Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

sorfal pisze:A karty rodu są zawsze te same (dla każdej epoki)? Bo skoro rozgrywka "trwa" te +/- 200 lat, to może być dziwnie obracać ciągle tymi samymi postaciami.
Te same 13 kart.
Ale talia przedstawia postacie z rodu właśnie z całego 200 letniego okresu jego działania - od założycieli aż po późnych sukcesorów.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

A tak z ciekawości: myśleliście o alternatywnym zestawie kart z indywidualnymi zdolnościami? (np. w potencjalnym dodatku - zdaję sobie sprawę, że teraz to bez sensu).
Oczywiście nie takimi wywracającymi grę do góry nogami, a raczej +1/-1 w konkretnych przypadkach.

Np.

Czarniecki: +1 przy konfliktach ze Szwecją
Jan Zamojski +1 przy głosowania w sejmie/senacie
Janusz Radziwiłł - nie tracisz posiadłości podczas przegranego konfliktu ze Szwecją ;)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

ozy pisze:
sorfal pisze:A karty rodu są zawsze te same (dla każdej epoki)? Bo skoro rozgrywka "trwa" te +/- 200 lat, to może być dziwnie obracać ciągle tymi samymi postaciami.
Te same 13 kart.
Ale talia przedstawia postacie z rodu właśnie z całego 200 letniego okresu jego działania - od założycieli aż po późnych sukcesorów.
Dokladniej rzecz biorac nie tylko rodu jako takiego, ale tez osob skoligaconych badz klientow. Przykladowo, Jeremi Wiśniowiecki jest 9tka w Rodzie Zamoyskich. Jego małżonką była bowiem Gryzelda Zamoyska (10tka w talii), a szwagrem Jan Sobiepan Zamoyski, który go finansował po tym, jak Chmielnicki et consortes zajęli mu włości.
glorfindel pisze:A tak z ciekawości: myśleliście o alternatywnym zestawie kart z indywidualnymi zdolnościami? (np. w potencjalnym dodatku - zdaję sobie sprawę, że teraz to bez sensu).
Oczywiście nie takimi wywracającymi grę do góry nogami, a raczej +1/-1 w konkretnych przypadkach.
Pomysłów na utrudnianie i wzbogacanie jest mnóstwo. O dodatku myślimy, jak najbardziej. Ale do pierwszego zakrytego progu wciąż pozostaje nam 60k do zdobycia...
Cała rzecz jednak polega tym, żeby reguły gry opierały się na zasadach, a nie na wyjątkach.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Rune pisze:Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Jeśli zbierze się ekipa, to ja mogę wziąć mój recenzencki prototyp, bo i tak jadę na Gramy. Zasady wytłumaczę i sobie zagracie. Ale musicie zebrać się w jednym miejscu i czasie - wtedy się zgłoście do mnie, a ja Wam zorganizuję exclusive prezentację :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 788 times
Been thanked: 1235 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:
Rune pisze:Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Niestety nie rozdwoimy się. Będziemy w tych dniach z grą w Warszawie.
*.* gdzie i kiedy?? ;)
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

ozy pisze:No i pękło 10k. Jesteście super. :)
O! Gratulację. Szybko poszło ;)
A tak na marginesie, to ciekawi mnie czy ktoś się skusi na BI z autografem autora :shock:
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: aplegat »

ozy pisze:
matio2007 pisze:U mnie (firefox) pokazuje sie coś takiego:
404 Strony nie znaleziono
Link jest poprawny, dziwne. http://www.bozeigrzysko.pl albo https://wspieram.to/magnaci :arrow: Bez "/" na końcu.
U mnie żaden z tych adresów nie działał na jednym z komputerów, przeglądarka wyrzucała błąd 404. Dopiero adres, który podpowiedział Rastula:

https://wspieram.to/1178-gra-planszowa- ... gnaci.html

był bez zarzutu.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: sorfal »

