Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: palladinus »

Drakkainen pisze:Jeśli powtarza się sytuacja z PLO to trochę przykro że polski crowdfunding polega na tym, że sklep funduje wydanie gry i dopiero wtedy gracze się mobilizują. Pokazuje to, że wydawcy powinni się zwracać od razu do mecenasa, a kampanię crowdfundingową traktować wyłącznie jak kampanię reklamową. Cieszę się, że Magnaci tego uniknęli. Przykro tym bardziej się czyta jak klienci zagraniczni by już dawno i bez wahania zasilili konto kampanii za samą obietnicę nowych grafik. Dla nas widocznie to zbyt mało..
Skąd to czarnowidztwo? Do końca kampanii zostało 50 dni i moim zdaniem spokojnie by gra została ufundowana, a że ktoś chciał sobie zapewnić pewne kopie do własnych celów, to nie widzę w tym nic złego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

tokage pisze:My tu gadu gadu, a komuś spodobały się grafiki i postanowił nas znacząco przybliżyć do realizacji celu. :)



gratulacje - ale ta wpłata to chyba nie jest uwzględniona w którejś z nagród ... bo nijak się to nie sumuje...
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Alman »

rastula pisze:
tokage pisze:My tu gadu gadu, a komuś spodobały się grafiki i postanowił nas znacząco przybliżyć do realizacji celu. :)



gratulacje - ale ta wpłata to chyba nie jest uwzględniona w którejś z nagród ... bo nijak się to nie sumuje...
Nie marudź ;) może jakiś szalony król się trafił
to czekamy na kolejny próg i nowe grafiki
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

Bardzo się ciesze, że gra na pewno się ukaże!

To jednak bardzo smutne, że ktoś wkłada tyle wysiłku w swoją pracę, a w zamian dostaje typowo polskie narzekanie :?
Gdyby nie wsparcie inwestora, to forumowi narzekacze być może by zniszczyli ten wspaniały projekt...

Edit:
Update podpisu
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 15:00 przez tommifon, łącznie zmieniany 2 razy.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glorfindel »

Jeśli powtarza się sytuacja z PLO to trochę przykro że polski crowdfunding polega na tym, że sklep funduje wydanie gry i dopiero wtedy gracze się mobilizują. Pokazuje to, że wydawcy powinni się zwracać od razu do mecenasa, a kampanię crowdfundingową traktować wyłącznie jak kampanię reklamową. Cieszę się, że Magnaci tego uniknęli. Przykro tym bardziej się czyta jak klienci zagraniczni by już dawno i bez wahania zasilili konto kampanii za samą obietnicę nowych grafik. Dla nas widocznie to zbyt mało.
Wiesz, różnica jest taka, że na KSie pieniądze są pobierane z konta dopiero po zakończeniu akcji. Uważam, że ma to znaczenie (głównie psychologiczne ;) )

tymczasem jednak jako, że przespałem pierwszą zbiórkę warszawską, to zapraszam do drugiej (potrzeba jeszcze 6 osób)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=32596
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Witam

Około 15 minut temu projekt Zamków Szalonego Króla Ludwika został wsparty przez Strefę Centrum Hobbistyczne. Strefa zakupiła bardzo duży pakiet gier (wielokrotność ostatniego pakietu za 2 150 zł) wpłacając łącznie 18 000 i stając się mecenasem projektu. Nie bez znaczenia było pokazanie nowych grafik, które mają szanse się pojawić po osiągnięciu 45 000 ( do którego teraz brakuje około 18 500) .

Niemal nikt nie miał wątpliwości co do sukcesu kampanii na wspieram.to (mieliśmy na to jeszcze 50 dni), jednak prawdziwym celem do którego każdy dąży jest zobaczenie gry w nowej grafice. Strefa zdecydowała się teraz zakupić, aby zachęcić również Was do dalszego wsparcia i osiągnięcia tego celu. Zatem obecnie mamy 50 dni na zobaczenia Zamków Szalonego Króla Ludwika w nowej oprawie graficznej, którą już teraz nam zazdrości cały świat.

Zachęcam do wsparcia. Grę już mamy, pytanie w jakiej formie.

