Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

kudlacz135 pisze:Dlaczego przednia część pudełka z Pór Roku ma napis "Seasons", a tył normalnie "Pory Roku", podczas gdy wydane dodatki z obu stron mają tłumaczony tytuł? Libellud nie zgodził się na tłumaczenie? Nie ma to być żadna uszczypliwość, czy też próba szukania dziury w całym, bo w ogóle nie sądzę, żeby to przeszkadzało (prócz rzucania się w oczy na polskich półkach sklepowych), po prostu jestem ciekawy :)
Przyjęliśmy politykę, aby w miarę możliwości tłumaczyć na język polski wszystkie wydawane przez nas gry. Ułatwia im to odnalezienie się na rynku polskim i pozytywnie wpływa na ich sprzedaż. W efekcie gra podstawowa (wydana wcześniej) różni się frontem od dodatków do niej. Jako, że serię tę chcemy rozwijać to na pewno w przypadku dodruku gry podstawowej także na froncie pudełka znajdzie się polski tytuł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kudlacz135 »

Dziękuję za odpowiedź :) Czyli wychodzi na to, że miałem wersję polską, ale z powodu dodatków i spójności całości wymieniłem ją na angielską, którą potem wymieniłem ponownie na polską, bo to mimo wszystko wygoda. A teraz może się w przyszłości okazać, że wymienię polską wersję na polską, dla połowy opakowania... I czytając to wcale nie myślę, że coś ze mną jest nie tak bo to przecież poważna sprawa. Wrzucam w ramach dygresji (jak również "rozwoju") i zawalczenie o polskie promki dla wiernych fanów ;)
fnucek
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2013, 01:24

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: fnucek »

Czy Rebel planuje wydać drugi dodatek do Galaxy Truckera - Another Big Expansion?
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rhcorvin »

A ja chciałbym dowiedzieć się kiedy Alchemicy ? Bo czekanie zabija:)

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Epyon »

Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

fnucek pisze:Czy Rebel planuje wydać drugi dodatek do Galaxy Truckera - Another Big Expansion?
Współpracujemy z Czech Games Edition wydając ich kolejne gry, wysoce prawdopodobne jest, że nim skończymy przygotowywanie do wydania obecnych projektów to drugą połowę roku będziemy przygotowywać to co mają w planach na Essen. Dodatek więc prawdopodobnie pojawi się na początku 2016 roku, ale tak, chcemy go wydać. Jeśli będzie czas to może nawet w tym roku, ale nie obiecujemy.
rhcorvin pisze:A ja chciałbym dowiedzieć się kiedy Alchemicy ? Bo czekanie zabija:)rhcorvin
Są już przygotowani i ich produkcja rozpoczyna się w następnym tygodniu. Powinny być dostępni w drugiej połowie lutego, w zależności od tego ile faktycznie zajmie sama produkcja.
Epyon pisze:Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Prowadzimy rozmowy w tym temacie, ale na chwilę obecną jeszcze nic nie wiadomo. Będziemy informować jak tylko sytuacja się wyjaśni.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 20:18 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: powermilk »

początku 2015 roku, ale tak, chcemy go wydać. Jeśli będzie czas to może nawet w tym roku, ale nie obiecujemy.
Początek 2015 już raczej się kończy, a z drugiej części zdania wynika, że chodzi o 2016.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Perpetka »

Roll Rollem, a czy Race for the Galaxy może będzie jeszcze rozwijany?
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: gaciak »

Mam pytanie w sprawie Five Tribes: czy zajdą jakieś zmiany w wyglądzie gry, głównie mam na myśli kolorystykę pionów etc. ?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: veljarek »

gaciak pisze:Mam pytanie w sprawie Five Tribes: czy zajdą jakieś zmiany w wyglądzie gry, głównie mam na myśli kolorystykę pionów etc. ?
No i kluczowe pytanie czy Polska wersja będzie poprawna politycznie (w kwestii niewolników) ? ;)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rhcorvin »

No to super odnośnie Alchemików dziękuję za odpowiedź kasa już odłożona:).
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
krystek
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: krystek »

