A Study in Emerald 2 ed. / Studium w Szmaragdzie (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Hiu »

Trolliszcze pisze:Jest zapowiedź na stronie Treefroga. Pomimo narzekań, że to uproszczona wersja, ja się już nie mogę doczekać :D Chłopaki (i dziewczyny) z Phalanx - czy z racji tej zapowiedzi wiadomo już coś więcej o konkretnych terminach wydania polskiego?
to sie chyba drukuje rownolegle...

A Study in Emerald will be produced in co operation with a number of other companies, including:

Phalanx Poland
Asterion (Italy)
Arclight (Japan)
MasQuaOca (Spain)
Schwerkraft (Germany)

The English language version will be distributed in the UK by Esdevium, Canada by Lion Rampant, and Australia by Good Games. We will announce our US distributor at a later stage.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Trolliszcze »

Jeśli tak, to super, bo wychodzi mi z obliczeń, że gra będzie dostępna na jesieni, a więc już za kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: karawanken »

Nigdy nie widziałem nawet pierwszej edycji ale druga bardzo mi się podoba. A jeszcze książkę na podstawie której jest gra napisał ulubiony autor małżonki więc muszę mieć :)
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: tequira »

Mi również się podoba druga edycja, choć zdecydowanie bardziej wolę pierwszą
w której stonowany kolor kart równoważy pstrokaciznę planszy, a stylizacja kart jest bardzo klimatyczna
wydaje mi się, że w drugiej edycji plansza jest równie kolorowa co w pierwszej, a karty jeszcze bardziej
jednak jakoś to wydaje się pasować, natomiast grafika na pudełku jest śliczna

dla porówniania rzut oka na pierwszą wersję planszy z kartami

pierwsza edycja

uwielbiam tą grę, więc zapewne kupię i drugie wydanie, szczególnie rodzimej produkcji
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: krecilapka »

Mam mieszane odczucia co do tych nowych grafik. Tamte były zdecydowanie oryginalne. Te wyglądają jak "zwykłe" ładne arty. Przyczepić się nie można, bo to jest estetyczne. FFG by takie spokojnie wyrzuciło na jakiegoś elder signa ver2. Ale zatracił się duch osobliwości.
Ale gry i tak wypatruje w sprzedaży. Liczę na fajny prezent pod choinkę. Bo we wcześniejsze terminy nie bardzo. Byle gra na ten rok wyszła ;)

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

Obrazek

Kilka słów od nas: http://www.phalanxgames.pl/blog/2015/05 ... dzierniku/ :)

A co do grafik, zacytuję mistrza Piotro:
Fantastyczne, nic bym nie zmieniał.
;)

My również nie mamy wątpliwości, patrząc na pliki produkcyjne i ilość detalu i klimatu, jaką mają te grafiki.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 11:05 przez ozy, łącznie zmieniany 1 raz.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Gambit »

Uwielbiam pierwszą edycję ASiE i przyznam, że jestem cholernie ciekaw jak wypadnie druga.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Rocy7 »

Grałem tylko raz w jedynke, ale dwójkę też chętnie poznam, czy karta ujawniajaca tożsamości pozostałych graczy będzie też w dwójce?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

Jest już strona II edycji na BGG i obszerne porównanie I i II edycji gry:
https://boardgamegeek.com/thread/137292 ... ing-manual

Tu skrót:
Deckbuilding and majorities are emplasized, at the cost of less theme and tactics. Anyway, (and as I say, having not played it) I think the only problem this game will have is the fact that it came after his big brother. It that wasn't the case, I'm sure it would be a magnificent game. Furthermore, I'd dare to say since it will now reach a much wider audience, it will surpass the previous edition in the rankings (as I said, because of the larger reach, not necesarily because it is better, that is left to each of you to decide)

I, for one, sold my first edition because I needed the money and I couldn't stand explaining the game, and it didn't really gel with my group. I liked it a lot, but I think it was a game that requires repeated plays with the same group, or at least playing with people who know how to play well. If you managed to get that, the experience was excelent. Now, with this new edition, I think some details that made the previous edition special are lost. The only think we can do now is to play it and get our own opinions, but I think it will be a good game that keeps the esence of the previous one.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: krecilapka »

No to liczę, że tekst rozwikła mój dylemat pt. "gdzie się podziały punkty zwycięstwa z torów wojny i rewolucji"?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

Rozwikła - różnica pozycji na torach staje się różnicą między punktami graczy z przeciwnych stron. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: yosz »

Studium w Szmaragdzie się zbliża wielkimi krokami. Data premiery, cena detaliczna i przede wszystkim instrukcja na stronie patrona medialnego - ZnadPlanszy.

Phalanxi bardzo proszą o zapoznanie się z instrukcją i przesłanie uwag :)

http://info.znadplanszy.pl/2015/07/08/s ... -medialny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Rafalm »

Super wiadomość! Nie mogę się doczekać tego tytułu. Mimo, że klimat Lovecrafta uwielbiam, jakoś nie miałem okazji spróbować 1 edycji, wiec druga to dla mnie 'must have'.

