Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Wallenstein »

Hmm, no i jaka regrywalność? 4 mapy + kilku bohaterów i zdaje się 8 scenariuszy, trochę mało jak na grę typu: przesuń chłopka i rzuć kolorowymi kostkami.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

Space Hulk też ma szczątkową mechanikę, kości i 10 scenariuszy, a się broni, więc jestem dobrej myśli. Zrezygnować jeszcze zawsze zdążę, mam nadzieję, że przed końcem będzie więcej info.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: premek »

Wallenstein pisze:Hmm, no i jaka regrywalność? 4 mapy + kilku bohaterów i zdaje się 8 scenariuszy, trochę mało jak na grę typu: przesuń chłopka i rzuć kolorowymi kostkami.
Od wczoraj zebrali dodatkowe 100k $ i doszły 2 mapy (dwustronna plansza) i 4 scenariusze + kolejny bohater a jeszcze 28 dni do końca.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

I pierwsza topless bohater w historii mainstreamowych planszówek chyba ;) Ale 25$ za tę przyjemność trochę sporo...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Wallenstein »

Bohaterów topless to już trochę było, ale bohaterka chyba faktycznie jest pierwsza. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze: Ale 25$ za tę przyjemność trochę sporo...
nawet wiecej niz troche. Mogli by z tego strench goal zrobic.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

Bohater jest również poprawną formą żeńską, choć pewnie nie długo - nie zdawałem sobie sprawy, że byłem niejednoznaczny. Pewnie mi krew z mózgu odpłynęła ;)

Primo: to jest cena MSRP i nie KS exclusive, więc trzeba być fanatykiem by kupić, bo z czasem będzie taniej, tyle że nie wejdzie do sprzedaży równo z grą, a przynajmniej z rocznym opóźnieniem. I po pierwszej reakcji, że albo upadli na głowę, albo dolary im w oczach stanęli, trochę ich zrozumiałem.

To nie jest zagrywka jak CMoN, gdzie bulisz i płaczesz, albo nie dostaniesz później, ani de facto istotna część gry (jak u CMoN). To tylko alternatywne wersje bohaterów, produkt kolekcjonerski dla fanów, coś jak figurki dodawane do wydań deluxe filmów i gier video. Poza tym to podobno ikoniczne malowidło znanego ilustratora Howarda, więc musieli zabulić za licencję. No i masz prawdziwą plastikową gołą babę w normalnej grze planszowej :lol:

I o ile pierwsza moja reakcja była pewnie jak większości, że produkt dla pryszczatch nerdów onanistów, to po chwili refleksji nie mam problemu z graniem gołą laską, tylko z tym, że 95% kobiecych bohaterek, choć ubranych, jest groteskowo przeseksualizowanych, więc wszyscy są przewrażliwieni (ja też). Gdyby standardowa figurka kobieca miała sensowny ubiór i realistyczne kształty, można by z kamienną twarzą rozegrać quest, w którym na ołtarzu ofiarnym leży naga dziewica. A tak to wszyscy są niezadowoleni :(


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Patrząc na karty postaci nie sposób zauważyć, że są tak identyczne ikony z różnymi współczynnikami. Czy oznacza to, że postacie nie będą miały unikalnych zdolności (oprócz magów) a jedynie różne rozkład współczynników?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: pan_satyros »

Ktoś wczytywał się w zasady?
To już gra czy nadal tylko usprawiedliwienie sprzedaży 2 ton figurek?

Wygląda ciekawie, acz przyzwyczajony do modelu Descentowego dziwię się tylko 2 planszom mapy (co z zadaniami?).
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Wallenstein »

No i te SG w postaci, stołów, półek na książki. Boże po co to komu.
Tak bardzo chcę to pledgować, ale zawartość cały czas mnie nie przekonuje - nie, że mało, ale w większości kosmetyka lub nadmierna ilość.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: GoldenDragon »

Mnie bardziej martwi rosnący, zbójecki kurs dolara - a chciało by się księgę ze scenariuszami...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Masa figurek kusi, scenariusze i tryb kampanii ciekawa rzecz jednak jeśli nie będzie sensownego rozwoju postaci każda potyczka będzie taka sama.

Jak by grać w Descent ciągle tą samą grupą bohaterów z tymi samymi skilami.

Na BBG są pierwsze relacje i trochę o mechanice
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 23:22 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 - też mam takie wrażenie choć tutaj jest dużo bardziej zaawansowany action management którego prawie nie ma w descencie ;) Ale dużo bardziej wole descentowy model.