Pozdrawiam
Kamil Rogulski
Wspieram.to
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Gambit »

Wspieram.to pisze:Około 15 minut temu projekt Zamków Szalonego Króla Ludwika został wsparty przez Strefę Centrum Hobbistyczne.
Jakoś nie dziwi mnie fakt, że to właśnie Strefa zdecydowała się na taki ruch. Super sprawa, bo faktycznie teraz walka o nowe grafiki ma większe szanse na pozytywne zakończenie.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

rastula pisze:
tokage pisze:My tu gadu gadu, a komuś spodobały się grafiki i postanowił nas znacząco przybliżyć do realizacji celu. :)
gratulacje - ale ta wpłata to chyba nie jest uwzględniona w którejś z nagród ... bo nijak się to nie sumuje...
Wpłaty mecenasów, nie są widoczne jako wpłaty na liście nagród
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

To jest cios dla malkontentów.:P Brawo.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Cieszę się, że grę tak szybko ufundowano. Wielu osobom będzie teraz łatwiej zainwestować swoje środki w grę.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

:D
A ja nie marudzę, tylko ciekaw jestem, co się kryje za kolejnym progiem :?: :mrgreen:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Hiu »

Drakkainen pisze:... trochę przykro że polski crowdfunding polega na tym, że sklep funduje wydanie gry i dopiero wtedy gracze się mobilizują...
Innym argumentem jest to, iz dokonujac wsparcia - nie mozna sie potem z niego wycofac. Nie chce polemizowac nad walorami prawnymi takiego rozwiazania (te juz byly tlumaczone wczesniej) - tylko o elastycznosci projektu vs ja, wspierajacy. Chce miec mozliwosc wycofania wsparcia w momencie, kiedy projekt nie rozwija sie tak jakbym tego chcial.
Do przemyslenia.

Gratuluje ufunfowania projektu. Czekam na przekroczenie progu 45k PLN.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Hiu pisze: Innym argumentem jest to, iz dokonujac wsparcia - nie mozna sie potem z niego wycofac. Nie chce polemizowac nad walorami prawnymi takiego rozwiazania (te juz byly tlumaczone wczesniej) - tylko o elastycznosci projektu vs ja, wspierajacy. Chce miec mozliwosc wycofania wsparcia w momencie, kiedy projekt nie rozwija sie tak jakbym tego chcial.
Do przemyslenia.
.
To prawda, środki są zamrożone przez ten czas, ale możemy Ci później zwrócić kasę, a nawet jak już masz grę to przecież masz 14 dni na odesłanie jeśli Ci coś nie pasuje. 8)
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Scott »

Ja je biorę, czy z nowymi grafikami czy też nie. Jedyne co mnie na razie powstrzymuje, to puste konto, ale jak przyjdzie przelew, to i ten problem zniknie :D
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hsiale »

tokage pisze:Gdyby nie to że nie możemy wysłać gry za granicę, bylibyśmy dość blisko ufundowania. Na ten moment dostaliśmy zapytania na kilkadziesiąt sztuk z Europy, Stanów, a nawet Hong Kongu. Dajmy im powód do zazdrości! ;)
A tak właściwie czemu nie możecie? Rozumiem, że z jakichś powodów wspieram.to nie może przyjmować wpłat z zagranicy, ale nie da się po prostu (szczególnie, że wiadomo już, że gra będzie) wstawić jej do zakupu dla graczy z zagranicy na stronie Planszóweczki (o złotówkę drożej, żeby Polacy wspierali akcję i nabijali licznik wspierających), doliczyć za wysyłkę i uzyskane w ten sposób środki pakować przez wspieram.to w projekt?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

Zdaje się, że licencja przewiduje dystrybucję tylko w Polsce.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Pan_K pisze:Zdaje się, że licencja przewiduje dystrybucję tylko w Polsce.
Tak właśnie, my jako my nie możemy tego robić i tego będziemy się trzymać.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2014, 08:22 przez tokage, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: schizofretka »

Nie sądziłem, że kiedyś będę tym tłumosceptykiem, ale fakt, że nie można wycofać wsparcia jest bardzo słaby i będę wspierał na wspieram.to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wspieram.to (być może przez jakieś kulawe polskie prawo) tworzy najbardziej niekorzystną sytuację z możliwych. Dla mnie polska edycja ma sens TYLKO z nowymi grafikami - w każdym innym wybieram angielską. Na KS popularne jest podejście optymistyczne: powinno udać się osiągnąć próg, który mnie interesuje, więc wesprę, i dzięki temu rzeczywiście się to udaje, bo mamy poczucie bezpieczeństwa. Model wspieram.to działa przeciwnie niż powinien, gdyż największe ryzyko ponoszą wcześnie wspierający, co działa odstraszająco i podcina skrzydła kampanii. Oczywiście, jeśli strecze są dodatkami, możliwymi potencjalnie do wprowadzenia w przyszłości lub są małe nie ma to dużego znaczenia, ale przy tak gruntownych zmianach?

