Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupicie

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: rattkin »

"99% gier niewypałów" w stosunku do firmy, która odnosi chyba największe sukcesy na rynku gier planszowych, to dość odważne oskarżenie :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: kwiatosz »

Albo może chodzi o to, że ze 100 gier jedna na półce Gabrielowi wybuchła?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4133
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 312 times
Been thanked: 343 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: tomb »

rattkin pisze:"99% gier niewypałów" w stosunku do firmy, która odnosi chyba największe sukcesy na rynku gier planszowych, to dość odważne oskarżenie :)
Widocznie kolega nie lubi. Ale podziwu godna jest konsekwencja w testowaniu ich gier - najwyraźniej pod ocenę poszło co najmniej 100 pozycji i tylko jedna się spodobała.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Maxxx76 »

Przecież napisał, że praktycznie wszystko od FFG...:-D
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Gabriel »

kwiatosz pisze:Albo może chodzi o to, że ze 100 gier jedna na półce Gabrielowi wybuchła?
Niestety nie.

Absolutnym hitem jest Anioł Śmierci. Przykład jak genialnie można połączyć klimat i grywalność przy prostej formie. Prosty element żetonów wsparcia i ruchów genokradami nadaje tej gry elementy "inwestowania" w bezpieczeństwo i zarządzania ryzykiem (ruch masą wrogów). Uwielbiam tę grę.

Warhammer Inwazja: ujdzie, ale taka... dyktująca co ma się dziać. Stać mnie na jednostkę? To zagrywam. Tu mi się pali? To tu bronię. Mam korumpować elfami? OK. Orków ma być dużo? Proszę bardzo. Chaos ma spaczać? Dobrze. Dziękuję za wytyczne do gry (jak w większości, gdzie jest "variable player powers" w ich przypadku. To nie Puerto Rico gdzie idę w strategię, której CHCĘ).

Drakula: grałem raz, trudno mi wydać opinię. Ma element "HAHA! Moja karta X anuluje twoją kartę Y" "HAHA! Moja karta z anuluje twoją kartę X"... + dużo administracji, ale jedna rozgrywka to za mało na ocenę.

Władca Pierścieni, Starcraft, Worlf of Warcraft, Horror w Arkham, Battlestar Galactica, Elder Sign... nie. Po prostu nie.

Jak dla mnie 1:6 dla bomb. Beowulfa i Przez Pustynię nie liczę.

Chcę gier, z tego samego powodu, z którego chce się pudełko czekoladek. Ładne, tyle obiecują. Odmiana od zwykłego obiadu. Nadzieja, że tym razem będzie smacznie, dać szansę. No i tak wychodzi. Chcę, ale nie kupię, bo straciłem do nich zaufanie.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: arturpe »

rattkin pisze:Moim marzeniem od zawsze jest Mage Knight i Earth Reborn - dwie gry, w które wiem, że nigdy nie zagram, bo nie ma szans, żeby zeszły z półki (czas, objętość, ogrom zasad). Dlatego nigdy ich nie kupiłem. Ale codziennie patrze w lustro i zastanawiam się...
Omg. Trzeba Cię wyprowadzić z błędu. Mage Knight solo jest bardzo przyjemne, a zasady baaardzo logiczne :)

Wracając do tematu, wszelkie czasochłonne tytuły. Najbardziej ubolewam nad TI, które pewnie kupie po to żeby mieć, ale to dopiero kieeedys...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: kwiatosz »

Granie w Draculę wymaga natychmiastowego wyrzucenia kilku kart 2 albo 4 z tego co pamiętam. A który Władca Pierścieni? Bo jeżeli Konfrontacja to moim zdanie dodatek od FFG, czyli nowe postacie i karty specjalne, to dramat, ale podstawka jest super przyjemna :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Munchhausen »

