kiedy recka?
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

Wczoraj zagrałem oba scenariusze filmowe i na '1' poległem, choć 1 z 2 graczy przeżył, tzn. osiągnął minor victory, ale drugi w jednej turze dostał od Final Enemy strike'i za 5 pkt i padł bez życia :). W '2' osiągnąłem major victory i to bez większego wysiłku (chyba, że coś źle było zagrane). Mając kilka kart (każdy z graczy miał po 2) Keyesa, które pozwalają leczyć strike'i, praktycznie w 3-ech na 4-ry tury zawsze jakiś strike leczyłem. Dodatkowo chyba karty Hazard w '2' są mniej bolesne niż te z '1'.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

A norweskie sklepy w tyle, Predatora jeszcze nie maja, ale wczoraj przyszly mi w koncu Secret Wars Vol. 1 do Marvela, wieczor poswiecilem na "rytual" sortowania, sprawdzania czy nie ma brakow i koszulkowania, ale dzisiaj po pracy juz sobie przetestuje. Jak w takim tempie beda sprowadzac Predatora to pewnie w polskich sklepach beda juz mieli Secret Wars Vol.2, a ja dalej bede czekal na tego Predka ;)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Jelithe »

Polecicie jakiś filmik instruktażowy z wyjaśneniem zasad? Znalazłam tylko jeden na bgg, ale jakiś taki mało przejrzysty jest ^^'
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

minnen pisze:Rany! Najpierw Marvel, potem Alien - teraz portfel trzęsie się ze strachu przed kolejnym wydatkiem ;) Nienawidzę tego forum ;) Ale czekam jeszcze aż ktoś napisze coś na temat połączenia Predka z Alienem , bo w sumie to mnie najbardziej interesuje. Próbował już ktoś, coś?
Aha, no i Gambit - kiedy recka?
Recka w październiku, ale wcześniej będzie rozgrywka.

Co do łączenia Aliena i Predatora, to jest to dość proste. Grasz w Aliena, ale zamiast brać do HQ postacie z Aliena, bierzesz Predatorów. I grasz na punkty honoru. Jest grubo :) Może nie jest to dokładnie AvP o jakim można by marzyć, ale nie jest źle.
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: tequira »

Również jestem po rozpakowaniu. Jest komplet.
Nie mogę się doczekać graniem predatorami, wygląda to bardzo krwawo.
Choć granie ludźmi będzie przypominać Aliena, to w przeciwieństwie do niego, dużo bardziej mi pasuje tu miks z marvelem
i pojedynki predatory kontra Wolverine, Kraven, X-men czy Avengers. Może być epicko :-)
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Archiwista »

Rozpakowałem+Posortowałem+Przeliczyłem= Komplet :D

Teraz czas powiedzieć w starciu Predatorowi "You're One Ugly Motherf**ker" 8)
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: DDP »

Rozegrałem 3 partie (jako ludzie w pierwszy film - dżungla). Dwie partie trzyosobowe - predator nas rozwalił, nawet drugiego objectiva nie zrobiliśmy. W trzeciej partii - czteroosobowej było już inaczej. Trochę szczęścia, więcej kooperacji i udało się pokonać predatora. Przez chwilę myśleliśmy czy nie uciekać helikopterem ale w końcu opanowaliśmy sytuację i zabiliśmy gada :)

Jako posiadacz Aliena mogę dokonać kilku porównań:
- O ile Alien jest łatwiejszy na małą liczbę graczy (na dwóch jest wręcz za łatwy) o tyle Predator na 2-3 osoby jest wręcz za trudny, tak więc gry się ładnie uzupełniają pod tym względem (w Aliena najlepiej grać we 3, max 4, a w Predatora minimum 4). To zróżnicowanie wynika z mechaniki...
- O ile w Alienie koordynacja jest ważna, ale nie niezbędna do wygranej o tyle w Predatorze bez niej nie da się wygrać (m.in. nasze karty specjalne ról odpalają się tylko dzięki koordynatom no i sama gra jest trudniejsza).
- Co do klimatu to Alien jest trochę lepszy bo bardziej ta mechanika pasuje do wyłażących zewsząd alienów niż kryjącego się na drzewie pojedynczego predatora. W obcym jest stres przed facehuggerami (zwłaszcza na początku gry gdy jesteśmy słabi) a w predatorze przed byciem oznaczonym.
- W Alienie hazardy odnoszą się do kluczowych scen filmu, w Predatorze (przynajmniej pierwszym filmie) tego nie ma (ot dostajemy marka, który będzie nam bruździł do końca gry, kiedy pokażą się odpowiednie karty).
- Predator ma z kolei przewagę w game modach. W Alienie gra obcymi była słaba, a granie zdrajcą bardzo trudne, przez co oba tryby wydawały się dodane na siłę i ogólnie pomijalne. W Predatorze poza pełnym co-opem dostajemy tryb pełnej rywalizacji gdzie walczy się na punkty jak w Marvelu ale nie ma pseudo kooperacji, wręcz możemy się zabijać. Nie grałem predatorami jeszcze ale czuję, że tryb ten może sprawić, iż gra będzie ogólnie lepsza od Aliena.

