Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Właśnie podliczyłem karty z nowego dodatku, brakuje jednej karty klasy : |
No nic, trzeba do Galakty napisać maila...
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirwei »

Czy ktoś z was próbował grać na styl imperial Assault czyli naprzemienna aktywacja bohaterów / potworów?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Grałem i wg mnie ani lepiej ani gorzej. Na pewno gra się łatwiej bo od razu reaguje się na to, co się dzieje na mapie.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Mysado
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2014, 16:12

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Mysado »

Witam, czy jakaś dobra dusza mogłaby zeskanować mi karty bohaterów z conversion kita, którzy byli gratisowo w DungeonQuest? Niedawno kupiłem Descenta a gratisowo do DungeonQuesta dali karty do pierwszej edycji... A jednak nie mam po co kupić całego conversion kita dla 6 postaci. W szczególności, że jest niedostępny...
Z góry dziękuję ;3
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: aaxxee »

Fegat pisze:Gdyby się okazało, że nie uwzględnią, napisz PW a zeskanuję Ci w dobrej rozdziałce karty bohaterów
Dzieki. Karty bohaterów dziś dotarły:)
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 80
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Abaddon1991 »

Czy któryś z dodatków do 2 edycji Descenta zawiera bohaterów z rozszerzenia do 1ed. Tomb of Ice? (szczególnie chodzi mi o postać Okaluk and Rakash)
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Witam
Mam pytanie odnośnie zasad.
Bohater posiada broń na której jest tekst poprzedzony strzałką i jego początek to wykonaj atak... ale mam pytanie czy taka bronia można atakować 2 razy? Mowa o tej broni https://www.google.pl/search?q=Shadow+o ... B500%3B767
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ignus »

z tego co pamiętam to nie. jak jest umiejętność ze strzałką to można jej użyć raz na rundę.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Całkiem prosto się obronić przed tym ;-) tzn robić tak żeby wchodziło tylko w jednego potwora, w większości map to możliwe. Wtedy ta broń jest gorsza niż inne dwuręczne. Żadnego pierca nie ma, żadnych surge itp itd ;)
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

ale normalnie 2 atakli wykonuje sie ta bronia?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Z tego co pamiętam i z tego co kolega pisał wyżej to chyba tylko raz. Jest tam w końću strzałka która oznacza atak specjalny / umiejętność
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Specjalne
W trakcie przygód i kampanii gracze mogą wejść w posiadanie kart
przeszukiwania, kart przedmiotów sklepowych i kart reliktów, które
zawierają akcje oznaczone symbolem-> . Z tych akcji można korzystać
w ten sam sposób, co z umiejętności opisanych na kartach klasy. Symbolem ->

oznaczono też niektóre bohaterskie wyczyny – takie wyczyny wymagają akcji,
aby je wykorzystać (patrz „Bohaterskie wyczyny” na stronie 15).
A na stronie 15 jest napisane za raz na quest:P wiec cos nie tak

Albo ja mam inne dość nowatorska interpretację ze atakując ta bronią atakuje jak zwyklą oburęczną ale... jesli chce skorzystać z opisu karty to musze wydac 2 akcję OoO
Ostatnio zmieniony 03 cze 2015, 11:58 przez Buczek79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Bohaterski wyczyn postaci używasz raz na quest. Przedmioty ze strzałką "tapujesz" jeśli dobrze pamiętam i wykorzystujesz raz na swoją turę.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Gambit pisze:Bohaterski wyczyn postaci używasz raz na quest. Przedmioty ze strzałką "tapujesz" jeśli dobrze pamiętam i wykorzystujesz raz na swoją turę.
Hmm ale to by oznaczało że tą bronią można zaatakować tylko raz z użyciem tego skilla i tyle. A mi sięwydaje że można zaatakować dwa razy ale tylko raz użyć tego skilla
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:
Gambit pisze:Bohaterski wyczyn postaci używasz raz na quest. Przedmioty ze strzałką "tapujesz" jeśli dobrze pamiętam i wykorzystujesz raz na swoją turę.
Hmm ale to by oznaczało że tą bronią można zaatakować tylko raz z użyciem tego skilla i tyle. A mi sięwydaje że można zaatakować dwa razy ale tylko raz użyć tego skilla
Zgadza się. Raz na turę jest skill.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Nie mam przy sobie zasad, ale jak dobrze pamiętam to można zaatakować 2x w trakcie swojej aktywacji. Symbol strzaleczki to akcja, a w tym wypadku akcja ataku, wiec moim zdaniem można 2x tego zaatakować ponieważ nie każą wyczerpać tej karty.
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Powiem tak: jesli gra się z tokenami to za 2 tokeny można wykonac dodatkową dowolną akcję i wtedy można atakowac ta bronią 2 razy ale tylko raz uzywać speciala. Eh motam sie tzn inaczej czy moge ta bronią atakowac nie uzywając spaciala i wykonac 2 akcję np ruchu czy atakując ta bronia wykonuje 2 akcje bo 1 to akcja ataku a 2 to uzycie specjala? tu jest nastepna karta http://descent2e.wikia.com/wiki/Staff_of_Light
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Ha czyli dochodze do wniosku ze uzywając tej karty nie wykonujemy akcji ataku tylko akcję specjalna karty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Dobra, w końcu udało mi się zobaczyć obrazki i przeczytać karty.