Ale przecież mechanika "Draculi" nie zmusza nikogo do ciągnięcia tych słynnych kart wydarzeń, które mogą wypaczyć rozgrywkę. Jeżeli jednak łowca decyduje się na ich pociągnięcie, to po prostu musi liczyć się z możliwością ucieczki Draculi na drugi kraniec mapy. Życie, sam jesteś sobie winny.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli w grze jest mechanizm, który z automatu daje 95% szans na wygraną, pojawiający się w losowy sposób to jest on do wyrzucenia i tyle, nie widzę tu pola na "sam jest sobie winny". Bo to by znaczyło, że jak ktoś nie wylosuje tej karty to gra dobrze, a ten co wylosował to gra źle. Plus to naprawdę zły pomysł wyłączać połowę elementów robiących klimat tylko dlatego, że twórca musiał dorobić karty do arkusza - zwłaszcza w grze, gdzie ten klimat jest naprawdę istotny.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Gabriel »

Gra jest spoko, jak wyrzucisz karty 1-15
Jest super, tylko nie rób tego, bo to psuje rozgrywkę
Umawiamy się, że nie robimy tego, bo gra się kończy
Na pudełku napisane, że gra jest kompletna, ale każdy przecież wie, że LCG to cośtam
Jest ok, jeżeli zmienisz zasady


No nie panowie. To jest właśnie problem z FFG. Zawsze (prawie) musi być coś zwalone. Najbardziej denerwuje to, że w ich grach jest jakaś szczypta błyskotliwego pomysłu. Oni po prostu wywalają się na testach i streamlinowaniu.

Szkoda, że faktycznie mają monopol na gry tematyczne, tzn. w języku polskim - szczególnie, że zaanektowali super licencje. Dlatego można chorować na te gwiezdne wojny i wszystko... ale do koszyka to nie trafi. Na dokładkę Galakta jeszcze nie radzi sobie z dodatkami.

Ale to w sumie off-top. Generalnie widzę, że chcemy gier dużych, długim, mocarnych, figurzastych, ale ich nie kupimy bo wiadomo, że ostatecznie nie damy rady zagrać, albo towarzystwa nie będzie. Ale patrzcie - pomimo w sumie tych wad - każdy tych figurasów, żetoników pragnie... :) Potęga formy. Jak Apple trochę.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Trolliszcze »

Ja w tym kontekście jestem najwyraźniej dziwny, bo mnie się zawsze bardziej podobały (i wciąż podobają) postaci i potwory w formie żetonów z pięknymi grafikami (vide AH, EH itd.). Malować nie umiem, nie potrafię i nie chcę, a niepomalowane figurki IMHO wyglądają słabo, a przy niewielkich figurkach z dużą liczbą detali (vide A Touch of Evil) z ponad metra i tak nie widać między nimi żadnej różnicy. No ale jestem na pewno w mniejszości, bo się regularnie przekonuję, że ładne figurki potrafią nakręcić popyt na każdą kaszanę (vide Kickstarter, nie chce mi się wymieniać), a za gry z solidną mechaniką czasami nie ma komu płacić.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 07:49 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: aplegat »

Trolliszcze pisze:Ja w tym kontekście jestem najwyraźniej dziwny, bo mnie się zawsze bardziej podobały (i wciąż podobają) postaci i potwory w formie żetonów z pięknymi grafikami (vide AH, EH itd.). Malować nie umiem, nie potrafię i nie chcę, a niepomalowane figurki IMHO wyglądają słabo, a przy niewielkich figurkach z dużą liczbą detali (vide A Touch of Evil) z ponad metra i tak nie widać między nimi żadnej różnicy. No ale jestem na pewno w mniejszości, bo się regularnie przekonuję, że ładne figurki potrafią nakręcić popyt na każdą kaszanę (vide Kickstarter, nie chce mi się wymieniać), a za gry z solidną mechaniką czasami nikomu się nie chce płacić.
+1, przy czym moja preferencja żetonów / kart w stosunku do figurek obejmuje też na ogół figurki pomalowane ;).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: rattkin »

arturpe pisze:
rattkin pisze:Moim marzeniem od zawsze jest Mage Knight i Earth Reborn - dwie gry, w które wiem, że nigdy nie zagram, bo nie ma szans, żeby zeszły z półki (czas, objętość, ogrom zasad). Dlatego nigdy ich nie kupiłem. Ale codziennie patrze w lustro i zastanawiam się...
Omg. Trzeba Cię wyprowadzić z błędu. Mage Knight solo jest bardzo przyjemne, a zasady baaardzo logiczne :)

