(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

sillue pisze:mam w torbie DoW, LoS z dodatkiem
A cóż to za skróty?
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

wzdech, po namysle sie nie wyrobie, praca nadal ode mnie czegos chce :(
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Paskudnik »

sillue pisze:mam w torbie DoW, LoS z dodatkiem, El Gaucho i coś na przeczekanie... dotrę przed 17...
El Gaucho to taki komiks chyba?? - Sprzedaj mi! 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Lothrain »

jingowawa pisze:
sillue pisze:mam w torbie DoW, LoS z dodatkiem
A cóż to za skróty?
Waść pytasz o takie rzeczy? Dead of Winter i ulubiona gra sillue - Los Wyzwanios. Akurat jest w przecenie w Rebelu - łapaaaaać ;)
http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/ ... anios.html


...
Chyba że jednak chodzi o League of Six.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

Lothrain pisze:
jingowawa pisze:
sillue pisze:mam w torbie DoW, LoS z dodatkiem
A cóż to za skróty?
Waść pytasz o takie rzeczy? Dead of Winter i ulubiona gra sillue - Los Wyzwanios. Akurat jest w przecenie w Rebelu - łapaaaaać ;)
http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/ ... anios.html


...
Chyba że jednak chodzi o League of Six.
Dogs of War

jednak skróty zaczynają się robić wieloznaczne... :mrgreen:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 406 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

My wczoraj z l.a.d.'em przyszliśmy za późno i wszystkie stoły były już pozajmowane bez widoków na szybkie zakończenie rozgrywek. Postanowiliśmy więc założyć tymczasową filię w niedalekim Paradoksie.

Mieliśmy plan zagrania w Zimną Wojnę, ale obaj mieliśmy chyba zbyt zajęte głowy i postawiliśmy na lżejsze tytuły.

Jako pierwszy na linii stanął Patrizier Michaela Schachta. Jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać w tę grę, ale naprawdę ją lubię. Prościutkie zasady, błyskawiczny czas gry i przestrzenne budowanie wieżyczek. Łukasz niestety po raz kolejny mnie złoił, ale frajdę z gry mam i tak za każdym razem ;)

Na drugą nóżkę wyborny, tłuściutki YINSH, czyli najwybitniejszy, moim skromnym zdaniem, przedstawiciel projektu GIPF. Łukasz rzutem na taśmę pokonał mnie trzy do dwóch, ale walka była wyrównana do samego końca!

Daniem głównym okazało się W Roku Smoka, czyli jeden z moich najbardziej nielubianych Feldów. Postanowiłem dać szansę, ale to jednak nie jest gra dla mnie. po prostu nie lubię, jak coś buduję czy kogoś zatrudniam, a potem ktoś (lub gra) mi to burzy i zabija. Niby w dwie osoby troszkę więcej można przykontrolować, ale i tak jakoś fuj. Wygrałem książkowcami - punktowałem konsekwentnie nie zważając na katastrofalne skutki wydarzeń. Niestety, słodycz wygranej popsuł fakt, że zagraliśmy troszkę niezgodnie z zasadami.

Na deser poszła Neuroshima Hex, w której Łukasz udowodnił wyższość czerwonych nad zielonymi.

Udany wieczór :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Wczoraj interesujący wieczór.

W Książętach Florencji zastosowałem nietypową (tzn. szaloną :) ) strategię zaledwie 3 dzieł, architektów, mnóstwa budynków i kart prestiżu. 3 dzieła wyglądały słabawo, ale wylądowałem tylko 4 pkt. za zwycięzcą (siepu), który bardziej klasycznie miał 5 dzieł. Zaskoczył mnie Kuba z 7 dziełami, ale i tak nie wystarczyło to na coś innego niż ostatnie miejsce.
Grę kontrolowałem średnio - ale tak to jest gdy gra się w KF od święta. I oczywiście kolejny raz kontrola będzie pewnie równie średnia :) :(

