Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Odp: Achaja

Post autor: Rune »

mat_eyo pisze:
Rune pisze:
mig pisze:Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
+100 haków w górę! Mig to jest myśl pod którą podpiszę się nawet czterema kończynami ;)
Ale to był mój pomysł ; (
O żesz w mordę! Nie doczytałem! Już się poprawiam:
+101 haków w górę! Mat_eyo to jest myśl pod którą podpiszę się nawet czterema kończynami ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 789 times
Been thanked: 1236 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: mat_eyo »

:D również zagrałbym w grę o Mordimerze. Choć zastanawiam się jakby to miało wyglądać.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Achaja

Post autor: BartP »

Jak już dywagujemy o polskiej fantastyce, to z fantasy najbardziej podszedł mi Wegner z cyklem o Meekhańskim pograniczu; swoją drogą w tym roku ma wyjść 4. tom.

A przed nim Kres z Szererem, no ale on już nie pisze (przynajmniej nic nie wiem).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: kwiatosz »

Bodajże Granna wydała grę o zapachach (nie pamiętam tytułu) - do gry o Mordimerze bardzo wskazany byłby taki element ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2023 times

Re: Achaja

Post autor: Ardel12 »

Achaji nie czytałem i nie wiem czy kiedykolwiek się zabiorę.

Popieram myśl o Mordimerze, choć kolejne tomy staczają się szybciej na dno niż Gra o Tron. Książka lekka i przyjemna, ale kolejne tomy to pasmo nieprzerwanego kopiowania poprzednich tomów przez autora. Z kolei Komuda to inna para kaloszy. Choć gra na jego podstawie miałaby być na podstawie jednej z morskich , czy jednak opowieści o banitach?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: kwiatosz »

Ja mam odwrotnie, im dalej w cykl tym mniej opowiadań kończy się na zasadzie "przyjdzie walec i wyrówna".
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Achaja

Post autor: mig »

Ardel12 pisze:Achaji nie czytałem i nie wiem czy kiedykolwiek się zabiorę.

Popieram myśl o Mordimerze, choć kolejne tomy staczają się szybciej na dno niż Gra o Tron. Książka lekka i przyjemna, ale kolejne tomy to pasmo nieprzerwanego kopiowania poprzednich tomów przez autora. Z kolei Komuda to inna para kaloszy. Choć gra na jego podstawie miałaby być na podstawie jednej z morskich , czy jednak opowieści o banitach?
Dla mnie wszystkie tomy Mordimera były tak samo dobre. Za to z Grą o Tron mam tak, że każdy kolejny podoba mi się bardziej ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Achaja

Post autor: aplegat »

BartP pisze:Jak już dywagujemy o polskiej fantastyce, to z fantasy najbardziej podszedł mi Wegner z cyklem o Meekhańskim pograniczu; swoją drogą w tym roku ma wyjść 4. tom.
+1. Dla mnie Wegner to chyba numer dwa po Sapkowskim w polskim fantasy, cieszę się, że Trzewik i CDPR robią Wiedźmina, chętnie widziałbym też grę osadzoną w Meekhanie.
antykwator pisze:Aplegat mistrzostwo sarkazmu :twisted:
Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2023 times

Re: Achaja

Post autor: Ardel12 »

mig pisze:
Ardel12 pisze:Achaji nie czytałem i nie wiem czy kiedykolwiek się zabiorę.

Popieram myśl o Mordimerze, choć kolejne tomy staczają się szybciej na dno niż Gra o Tron. Książka lekka i przyjemna, ale kolejne tomy to pasmo nieprzerwanego kopiowania poprzednich tomów przez autora. Z kolei Komuda to inna para kaloszy. Choć gra na jego podstawie miałaby być na podstawie jednej z morskich , czy jednak opowieści o banitach?
Dla mnie wszystkie tomy Mordimera były tak samo dobre. Za to z Grą o Tron mam tak, że każdy kolejny podoba mi się bardziej ;)
Zależy też o jakich dokładnie seriach mówimy. Jeśli o głównej z Mordimerem to ostatni tom świetny. Jednak patrząc na tomy przedstawiające kolejne akcje Mordimera przed głównym nurtem, to dla mnie dno całkowite. Ciekawie wypada również prequel, gdy Mordimer jest młody. Szkoda, że autor zamiast kontynuować ciekawe wątki, to wypuszcza niepowiązane historyjki, byle tylko przedłużyć możliwość trzepania kasy.

Gra o Tron w moim gronie męczy już wszystkich. Niby 2 tomy do końca, a wątki w ogóle nigdzie nie zmierzają. Wszystkie rozstrzelone i jeszcze pojawiają się nowe. Może Martin liczy, że umrze i zostawi nam taki miły prezencik z brakiem zakończenia. Względem jego sadyzmu co do czytelników to czemu nie:D
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Achaja

Post autor: zakwas »

Ardel12 pisze:
mig pisze:
Ardel12 pisze:Achaji nie czytałem i nie wiem czy kiedykolwiek się zabiorę.