BTW - dodali dodatek jako Add-on - tylko 55$ :D Ktos pledguje wszystko i ma 750zł na zbyciu ? ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Zadałem im pytanie przez KS i http://boardgamegeek.com/thread/1298306 ... d-leveling zobaczę co ciekawego odpowiedzą.
AkitaInu pisze:tutaj jest dużo bardziej zaawansowany action management którego prawie nie ma w descencie ;)
taki system ma też Level 7 Omega Protocol, który ma dodatkowo ciekawy mechanizm "budowania" postaci.

Myślę nad King i scenariuszami, jeśli przekonają mnie, że jest coś oprócz figurek i systemu zarządzania akcjami.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Dla tych co sie wahaja w ciagu tygodnia maja sie pojawic zasady.
Interesujacy post w kwestii watpliwosci zwiazanych z rozgrywka:
Angelus Seniores

(Angelsenior)

Conan is looking to be very light rules-wise
as far as I can tell, there is no character levelling at all.
the only "levelling" would be the items you find along the way that add more tactical options but thats about it.
the maps also seem smallish with big zones and each board is always used independantly, so there are but limited options how to tackle each scenario.

the fact that you can break walls to create your own openings in some scenarios is a pluspoint.

the use of the gems for determining actions seems to be a very limiting factor for the overlord, while being interesting for the heroes.

the fact that its only scenario-based is also quite limiting, it will need a proper campaign system or scenario generator to really make it shine and worth its value.

The rules and gameplay videos didnt show much and there was too much "background noise" that made watching the game example video a real pain.

For now, i'm mostly in it for the figures as the game looks very lightweight otherwise
I will probably back out if they dont show more interesting game mechanics as the stretch goals are being revealed. 
A glimpse at the rulebook is really a must.

For now, its mostly due to anticipation that so many people are backing it at the moment, but any long-term value of the game isnt there yet.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Zasad jeszcze nie ma, zas najnowszy strenh goal to kpiny niby dodali nowy scenariusz, ale to identyczny strentch jak za 560 K.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Wallenstein »

Są zasady dla bohaterów - wersja Alpha.
Nic nowego nie wnoszą, nadal brak informacji czy dany scenariusz ma setup dedykowany, czy można coś pozmieniać.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Raltay »

Rocy7 pisze:Zasad jeszcze nie ma, zas najnowszy strenh goal to kpiny niby dodali nowy scenariusz, ale to identyczny strentch jak za 560 K.
W dodatku wtopa z głową Krakena :lol:

Widzę że już usunęli, więc dla tych co nie zdążyli zauważyć - najprawdopodobniej w pierwotnym stretch golu miały być macki, scenariusz i głowa Krakena (tak wynikało z opisu poprzedniego update'u, pomimo iż obrazek pokazywał tylko macki). Twórcy jednak szybko się skapnelli że dali ciała i wspomniany tekst szybko zniknął :D

Ciekawe czy niedługo zobaczymy ową głowę jako nowy płatny addon :wink:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Wallenstein pisze:Są zasady dla bohaterów - wersja Alpha.
Nic nowego nie wnoszą, nadal brak informacji czy dany scenariusz ma setup dedykowany, czy można coś pozmieniać.
A bohaterowie moga sie rozwijac?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Kudtacz »

Rocy7 pisze:
Wallenstein pisze:Są zasady dla bohaterów - wersja Alpha.
Nic nowego nie wnoszą, nadal brak informacji czy dany scenariusz ma setup dedykowany, czy można coś pozmieniać.
A bohaterowie moga sie rozwijac?
Po obejrzeniu przykładowej rozgrywki wnioskuję, że nie. Tyle, że mogą zebrać więcej sprzętu. Kampanii też się nie przewiduje.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
Wallenstein pisze:Są zasady dla bohaterów - wersja Alpha.
Nic nowego nie wnoszą, nadal brak informacji czy dany scenariusz ma setup dedykowany, czy można coś pozmieniać.
A bohaterowie moga sie rozwijac?
W conanie z tego co widać musieli by się najpierw zwinąć w kłębek żeby się rozwinąć ;) lepiej chyba poszukac innego tytułu z rozwojem postaco

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: _Berenice_ »

Nie wiecie czy może jakiś sklep będzie to zamawiał :wink: Niestety wypłata przybędzie za późno :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: rhcorvin »

jak zobaczyłem rozgrywkę po raz pierwszy wsparłem projekt, ale później oglądnąłem kolejny filmik i już byłem sceptycznie nastawiony. Natomiast kiedy zobaczyłem że ilość płatnych dodatków przekracza już koszt gry a znając siebie chciałbym (czytaj musiałbym je kupić) spowodowało to decyzję o wycofaniu się z tego. Ciężko mi to przyszło bo Conana tego książkowego uwielbiam do dziś.

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

zapytaj, czy jeśli wesprzesz za 1$ będzie można podnieść w PM.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: GoldenDragon »

Możesz :)
ODPOWIEDZ