Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: gafik »

Salgi pisze:
asiok pisze:Ja tam im wierzę i czekam na Cavernę PL. I dzięki zamieszaniu będę miał dłużej w kieszeni kasę na to przeznaczoną - to też jakiś plus :)
Najlepiej zbierzmy kasę od wszystkich zainteresowanych Caverną PL i umieśćmy ją na jakiejś lokacie.
Od tego już krótka droga do bogactwa :wink:
Najlepiej zbierzmy kasę od wszystkich zainteresowanych Caverną PL i sami ją wydajmy.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: FortArt »

gafik pisze: Najlepiej zbierzmy kasę od wszystkich zainteresowanych Caverną PL i sami ją wydajmy.
Co sprowadza sie do pomysłu - a czemuż to Lacerta, która dość często narzeka na brak gotówki, nie zrobi zbiórki na wspieram.to lub czymś podobnym?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sqb1978 »

W sumie crowdfunding to mogłaby być dobra opcja, skoro są podejrzenia o brak rentowności.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 54 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kruker »

Skoro tak często narzekają na brak gotówki i ogólnie na to jak to ciężko coś wydać, to po co w ogóle się za to biorą. Niech przekwalifikują biznes na sklep zoologiczny - logo już przecież mają. Jestem pewien, że znalazłoby się jakieś wydawnictwo, które byłoby w stanie dotrzymać terminów i złożonych obietnic.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: azz »

Tylko czy istnieje crowdfunding, którego regulamin zezwala na zbiórkę wówczas, gdy jedynym novum jest wersja językowa produktu. Pewnie mini-dodatek starczyłby (czyli zbieranie na mini-dodatek, a pełna gra w "prezencie"), ale to dodatkowa robota dla wydawnictwa. Z drugiej strony, raczej nie mogą sobie ot tak organizować zbiórki bez licencji, a tej na dobre słowo do zbiórki raczej by nie dostali.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Acaraje »

Trochę mnie wkurza to wieczne narzekanie na Lacerte...moim zdaniem wydawnictwo robi co może żeby wydać fajne tytuły, ba już dużo fajnych wydało! Ja za nich będę trzymał kciuki.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: FortArt »

azz pisze:Tylko czy istnieje crowdfunding, którego regulamin zezwala na zbiórkę wówczas, gdy jedynym novum jest wersja językowa produktu. Pewnie mini-dodatek starczyłby (czyli zbieranie na mini-dodatek, a pełna gra w "prezencie"), ale to dodatkowa robota dla wydawnictwa. Z drugiej strony, raczej nie mogą sobie ot tak organizować zbiórki bez licencji, a tej na dobre słowo do zbiórki raczej by nie dostali.
Galakta ma taki system "Druk na żądanie" w swoim sklepiku. Zbierają zamówienia i kasę i drukują po pewnym czasie. A parę innych wydawnictw (na pewno Portal) robiło przedsprzedaże.

Twój pomysł mini-dodatku jest bardzo dobry. Nie widzę problemu by zapłacić teraz, zgarnąć grę za 3 miesiące z jakimś miłym niedostępnym normalnie bonusem.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: azz »

FortArt pisze:
azz pisze:Tylko czy istnieje crowdfunding, którego regulamin zezwala na zbiórkę wówczas, gdy jedynym novum jest wersja językowa produktu. Pewnie mini-dodatek starczyłby (czyli zbieranie na mini-dodatek, a pełna gra w "prezencie"), ale to dodatkowa robota dla wydawnictwa. Z drugiej strony, raczej nie mogą sobie ot tak organizować zbiórki bez licencji, a tej na dobre słowo do zbiórki raczej by nie dostali.
Galakta ma taki system "Druk na żądanie" w swoim sklepiku. Zbierają zamówienia i kasę i drukują po pewnym czasie. A parę innych wydawnictw (na pewno Portal) robiło przedsprzedaże.

Twój pomysł mini-dodatku jest bardzo dobry. Nie widzę problemu by zapłacić teraz, zgarnąć grę za 3 miesiące z jakimś miłym niedostępnym normalnie bonusem.
Nie znam biznesu od środka, ale:
  • Galakta ma chyba nieograniczoną licencję FFG, a system druku na żądanie to pomysł samego FFG,
    Portal nie porywa się na gry z wyrobioną marką, ergo niejako sam inwestuje w promocję gry.
Lacerta ma chyba pozycję małego chłopca i grzecznie "żebrze". Nie rzucają pieniędzy na stół, to i nie mają silnej pozycji handlowej.

A tak nie do końca z innej beczki - ktoś się orientuje, jak to jest z wydaniem gry? Kwestie finansowo-licencyjne, tj. czy płaci się oryginalnemu wydawcy od sprzedanej/wyprodukowanej sztuki, ryczałtowo za nakład/serię/wydanie?
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: uday »

Z przetargu na Kolejkę wywnioskowałem, że płaci się "za licencję", a do tego od każdej wyprodukowanej sztuki. Ale mogłem też zrozumieć źle i suma tych tantiem od każdej gry z nakładu składała się na "licencję".

