Exploding Kittens / Eksplodujące kotki (M. Inman, E. Lee, S. Small)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Exploding Kittens

Post autor: rhcorvin »

Nie wytrzymałem. Czy mi się wydaje że świat wariuje no bez przesady jak zobaczyłem filmik na czym polega ta gra i jaki jest jej temat to się chwyciłem za głowę. Jak zobaczyłem ile już uzbierali to po prostu wyłączyłem przeglądarkę. Gdzie to zmierza :( Poziom tej gry to jak seriale komediowe dla Amerykanów które mają po 10 sezonów, a seriale które mogą się rzeczywiście podobać kasują np po pierwszym. Ciekawe jaką grę zrobią następną strach się bać :(.

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: 8janek8 »

Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: Fiszu »

Zastanawiam się czy na poczatku była eksplozja,
czy dopiero kula śnieżna nabiera tępa i 10 mln to nie będzie problem...

jak by uzbierała 10k to bym się dziwił, a obecne 5mln, jest nie pojęte, czy oni nie znają lepszych gier? może trzeba im trochę ich wysłać?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: rastula »

A w czym problem?

Najlepiej sprzedaje się Monopol a nakłady Czarnego Piotrusia z lalkami Barbie biją zapewne nawet Magic the Gethering...

"Gra" jest tu tylko dodatkiem do prac, jak widać mega popularnego rysownika...



Przymusu kupowania nie ma :)...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: costi »

Co jest tym bardziej dziwne, bo theoatmeal to treść, a nie kreska (która jest mocno prymitywna).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: rastula »

costi pisze:Co jest tym bardziej dziwne, bo theoatmeal to treść, a nie kreska (która jest mocno prymitywna).

mnie tam te karty rozbawiły nawet - nie na tyle żeby za nie płacić ... ale śmieszne są
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: syfon »

Ja tam się cieszę. Oatmeal'a bardzo lubię i śledzę jego twórczość od dłuższego czasu.
Exploding Kittens może mieć jedynie pozytywny, a w najgorszym przypadku, neutralny wpływ na nasze hobby.
Po pierwsze że należy myśleć że "sfinansowali taki kau KC a nie grę na którą się napaliłem", bo finansują to głównie nie-gracze. Po drugie własnie z tego powodu powinniśmy się cieszyć. Dziś nie-gracz kupi ExK, jutro Love Letter za pięć baksów, a potem kto wie? Oczywiscie jedynie jakiś ułamek przejdzie taką drogę, ale przy tej ilości zamówień kilku nowych entuzjastów może się znaleźć.

Swoją drogą ciekawe ile ExK będzie kosztować w drugim obiegu za rok czy dwa przy takim nakładzie.
szczemp
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2015, 10:43

Re: Exploding Kittens

Post autor: szczemp »

Orientuje się ktoś jakie karty są w zestawie?
Nie za bardzo zanosi się na polską edycję i chciałbym coś samemu zrobić.
Zasady z różnych opisów wyglądają tak. Kasuje się karty i kładzie rewersami do góry na stosie. Każdy gracz bierze jedną kartę z góry stosu. Jeśli wyciągnie wybuchającą kartę, to odpada z dalszej rozgrywki. Uchronić się przed odpadnięciem może przez użycie karty do rozbrajania (jeśli ją wcześniej wyciągnął i ma na ręce). Można też w ogóle nie podnosić karty ze stosu. Trzeba wtedy użyć karty np przeskoku.
Sądzę, że w swojej kolejce można użyć więcej niż jedną kartę z ręki. Np gracz przed pobraniem karty użył karty do podglądnięcia trzech kart ze stosu. Okazało się, że na szczycie jest karta wybuchająca i powinien mieć możliwość użyć innej karty (np przeskoku i oddać ruch następnemu graczowi), bo odpadnie z gry.
Przeglądając internet dowiedziałem się, że kart jest 56 i przynajmniej jest 7 ich rodzajów.
Mianowicie:
wybuchające - wiadomo co robi
rozbrajające - rozbraja właśnie wyciągniętą wybuchającą kartę
ataki na innych graczy - kończy twoją kolej i zmusza następnego gracza do wykonania dwóch ruchów
spojrzenia w przyszłość - można podejrzeć trzy karty z góry stosu
przeskoki - kończenie swojej tury bez brania karty ze stosu
mieszania stosu - tasowanie stosu
kradzieże - można ukraść innemu graczowi dwie jego karty
karty kotów - nie wiem po co to
Jeśli w każdym rodzaju miałoby być po tyle samo kart, to byłoby ich po 8. Ale nie jestem tego pewny.
Kilka kart już zrobiłem na podstawie próbek znalezionych w internecie. Brakujące trzeba jakoś wymyślić. Pomoże ktoś?
I do czego służą karty kotów?
Ktoś pomoże to rozszyfrować?
Moja próbka.
Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: rastula »

