Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: moonman »

poszukuję płytki bakelitowej do gry Rój / Hive - wersja standardowa
zagubiona płytka to biała królowa (pszczoła)

proszę o pomoc
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

moonman pisze:poszukuję płytki bakelitowej do gry Rój / Hive - wersja standardowa
zagubiona płytka to biała królowa (pszczoła)

proszę o pomoc
Napisz do G3
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Paskudnik »

mig pisze:
moonman pisze:poszukuję płytki bakelitowej do gry Rój / Hive - wersja standardowa
zagubiona płytka to biała królowa (pszczoła)

proszę o pomoc
Napisz do G3
W przypadku niepomyślnego rozpatrzenia sprawy kup sobie dodatek "Komar", naklej wydrukowaną pszczołę i ciesz się, że w przypadku tej gry można tak bezproblemowo naprawić ten brak. :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Jedną planszetkę gracza w Dice Brewing miałem od nowości ze śladem nacięcia po nożu - jeden mail do Board & Dice i dziś dotarła nówka sztuka nienożowana :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Senaszel »

Brakuje mi jednego markera do Yinsha :(
W polsce sprzedawał to Bard, myślicie, że mogą mieć jakiś na zbyciu?
Wingmakers
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Senaszel pisze:Brakuje mi jednego markera do Yinsha :(
W polsce sprzedawał to Bard, myślicie, że mogą mieć jakiś na zbyciu?
Pisz do nich, przekonaj się.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: arturpe »

To może ktoś ma mój brakujący czarny żeton do gry Splendor? Kupiłem grę na Wrocław Games Fest i pomimo 3ch maili do Rebela - minął tydzień prawie - nie dostałem odpowiedzi. Nie będę dzwonił po ludziach bo nie jestem papież Franciszek. Krótko mówiąc - czy ktoś wie, gdzie to kupić i żeby nie było takie pokerowe we wszystkie kolory świata? Jasne, mogę dołożyć monetę, zapałkę, mogę sobie wydrukować w 3D albo wszystkie zastąpić liczydłem, ale w tej grze żetony to jedyny klimat, więc chociaż tę resztkę chciałbym uratować :D
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Al_Dente »

Być może Rebel ma przedmikołajową gorączke zakupową albo coś. Daj im jeszcze szansę:)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

arturpe pisze:To może ktoś ma mój brakujący czarny żeton do gry Splendor? Kupiłem grę na Wrocław Games Fest i pomimo 3ch maili do Rebela - minął tydzień prawie - nie dostałem odpowiedzi.
Wierzyć mi się nie chce. Może zły adres e-mail wybrałeś?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: arturpe »

Ano niestety nie, bo przyszedł potwierdzający autoresponder.

EDIT: Rebel się odezwał, wysłali żeton bezpłatnie. Bardzo miła sytuacja, zważywszy na okoliczności i fakt, że nie miałem dowodu zakupu. Pomimo poślizgu, potwierdzają wysokie opinie o jakości obsługi klienta. Dziękuję.
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Zwieżak »

A ja z kolei chcę bardzo pochwalić GALAKTĘ.
W grze Metallum po jej otwarciu i wypchnięciu żetonów z wypraski okazało się, że brakuje jednej płytki czerwonej programu. Znaczące jest to, że wczesniej po rozpakowaniu pudełka nie zauważyłem braku. Wypychaniem zajmowały się moje dzieci i ich nie kontrolowałem. Dlatego do dzisiaj nie wiem, czy płytki były w komplecie, czy może jednak zaginęła już w naszym domu (dużo dzieci, dużo bałaganu). Pomimo zarządzonych poszukiwań płytka nie odnalazła się.
Napisałem do Galakty, podając te same okoliczności, tłumacząc, że nie wiem, czy żetonu brakowało, czy też zaginął u mnie w domu. Nie traktowalem mojego pisma jako zgłoszenia braku w grze. Ot prośba, że może jednak coś da się poradzić, bo bez tego żetonu trudno byłoby grać.
Odpowiedź mailowa błyskawiczna, że może da sięcoś poradzić. Podałem swój adres do wysyłki, zadeklarowałem zwrot kosztów wysyłki. Galakta już nei odpowiedziała, ale za to bardzo szybko wysłała brakujący żeton. Jeszcze raz podkreślam, że moim zdaniem nie miała takiego obowiązku, bo nie wykazałbym, że gra była wybrakowana. Tym większa moja wdzięczność. To kolejny dowód na wysoki profesjonalizm podmiotów działających w grach planszowych.
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Relo »

