(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

będę na 16 zaklepuje miejsce przy cudach, i jeśli to możliwe przy Cavernie.
Zabieram ze sobą jak zawsze netrunnera i coś z mojej kolekcji:
Navegador, Planet Steam, Alien Frontiers
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Dopinguję,żeby zebrało się 7 osób-spróbujcie podobno najlepiej chodzi :)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

piotrsmu pisze:będę na 16 zaklepuje miejsce przy cudach, i jeśli to możliwe przy Cavernie.
Zabieram ze sobą jak zawsze netrunnera i coś z mojej kolekcji:
Navegador, Planet Steam, Alien Frontiers
Alien Frontiers ? Jestem chętny (prio wyższe niż Tta)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

staszek pisze:Dopinguję,żeby zebrało się 7 osób-spróbujcie podobno najlepiej chodzi :)
i koniecznie zdajcie relacje z tej siedmio osobowej Caverny :)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:
staszek pisze:Dopinguję,żeby zebrało się 7 osób-spróbujcie podobno najlepiej chodzi :)
i koniecznie zdajcie relacje z tej siedmio osobowej Caverny :)
Do gry w 7 osób zaczekamy na Was :)
Póki co zagraliśmy w czwórkę i w niezłym około dwugodzinny czasie.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Dzięki Grzel za partię w 1989: Jesień Narodów.

Utwierdziłem się w przekonaniu, że gra nawet jeśli jest dobrze zbalansowana (o czym zdają się mówić gracze z większym stażem) to jednak w pierwszych rozgrywkach o wiele łatwiej gra się opozycją. Nie miałem żadnego specjalnie planu - poza systematycznym umacnianiem krajów, które będą punktowane. Jedynie w końcówce, gdy ostro rozgorzała walka o Bułgarię, równocześnie udało mi się zbudować sporą przewagę w Czechosłowacji (w której pierwsze punktowani wygrali komuniści), a karta punktacji weszła na rękę w kolejnej turze. Miks szczęścia i planowania.

Gra jest świetna, ale strategia grania komuchami nie jest w moim odczuciu tak łatwa i intuicyjna, jak opozycją - przynajmniej w pierwszych partiach.
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

ktoś się wybiera w najbliższy poniedziałek? Gdyby ktoś przyniósł, chętnie poznałbym Rokoko lub Brukselę 93.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

jingowawa pisze:ktoś się wybiera w najbliższy poniedziałek? Gdyby ktoś przyniósł, chętnie poznałbym Rokoko lub Brukselę 93.
Bede. Rokoko i Bruksele znam, ale nie polecam. Ale mysle ze znajdziemy jakis wspolny tytul miedzy nami eurogamerami ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Wróciłem z wakacji i dostałem wychodne. Biorę La Granja, Agora, a na deser lub rozgrzewkę Camel Up.
Planuję dotrzeć na godz. 16
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Będę w poniedziałek i chętnie zagram w dobre euro.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Ja chętnie zagram w Alien Frontiers albo spróbowałbym Kingsburg jeśli ktoś przyniesie.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Mogę przynieść Alien Frontiers z dodatkiem, ale priorytet ma La Granja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Liczcie mnie nad Granje!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Kuba, pokażę Ci też Longhorn, bardzo fajna dwuosobówka na 15 minut.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

jax pisze:
jingowawa pisze:ktoś się wybiera w najbliższy poniedziałek? Gdyby ktoś przyniósł, chętnie poznałbym Rokoko lub Brukselę 93.
Bede. Rokoko i Bruksele znam, ale nie polecam. Ale mysle ze znajdziemy jakis wspolny tytul miedzy nami eurogamerami ;)
Nie wątpię, że po jakimś pół godziny coś znajdziemy, co podpasuje wszystkim;)
Choć bywa, że się zgadzamy w tych opiniach, często mamy rozbieżne zdania i jednak chciałbym spróbować, by sam ocenić czy polecać czy nie. Więc jak ktoś przyniesie wspomniane gry, ja na pewno zagram.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

jingowawa pisze:Nie wątpię, że po jakimś pół godziny coś znajdziemy, co podpasuje wszystkim;)
Odpalimy dziś stoper i zobaczymy jak będzie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Będę od 16, wezmę jakieś mniejsze rzeczy i AoS.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Don Simon »

Ha, moze i ja sie zjawie?

Ktos by dal rade TtA przyniesc i ze mna zagrac? :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

jax pisze: Ale mysle ze znajdziemy jakis wspolny tytul miedzy nami eurogamerami ;)
Noo, faktycznie wczoraj znaleźliśmy;) Istne euroszaleństwo.
Don Simon pisze:Ha, moze i ja sie zjawie?

Ktos by dal rade TtA przyniesc i ze mna zagrac? :)
Było prawie jak TtA;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Słyszeliśmy, że przy Camel Up doskonale się bawiliście, więc nie narzekaj :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze granie.
Frekwencja nie była za wysoka ze względu na sezon urlopowy, ale 2 składy dzienie potykały się głównie przy nowych tytułach.
Na stoliku obok adikom uruchomił 4-osobową La Granję a tymczasem 4 inne osoby powalczyły w Spiel des Jahres 2014, czyli Camel Up. Gra, mówiąc oględnie, furory nie zrobiła. Ja wiem, ze to gra rodzinna itd. ale niejedna gra rodzinna mi się podoba, ale nie dołączą do tego grona Camele, które są po prostu rozbudowanymi (o obstawianie który wielbłąd wygra poszczególne etapy wyścigu) Pędzącymi Zółwiami. @Adam - 'pozytywne' opinie po grze były raczej mocno zabarwione ironią ;)

Za niedługo skończyła się też La Granja. Opinie graczy były pozytywne - solidna, dobra eurogra - jednak nikt nie deklarował się z zakupem nawet gdyby gra kosztowała nie 260 a 150zł. Damn, chyba trzeba będzie sprawdzić samemu, bo czasem w kategorii 'dobra ale nie genialna eurogra' można znaleźć perełki godne nabycia. Tym bardziej że w La Granji podobno więcej czuć Rosenberga niż Felda. Cena trochę ścina z nóg, no ale wydawnictwo jest niszowe (produkujące ambitne tytuły pokroju Ruhrschifffahrt) i podejrzewam że nakład mały.