ozy pisze:
sorfal pisze:A karty rodu są zawsze te same (dla każdej epoki)? Bo skoro rozgrywka "trwa" te +/- 200 lat, to może być dziwnie obracać ciągle tymi samymi postaciami.
Te same 13 kart.
Ale talia przedstawia postacie z rodu właśnie z całego 200 letniego okresu jego działania - od założycieli aż po późnych sukcesorów.
Wiem, że to by skomplikowało nieco grę (w w ogóle to nie ten typ gry) i zapewne znacząco podniosło jej koszt, ale tak sobie marzę, jakby wraz ze zmianą epoki trzeba było część kart z ręki odrzucić (śmierć ze starości ;) ), a kolejna część byłaby odblokowana (czyli trochę jak mechanizm z TtA).
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Można by tak zrobić, to kwestia przygotowania odpowiedniej ilości kart - co podniosłoby koszt gry, bez konkretnej dla niej korzyści. Czyli na aucie byłoby więcej chromowanych ozdobników ale samo auto nie zyskałoby w żaden sposób na wygodzie, prędkości czy ekonomice jazdy. ;)

Czyli: można sobie wyobrazić, że każdy wiek RP rozgrywamy osobną talią kart konfliktów oraz osobną talią kart sejmu. Tyle, że to oznacza, że trzeba wydać 4x więcej kart niż dotychczas. Jeśli zainteresowanie grą będzie bardzo duże i osiągnie ona sukces na miarę Settlersów, to pewnie porzucimy kompromisy i takie rozwiązania zaproponujemy - bo chcielibyśmy ale musimy myśleć o cenie gry na półce. :(
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

KubaP pisze:
Rune pisze:Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Jeśli zbierze się ekipa, to ja mogę wziąć mój recenzencki prototyp, bo i tak jadę na Gramy. Zasady wytłumaczę i sobie zagracie. Ale musicie zebrać się w jednym miejscu i czasie - wtedy się zgłoście do mnie, a ja Wam zorganizuję exclusive prezentację :D
Dziękuję za propozycję!

W takim razie wszyscy chętni na partyjkę w Magnatów na najbliższym GRAMY proszę o kontakt ze mną przez priva, a ja ustalę szczegóły z Kubą :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4063
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 165 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: lacki2000 »

Rune pisze:
KubaP pisze:
Rune pisze:Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Jeśli zbierze się ekipa, to ja mogę wziąć mój recenzencki prototyp, bo i tak jadę na Gramy. Zasady wytłumaczę i sobie zagracie. Ale musicie zebrać się w jednym miejscu i czasie - wtedy się zgłoście do mnie, a ja Wam zorganizuję exclusive prezentację :D
Dziękuję za propozycję!

W takim razie wszyscy chętni na partyjkę w Magnatów na najbliższym GRAMY proszę o kontakt ze mną przez priva, a ja ustalę szczegóły z Kubą :D
O fajnie, tylko wydaje mi się że z Tortugi do Gdyni jest więcej niż 100km :) Ja też chcę być na Gramy ale jak zwykle nie wiem czy dam radę, zwłaszcza, że najszybciej będę w Gdyni w sobotę rano, ledwo żywy...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Na stronie akcji pojawiła się nowa aktualizacja. :arrow: https://wspieram.to/magnaci :)

Jeśli podobają Wam się Wpisy o Wyścigu do Renu na http://1944wyscigdorenu.znadplanszy.pl/, to już się szykujcie na to co dla Was przygotowaliśmy w związku z MAGNATAMI! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kiler »

Takie dwa pytanka:
Czy zaprezentowany na zdjęciach na wspieram.to wygląd elementów jest już ostateczny?

Czy po osiągnięciu kolejnych progów odblokowujących drewno zamieni ono żetony z pudełka czy znajdą się w nim zarówno żetony jak i drewno?
Spoiler:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 788 times
Been thanked: 1235 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:Jeśli podobają Wam się Wpisy o Wyścigu do Renu na http://1944wyscigdorenu.znadplanszy.pl/, to już się szykujcie na to co dla Was przygotowaliśmy w związku z MAGNATAMI! :)
To jest psychiczne znęcanie się nad czytającymi! Rzućcie już jakiś tekst, jakiś ochłap ino. ;)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Kiler pisze:Takie dwa pytanka:
Czy zaprezentowany na zdjęciach na wspieram.to wygląd elementów jest już ostateczny?
Nie nie jest. Pod linkiem do instrukcji gry zamieściliśmy stosowną informację:
Wszystkie zaprezentowane grafiki są prototypowe i nie przedstawiają jeszcze w pełni wyglądu finalnych komponentów gry.

