Czy jest jakas gra podobna do ...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Czy jest jakas gra podobna do ...

Post autor: Paweł Puzio »

Witam

Poszukuje gry, w ktora zagralbym z dziewczyna. Szukam gry, w ktorej zawarto polaczenie wojny i ekonomii. Dziewcze lubi gry typu ogame/plemiona . Szukalbym czegos podobnego, czyli mozliwosc rozbudowywania ekonomii terytorium i mlocenia sie miedzy graczami. Zdaje sie ze Warcraft spelnia te kryteria, ale czy sa jeszcze jakies ?

[Poprawione przez: Rathi]
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy jest jakas gra podobna do ...

Post autor: Earl_MW »

Paweł Puzio pisze:Szukal bym czegos podobnego, czyli mozliwosc rozbudowywania ekonomi terytorium i mlucenia sie miedzy graczami. Zdaje sie ze Warcraft spelnia te kryteria, ale czy sa jeszcze jakies ?
No więc Warcraft tak średnio spełnia. Znacznie bardziej, moim zdaniem, pasowałoby Mare Nostrum, czy Shogun. Chociaż żadna z nich nie nadaje się do gry w dwie osoby :/

Earl
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

W dziale Handel masz oferte sprzedazy Age of Mythology (adaptacji gry komputerowej) - mysle ze moglaby zainteresowac :-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Teoretycznie kryteria te spełnia gra Osada. Napisałem "teoretycznie", bo jeszcze w nią nie grałem i nie słyszałem zadnej opinii na temat tej gry.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

Kryteria na tyle ogólne, że mogłoby podejść jeszcze Antike - ale ta gra też raczej lubi większą liczbę osób biorących w niej udział.

Obawiam się zresztą, że ciężko będzie znaleźć dobrą dla dwóch osób grę łączącą w sobie rozbudowę i walkę, bo taka kombinacja ewidentnie preferuje liczniejsze grono grających. Trudno mi sobie wyobrazić jak mogłoby to dobrze działać na dwóch graczy - jak jeden zacznie wyścig zbrojeń to drugi jest do tego automatycznie zmuszony będąc jedyną potencjalną ofiarą i cały wątek gospodarczy bierze w łeb, bo gra zamienić się musi w zwyczajną wojenną rąbaninę. Z kolei z drugiej strony możliwość wygrania gry poprzez rozbudowę paraekonomii może skutkować tym, że nikt nawet nie pomyśli o wariancie siłowym, zwłaszcza jeśli jest on kosztowny i niesie duże ryzyko.

Tak czy owak, pomimo, że gra byłaby teoretycznie ekonomiczno-wojenna, to przy dwóch graczach musi pójść jednotorowo - ewentualnie z wariantem, że najpierw się rozbudowujemy na dwóch krańcach planszy, a potem jeden wielki armageddon - chyba, że na tym to miałoby właśnie polegać.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

A skad te osade wziac ?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

To jest polski produkt firmy Alexander. Gra została wydana kilka dni temu, więc w sklepach może jej jeszcze nie być. Myślę, że w ciągu kilku dni znajdzie się w ofercie jakiegoś sklepu internetowego, np. Planszomanii
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

Niekoniecznie musi byc na 2 osoby, moze byc na 3 i 4. Ogolnie szukam gry, ktora ma takie mozliwosci.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Age of Mythology mogłoby być. Tylko dobrze by najpierw spróbować, bo różnie ludziom podchodzi.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Osada dostępna jest w zwykłych sklepach zabawkowych, nie pytaj o samą grę bo nie grałem ;-)
ODPOWIEDZ