A czy coś wiadomo w kwestii Space Alert?
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rhcorvin »

pytania kolejne

1. Czy są jakieś różnice w wydaniu ciężarówką przez galaktykę a starszym polskim wydanie galaxy trucker ?
2. Czy dodatek ten który teraz wyjdzie dodatkowa przyczepa jest kompatybilny ze starszym polskim wydaniem galaxy trucker ?
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: ernin »

Ten tydzień jest ostatnim pierwszej połowy lutego. Więc czy możemy liczyć, że ciężarówka wraz z przyczepą dojedzie na premierę w tym tygodniu?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

veljarek pisze:
gaciak pisze:Mam pytanie w sprawie Five Tribes: czy zajdą jakieś zmiany w wyglądzie gry, głównie mam na myśli kolorystykę pionów etc. ?
No i kluczowe pytanie czy Polska wersja będzie poprawna politycznie (w kwestii niewolników) ? ;)
Five Tribes nie będzie poprawna politycznie. To jakaś amerykańska paranoja.
Czytam opinie na BGG (strona zdominowana przez amerykanów) którzy mają co to tych kart niewolkików jakieś "problemy" , a bez najmniejszego problemu nie maja z Assasinami (zabójstwo na zlecenie) i przywoływaniem Dżinnów( co sie dzieje z białymi pionkami Elder/Starzec po przywołaniu lub uzyciu zdolności). Hipokryzja w czystym wydaniu.
A kolory pionków graczy pewnie sie nie zmienią - musiałyby sie zmienić we wszystkich wydaniach.
Moze da sie wykorzystać pionki z innej gry (Poprzez Pustynię ma wielbłądy ale tam z kolorystyką jest niewiele lepiej... :( )
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: BartP »

Nie uważam, że to hipokryzja narzekanie na uwzględnienie w rodzinnej, niehistorycznej grze ciemnoskórych niewolników jako waluty. Głupie to strasznie wg mnie, jak tam o tym dłużej pomyślałem. Nie mam z tym specjalnego problemu, możliwe że bym nie zauważył, gdyby ktoś uwagi nie zwrócił, bo jestem mało wrażliwy na tego typu problemy (i inne również). Ale przyznaję rację narzekaczom, nie ma żadnego powodu, by utrwalać w grze rodzinnej wizerunku ciemnoskórego niewolnika.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: veljarek »

To tylko krok od zakazania czarnych pionków utrwalajacych stereotypy ;)
A dla mnie ta poprawność polityczna to głupota, faktem ze niewolnicy byli i nie usuniemy tego z historii.
A ze autor nazwał ich niewolnikami to jego sprawa, miało do tego prawo.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: glocked »

Przecież rdzenni Amerykanie poświęcali dziewice w imię boga i to jest historia. Zresztą naprawde handel niewolnikami deprawuje dzieci ? W wieku 6 lat zorganizowaliśmy zawody przeklinania na czas a wyrosłem na normalnego człowieka (prawie). Nie wiem co z tym światem się podziało ale niektórym sie w dupach poprzewracało!