Wracając do tematu, wszelkie czasochłonne tytuły. Najbardziej ubolewam nad TI, które pewnie kupie po to żeby mieć, ale to dopiero kieeedys...
Przeczytaj dokładnie. Nie pisałem nic o logiczności. Nie gram tez w gry solo, to jakis dramat byłby dla mnie.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: 8janek8 »

rattkin pisze:
arturpe pisze:
rattkin pisze:Moim marzeniem od zawsze jest Mage Knight i Earth Reborn - dwie gry, w które wiem, że nigdy nie zagram, bo nie ma szans, żeby zeszły z półki (czas, objętość, ogrom zasad). Dlatego nigdy ich nie kupiłem. Ale codziennie patrze w lustro i zastanawiam się...
Omg. Trzeba Cię wyprowadzić z błędu. Mage Knight solo jest bardzo przyjemne, a zasady baaardzo logiczne :)

Wracając do tematu, wszelkie czasochłonne tytuły. Najbardziej ubolewam nad TI, które pewnie kupie po to żeby mieć, ale to dopiero kieeedys...
Przeczytaj dokładnie. Nie pisałem nic o logiczności. Nie gram tez w gry solo, to jakis dramat byłby dla mnie.
Też tak myślałem, dopóki nie rozłożyłem MK.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: rattkin »

Gry wideo. Słyszałeś o nich? :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:No ale jestem na pewno w mniejszości, bo się regularnie przekonuję, że ładne figurki potrafią nakręcić popyt na każdą kaszanę (vide Kickstarter, nie chce mi się wymieniać), a za gry z solidną mechaniką czasami nikomu się nie chce płacić.
To smutna prawda, niestety. Wydaje mi się, że też ten trend zauważam.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: 8janek8 »

rattkin pisze:Gry wideo. Słyszałeś o nich? :)
Zanim skrytykujesz, spróbuj.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 790 times
Been thanked: 1236 times
Kontakt:

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: mat_eyo »

Tylko i wyłącznie gry, w które nie będę miał z kim zagrać, choć kilka takich zdarzyło się kupić.

Ostatnio znów kiełkuje mi w głowie pomysł ponownego zakupu Labirynt: Wojna z Terrorem i wstrzymuje mnie świadomość tego, że żona najprawdopodobniej nie da się namówić nawet na jedną rozgrywkę. Z tego samego powodu pierwszą grą z zombie będzie dopiero Martwa Zima, po wytłumaczeniu, że tam zombie to tylko tło ;)

Podobnie przez brak współgraczy oraz koszty nie kupię już żadnego LCG - w domu nie mam z kim grać, na turnieje mógłbym jeździć raz na miesiąc-dwa, a znając siebie kupowałbym wszystko jak wychodzi. Do dziś grą, której sprzedaż najbardziej ciąży mi na sercu jest Android: Netrunner.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Gabriel »

rattkin pisze:
Trolliszcze pisze:No ale jestem na pewno w mniejszości, bo się regularnie przekonuję, że ładne figurki potrafią nakręcić popyt na każdą kaszanę (vide Kickstarter, nie chce mi się wymieniać), a za gry z solidną mechaniką czasami nikomu się nie chce płacić.
To smutna prawda, niestety. Wydaje mi się, że też ten trend zauważam.
Kickstarter sporo namieszał na rynku. Na BGG tony są postów odwrotnych niż ten temat: gry, których chcę i które kupię wbrew wszelkim zdroworozsądkowym przesłankom (kolejne Zombie lub Chulhu z KS na przykład).
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Błysk »

Gabriel pisze: Kickstarter sporo namieszał na rynku. Na BGG tony są postów odwrotnych niż ten temat: gry, których chcę i które kupię wbrew wszelkim zdroworozsądkowym przesłankom (kolejne Zombie lub Chulhu z KS na przykład).
No tak, ale dzięki temu powstają też ciekawe gry, które później mogę kupić w normalnym obiegu (nie ogarniam KSa :( ).

