Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

yanoo pisze:A trochę z innej beczki i w innym temacie - w przypadku sukcesu rozważacie wypuszczenie Teutonów na wspieramto?
Mamy co najmniej kilka projektów, których wsparcia możemy szukać na portalach crowdfundingowych. Teutoni są jednym z nich i znajdują się u szczytu listy.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Ink »

Comandante pisze:
rastula pisze:podpisuję się... gra może nie ma aż tak nośnego tematu jak Kolejka ;) - ale idealnie wpasowuje się etykietę POLSKA GRA PLANSZOWA O HISTORII - coś na co powinna być wrażliwa spora grupa ludzi...
Niestety musimy zejść na ziemię. Fakt, że zebraliśmy 15k jest newsem na tym portalu ale żadnego medium raczej nie zainteresuje fakt, że 128 osób zbiera sobie na coś fundusze. :(
No bo newsem nie ma być te 128 osób, tylko powstawanie gry, nie?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: farmer »

Nie jest ważne kto zbiera, ale na co zbiera.
Patriotyzm i nauka historii połączone z rodzinną rozrywką przystępna dla wszystkich pokoleń, dająca wytchnienie od tv i komputera. TO jest interesujące ;)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Comandante pisze:
rastula pisze:podpisuję się... gra może nie ma aż tak nośnego tematu jak Kolejka ;) - ale idealnie wpasowuje się etykietę POLSKA GRA PLANSZOWA O HISTORII - coś na co powinna być wrażliwa spora grupa ludzi...
Niestety musimy zejść na ziemię. Fakt, że zebraliśmy 15k jest newsem na tym portalu ale żadnego medium raczej nie zainteresuje fakt, że 128 osób zbiera sobie na coś fundusze. :(

chodziło mi raczej o to że patronat Polityki może przyciągnąć uwagę osób do których normalnie wiadomości ze świata planszówek nie docierają... oczekiwania mam realne :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

wydaje mi się , że zabrakło też moim zdaniem elementu staropolskich upraw konopi ...


http://wyborcza.pl/1,75478,15964583,_He ... istka.html
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

rastula pisze:wydaje mi się , że zabrakło też moim zdaniem elementu staropolskich upraw konopi ...
http://wyborcza.pl/1,75478,15964583,_He ... istka.html
A może baby z brodą? Bo takie tematy podejmują ogólnopolskie media. ;)
Planszówki są niszowe, ale dzięki takim akcjom powoli z tej niszy wychodzimy. Dlatego tak ważne jest Wasze wsparcie "wirusowe" - wszystkie udostępnienia, "lajki", wejścia itd.
Pamiętajcie też, że mija dopiero drugi tydzień akcji. Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Konopie były jednak popularniejsze od baby z brodą ( poza tym to jest kurka DZIAD Z BRODĄ) :D...


ps

lakuję i udostępniam ile mogę :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

a skoro już wywołano temat mężczyzn z brodą w sukienkach - to biorąc pod uwagę ile znaczących rodów było prawosławnych... to temat jest jak najbardziej do pociągnięcia...


Obrazek
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Yavi »

Podrzucam Wam wywiad z twórcami gry na blogu "Planszówki we dwoje".
Rozmowa na temat działania "Magnatów" podczas rozgrywek dwuosobowych.

http://planszowki.blogspot.com/2014/05/ ... i-gry.html
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Christoforos »

Zachęcam do lektury tekstu Waldka Gumiennego na temat genezy powstania "Magnatów"
http://boardtime.pl/2014/05/zanim-zrobi ... gnaci.html
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Usul »

Czytam wszystko i się łamię - zamawiać czy nie :) Czy wiadomo może już konkretnie (znaczy czy ktoś ograł troszkę) jak gra będzie chodziła na 2 graczy ?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Ink »

Usul pisze:Czytam wszystko i się łamię - zamawiać czy nie :) Czy wiadomo może już konkretnie (znaczy czy ktoś ograł troszkę) jak gra będzie chodziła na 2 graczy ?
Dwie notki nad Twoją jest link.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Będę w sobotę i niedzielę na Gramy w Gdyni. Będę miał ze sobą prototyp Magnatów, jeśli ktoś z 3city ma chęć potestować do zapraszam. Użytkownik Rune zbiera zapisy na testową partię.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Usul pisze:Czytam wszystko i się łamię - zamawiać czy nie :) Czy wiadomo może już konkretnie (znaczy czy ktoś ograł troszkę) jak gra będzie chodziła na 2 graczy ?
Ta gra w każdej konfiguracji wygląda inaczej. Byłoby nieskromne twierdzić, że taki był nasz cel. To raczej "okazało się" w trakcie testów. W grze 2-osobowej jest znacząco mnie losowości a kontrola nad przebiegiem gry jest znacznie większa niż w grze 5 osobowej. Wariant 5-osobowy natomiast spełnia wszystkie warunki gry familijnej. Warianty pośrednie są, zgodnie z nazwą pośrednie ;)