Ta strzałka, to tak jak napisał Crowmaster oznaczenie akcji. Czyli, żeby użyć zdolności oznaczonej strzałką musisz wydać akcję. W przypadku kosy, używasz akcji, aby wykonać atak ze specjalnymi bonusami, czyli atakujesz wszystko dookoła i wbijasz jeszcze krwawienie. I tak, można wydać dwie akcje na tę broń, żeby zrobić taki manwer dwukrotnie w trakcie tury. Tak samo Staff of Light. Wykorzystujesz dwie akcje i dwa razy używasz jego mocy przywracającej zdrowie i staminę
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

A moim zdaniem wykonujecie wtedy 4 akcje.
https://www.google.pl/search?q=descent+ ... B200%3B311 tu jest karta aktywacji i jest napisane ze każda z tych akcji można wykonać 2 razy Prawda?
no to rozpatrujemy inna kartę
http://descent2e.wikia.com/wiki/Staff_of_Light wykonuje atak (jedna akcja) potem stwierdzam ze wykonuje kolejny atak i dodatkowo lecze czyli uzywam akcji specjalnej tej karty czyli moim zdaniem wykonałem 3 akcje natomiast jak chce tylko leczyc to moge uzyc jej 2 razy wydajac na to 2 akcje.
Delah
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:30

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Delah »

Hmm bohater ma 2 akcie, jedna idzie na atak a druga na aktywacje zdolności specjalnej z broni. Czyli można zaatakować tylko raz na turę jak używamy broni ze specjalną zdolnością lub dwa razy bez tej zdolności.
Buczek79
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Buczek79 »

Brawo Delah :):):) w końcu jakiś poplecznik hehehe
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Delah pisze:Hmm bohater ma 2 akcie, jedna idzie na atak a druga na aktywacje zdolności specjalnej z broni. Czyli można zaatakować tylko raz na turę jak używamy broni ze specjalną zdolnością lub dwa razy bez tej zdolności.
Według mnie tu nie do końca jest tak.

Na tej broni umiejętność ze strzałką sama w sobie daje atak, więc nie trzeba wydawać drugiej akcji na atak.

W tym przypadku wydając 1 akcję robimy atak ze specjalną zdolnością tej bronii

W przypadku tej laski z leczeniem to ma sens :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: espresso »

AkitaInu pisze: Na tej broni umiejętność ze strzałką sama w sobie daje atak, więc nie trzeba wydawać drugiej akcji na atak.

W tym przypadku wydając 1 akcję robimy atak ze specjalną zdolnością tej bronii
Zgadzam się - odpalamy akcję ze strzałką, która pozwala atakować.
Nie ma ani słowa o tym, że mamy wyczerpać kartę, więc można użyć tej akcji dwa razy na turę. Umiejętności bohaterów też tak działają - jeżeli nie jest wprost napisane, że umiejętność działa raz na turę, to można z niej korzystać ile razy się chce (płacąc znacznikami zmęczenia).

Natomiast w przypadku laski (staff of light), akcja specjalna ze strzałką mówi tylko o leczeniu, więc mamy wybór: albo odpalamy zwykły atak (pomijając tekst przy strzałce, ale uwzględniając wzmocnienia, bo one odnoszą się do akcji ataku) albo odpalamy akcję ze strzałki, czyli leczenie.
ODPOWIEDZ