Do tego wiele kampanii, przynajmniej na KS, gdzie doświadczenie jest większe częściowo ewoluuje w trakcie trwania; sam przedstawiciel reklamował nasz wpływ na produkt. Tutaj nie ma to olbrzymiego znaczenia, bo olbrzymia większość była zgodna, ale gdyby rozkład był 80/20? Jeśli wsparłem na początku a przegłosowana zostałaby wersja, która mi się nie podoba, uważałbym to za nie fair, a nie jest to z punktu widzenia polskiego prawa umowa kupna-sprzedaży, więc nie mam prawa do zwrotu na niezgodność towaru z umową.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

schizofretka pisze:Jeśli wsparłem na początku a przegłosowana zostałaby wersja, która mi się nie podoba, uważałbym to za nie fair, a nie jest to z punktu widzenia polskiego prawa umowa kupna-sprzedaży, więc nie mam prawa do zwrotu na niezgodność towaru z umową.
Trzy razy było już mówione w tym wątku, że tak, można odesłać do 14 dni, masz do tego prawo i dostaniesz z powrotem pieniądze. Po co kolejny raz męczyć ten temat?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: schizofretka »

Znaczy rozumiem za rok i 14 dni w ogólności, jak zostanie wydrukowana? Bo 14 dni pewnie trwa transfer od wspieram.to do autora (strzelam), do tego środki są pomniejszane o prowizję i już widzę, jak autorzy rzucają się by oddawać 20% (z podanego przykładu) zebranej kwoty... Poza tym jest różnica pomiędzy ewentualną dobrą wolą autora i moją w nią wiarę a namacalną pewnością 'nie spodoba mi się - nie płacę'. Wybuchające kampanie na KS działają na zasadzie: ogłoszono nowy stretch na płatny add-on, część ludzi już teraz za niego 'płaci' by przybliżyć ufundowanie i osiągnąć jeszcze więcej bonusów, tworząc sprzężenie zwrotne. Biznes w necie robi się na maksymalnym ułatwieniu zakupu impulsywnego poprzez najprostszy i obarczony najmniejszym ryzykiem zakup. Na tym wygrał paypal (i pośrednio też sklepy), to przyświeca idei KS. Wspieram.to wymaga ode mnie maksymalnego przemyślenia wsparcia, wraz z kalkulacją ryzyka, i na tym u mnie przegrywa.

Dla ustalenia uwagi: mówię bardziej o wspieram.to w ogólności korzystając z regularnych dowiedziń reprezentanta niż o zamkach konkretnie. Ja nie lubię kupwać nawet ubrań przez net ze względu na niepomijalne ryzyko, że będę je zwracał, a tutaj jest znacznie większe.

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Smh
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Gda / Wro

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Smh »

To może niech powstanie osobny wątek "wspieram.to - jakie niesie za sobą ryzyko i dlaczego nie będę tam wpłacać kasy", a tu będzie mowa o Zamkach? Jak napisaliście negatywne podejście (do czegokolwiek) nie pomaga, a w akcjach cf wskazany jest optymizm i może na tym się skupimy skoro wszyscy się cieszą, że gra zostanie wydana oraz, ze jest duża realna szansa na nowe grafiki? 8)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

schizofretka pisze:Nie sądziłem, że kiedyś będę tym tłumosceptykiem, ale fakt, że nie można wycofać wsparcia jest bardzo słaby i będę wspierał na wspieram.to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wspieram.to (być może przez jakieś kulawe polskie prawo) tworzy najbardziej niekorzystną sytuację z możliwych.


Wspieram.to (jako jedyna chyba platforma w Polsce, a już na pewno z tych największych) oparta jest o polskie prawo handlowe, które prawnie chroni użytkowników/kupujących i podlega regulacjom w nim zawartym. Prawnie wspieram.to nie różni się niczym od np sklepu z grami PC i systemu przedsprzedaży (pre-order). Zatem po otrzymaniu przedmiotu (nie od momentu zapłaty lecz dostawy) masz prawo do zwrotu gry w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny.

System kickstarterowy, czyli pobranie opłat z karty kredytowej w momencie zakończenia kampanii nie może być w Polsce stosowany z kilku powodów:

-znaczna większość wpłat (ponad 70%) robionych jest przelewem bankowym), a nie kartą kredytową
-nie da się zrobić zgodnie z polskim prawem handlowym i bankowym zrobić "pobrania przelewowego na żądanie" (czytaj w momencie zakończenia kampani)
-na kickstarterze zadeklarowanie wsparcia, a faktycznie pobranie środków z karty to dwa inne światy. Zdarza się, że osoba która zadeklarowała wpłatę nie ma tych środków, wówczas autor projektu nie otrzyma środków - a co w przypadku gdy tych osób będzie na tyle dużo, że po odjęciu tych nieudanych pobrań okaże się, że autor otrzymał mniej pieniędzy niż 100% i nie jest w stanie zrealizować cel? Realizacja projektu jest zagrożona - my tego chcemy uniknąć.
schizofretka pisze: Dla mnie polska edycja ma sens TYLKO z nowymi grafikami - w każdym innym wybieram angielską.