Jak tylko rozegram drugi film oraz przynajmniej jedną partię jako predator to podzielę się dalszymi przemyśleniami. Na razie jest dobrze, a może być tylko lepiej...
Zawsze gram o zwycięstwo!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ash »

DDP pisze: - O ile Alien jest łatwiejszy na małą liczbę graczy (na dwóch jest wręcz za łatwy)
Nie jest, o ile zagrasz zgodnie z tabelką z predatora, na 0-1-2 (dwie osoby).

Zgodzę się natomiast, że Predator bardzo fajnie kompensuje większą liczbę graczy skalowaniem awatarów - i nie tylko. IMO to kolejny krok w udoskonalaniu tej świetnej gry.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Qlaqs »

Ash pisze:
DDP pisze: - O ile Alien jest łatwiejszy na małą liczbę graczy (na dwóch jest wręcz za łatwy)
Nie jest, o ile zagrasz zgodnie z tabelką z predatora, na 0-1-2 (dwie osoby).

Zgodzę się natomiast, że Predator bardzo fajnie kompensuje większą liczbę graczy skalowaniem awatarów - i nie tylko. IMO to kolejny krok w udoskonalaniu tej świetnej gry.
No dobra... Nie mam Predatora... W czym tkwi myk z tabelką? Jak grać w Aliena by był trudniejszy?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Pan_K »

W wątku dedykowanym alienowi jest sznurek do home rule'a na BGG utrudniającego wersję solo.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: DDP »

@Qlaqs: wejdź na bgg i ściagnij sobie zasady do Predatora. Jest w nich tabelka która mówi jak dodawać karty young blood/mercenaries/drone w Predatorze i Alienie. Nie ma już zasady ilość kart równa ilości graczy. Tabelka ta jest od wyjścia Predatora oficjalna również dla Aliena (co napisano w instrukcji do Predatora).
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Qlaqs »

DDP dzięki za informację ;)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Obiecałem recenzję i rozgrywkę. Dziś pokażę Wam rozgrywkę w Predatora...i to Predatorem. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

Gambit pisze:Obiecałem recenzję i rozgrywkę. Dziś pokażę Wam rozgrywkę w Predatora...i to Predatorem. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba w dwóch przypadkach (na pewno raz zaraz po 30 minucie gry) nie dołożyłeś kart z Prey do Wilds, co trochę Ci ułatwiło rozgrywkę.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Sekator »

No nie piszcie już nic, bo moja kopia leży w Planszomanii od miesiąca do odebrania. :cry:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Do mnie w koncu tez juz dotarl Predator. Wszystko jest, nie brakuje zadnych kart :)

Rozegralem juz po jednej partii w dwa scenariusze dla ludzi solo - pierwszy porazka, nawet do helikoptera nie udalo mi sie dostac. Drugi wydaje sie latwiejszy, udalo mi sie zabic final enemy. Zagralem tez raz Predatorem w oba "scenariusze" - latwiej gra sie niz ludzmi, ale sadze ze dopiero na kilku graczy ten tryb zyskuje, bo jest rywalizacja, i inni Predatorzy probuje Cie tez dopasc. Zagralem tez raz Predatorem w wersje AvP na scenariuszu z drugiej czesci filmu - poczatek wydawal sie spokojny, kompleks byl systematycznie czyszczony, ale jak pojawil sie drugi Hazard (zapelniajacy caly kompleks), i zaczely sie pojawiac Obcy porywajacy mi karty z HQ oraz Alien Queen, ktora szybko weszla do Combat Zone, to nie nadazalem wykupywac porwanych kart, a Krolowka bezkarnie tlukla mnie za dwa Strike co kazda ture... az w koncu mnie zatlukla.
ODPOWIEDZ