Ja pochwalę Rebel (jako nie jedyny).
Po zakupie Splendor-a okazało się, że wypraska jest pęknięta i nie da rady przechowywać w niej ciężkich żetonów. Opakowanie zewnętrzne oczywiście nie noszące żadnych wgnieceń.
Mail do Rebel-a, odpowiedź błyskawiczna, dosłanie wypraski nieuszkodzonej w czasie mniejszym niż tydzień.
Wydaje mi się, że takiego traktowania klienta powinno się oczekiwać w każdym sklepie (choć wiemy, że nie zawsze tak jest)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

Zwieżak pisze:A ja z kolei chcę bardzo pochwalić GALAKTĘ
Standard, jeśli chodzi o Galaktę. Nigdy, ale to naprawdę nigdy mnie nie zawiedli.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: magole »

To jak tak chwalicie, to ja też się dołączę i pochwalę Hobbity. Dostałem w ZhanGuo planszę nierówno sklejoną na jednym zgięciu, po jej rozłożeniu widać na dużej części bąble z powietrzem.
Reakcja wydawnictwa była błyskawiczna i po 3 dniach nowa plansza czekała w paczkomacie :)
Polecam.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4043
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AkitaInu »

To ja tym razem pochwale 3trolle :) Brakująca paczka koszulek zgłoszona w piąte a w sobote już czekała na mnie w paczkomacie, załatwione bez żadnych problemów.

Fajnie że widać, że się starają po ostatnich kilku gorszych dniach :) Duży plus
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Malash »

Czy ma ktoś na zbyciu plastikową wypraskę na zielone zombiaki z gry "Zombicide: Toxic City Mall"?
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b3r53rk3r »

Cześć!
To może opowiem o swoich przygodach w kwestii uzupełniania braków:

1) Potwory w Tokio - zalały się karty - napisałem do Egmont przez ich formularz, odzew praktycznie natychmiastowy, wysłano mi karty i dodatkowo dostałem nawet karty promo :)
2) Pandemia - od nowości kilka kart ze skazami na rewersie - też szybki odzew ze strony Lacerty i po nieco ponad tygodniu też karty trafiły do mnie.
3) Dixit - koleżanka zalała kawą łącznie 29 kart (11 z Dixit Odyssey, 9 z Dixit 3, 9 z Dixit 4) - koszulki były ale ładnie przepuszczały z tej jednej strony.

Tutaj trochę dłużej temat zajął - około 3 miesięcy.
Ścieżka kontaktu:
hobbity.eu (nie są już wydawcą, idź do Rebela, albo Libellud) --> Rebel (sorry, nie mamy w sprzedaży) --> Libellud (jesteśmy wydawcami, nie zajmujemy się dystrybucją, idź do Asmodee)--> Asmodee (formularz - zero odzewu)--> Libellud (help, nie odzywają się - dostałem namiar bezpośredni)--> Asmodee (ok jest skan kart, daj adres wymienimy Ci karty) ---> DŁUUUUUGO CISZA ze strony Asmodee (minął miesiąc, nie odpisują na maile) ---> Libellud (pomoc w skontaktowaniu się ponownie)--> Asmodee (po paru tygodniach i próbach skontaktowania się - wysłaliśmy Ci karty do Rebela)--> Rebel (tak są karty, wysyłamy)--> Dostaję karty i jestem szczęśliwym człowiekiem.

Cały ten post chciałbym zadedykować Paulowi z Libellud, który to bardzo mi pomógł w ciężkich kontaktach z Asmodee i zrobił więcej niż by ktokolwiek od niego wymagał.

Cała ta historia prowadzi do 2 wniosków:
1) Cierpliwy to i kamień ugotuje.
2) Lepiej być wariatem,który wszystkim każe napoje ze stołu zdejmować niż mieć zalaną grę.
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Sardo
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Sardo »