Kolejną (i ostatnią) pozycją było Elysium. Intrygująca gra (choć podobieństw do Race'a i 7 Wonders nie dopatrzyłem się). Karcianka, która rozkręca się z tury na turę. Pierwsze tury są średnio emocjonujące - jakieś tam karty pozyskuje się do swojego tableau z puli ogólnej, licząc że ich zdolności pomogą nam kilka razy w ciągu gry. Pod koniec (powiedzmy 2 ostatnie tury - na 5) robi się jednak naprawdę gęsto i gorąco. Krytyczne staje się przeniesienie kart z tableau do własnej strefy punktującej - ilość przenoszonych kart zależy od kilku czynników m.in. kolejności graczy (którą też się kontroluje). Negatywna interakcja z niektórych wybieranych kart potrafi mocno uderzyć i zniszczyć cenne karty współgraczom. Brakuje czasu, zdolności przenoszących, pojawiają się dylematy...
Ostatecznie chcemy z przeniesionych kart mieć zbudowane sety. Sety punktują same w sobie i dodatkowo dają bonusy w określonych kategoriach setów. Żetony z VPkami zbiera się także podczas gry.
W mechanice gry jest kilka zupełnie oryginalnych rozwiązań a jako całość sprawia ona sensowne wrażenie. Szczególnie błyszczy pod koniec - jest wtedy sporo decyzji, możliwości, zdolności gotowych do użycia przed graczami, ale nie czuć downtime'u, bo gdy inni myślą, ja tez mam nad czym myśleć i jest przyjemne uczucie kombinowania zamiast zmęczenia PRZEkombinowaniem.
Ciekawe jak z regrywalnością... 5 z 8 ras wykorzystywanych losowo w każdej rozgrywce na plus ale to jeszcze nic nie gwarantuje. Pytanie czy nie będę powtarzał tych samych strategii, zagrań etc. podczas kolejnych rozgrywek z danymi rasami.
Ciekawa pozycja choć żeby mieć ostateczne zdanie musiałbym jeszcze zagrać kilka razy, bo wczoraj to było czyste rozpoznanie - które karty, kombinacje, wybory są dobre a które niekoniecznie. Jeśli kombosy i 'jedynie słuszne ścieżki' nie zaczną się powtarzać i jeśli element taktyczny będzie wprowadzał za każdym razem pozytywny ferment i ciekawe dylematy, to będzie można się w grze zakochać :) 'Jeśli'...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Będę poniedziałek ok. 17 z szybka gra pt. Gaja. Szukam chętnych do testowania, Gigi się wstępnie zadeklarował.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1191
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 292 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

To jak, będzie te Clinic jutro jak się umawialiśmy tydzień temu?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja wezmę Piekło Okopów - po lekturze instrukcji zapowiada się zaskakująco ciekawa gra i ładnie wypośrodkowana pod kątem ciężkości: nie za trudna i nie zbyt trywialna. Może znajdą się ochotnicy na tę 2-osobówkę?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: gigi »

Geko pisze:Będę poniedziałek ok. 17 z szybka gra pt. Gaja. Szukam chętnych do testowania, Gigi się wstępnie z
Potwierdzam ,będę i chętnie zagram;)
Jak starczy czasu ,to chętnie zagram w Jaxem w "Piekło okopów".
Jirian - weź proszę Metropolię dla mnie.
Paskudnik - nadal skupujesz dobre komiksy w dobrej cenie ?
Mam Spirita i Człowieka w próbówce do sprzedania.
Będę przed 17:00
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 85 times
Been thanked: 14 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Arasq »

Będę z Clinic chwilę przed 18:00 więc zapraszam do gry.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1191
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 292 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

W takim razie będę koło 18 na Clinic.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 406 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja będę ok 18:30 i chętnie dołączę do czegoś.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Jutro jakoś po 17.30 mam nadzieje, że wystartuje Fresco Big Box.
Jak ktoś chętny to zapraszam. Prośba tylko o choć zapoznanie się z regułami podstawki.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

sipio pisze:Jutro jakoś po 17.30 mam nadzieje, że wystartuje Fresco Big Box.
Jak ktoś chętny to zapraszam. Prośba tylko o choć zapoznanie się z regułami podstawki.
Dzięki za poniedziałkową gry. Miło było wpaść do Chwili po dłuższej przerwie i spotkać m.in. Staszka w jego tęczowej bluzce;)

Fresco ze wszystkimi dodatkami już trochę za rozpasane się zrobiło, zwłaszcza, że dodatki są nierówne, optymalnie chyba byłoby wybrać tak z połowę. No, ale fajnie było zagrać.