A tak w ogóle to pewnie różne wydawnictwa różnie się dogadują.
slawekauo
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lacerta na 2014

Post autor: slawekauo »

Chyba przesadzacie z tą Lacertą. Patrzę sobie na kolekcję i Agricola z Torfowiskiem jest, Zostań Menadżerem jest, Le Havre z dodatkiem, Mage Knight... Uważam, że trochę zrobili dla naszego hobby w kraju. Poza Galaktą nikt tylu dobrych gier u nas nie wydał.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: tomb »

FortArt pisze:Galakta ma taki system "Druk na żądanie" w swoim sklepiku. Zbierają zamówienia i kasę i drukują po pewnym czasie.
To nie jest ani pomysł, ani sprzęt, ani wykonanie Galakty.

Lacerta niech wydaje co chce i jak chce. To jest ich sprawa, jak sobie prowadzą firmę. Jeśli zrażą do siebie klientów, sami za to zapłacą.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Paskudnik »

slawekauo pisze:Chyba przesadzacie z tą Lacertą. Patrzę sobie na kolekcję i Agricola z Torfowiskiem jest, Zostań Menadżerem jest, Le Havre z dodatkiem, Mage Knight... Uważam, że trochę zrobili dla naszego hobby w kraju. Poza Galaktą nikt tylu dobrych gier u nas nie wydał.
+1
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kwiatosz »

azz pisze:A tak nie do końca z innej beczki - ktoś się orientuje, jak to jest z wydaniem gry? Kwestie finansowo-licencyjne, tj. czy płaci się oryginalnemu wydawcy od sprzedanej/wyprodukowanej sztuki, ryczałtowo za nakład/serię/wydanie?
Jak orientowałem temat z nie-powiem-jakim-wydawnictwem to umowa była taka, że dostają tłumaczoną instrukcję, a drukiem etc zajmują się oni i po prostu kupuje się od nich nakład. Ale z pewnością u różnych wydawców jest różnie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: FortArt »

TomB pisze: Lacerta niech wydaje co chce i jak chce. To jest ich sprawa, jak sobie prowadzą firmę. Jeśli zrażą do siebie klientów, sami za to zapłacą.
Problem w tym, że mają w swej stajni prawa do fajnych tytułów, zarówno podstawek (Uwe!) jak i dodatków do tego co wydali wcześniej. I ich nie wydają ku irytacji klientów. Więc dobrze by sytuacja w końcu się wyklarowała w jedną albo drugą stronę. Czyli albo niech staną na nogi (czego im wszyscy życzymy) albo ... niech te tytuły weźmie kto inny. Bo taka blokada gier (nie wydawanie lub z kilkuletnim opóźnieniem) nikomu nie służy.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Guduś »

Jakies nowe info na temat caverny jest moze?
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

miało być info w tym tygodniu, ale mamy piątek i infa brak.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Piehoo »

Na fb jest informacja ze po Essen się wyjaśni.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: karawanken »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Chciałem zwrócić się z apelem do wydawnictwa o ponowne rozważenie Exodus: Proxima Centauri. Błagam wydajcie to. Oddam swojego pierworodnego.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

karawanken pisze:Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Chciałem zwrócić się z apelem do wydawnictwa o ponowne rozważenie Exodus: Proxima Centauri. Błagam wydajcie to. Oddam swojego pierworodnego.
A ów pierworodny przyszedł już na świat? :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Furan »

Cholera, tak się tworzy wiedźminów! :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: karawanken »

Pierworodny skończył niedawno pół roku :D W gratisie mogę dorzucić pierworodną (3 lata)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

karawanken pisze:Pierworodny skończył niedawno pół roku :D W gratisie mogę dorzucić pierworodną (3 lata)
Lacerto, Ty widzisz? Masz to na piśmie! :D
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Paskudnik »

karawanken pisze:Chciałem zwrócić się z apelem do wydawnictwa o ponowne rozważenie Exodus: Proxima Centauri. Błagam wydajcie to. Oddam swojego pierworodnego.
:lol: :lol: :lol: ach, jak ja doskonale rozumiem kolegę (i nie chodzi mi o ten tytuł) :twisted:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

Za fejsem Lacerty:
"Krótka aktualizacja planów wydawniczych:
- Szklany Szlak właśnie kończy się produkować. W przyszłym tygodniu będziemy go odbierać z fabryki w Chinach. Do Polski powinien dotrzeć za około 40 dni.
- Sprawę Caverny będziemy omawiać w trakcie targów w Essen (16-19 października). Wtedy będziemy wiedzieć jakie są możliwości."
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: piton »

Jakieś wieści po Essen?
NOWE plany Wydawnicze? ;) Wysokie napięcie? Rosenbergi? inne ?

prosimy o same radosne informacje Lacerto :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Zablokowany