Jaka gra: strategiczna, czy ekonomiczna?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojtek »

Wracając do głównego wątku.
Z czystym sumieniem jako jedną z najlepszych gier polecam Wysokie Napięcie i w drugiej kolejności Puerto Rico, El Grande, Shoguna i Samuraja.
Tygrys i Eufrat i mnie nie podszedł i po raptem dwóch rozgrywkach czeka na lepsze czasy, a najprawdopodobniej jednak na sprzedaż.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3070
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Ekonomiczna to zdecydowanie Wysokie Napięcie. Im dłużej gram tym bardziej mi się podoba. A co do strategii, to zauroczył mnie ostatnio Perikles.
Poleciłbym takżę T&E ale jak widać nie wszyscy lubią układanie kafelków :)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Jako strategie ekonomiczne można także zaklasyfikować Książąt Florencji oraz Emira, oczywiście pomijając całą piękną otoczkę :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze:Jako strategie ekonomiczne można także zaklasyfikować (..)oraz Emira
Nie "można" , tylko trzeba :twisted:
Awatar użytkownika
feet1776
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2007, 11:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: feet1776 »

To se kupiłem "Wysokie Napięcie", grałem do tej pory 2 razy i jest nieźle. Co prawda wciąż mam kłopot ze zrozumieniem, kto jest zwyciężca w tej grze, ale powoli kumam o co chodzi. Gramy we dwójke - zdaje mnie się, że jeśli będzie więcej osób może być jeszcze ciekawej :lol:

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi!

ps. a moja kobieta i tak woli Osadników, nie da się jej przekonać; mamy umowę 1 gra na miesiąc, raz wybira ona raz ja (choć na razie ja nie wybrałe niczego ;)); graliśmy u znajomych, kupili dodatek żegalrzy - polecam :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

feet1776 pisze:To se kupiłem "Wysokie Napięcie", grałem do tej pory 2 razy i jest nieźle. Co prawda wciąż mam kłopot ze zrozumieniem, kto jest zwyciężca w tej grze
Osoba, ktora w ostatniej fazie ostatniej kolejki zasili najwiecej punktow odbiorczych. Ostatnia kolejka nastepuje gdy ktos zbuduje X domkow (gra konczy sie na koniec tej kolejki). X w zaleznosci od liczby graczy.
feet1776 pisze:ps. a moja kobieta i tak woli Osadników
I ma racje :) Chociaz WN jest jedna z moich ulubionych gier, to na BSW mam rozegrane zaledwie 11 gier, a Osadnikow 226.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
feet1776
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2007, 11:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: feet1776 »

I dlatego to będzie kolejny zakup - przewiduję to już dzisiaj :-)
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

a ja polecę Mare Nostrum lub Game of Throne :)

czytste strategia a MN z elementami eknomi i licytacji :) (zresztąGoT takze ma elementy licytacji)
ODPOWIEDZ