Argumentem za zamówieniem gry jest również otrzymanie unikalnej karty, którą dołączymy wyłącznie do egzemplarzy pochodzących z akcji finansowania społecznościowego. Gratka dla zbieraczy!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Właśnie właśnie, kiedy obiecana aktualizacja o tym, co to za dodatkowa karta?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Piątek znów, to może coś tam rzucicie z dodatków? Może w końcu coś dokupię ;-)
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Dziś ekipa w rozjadach. Jutro dwie imprezy w Wawie, potem Łódź. Ja tu tylko pełnię krótki dyżur ale też zaraz znikam ;)
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

Mam nadzieję, że efektem Waszych wyjazdów będzie (minimum) przekroczone 100% w poniedziałek :) Namawiajcie, reklamujcie, przekonujcie!
Powodzenia!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Pytanie techniczne - jaki będzie dokładny rozmiar kart, żeby zawczasu kupić odpowiednie ofoliowanie?

Wiem, że wcześnie jeszcze na takie pytanie, ale chyba wiadomo w jakim formacie będą drukowane? :)
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: evrard »

Po pierwsze dzień dobry! Chodź na forum zarejestrowałem się kilka miesięcy temu, to obserwuje je od ponad roku, i nadszedł czas na pierwszy konkretny wpis.

Wsparłem magnatów na samym początku akcji i nie będę ukrywał, że jest to gra na której wydaniu naprawdę mi zależy. W końcu to pierwsza gra o Rzeczpospolitej szlacheckiej, w której mechanika, ciężkość i czas gry spodobały się dziewczynie. Będzie z kim grac. W tym miejscu wielkie brawa za znakomity filmik promocyjny i za cały wygląd, przebieg akcji.

Jeszcze zanim przejdę do rzeczy: piszę z perspektywy gracza, któremu zależy na wydaniu jak najbardziej dopakowanej edycji gry, który nie zna się na prowadzeniu crowdfundingowych kampanii. Moje przemyślenia, propozycję są próbami pomocy autorom (co nie znaczy, że autorzy nie wiedzą co robią), jednak niekoniecznie będą możliwe do wykonania.

Mam wrażenie, że akcja idzie za wolno. Nie obawiam się o wydanie gry, lecz o jej dopakowanie. Po początkowym boomie jest dość duże wyhamowanie. Oczywiście akcja znów nabierze rozpędu pod koniec ale na ile progów to wystarczy? Wydaje mi się, że dobrze by było gdyby gra była ufundowana co najmniej 10 dni przed jej końcem. A im szybciej tym lepiej. Wystarczy spojrzeć jakiego kopa dostał Pan Lodowego Ogrodu gdy zaistniała pewność ukazania się gry. Biorąc uwagę jak nieliczne jest środowisko graczy, mimo patriotycznego tematu raczej nie uda się skusić do wparcia wielu osób spoza naszego światka. Co zatem mogą zrobić autorzy? Wycisnąć nasze portfele do sucha, ale konkretnymi dodatkami (add-one`ami). Za co ja bym chętnie zapłacił? Najchętniej za 3 rzeczy:
- pionki kolejności podobne do tych z pierwszego progu ale przypominające szlachciców! Jeden w kontuszu z bujnym wąsem, drugi jakiś chudzielec w dynamicznej pozie z szablą w dłoni, innymi słowy jakiś warchoł itd. Nawet gdyby cała piątka była by taka sama ale klimatyczna i tak bym zapłacił.
- więcej unikalnych kart. I tutaj pomysł można by pożyczyć od Portalu. Mini dodatki: 10 dodatkowych unikalnych kart ustaw za 10 zł, 5 dodatkowych unikalnych kart konfliktów za 5 zł. Dobrze by było jakby karty konfliktów miały nieco inne działanie. Myślę tu o wydarzeniach, które po dociągnięciu wywołują efekt natychmiastowy lub stały do końca tury np. Wojna wyniszczająca: efekty porażki kart konfliktów dociągniętych po tej karcie w tej turze rozpatrywane są podwójnie, Zaściankowy Patriotyzm: minimalna siła wyłożonych kart przez graczy w tej turze to 5 (nie dotyczy niewiast). I mogłyby być np. 3 wydarzenia negatywne a 2 pozytywne.
- alternatywna talia postaci z unikalnym zdolnościami, i charakterystycznym stylem gry dla każdego rodu np. Radziwiłłowie mogli by mieć bonusy w kupowaniu urzędów mniej cierpieć w wypadku zdrady/przegrania wojny. Tutaj oczywiście koszy 65 kart + czasu poświęconego na testy byłby większy ale myślę, że do 30 zł dałoby się to zamknąć.