@rattkin Zasady do Mage Knight nie są tak straszne, 2-3 rozgrywki, trochę tego forum ewentualnie i wszystko się pamięta. Czas gry z ograną grupą też spada i ruchy idą dosyć automatycznie. Problemem tej gry może być to, że jak się ogra to czasami decyduje ułożenie terenów, ktoś może trafić 3 "słabe" pod rząd a ktoś 3 "mocne".


Do mojej listy też dołączam Earth Reborn, zwłaszcza że już prawie je miałem w świetnej cenie! To moja ładniejsza połowa i ja stwierdziliśmy, że w sumie to nieładnie wygląda i padło na Deadzone w kategorii "chcę skirmisha".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: rattkin »

Błysk pisze: @rattkin Zasady do Mage Knight nie są tak straszne, 2-3 rozgrywki, trochę tego forum ewentualnie i wszystko się pamięta. Czas gry z ograną grupą też spada i ruchy idą dosyć automatycznie. Problemem tej gry może być to, że jak się ogra to czasami decyduje ułożenie terenów, ktoś może trafić 3 "słabe" pod rząd a ktoś 3 "mocne".
Ja szanuję fakt, że na forum wyraźnie jest wielu sympatyków tej gry, ale już wystarczy. Ja *grałem* zarówno w MK jak i Earth Reborn, wiem co to za gry, znam ich zasady. Dziękuję za zachęty, ale to jest absurd, o każdej innej tu wymienionej grze, każdy inny może powiedzieć, że właściwie zasady są spoko, gra jest spójna i logiczna, a po pewnym wdrożeniu czas rozgrywki jest dużo krótszy niż zapowiedziany na pudełku. Pytanie w wątku było jasne. Nie kupię tych gier, ponieważ potrzeba posiadania w tym wypadku jest bardziej po stronie irracjonalnego chomikowania, a wiem, że nie byłyby grane, bo inne lepsze/krótsze gry by je wygryzły.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Paskudnik »

Brass - bardzo fajna gra i chciałbym ją mieć, jednak totalnie wk...wił mnie stosunek zawartości i jakości wydania gry do jej ceny. No wybaczcie, ale taką - a nawet znacznie ładniejszą - planszę to ja sam mógłbym sobie zrobić, mimo że z grafiką nigdy nie miałem nic wspólnego.

Gra o Tron 2 ed. - chciałbym mieć, ale czuję, że w tym życiu nie nazbieram ani ekipy do grania, a i z czasem niezbyt ciekawie. Z ogromną zazdrością spoglądam zawsze, gdy słyszę że ktoś ma dobrą ekipę do grania w GoT.

Jednocześnie powyższe najprawdopodobniej nie przeszkodzi w zakupie Dominant Species, mimo, że *wiem*, ile się w nią gra, mimo że też pewnie nigdy nie będę miał ekipy i mimo ceny tej gry. I weź tu sobie człowieku tłumacz, że podejmujesz logiczne decyzje...
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2023 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: Ardel12 »

Gry, które chciałbym ale nie kupię bo:
- Mage Knight (nie znajdę na nią ekipy przez tone zasad),
- Tajemnica Opactwa (świetnie się grało, ale dobrze wiem, że gra byłaby wyjątkowo rzadko wyciągana - tyle co w nią gram na konwentach),
- deadwood (bardzo mnie kręci, ale mój portfel może nie przeżyć kolejnej gry a'la LCG).
Awatar użytkownika
michacham
Posty: 129
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: michacham »

Ardel12 pisze: - deadwood (bardzo mnie kręci, ale mój portfel może nie przeżyć kolejnej gry a'la LCG).
Doomtown?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które chcecie, ale z jakiegoś powodu ich nie kupici

Post autor: costi »

U mnie takim tytułem jest Here I Stand. Bardzo mi się podoba, ale nie kupię jako półkownika, nie za te pieniądze...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