Kilka razy korzystałem z uprzejmości wydawców:
Talisman
-w dodatku miałem 2 uszkodzone figurki, źle odlane - Galakta bez problemu dosłała obie
-zgubiłem 1 sztukę złota, dostałem 10
-zagubiona karta Żniwiarza, również dosłana
Gra o Tron - zagubiony żeton władzy - dosłany
Wielki plus dla Galakty.
Ucho Króla - brakująca karta, szybko dosłana przez G3
No Thanks! - zniknął 1 żeton, uzupełniłem formularz na stronie Z-Man 2 grudnia i dostałem maila z automatu, że przyjęli i cisza, po około tygodniu myślałem, że nic z tego, ale wczoraj patrzę, a tu list z Kanady z żetonem i katalogiem gier :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

ja ostatnio wyprosiłem od wydawców


startowy kafelek od Carcasonne

brakujący element z El Bazar
eristavi
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2014, 17:00

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: eristavi »

Ode mnie przykłady polskiego i amerykańskiego podejścia do klienta.
Polskie: zgubiły mi się dwie duże strzałki z Ryzyka. Napisałem do Hasbro pl aby pomogli mi jakoś dostać/dokupić/cokolwiek te brakujące elementy. Odpowiedź:
Witamy,
Bardzo nam przykro, niestety nie prowadzimy sprzedaży części zapasowych/zamiennych.
Pozdrawiamy,
Zespół Hasbro
Dalej nie drążyłem nic, bo sprzedałem grę.

Amerykańskie: wypisały mi się dość szybko 2 flamastry oraz wypadała strzałka z tzw. select-o-matica 5000 (:D), gra Say Anything. Mail do customersupport@northstargames.com czy jest jakaś szansa dosłania zamienników mimo, że jestem w Polsce. Szybka odpowiedź, że jasne tylko podać im adres i po miesiącu doszła paczuszka z całym zestawem nowych flamastrów i urządzonkiem.
Wielki plus dla NorthStarGames. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: reguuu »

Dołączam do pochwał dla Galakty. Jakiś czas temu zgubiła się osada z drewnianej edycji Osadników. Wystarczył krótki mail, przesłanie adresu i 3 dni później osada czekała na mnie w skrzynce. Brawo!
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: hydrox »

reguuu pisze:Dołączam do pochwał dla Galakty. Jakiś czas temu zgubiła się osada z drewnianej edycji Osadników. Wystarczył krótki mail, przesłanie adresu i 3 dni później osada czekała na mnie w skrzynce. Brawo!
Jak długo czekałeś na maila zwrotnego z informacją? Mija mi 3 dzień w sprawie braku i na razie cisza :/
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: reguuu »

hydrox pisze:
reguuu pisze:Dołączam do pochwał dla Galakty. Jakiś czas temu zgubiła się osada z drewnianej edycji Osadników. Wystarczył krótki mail, przesłanie adresu i 3 dni później osada czekała na mnie w skrzynce. Brawo!
Jak długo czekałeś na maila zwrotnego z informacją? Mija mi 3 dzień w sprawie braku i na razie cisza :/
Od pierwszego zapytania, o to czy jest w ogóle szansa na drewniana osadę, do pierwszej odpowiedzi czekałam koło pięciu dni ale nie wiem czy to standard czy była to kwestia okresu swiateczno-noworocznego.

Daj im jeszcze parę dni, albo wyślą albo okaże się, że nie mają ale na pewno jakaś reakcja z ich strony będzie :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

Ja kiedyś czekałem tydzień, wysłałem kolejnego (grzecznego) maila z ponowieniem pytania i odpowiedzieli mi nazajutrz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
tenzuo
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2011, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: tenzuo »

Na pytanie postawione w temacie odpowiadam: Nie bać się pytać.

I dziekuję Galakcie za ich wsparcie.
Jakiś czas temu zakupiłem od jednego z forumowiczów 2-gi egzemplarz Star Wars Gra Karciana.
Niestety brakowało 6 kart Przemytników i Szpiegów :(
W rozmowie ze sprzedającym zapytałem czy aby gdzieś u niego się nie zapodziały, niestety nie znalazł.
Nie pozostało nic innego jak zwrócić się do Galakty.
Przedstawiłem problem, nawet nie oczekiwałem, że jakoś szczególnie zajmą się sprawą, tym bardziej że grę kupiłem z obiegu wtórnego. W odpowiedzi napisali jednak, że sprawdzą czy mają takie karty na zbyciu i jak się kilka dni później przekonałem, w skrzynce na listy czekały na mnie brakujące karty :D

Wielkie dzięki raz jeszcze dla całego zespłu Galakty.

Dzięku temu zmobilizowałem się, w ramach odwdzięczenia, do zakupu polskiego wydania Eldritch Horror :D
ODPOWIEDZ