Szybka i prosta gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Wassago »

A może Summoner Wars. + jeszcze jakaś gra?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Rune »

Bea pisze:
Mir4ge pisze:Rozegrałem łącznie może z 20 partii w różnym towarzystwie. Gra nie sprawiła mi ani trochę satysfakcji. (...) W moim otoczeniu prawie nikomu do gustu nie przypadła.
Grać 20 razy w coś co się nie podoba... Podziwiam.
+1 :mrgreen:

a może Summoner Wars + Vampire Empire, czyli konfrontacja plus blef i mordowanie "niewiniątek" w przeklętym zamku ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: mig »

Bea pisze:
Mir4ge pisze:Rozegrałem łącznie może z 20 partii w różnym towarzystwie. Gra nie sprawiła mi ani trochę satysfakcji. (...) W moim otoczeniu prawie nikomu do gustu nie przypadła.
Grać 20 razy w coś co się nie podoba... Podziwiam.
No ja też mam mniej wiecej tyle rozgrywek na koncie i wrażenia bardzo podobne jak Mir4ge. Po prostu na fali zachwytów stwierdziłem, że może to ja i moi gracze jesteśmy jakoś felerni, że nie widzimy oczywistego. Więc próbowałem na różne sposoby.
Najpierw w wersję angielską. Potem stwierdziłem, że problemem może byc klimat, więc wygrzebałem w necie fanowską wersję Hobbitową. Spolszczyłem, a zaprzyjaźniona drukarnia wydrukowała 10 kompletów z instrukcjami. Nadal nie chwyciło - mimo, ze wiekszość kompletów rozdałem znajomym, żeby wzbudzić w nich entuzjazm do gry ;) W końcu kupiłem wersję polską. I nadal nic. Grałem w róznych składach, z różnymi ludźmi - geekami i casualami, dziećmi (10 lat) i dorosłymi. I prawie nigdy nie było pozytywnej reakcji. Co najwyżej "umiarkowanie życzliwa".
Nadal czasami ją próbuję wcisnąć gdy gram z ludźmi, z którymi jeszcze nie grałem, ale w zasadzie straciłem nadzieję, że kiedykolwiek znajdę towarzystwo w którym gra "zaskoczy" :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Bea »

mig pisze:
Nadal czasami ją próbuję wcisnąć gdy gram z ludźmi, z którymi jeszcze nie grałem, ale w zasadzie straciłem nadzieję, że kiedykolwiek znajdę towarzystwo w którym gra "zaskoczy" :)
Ale po co? Jeśli Tobie samemu gra się też nie podoba to po co się tak męczyć i tracić czas, aby dwadzieścia razy ją wypróbować? Są przecież inne gry? Tym bardziej nie przekonasz do niej nikogo jak sam nie jesteś przekonany.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: mig »

Bea pisze:
mig pisze:
Nadal czasami ją próbuję wcisnąć gdy gram z ludźmi, z którymi jeszcze nie grałem, ale w zasadzie straciłem nadzieję, że kiedykolwiek znajdę towarzystwo w którym gra "zaskoczy" :)
Ale po co? Jeśli Tobie samemu gra się też nie podoba to po co się tak męczyć i tracić czas, aby dwadzieścia razy ją wypróbować? Są przecież inne gry? Tym bardziej nie przekonasz do niej nikogo jak sam nie jesteś przekonany.
Wiesz, ja uważam, że (poza wyjątkami) nie ma gier słabych. Są tylko niedostosowane do klimatu, czasu, nastroju, ekipy, liczebności, zmęczenia itp. A więc gra, która 10 razy mogła nie przypaść do gustu, za jedenastym może okazać się świetnym strzałem, bo nagle idealnie wceluje w powyższe okoliczności, nasze potrzeby i nastrój. Przy grze trwajacej godzinę to bym się pewnie nie zastanawiał czy wyciągać kolejny raz, ale przy grze w którą partyjka trwa kilka minut mogę ewentualne niepowodzenie przeboleć.
Poza tym jak pisałem w przedostatnim komentarzu - ja nie uważam jej za grę złą a jedynie za przeciętną. Gdybym ją sam wyszukał w sklepie i kupił to pewnie miałbym pozytywniejsze nastawienie, ale po całym hypie i entuzjaźmie na forum miałem wyższe oczekiwania, co pewnie też się na odbiór nieco przełożyło.

A w temacie - napiszę jeszcze raz - List miłosny śmiało kupuj, bo wielu osobom gra do gustu przypadła, a dużo nie ryzykujesz ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Zet »

Po pierwsze - Love Letter używam ostatnio do wyboru gracza, który wybierze w co gramy (przeważnie do 1-2 punktów, by było szybciej).
Po drugie - szukam obecnie właśnie czegoś takiego: przystawki lub przerywnika. Wszystko wskazuje na to, że wybiorę Splendor, ale to raczej ciułanie punktów.
Po trzecie - jeśli bym wybierał Imperium w 8 minut (też o tym myślałem - może w przyszłości) to TYLKO wersję Legends : http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... re-legends . Wg recenzji wydaje się o niebo lepsza od podstawowej.
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Strzygusia »

Witam ponownie i na wstępie bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

Niestety, ostatecznie nie kupiliśmy koleżance gry bo towarzystwo nie umiało się odgadać w tej materii :( Według mnie szkoda bo gra to naprawdę fajny prezent urodzinowy, zwłaszcza jeśli ktoś grać lubi.

Za to druga koleżanaka, też w ramach urodzin załapała się na Dixita Odysseya. Gra była strzałem w 10, wszyscy byli nią zachwyceni. Graliśmy cały wieczór i nie mogliśmy nacieszyć się przepięknymi, bajkowymi kartami. Nie spodziewałam się że gra zrobi taką furorę bo w zasadzie nigdy nie gramy w gry imprezowe :)
szymek
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:40

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: szymek »

hej mam pytanie co wybrać:
1.letnisko
2.hotel samoa
3.złote miasto
4.piraci: karaibska flota
gra ma być dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z grami- przejrzyste zasady, ale żeby nie było nudno. jako że nie wiem czy przypadnie do gustu cena w okolicy 50-60zł. jeśli mogłyby grać też dzieci byłoby super.
może macie jakieś inne sugestie? będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Tomzaq »

szymek pisze:hej mam pytanie co wybrać:
1.letnisko
2.hotel samoa
3.złote miasto
4.piraci: karaibska flota
gra ma być dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z grami- przejrzyste zasady, ale żeby nie było nudno. jako że nie wiem czy przypadnie do gustu cena w okolicy 50-60zł. jeśli mogłyby grać też dzieci byłoby super.
może macie jakieś inne sugestie? będę wdzięczny za pomoc.

Złote miasto jest najlepsze, ale nie znam letniska
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: Andreal »

Jeżeli może być spoza listy gorąco polecam Kosmiczną misję z Egmontu, ciekawa gra w tworzenie planet z lekkim elementem losowości, w dodatku tania jak barszcz, więc nie będzie szkoda ;)
szymek
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:40

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: szymek »

dzięki za podpowiedzi, kosmiczna misja wydaje mi się aż za bardzo dla dzieci, ale może się mylę i pewnie i tak zakupię dla siostrzeńca ;) dzięki za pomysł.
szymek
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:40

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: szymek »

Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Szybka i prosta gra

Post autor: adam_k27 »

ODPOWIEDZ