Trochę dziwne myślenie bo przecież angielska też ma stare grafiki na dodatek jest droższa i jest po angielsku - nie widzę logiki ;).
schizofretka pisze: Na KS popularne jest podejście optymistyczne: powinno udać się osiągnąć próg, który mnie interesuje, więc wesprę, i dzięki temu rzeczywiście się to udaje, bo mamy poczucie bezpieczeństwa. Model wspieram.to działa przeciwnie niż powinien, gdyż największe ryzyko ponoszą wcześnie wspierający, co działa odstraszająco i podcina skrzydła kampanii. Oczywiście, jeśli strecze są dodatkami, możliwymi potencjalnie do wprowadzenia w przyszłości lub są małe nie ma to dużego znaczenia, ale przy tak gruntownych zmianach?
Tutaj się właśnie mylisz, wspierający na wspieram.to są prawnie bardziej chronieni niż na kickstarterze. Szczególnie w przypadku kiedy sprzedający jest firmą - tak jak Planszóweczka
schizofretka pisze:
#1
Do tego wiele kampanii, przynajmniej na KS, gdzie doświadczenie jest większe częściowo ewoluuje w trakcie trwania; sam przedstawiciel reklamował nasz wpływ na produkt. Tutaj nie ma to olbrzymiego znaczenia, bo olbrzymia większość była zgodna, ale gdyby rozkład był 80/20? Jeśli wsparłem na początku a przegłosowana zostałaby wersja, która mi się nie podoba, uważałbym to za nie fair, a nie jest to z punktu widzenia polskiego prawa umowa kupna-sprzedaży, więc nie mam prawa do zwrotu na niezgodność towaru z umową.
#2
mówię bardziej o wspieram.to w ogólności korzystając z regularnych dowiedziń reprezentanta niż o zamkach konkretnie. Ja nie lubię kupwać nawet ubrań przez net ze względu na niepomijalne ryzyko, że będę je zwracał, a tutaj jest znacznie większe.
#3
Poza tym jest różnica pomiędzy ewentualną dobrą wolą autora i moją w nią wiarę a namacalną pewnością 'nie spodoba mi się - nie płacę'.


Kupując przez internet masz prawdo do zwrotu w przeciągu 14 dni nie podając przyczyny. Również na wspieram.to bo działamy na tym prawie.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

MisterC pisze:
schizofretka pisze:Nie sądziłem, że kiedyś...
Mechanizm crowdfundingu w obliczu polskiego prawa handlowego to bardzo ciekawy temat i będzie miło, kiedy ktoś z góry wydzieli go do osobnego wątku.
Tak też zrobię - postaram się jak najszybciej.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

Jak usłyszałem po raz pierwszy o Zamkach Szalonego Króla Ludwika to pomyślałem "o fajnie coś jak Suburbia, ale zamiast miasta budujemy zamki, jak nie będzie tak brzydka jak Suburbia to może warto się grą zainteresować". Mój entuzjazm jednak opadł gdy zobaczyłem jak gra wygląda. Co prawda kafle bardziej przypominały komnaty niż... tekturowe kafle (jak w Suburbii) ale ich wygląd nie zachęcał do gry. Wczoraj zaś zobaczyłem proponowane grafiki polskiej edycji i się po prostu zachwyciłem :shock: . Tak ta gra właśnie od początku powinna wyglądać. Co prawda nie ma jeszcze pewności, że próg wsparcia umożliwiający takie wydanie gry zostanie odblokowany, ale liczę że uda się zebrać odpowiednie wsparcie, bo czasu zostało jeszcze sporo. Tak więc jak tylko kasa pojawi się na koncie to wspieram :D
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: matio2007 »

Wspieram.to pisze: na kickstarterze zadeklarowanie wsparcia, a faktycznie pobranie środków z karty to dwa inne światy. Zdarza się, że osoba która zadeklarowała wpłatę nie ma tych środków, wówczas autor projektu nie otrzyma środków - a co w przypadku gdy tych osób będzie na tyle dużo, że po odjęciu tych nieudanych pobrań okaże się, że autor otrzymał mniej pieniędzy niż 100% i nie jest w stanie zrealizować cel? Realizacja projektu jest zagrożona - my tego chcemy uniknąć.
W naszym przypadku, na ponad 800 wspierających środki nie wpłynęły od 3 osób, czyli jakieś 0,4% i przypuszczam, że jest to jakiś standard.
Dodam jeszcze, że na KS rotacja przychodzących i odchodzących jest często bardzo duża, w naszym projekcie to było jakieś 20 osób odchodzących praktycznie codziennie. I to jest ogromna zachęta do wspierania na KS - jeżeli interesujące stretche nie zostaną osiągnięte, lub po ukazaniu się nowych informacji ktoś zmieni zdanie, to po prostu wycofuje wsparcie.
ODPOWIEDZ