Elizjum na 3 osoby było dziwną partią - wszyscy myśleliśmy, że po 2 kolejce już znamy zwycięzce, a ten finalnie okazał się 3., choć wyniki były bardzo bliskie: 60, 61, 62 pkt. Niemniej gra najlepiej chodzi na 2 osoby, a jednak jest wiele równie dobrych, a przy okazji znacznie tańszych dwuosobówek...
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

No tak, bluzka skojarzyła się niektórym z referendum w Irlandii,ale ci którzy choć trochę mnie znają wiedzą, że to raczej przypadek :) Widzisz Jingo zwróciłem na siebie uwagę, choć jak mówi Macek....w tłumie zawsze pierwszy zwraca na siebie uwagę.... :lol:
Tak dla wyjaśnienia-ona na środku miała narysowaną pacyfkę i dotyczy na szczęście tamtych( 60's) czasów. Chciałem przypomnieć tą koszulką, że nie trzeba po pewnego rodzaju porażce , wprowadzać od razu wojny. Politycznie to tyle.
Poza polityką( i ewentualnie strojami) , mimo wszystko gry też były na tapecie i w naszej ekipie.
Najpierw Pay Dirt- mnie nie kupił-za długo , zbyt losowa i po prostu za nudno. Nie ma też chyba nic szczególnego w tej grze, może poza wyjątkowo efektownymi bryłkami złota.
Później Kraftwagen- wciąż uważam za naprawdę dobrą grę, ale nie wiem czy nie powinno się wprowadzić jakiegoś homerula z kartami- są baaaaardzo nierówne i mogą mieć bardzo duże znaczenie przy końcowym wyniku.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:No tak, bluzka skojarzyła się niektórym z referendum w Irlandii,ale ci którzy choć trochę mnie znają wiedzą, że to raczej przypadek :) Widzisz Jingo zwróciłem na siebie uwagę, choć jak mówi Macek....w tłumie zawsze pierwszy zwraca na siebie uwagę.... :lol:
Niektórzy - jak bezkarny twórca słynnego podatku, który do dziś łupi kieszenie Polaków, ale za to gorący oponent podatku od banków - nazwaliby cię 'komediantem'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

jingowawa pisze:Fresco ze wszystkimi dodatkami już trochę za rozpasane się zrobiło, zwłaszcza, że dodatki są nierówne, optymalnie chyba byłoby wybrać tak z połowę. No, ale fajnie było zagrać.
Dzięki również za partyjki. Na początku udało mi się skusić Cina i Kubę na Szkołe Alchemii (jedna z dwóch karcianek rosyjskich autorów wydanych przez G3)
ale niestety nic wartego uwagi.

Co do Fresco to plan był taki, że mieliśmy grać ze wszystkim 10 dodatkami plus Queeenie ale, że do gry zasiadło dwie osoby kompletnie nie znającej gry to zagraliśmy w końcu
bez ostatniego 10 dodatku Medicusa, która miesza najbardziej ze wszystkich dodatków bo zmienia kilka innych akcji w grze. Inne zazwyczaj dodają jeden dodatkowy element/akcję, który trzeba wziąć pod uwagę. Jednak wyniki końcowe wskazują, że zarówno Siepiu jak i Kuba spokojnie dali radę.

Jax a ile Wam w końcu się zeszło na Loyangu?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sipio pisze:Jax a ile Wam w końcu się zeszło na Loyangu?
Kosmicznie długo, nawet nie liczyłem, 3 czy może bardziej 4 godziny. Co jest nieakceptowalnym czasem przy 3 graczach. No ale jedna osoba bardzo mocno zamulała.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

jingowawa pisze: Dzięki za poniedziałkową gry. Miło było wpaść do Chwili po dłuższej przerwie i spotkać m.in. Staszka w jego tęczowej bluzce;)
Rozumiem, że słowo "bluzka" zostało użyte świadomie, bo to ewidentnie damska część garderoby. :)



Loyang i 4h? Grubo.... Fakt, że ta gra do ucieleśnienie optymalizacji. Można się zawiesić.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Się mi przypomniało. W ostatni poniedziałek zgarnąłem porzuconą przez kogoś matę.
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 237
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: MarekB »

Czy ktoś byłby zainteresowany dzisiaj skirmishem w Imperial Assault?
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tequira »

Ja będę o 21.30 i zdecydowanie jestem zainteresowany jeśli mi wszystko wytłumaczysz :-)
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 237
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: MarekB »

OK, to do zobaczenia :)
ODPOWIEDZ