Zapewne inni wspierający mają także swoje pomysły, a autorzy mają ich jeszcze więcej. Cześć zapewne odrzucili, coś ciekawego pewnie się pojawi. Założyłem jednak, że autorzy póki mają czas chcieli by zebrać jak największą liczbę opinii aby jak najlepiej pokierować kampanię. Podsumowując mam wrażenie, że dobre unikalne płatne dodatki mogłyby spowodować szybsze uzbieranie 25 tysięcy, co z kolei napędziłoby kolejne progi.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Właśnie właśnie, kiedy obiecana aktualizacja o tym, co to za dodatkowa karta?
Niemalże codziennie aktualizujemy akcję, opis karty też się wkrótce pokaże. :) Dziś to dopiero jest aktualizacja! :arrow: https://wspieram.to/magnaci O sprawie pamięta tylko "stara gwardia", a jest o czym opowiadać, szczególnie z dzisiejszej perspektywy. :)
zakwas pisze:Pytanie techniczne - jaki będzie dokładny rozmiar kart, żeby zawczasu kupić odpowiednie ofoliowanie?


Standard european - 58x88 mm.
evrard pisze:Biorąc uwagę jak nieliczne jest środowisko graczy, mimo patriotycznego tematu raczej nie uda się skusić do wparcia wielu osób spoza naszego światka. Co zatem mogą zrobić autorzy? Wycisnąć nasze portfele do sucha, ale konkretnymi dodatkami (add-one`ami). Za co ja bym chętnie zapłacił?
Dziękuję za wsparcie i uwagi! Ciekawe, pouczające, zanotowane - będziemy nad nimi dyskutować.

Natomiast przypominam zestawienie z PLO, bo nie wiem czy je widziałeś: https://www.dropbox.com/s/h80t4b9k1ckggsf/plo26742.png [to nie jest zestawienie finalne, ale pokazuje relacje] Płatne add ony to tylko 11% zebranej kwoty. Od razu pojawia się pytanie - czy dla nieco ponad 6k (brutto!) warto było Red Impowi bawić się w te wszystkie dodatkowe figurki? Nie mówię, że nie, ale zawsze musisz wycenić swoją pracę i wziąć pod uwagę wszystkie koszty.

Nasz pomysł na akcję jest zupełnie inny, chcemy zaproponować jak najniższą cenę gry by skusić jak najwięcej osób do wsparcia projektu - w tym dzięki bezpłatnym celom dodatkowym. Płatne add ony planujemy, ale dopiero po sfinansowaniu samego wydania gry.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, 12:05 przez ozy, łącznie zmieniany 1 raz.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

Natomiast przypominam zestawienie z PLO, bo nie wiem czy je widziałeś: https://www.dropbox.com/s/h80t4b9k1ckggsf/plo26742.png [to nie jest zestawienie finalne, ale pokazuje relacje] Płatne add ony to tylko 11% zebranej kwoty. Od razu pojawia się pytanie - czy dla nieco ponad 6k (brutto!) warto było Red Impowi bawić się w te wszystkie dodatkowe figurki? Nie mówię, że nie, ale zawsze musisz wycenić swoją pracę i wziąć pod uwagę wszystkie koszty.
Tyle, że dodatkowe figurki do PLO nie wnoszą do gry kompletnie nic (poza wrażeniami estetycznymi) - dodatkowe karty to zupełnie inna sprawa :)
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: evrard »

Ozy:

Widziałem te statystki. Możliwe, że źle to ująłem. Nie chodzi mi, o to, że dodatkami zbierzecie dużoooo funduszy. Miałem na myśli, że add-one przybliżą was do 25 tys czyli do sfinansowania gry. I ten fakt, a nie add-one, napędzą dalsza sprzedaż i kolejne progi.

Za bezpłatne progi, czyli tak jak powinno być: chwała wam!

Czy lepiej dać płatne dodatki przed sfinalizowanie czy po, nie wiem. Po prostu się na tym nie znam. Z tego jak do tej pory prowadzicie kampanie widać, że wiecie co robicie. Po prostu chciałem się podzielić moimi pomysłami, co nie znaczy, że są one dobre, najlepsze, sensowne czy ekonomiczne. Jak się wam przydadzą, super. Jak nie, nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze: Niemalże codziennie aktualizujemy akcję, opis karty też się wkrótce pokaże. :) Dziś to dopiero jest aktualizacja! :arrow: https://wspieram.to/magnaci O sprawie pamięta tylko "stara gwardia", a jest o czym opowiadać, szczególnie z dzisiejszej perspektywy. :)
Wiem, czytam każdą aktualizację, dzisiejszą też już mam za sobą. Po prostu marzą mi się takie soczyste teksty jak o R2R, dlatego tak jęczę jak stara baba ;) ale nie martwcie się, przynajmniej nie będę Was męczył na żywo - miałem zamiar wpaść jutro do muzeum na partyjkę, ale jako że grę już wsparłem i nie muszę jej sprawdzać to przegraliście tym razem z KSW ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Wiem, czytam każdą aktualizację, dzisiejszą też już mam za sobą. Po prostu marzą mi się takie soczyste teksty jak o R2R, dlatego tak jęczę jak stara baba ;) ale nie martwcie się, przynajmniej nie będę Was męczył na żywo - miałem zamiar wpaść jutro do muzeum na partyjkę, ale jako że grę już wsparłem i nie muszę jej sprawdzać to przegraliście tym razem z KSW ;)
No a w "Wyścig do Renu" zagrać nie przyjdziesz? :P
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