Potem tradycyjna chwila (a może i dziesięć) zawirowania w co dalej grać i rozpakowaliśmy najnowsze dziecko Vaccarino czyli Greeda. Nie pamiętam w co grał stolik obok, w każdym razie na jednej partyjce Greeda się nie skończyło. Nastąpiły kolejne dwie a Kuba z don_simonem rywalizowali w tym czasie w Ginkopolis.
Greed wzbudził chyba pozytywne odczucia wśród graczy (o czym świadczy też liczba partii). Moje również - szczególnie w kolejnych rozgrywkach po pierwszej. Czułem coraz większą kontrolę nad kartami i świadomiej mogłem budować mini-combosy. Pierwsza partia była zapoznawcza nie tylko dla mnie, bo wszyscy poza siepu osiągnęlismy niskie wyniki. Potem już rywalizacja weszła na wyższy pozoim i wyniki powyżej 100.000 stały się normą a raz siepu wyśrubował nawet 205.000.

Generalnie w grze 12 razy draftujemy przekazując karty sąsiadowi i w międzyczasie rozgrywamy 10 rund akcji, gdzie można zagrać 1 - z reguły - kartę. Jako gangsterzy - z zagranych kart akcji i wyłożonych przybytków oraz bandziorów (thugs) - staramy się wycisnąć jak najwięcej pieniędzy. Wymagana jest budowa silniczków i mini-silniczków. Duża interakcja ( zabieranie kasy graczom, niszczenie przybytków i kasowanie wrogich bandytów) - można to kontrolować przez podbieranie kart takiego typu, obserwowanie jakie karty są w grze i przygotowywanie się na te negatywne efekty (np. widzę że w grze są karty destrukcyjne to buduję ubezpieczalnię). A nie wszystkie karty wchodzą do gry w kazdej rozgrywce, więc każda rozgrywka może być zupełnie inna. Wczoraj pierwsza była bardzo destrukcyjna (duzo niszczenia), kolejne znaczne spokojniejsze z selektywnymi, punktowymi atakami. Mi Greed się bardzo podoba i cieszę się że zagościł w mojej kolekcji.

Gdy lokal już pustoszał don_simon zasiadł jeszcze z Kubą do Limesa. I to by było na tyle :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Pierwsza, bardziej agresywna w Greed nie bardzo mi się opłaciła - bez posiadłości można było coś ugrać ale nie aż tyle by wygrać. Szkoda :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Don Simon »

No powiem, ze szalu nie bylo. Czas spedzilem milo, nie powiem, ale mimo gier, a nie dzieki nim.

Camel Up to wiadomo - gunwo! Ani to dla dzieci ani dla doroslych. A dla pijanych za malo smieszne.

Greed - troche zabawy daje, ale to gra z cyklu "po co w nia grac" - jest milion lepszych gier. Juz bym chbya w Dominiona wolal grac. Nie meczylem sie, ale wiecej raczej nie zagram (chociaz nie odmowie).

Ginkopolis - nieintuicyjne, graficznie nieatrakcyjne, ale mechanicznie sprawnie. Choc mechanika mocno pozszywana z roznych, niezbyt pasujacych kawalkow. Moze dac troche radosci (choc przy wiekszej ilosci graczy moze byc zupelny chaos), ale nie jest to tytul w moim stylu.

Limes - mala szybka gierka. Mysle, ze moze byc dobra do zabawy z dzieckiem - raczej niekoniecznie zgodnie z przepisami (chyba, ze starszy). W przypadku graczy nie widze dla niej zastosowania - niby mozna szybko (10-15 minut) pyknac w oczekiwaniu na cos innego, ale po co?

Dzieki za gre - milo bylo wpasc. Chociaz nastepnym razem wezme TtA ze soba 8).

Wiekszego grona dopiero od wrzesnia sie spodziewac?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jak widać Szymon nie jest fanem gier lekkich ;) Ale przy stole nie jęczy, wręcz przeciwnie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

No ja wczoraj poznałem La Granję i jest to dobre, porządne euro, ale cena mocno kolekcjonerska (500 wydrukowanych egzemplarzy i więcej nie będzie).
Limes z dodatkowymi kafelkami startowymi jak zwykle bardzo przyjemny.
Wielbłądy jak zwykle - przyjemna, sympatyczna gra rodzinna.
Longhorn - ciekawa logiczna gra dla dwóch osób z ładnie doklejonym tematem.
Ginkgopolis - ta gra mi sie nigdy nie znudzi! Gdy uda się pokonać niezgrabność wizualną to jedna z najlepszych mechanicznie gier na rynku. Naprawdę się cieszę, że mam dodatek :)

No i ogromny plus - okazało się, że Don Simon nie ma rogów i nie jest zgrzybiałym, stetryczałym starcem... przynajmniej póki nie usiadł znowu do klawiatury :P
ODPOWIEDZ