Nieimprezowa gra dla 6 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: Archanioł »

7 Cudów to fajna gra, ale jednak rodzinno - imprezowa :) Gram z żoną, dziećmi i jak wpadną znajomi jako przerywnik.
Gra o Tron fajnie chodzi na 5+ osób. Idealna zatem na spotkanie w 3 pary.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: Olgierdd »

Archanioł pisze:7 Cudów to fajna gra, ale jednak rodzinno - imprezowa :) Gram z żoną, dziećmi i jak wpadną znajomi jako przerywnik.
Gra o Tron fajnie chodzi na 5+ osób. Idealna zatem na spotkanie w 3 pary.
Można w 7 Cudów grać na wysokim poziomie rywalizacji. To bardzo elastyczna gra. Też traktowałem tę grę przerywnikowo, ale parę miesięcy temu odkryłem ją na nowo i przy mocno ogranej ekipie decyzje stają się dość trudne i interakcja wykracza poza bezpośrednich sąsiadów.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: Matti_C »

Cylkady z dodatkiem Tytani. 3-6 osób a na 6 jest walka 3 dwuosobowych drużyn. Duża regrywalność , duża interakcja między graczami , klimat antycznej Grecji. Niedawno wydane więc pewnie jeszcze dostępne w sklepach.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: coldsoul »

Lords of Waterdeep z dodatkiem. +1
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: DarkSide »

A mimo że to raczej imprezówki to warto by spróbować w "Time's up" , "6 bierze" , "Dixit" , "Sabotażysta" a w szczególności gorąco polecam "Pictomanię" :mrgreen:

Przyłączam się do głosów zachęcających zakosztować w "7 cudów świata" oraz w "Wysokie napięcie".
Z kolei "Cytadela" w 6 osób może się straaaasznie dłużyć. Nie wiem czy starczy cierpliwości wszystkim nawet jeśli obniży się limit wybudowanych dzielnic do siedmiu.

A co z "Carcassonne" z dwoma trzema dodatkami?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: annajak »

Dominant Species

Dodatkowy plus jest taki, że dobrze chodzi już od 4, oraz jeśli jest taka potrzeba, to można skrócić czas gry usuwając kilka losowych Kart Dominacji.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: mbuka »

I nikt nie wymienił super gry - Keyflower! Może być bardzo długa na 6 osób.

Oprócz tego popieram Cytadelę i Sabotażystę z rozszerzeniem.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: mate00 »

Na 6 osób możesz pograć w Nową Erę z dodatkiem Zima. Przy tylu osobach, zejdą pewnie ze 2,5 godziny.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 298 times
Been thanked: 124 times

Re: Odp: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: vder »

Możesz popatrzeć na peloponnes, z dodatkami obsługuje do 8 graczy i podobno daje rade. Szybka gra licytacyjna myślę, ze w 1.5h do rozegrania, a temat dość neutralny.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: rattkin »

RoboRally i Libertalia.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: schizofretka »

A zauważyliście, że autor wątku 3 tygodnie temu podjął już decyzję?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
eristavi
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2014, 17:00

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: eristavi »

Polecam Bang!, może grać do 7 osób. Gra się nie zmarnuje nawet jak będą tylko 4 osoby (ale najfajniej się gra od 5 wzwyż). :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Odp: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: Grzdyll »

schizofretka pisze:A zauważyliście, że autor wątku 3 tygodnie temu podjął już decyzję?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
A kto by sobie takimi drobiazgami głowę zawracał w ferworze walki...

No to podbijam
+1 Sabotażysta, Avalon
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: FortArt »

schizofretka pisze:A zauważyliście, że autor wątku 3 tygodnie temu podjął już decyzję?
Być może jednak nadal nie rozstał się ze swoją paczką i będzie chciał więcej niż 3 tytuły. A i innym może się przydać wątek.

Tym bardziej należy go uzupełnić o Chicago Express.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: virco »

Dominant species..

i tak wiem ze juz inna gra zostala wybrana :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Nieimprezowa gra dla 6 osób

Post autor: Lubel »

schizofretka pisze:A zauważyliście, że autor wątku 3 tygodnie temu podjął już decyzję?
Podjąłem, nie podjąłem, ale nikt nie zabroni bym się pokusił o kilka gier (jeśli fundusze pozwolą). Idzie Mikołaj to będzie miał wybór.
Tak czy owak Libertalia walczy z Cytadelą o zakup. Libertalia była próbowana w mniejszym gronie (2-3 osoby) i jest całkiem przyjemna. Zachodzi jedynie obawa, że przy 6 osobach będzie trwała dosyć długo, ale po to się właśnie gra, żeby jak najwięcej czasu spędzić przyjemnie i w miłym towarzystwie. Cytadelę za to próbował kolega w innym gronie i też pozytywnie przyjęta. Te gry w sumie wydają się być podobne. Także masz babo placek.

Z innych natomiast walczą ze sobą jeszcze Wysokie napięcie z Panic on Wall Street. WN ma wiele dodatków niby to plus, ale raczej wszystkie nie są niezbędne. Plusem dla PoWS jest to, że nawet w większym gronie można zagrać. W przyszły weekend jest plan spróbować Wysokiego napięcia, więc zobaczymy co to warte, zanim się zakupi.

Na marginesie ja tu gadu gadu o starszych grach, a w nowości z Essen też można by było pograć jak czas pozwoli i nawet niekoniecznie w 6-osobowym towarzystwie ;)
ODPOWIEDZ