5000000 zł w dwa dni gwarantowane ;D
szczemp
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2015, 10:43

Re: Exploding Kittens

Post autor: szczemp »

No i mam swoją wersję:)
Dla chętnych link do pdfów do wydrukowania.
http://u.lkn.pl/7z/koty_b4XI.7z
Kilka rysunków jest przerysowanych z koncepcji na oryginalne karty, reszta to moje wymysły.
Rysownik ze mnie żaden, ale myślę, że klimat w jakimś stopniu udało mi się zachować.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: Peter128 »

Dobra wersja, sprawdzi się czy ta gra ma sens, poza humorem, dzięki! A wiesz już jak się gra i po co są koty?
szczemp
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2015, 10:43

Re: Exploding Kittens

Post autor: szczemp »

Peter128 pisze:Dobra wersja, sprawdzi się czy ta gra ma sens, poza humorem, dzięki! A wiesz już jak się gra i po co są koty?
Na razie gram bez kotów i na takich zasadach.
Karty są potasowane i położone na stosie rewersem do góry. W pierwszej kolejce każdy gracz bierze po jednej karcie, jeśli wyciągnie wybuch, to chowa go gdzieś w stos bez konsekwencji. Tym sposobem każdy zaczyna z jedną jakąś kartą. W kolejnych kolejkach każdy gracz wykonuje swój ruch. Ruch gracza polega na użyciu karty z ręki (nie jest przymusem użycie karty z ręki, karty można zachować na później), ciągnie ze stosu jedną kartę. I jeśli wyciągnie wybuch, to przegrywa. Chyba że ma w ręce rozbrojenie. Wtedy wykłada rozbrojenie, a wybuch chowa gdzieś w stos. Na wszystkich kartach jest opisane co robią. Karty w ręce trzeba trzymać w ukryciu przed innymi graczami.
Wszystkie użyte karty z ręki wypadają z dalszej rozgrywki. Stos się zmniejsza, kart na ręce też coraz mniej, a ryzyko wybuch coraz większe. Wybuchy zawsze wracają do stosu. Wygrywa ostatni żywy gracz.
Jakby ktoś miał lepsze zasady, to chętnie posłucham.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: Kpt. Bomba »

Zostało jeszcze tylko 61 godzin kampanii.
Mają już uzbierane 6,8 mln USD.

Trzeba im przyznać, że wiedza jak rozhuśtać kampanię Kickstarterową. A nie jest to łatwe...
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: Toudi »

Ktos zamowil?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Exploding Kittens

Post autor: Musza »

ja :twisted:
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: Kpt. Bomba »

prawie 9 dużych baniek zgarnęli…
ja zamówiłem.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Ja też się dołożyłem.
szczemp
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2015, 10:43

Re: Exploding Kittens

Post autor: szczemp »

Trochę ta moja wersja różni się od oryginału. Choć oryginał jeszcze nie jest dopracowany, to jest w sieci filmik pokazujący jak się na razie gra.
https://www.youtube.com/watch?v=yhsgYhUDA_M
A tu moje zasady na których ja grywam. http://u.lkn.pl/7z/koty-instrukcja_Cz2b.7z
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Exploding Kittens

Post autor: Musza »

ja już swoje dostałem, cudowne wydanie, dzisiaj potestuję jutro wrzucę foty i relację
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Hm... A kiedy? Dostałeś wczesniej jakiś nr listu przewozowego, czy cuś?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Exploding Kittens

Post autor: Musza »

Hipke pisze:Hm... A kiedy? Dostałeś wczesniej jakiś nr listu przewozowego, czy cuś?
tak, dostałem powiadomienie na maila od Fed Ex że leci paczka z Anglii od Cards Against Humanity co

wybaczcie spóźnienie z relacją i zdjęciami, ale ekipa się rozpadła i dopiero w weekend będzie okazja pograć :(
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

... A ja nie dostałem jeszcze nic... Oprócz maila, ze 29 lipca rozsyłają w swiat...
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Kabum! Przyszło[emoji12] bez żadnych trackerów, po prostu donosiciel przyniósł w zębach.
Awatar użytkownika
muldi
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: muldi »

U mnie również słychać wybuchy. Wczoraj znalazłem awizo "sorry, nie zmieściło się w skrzynce" - przesyłki zwykłym listem nadchodzą z UK.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Pięknie wydane, koszulki moim zdaniem są konieczne. Czy ktoś juz testował, co najlepiej spasuje? Dobrze byłoby, zeby zmieściły sie w koszulkach do oryginalnych pudełek.
ODPOWIEDZ