Jeśli są jakieś propozycje, uwagi, postulaty, to proszę się nie krępować. Wszystkie rozważymy.
Tak samo w instrukcji - jeśli coś jest niejasne, lub macie pomysł jak można by to napisać inaczej prosimy o sygnał.

Dzięki Wam, nasza gra może stać się jeszcze lepsza - taki jest główny cel całej akcji.
Czy po osiągnięciu kolejnych progów odblokowujących drewno zamieni ono żetony z pudełka czy znajdą się w nim zarówno żetony jak i drewno?
Drewno zamienia określone żetony w pudełku. Dla celu 25.000 wszystko jest w żetonach.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Dla fanów głosu szeleszczącego papieru oraz zapachu farby drukarskiej przygotowaliśmy specjalny, pierwszy dodatek do akcji :arrow: https://wspieram.to/magnaci#dodatki :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

akurat te żetony dworków z herbami są całkiem ok - mogłyby zostać nawet po dodaniu kosteczek - no ale nie można mieć wszystkiego (a może można? ) :)...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Dołożenie 175 drewnianych kosteczek to solidny koszt. Bez usunięcia 175 żetonów nie udało by się zmieścić w cenie 119 zł, z darmową dostawą do tego... :twisted:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

ozy pisze:Dołożenie 175 drewnianych kosteczek to solidny koszt. Bez usunięcia 175 żetonów nie udało by się zmieścić w cenie 119 zł, z darmową dostawą do tego... :twisted:

jasne - rozumiem - mówią tylko, że te żetony są stylowe - choć zapewne kosteczki bardziej funkcjonalne - oczywiście życzę wszystkim dworków 3D :)
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kiler »

Lord Voldemort pisze: Nie nie jest. Pod linkiem do instrukcji gry zamieściliśmy stosowną informację:
Wszystkie zaprezentowane grafiki są prototypowe i nie przedstawiają jeszcze w pełni wyglądu finalnych komponentów gry.
Dzięki. Umknęło mi to : )
Lord Voldemort pisze: Jeśli są jakieś propozycje, uwagi, postulaty, to proszę się nie krępować. Wszystkie rozważymy.
Tak samo w instrukcji - jeśli coś jest niejasne, lub macie pomysł jak można by to napisać inaczej prosimy o sygnał.

Dzięki Wam, nasza gra może stać się jeszcze lepsza - taki jest główny cel całej akcji.
No skoro tak to ja mam uwagi takie:
- godła na planszy wyglądają jakby były rzucone z góry i gdzie padły tam leżą : ) moim zdaniem dobrze byłoby je trochę zmniejszyć i umieścić w centralnym punkcie każdej prowincji;

- na kartach rodów na dole karty jest miejsce na herb danej postaci natomiast na grafice np. Zamoyskich
Obrazek
wszystkie postaci mają herb rodu Zamoyskich w tym miejscu, choć taki Wiśniowiecki czy Żółkiewski mieli zupełnie inne herby fajnie byłoby jakby pojawiły się tam autentyczne;

- na kartach ustaw strasznie wygląda to, że część z nich ma "text box", część tylko wrzuconą małą ramkę z cyferką albo zasadę wprost na grafice, generalnie taki burdel jest ; )
Moim zdaniem dobrze byłoby to ujednolicić (jak w każdej szanującej się karciance : D) żeby na każdej karcie rozmiar grafiki był taki sam i żeby pola na tekst też były takie same albo wprowadzić jakiś rozdział wydarzenia historyczne (z datą na górze) np. z text boxem a reszta z pełną grafiką albo coś w tym stylu
- wprowadzić jakieś ikony zamiast "+1" w kółku lub kwadracie np. koronę (wpływ i siła) i sztandar (siła) i wprowadzać je jakimś słownym opisem np. Trybunał "gracz otrzymuje +1 (korona)" na kartach ustaw i senatu (na kartach rodów tylko dla siły)
BTW na kartach ustaw cyfra w kółku oznacza zarówno ilość posiadłości jakie się otrzymuje jak i i bonus do wartości siły (Trybunał);