Duży plus dla Phalanxów za decyzję o wydaniu tej gry w polskiej wersji językowej! Zresztą co tu dużo gadać, w ogóle to jedno z ciekawszych wydawnictw ostatnimi czasy.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Szaweł »

Rafalm pisze:Super wiadomość! Nie mogę się doczekać tego tytułu. Mimo, że klimat Lovecrafta uwielbiam, jakoś nie miałem okazji spróbować 1 edycji, wiec druga to dla mnie 'must have'.

Duży plus dla Phalanxów za decyzję o wydaniu tej gry w polskiej wersji językowej! Zresztą co tu dużo gadać, w ogóle to jedno z ciekawszych wydawnictw ostatnimi czasy.
True, true.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Rocy7 »

Przyznam, iz cena milo mnie zaskoczyla, choc chyba druga edycja ma mniej komponentow niz pierwsza i plansza jakas taka skromniejsza sie wydaje.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Bombloslav »

Must have! Gra z takim klimatem, będzie jak znalazł na jesienne wieczory. Cena zachęcająca.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Gambit »

Czytam instrukcję i jestem ciekaw jak to będzie działać. Na pewno chcę zagrać w v2 i porównać ją z v1.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Rocy7 »

Przejrzalem pobieznie zasady i w momencie liczenia punktow sa zapisy przykladowo "Lojalisci traca wszystkie punkty Restauracjonalistow" moze jakies odeslanie do stron z regulami dotyczacych kwestii za co sa naliczane punkty Restauracjonalistow itp.? Chyba, ze bardzo łatwo odroznic te dwa rodzaje punktow rowniez w momencie ich naliczania- punkty sa tylko za zagranie odpowiednich kart?

Wladimir Burcew pozwala podejrzec karte sekretnej tozsamosci innej osoby, czy ta karte mozna blokowac?

Nie do konca widze tez sens gry z ukrytymi tozsamosciami na 2 a nawet 3 osoby.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

Rocy7 pisze:Przejrzalem pobieznie zasady i w momencie liczenia punktow sa zapisy przykladowo "Lojalisci traca wszystkie punkty Restauracjonalistow" moze jakies odeslanie do stron z regulami dotyczacych kwestii za co sa naliczane punkty Restauracjonalistow itp.? Chyba, ze bardzo łatwo odroznic te dwa rodzaje punktow rowniez w momencie ich naliczania- punkty sa tylko za zagranie odpowiednich kart?
Bardzo łatwo - Lojalistów są w zielonym kolorze a Restauracjonistów w różowym. :)
Rocy7 pisze:Wladimir Burcew pozwala podejrzec karte sekretnej tozsamosci innej osoby, czy ta karte mozna blokowac?
Nie ma takiej opcji. Ale to jednorazówka.
Rocy7 pisze:Nie do konca widze tez sens gry z ukrytymi tozsamosciami na 2 a nawet 3 osoby.
Jak zagrasz, to zrozumiesz. ;) Zabawa jest nie mniejsza, ponieważ mogą się lojalności podzielić 50/50 a może być i 100% jednej strony, bez reprezentacji drugiej. Generuje to bardzo ciekawe sytuacje i gwarantuje fenomenalną regrywalność tej pozycji.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Rocy7 »

ozy pisze:
Nie ma takiej opcji. Ale to jednorazówka.
Rocy7 pisze:Nie do konca widze tez sens gry z ukrytymi tozsamosciami na 2 a nawet 3 osoby.
Jak zagrasz, to zrozumiesz. ;) Zabawa jest nie mniejsza, ponieważ mogą się lojalności podzielić 50/50 a może być i 100% jednej strony, bez reprezentacji drugiej. Generuje to bardzo ciekawe sytuacje i gwarantuje fenomenalną regrywalność tej pozycji.
Dobrze, ze to jednorazowka wielorazowosc tej karty troche psula pierwsza czesc gry.

A co jak w grze na 2 przeciwnik uzyje Wladimira?;)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2015, 13:56 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Valarus »

Rocy7 pisze:
Dobrze, ze to jednorazowka wielorazowosc tej karty troche pula pierwsza czesc gry.
W pierwszej edycji jest "wielorazowa" i nie ma problemu. Ale tam też można agenta zamordować i pozbyć się go z gry, więc Burcew zazwyczaj szybko pada;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

Rocy7 pisze:A co jak w grze na 2 przeciwnik uzyje Wladimira?;)
To on wie, a my nie wiemy! :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: karawanken »

Wygląda na to, że w końcu dorobię się gry z przedwiecznymi w kolekcji. Neil Gaiman na okładce na pewno pomoże zachęcić żonę do grania. Jak byście jeszcze w gratisie dodawali opowiadanie to może nawet dorzuciła by się do zakupu :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: ozy »

karawanken pisze:Wygląda na to, że w końcu dorobię się gry z przedwiecznymi w kolekcji. Neil Gaiman na okładce na pewno pomoże zachęcić żonę do grania. Jak byście jeszcze w gratisie dodawali opowiadanie to może nawet dorzuciła by się do zakupu :D
Chcielibyśmy, może się uda, walczymy. :)

A na razie można poczytać choćby tu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49180/rzeczy-ulotne/2
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: A Study in Emerald v2

Post autor: Dr Bobaz »

Jak któryś z posiadaczy v1 zachwyci się v2 to ja z ogromną przyjemnością uwolnię tę osobę od ciężaru starszej edycji odkupujac ją.
Embrace Eternity!
ODPOWIEDZ