Jaki dodatek do carcassonne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wog-plan123
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2014, 10:02

Jaki dodatek do carcassonne?

Post autor: wog-plan123 »

Witam, mam pytanie.
Czy ktoś z forumowiczów doradziłby mi jaki dodatek wybrać do Carcassonne? Mam już Kupców i Budowniczych, a szukam czegoś, co by znacznie ożywiło rozgrywkę.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi!
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Jaki dodatek do carcassonne?

Post autor: Scott »

Najlepszym dodatkiem do Carcassonne oprócz Kupców... są Karczmy i Katedry. Dodatkowe pionki w kolorze szarym, po 1 dużym pionku w każdym kolorze, dodatkowe punkty za ukończone drogi z karczmami, więcej punktów za każdy proporzec w mieście z katedrą. Polecam. Pikanterii dodaje również dodatek Księżniczka i Smok. Porywanie pionków przez smoka lecącego z wulkanu i księżniczka ratująca życie. Mi przypadł do gustu również dodatek Wieża. Czym wyższa, tym większe sieje spustoszenie na mapie. Długo w to nie grałem, więc mogło mi się coś poknocić lub o czymś zapomnieć, ale w opisach na stronach sklepu szybko wyprowadzą Cię z błędu :)
wog-plan123
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2014, 10:02

Re: Jaki dodatek do carcassonne?

Post autor: wog-plan123 »

Wielkie dzięki!
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dodatek do carcassonne?

Post autor: Azriel »

Również polecam Księżniczkę i Smoka, chociaż tak naprawdę każdy dodatek wprowadza coś ciekawego ;)
ODPOWIEDZ