- moim zdaniem karty konfliktów są paskudne : D Nie wiem do końca dlaczego tak ale patrze na nie i myślę "ale to jest brzydkie" : )
Zastosowanie obrazów super sprawa ale coś mi w tej otoczce nie pasuje. Może wyrównać pola na zyski i straty, przesunąć znacznik najazdu żeby nie zachodził na grafikę, usunąć herb prowincji całkiem albo dać go w kółku w górnym rogu, może tą tabelkę z worda z siłą konfliktu dać na jakimś podkładzie. No nie wiem;

I takie pytanie po lekturze instrukcji mi się nasunęło:
- co to za ustawa np. "prywatne księstwo" albo "sejmik ziemski" umiem sobie wyobrazić, że np. "kapitulacja" czy "poselstwo" może faktycznie oznaczać ustawę w danym temacie ale część kart jest niewyobrażalna dla mnie ; ) czemu nie zastosowano po prostu nazwy "karty wydarzeń"?
Lord Voldemort pisze:Drewno zamienia określone żetony w pudełku. Dla celu 25.000 wszystko jest w żetonach.
[/quote]
Pytam bo moim zdaniem znaczniki posiadłości wyglądają lepiej niż ich drewniane odpowiedniki :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Mateez »

A mnie ciągle zastanawia, dlaczego karty urzędów senackich nie mają symbolu polityki króla. Wydaje się, że pasowałby idealnie: są akurat cztery i łatwo je powiązać z dziedzinami polityki (prymas - religia itd.), ponadto różnicowałyby wartość poszczególnych urzędów w kolejnych turach i kolejnych rozgrywkach.
Rozważaliście tę kwestię?

A w ogóle to dawno żadna gra mi się tak nie spodobała po samej lekturze instrukcji i opisu! Czekam niecierpliwie.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Kiler - dziękujemy za uwagi! Wszystkie sobie skrzętnie notujemy. Herby postaci będą - po to jest to pole na karcie. :) Ale z oczywistych powodów ich jeszcze nie rysowaliśmy, bo to jest ogrom pracy.

Mateez - będą miały - tak jest w instrukcji zaprezentowanej na stronie projektu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Wiele z rzeczy, o których piszecie, już jest "w robocie". Poprawiamy planszę, zastanawiamy się nad zmianą wyglądu kart.

Jedna z moich ostatnich uwag, to wprowadzenie symbolu dworu również na karty Wydarzeń, zamiast kółka z wartością. Lubimy ikony i używamy ich, więc jeśli macie jeszcze jakieś sugestie ułatwijące rozgrywkę albo poprawiające grę od strony wizualnej - strzelajcie.

W Sejmie głosuje się ustawy - ale rzeczywiście dla porządku można nazwać te karty kartami Wydarzeń. Odnotowane.

Fundusze przybywają wolniej i to jest teraz nasze zmartwienie. Więc jeśli możecie rozpropagować akcję wsród znajomych - bardzo o to prosimy!

Szkoda byłoby tej gry nie wydać.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Jacek_PL »

Comandante pisze: Fundusze przybywają wolniej i to jest teraz nasze zmartwienie. Więc jeśli możecie rozpropagować akcję wsród znajomych - bardzo o to prosimy!
Na pewno wpłaty zaczną przyspieszać pod koniec akcji, teraz tak naprawdę nie ma żadnego bodźca żeby już teraz wpłacać więc raczej nie martwiłbym się na zapas.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

Bodziec jest - spowodowanie efektu śnieżnej kuli :) więcej odblokowanych celów, to lepsza gra = większa szansa na przekonanie
niezdecydowanych.
ODPOWIEDZ