Niewolnicy w FT są git! :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

krystek pisze:A czy coś wiadomo w kwestii Space Alert?
rhcorvin pisze:A ja chciałbym dowiedzieć się kiedy Alchemicy ? Bo czekanie zabija:)rhcorvin
Space Alert, podobnie jak Alchemicy trafiają do drukarni pod koniec lutego. W zależności od tego ile zajmie druk (zwykle 2-3 tygodnie) tak pojawią się w Polsce. Powinien to być marzec, gdy będzie wiadomo coś więcej to będziemy informować. Drukarnia nakłada wyższy priorytet na Alchemików ( z uwagi na druki międzynarodowe), a dopiero po nich wyprodukuje Space Alert.
gaciak pisze:Mam pytanie w sprawie Five Tribes: czy zajdą jakieś zmiany w wyglądzie gry, głównie mam na myśli kolorystykę pionów etc. ?
O ile Days of Wonder nie zmieni fabryki, w której są produkowane to nie powinno być żadnych zmian.
fnucek pisze:Czy Rebel planuje wydać drugi dodatek do Galaxy Truckera - Another Big Expansion?
Tak, planujemy rozwinąć całą serię. Pracę nad przygotowaniem tego dodatku rozpoczniemy gdy zakończymy prace nad obecnie zapowiedzianymi przez nas grami od CGE, a także tymi przygotowywanymi jako tegoroczne premiery. Wysoce prawdopodobne jest więc, że będzie to albo koniec tego roku, albo początek 2016.
Epyon pisze:Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Mieliśmy, niestety niska rotacja i niewystarczająca ilość sprzedanych gier podstawowych nie pozwalają na wydanie 1000 sztuk dodatku, a taki jest minimalny nakład.
Perpetka pisze:Roll Rollem, a czy Race for the Galaxy może będzie jeszcze rozwijany?
Sytuacja podobna jak z Kupcami i Korsarzami, zbyt mało sprzedanych egzemplarzy, aby w chwili obecnej rozważać wydatki. Tutaj sytuacja jest o tyle lepsza, że sprzedaż gry podstawowej nieco przyspiesza. Jeśli trend się utrzyma to rozważymy dodruk i ewentualne dodatki.
rhcorvin pisze:1. Czy są jakieś różnice w wydaniu ciężarówką przez galaktykę a starszym polskim wydanie galaxy trucker ?
2. Czy dodatek ten który teraz wyjdzie dodatkowa przyczepa jest kompatybilny ze starszym polskim wydaniem galaxy trucker ?
Tył pudełka oraz tłumaczenie kart i instrukcji są zrobione przez Rebel. Komponenty się nie zmieniły, aczkolwiek zarówno z uwagi na nowe wydanie jak i "wiekowość" poprzedniej edycji mogą być istotne różnice w nasyceniu kolorem karty, lub kafelków, co w przypadku tej gry może uniemożliwić łączenie jej z poprzednią edycją.
ernin pisze:Ten tydzień jest ostatnim pierwszej połowy lutego. Więc czy możemy liczyć, że ciężarówka wraz z przyczepą dojedzie na premierę w tym tygodniu?
Dokładna informacja z fabryki z piątku zastrzega, że z uwagi na panującą w załodze grypę, a tym samym niedobór rąk do pracy spodziewają się opóźnień. Mimo to postarają się zakończyć druk w ten piątek (t.j. 13.02), więc gra byłaby dostępna w połowie następnego tygodnia. O ile nie będzie dalszych opóźnień.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: flowerus »

REBEL.pl pisze:
Epyon pisze:Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Mieliśmy, niestety niska rotacja i niewystarczająca ilość sprzedanych gier podstawowych nie pozwalają na wydanie 1000 sztuk dodatku, a taki jest minimalny nakład.
Smutna nowina na początek tygodnia :(
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: misioooo »

REBEL.pl pisze:
Perpetka pisze:Roll Rollem, a czy Race for the Galaxy może będzie jeszcze rozwijany?
Sytuacja podobna jak z Kupcami i Korsarzami, zbyt mało sprzedanych egzemplarzy, aby w chwili obecnej rozważać wydatki. Tutaj sytuacja jest o tyle lepsza, że sprzedaż gry podstawowej nieco przyspiesza. Jeśli trend się utrzyma to rozważymy dodruk i ewentualne dodatki.
Jak dla mnie właśnie brak dodatków po Polsku zniechęcił część klientów do wersji polskiej podstawki. Woleli zakupić wersję angielską, ze względu na "pasujące językowo" dodatki :)
Ja zakupiłem PL i dodatki... ENG oczywiście. Znam kilka osób, które kupiły angielską ze względu j/w.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: galthran »

flowerus pisze:
REBEL.pl pisze:
Epyon pisze:Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Mieliśmy, niestety niska rotacja i niewystarczająca ilość sprzedanych gier podstawowych nie pozwalają na wydanie 1000 sztuk dodatku, a taki jest minimalny nakład.
Smutna nowina na początek tygodnia :(
+1 ;-(
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Maciek Mazgaj »

REBEL.pl pisze:
Epyon pisze:Macie w planach polską edycję dodatku do Kupców i Korsarzy?
Mieliśmy, niestety niska rotacja i niewystarczająca ilość sprzedanych gier podstawowych nie pozwalają na wydanie 1000 sztuk dodatku, a taki jest minimalny nakład.

:cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Obrazek
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: sqb1978 »

No i kolejna porażka z polskim dodatkiem. Chyba porzucę zupełnie kupowanie gier w rodzimym języku... :(
Zablokowany