Popieram myśl o Mordimerze, choć kolejne tomy staczają się szybciej na dno niż Gra o Tron. Książka lekka i przyjemna, ale kolejne tomy to pasmo nieprzerwanego kopiowania poprzednich tomów przez autora. Z kolei Komuda to inna para kaloszy. Choć gra na jego podstawie miałaby być na podstawie jednej z morskich , czy jednak opowieści o banitach?
Dla mnie wszystkie tomy Mordimera były tak samo dobre. Za to z Grą o Tron mam tak, że każdy kolejny podoba mi się bardziej ;)
Zależy też o jakich dokładnie seriach mówimy. Jeśli o głównej z Mordimerem to ostatni tom świetny. Jednak patrząc na tomy przedstawiające kolejne akcje Mordimera przed głównym nurtem, to dla mnie dno całkowite. Ciekawie wypada również prequel, gdy Mordimer jest młody. Szkoda, że autor zamiast kontynuować ciekawe wątki, to wypuszcza niepowiązane historyjki, byle tylko przedłużyć możliwość trzepania kasy.

Gra o Tron w moim gronie męczy już wszystkich. Niby 2 tomy do końca, a wątki w ogóle nigdzie nie zmierzają. Wszystkie rozstrzelone i jeszcze pojawiają się nowe. Może Martin liczy, że umrze i zostawi nam taki miły prezencik z brakiem zakończenia. Względem jego sadyzmu co do czytelników to czemu nie:D
Zakończenie GoT jest znane producentom serialu - przed ekranizacją podpisali umowę, że jeżeli Martin zejdzie przed skończeniem cyklu, to oni muszą dokończyć serial. Bo tak i już, inaczej nie kręcą. ;)
Za to zezwolenia na dokończenie pisanej wersji nie wyraził i jak zejdzie, to końcówkę będzie trzeba obejrzeć, nie doczytac. :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Achaja

Post autor: KubaP »

kwiatosz pisze:Bodajże Granna wydała grę o zapachach (nie pamiętam tytułu) - do gry o Mordimerze bardzo wskazany byłby taki element ;)
Nos w nos, ale nie wiem, czy byliby w stanie dopasować odpowiednią gamę zapachową :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2023 times

Re: Achaja

Post autor: Ardel12 »

zakwas pisze: Zakończenie GoT jest znane producentom serialu - przed ekranizacją podpisali umowę, że jeżeli Martin zejdzie przed skończeniem cyklu, to oni muszą dokończyć serial. Bo tak i już, inaczej nie kręcą. ;)
Za to zezwolenia na dokończenie pisanej wersji nie wyraził i jak zejdzie, to końcówkę będzie trzeba obejrzeć, nie doczytac. :)
Z jednej strony spoko, że jakby co jest to zakończenie, z drugiej do bani, że obejrzeć trzeba będzie wersje, która będzie skaszaniona, jeśli HBO samo będzie dopowiadało wszelkie wątki. Oczywiści, jeśli wszystkie ogarnie, a już serial omija/zmienia niektóre wątki. Nie mówię, że HBO nie ma zdolnych scenarzystów, ale przejmowanie od kogoś tak rozbudowanej powieści to proszenie się o kłopoty;D
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Achaja

Post autor: zakwas »

Ardel12 pisze:
zakwas pisze: Zakończenie GoT jest znane producentom serialu - przed ekranizacją podpisali umowę, że jeżeli Martin zejdzie przed skończeniem cyklu, to oni muszą dokończyć serial. Bo tak i już, inaczej nie kręcą. ;)
Za to zezwolenia na dokończenie pisanej wersji nie wyraził i jak zejdzie, to końcówkę będzie trzeba obejrzeć, nie doczytac. :)
Z jednej strony spoko, że jakby co jest to zakończenie, z drugiej do bani, że obejrzeć trzeba będzie wersje, która będzie skaszaniona, jeśli HBO samo będzie dopowiadało wszelkie wątki. Oczywiści, jeśli wszystkie ogarnie, a już serial omija/zmienia niektóre wątki. Nie mówię, że HBO nie ma zdolnych scenarzystów, ale przejmowanie od kogoś tak rozbudowanej powieści to proszenie się o kłopoty;D
To tylko opcja typu koło ratunkowe. ;) Życzmy Martinowi 100 lat i czytajmy książki! :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: okon »

Dla mnie pierwsza trylogia Achaii była świetna . Twardy sugestywny świat pełen przemocy , dobrze też napisana Pan Ziemiański ma smykałkę do opisywania scen batalistycznych . Pomnik cesarzowej dla mnie jest już nieskończenie gorszy od pierwowzoru .
Świetny materiał na grę . Moze to bedzie cos ala Mage Knight tylko zamiast żołdaków rady pustki będziemy mieć szermierzy natchnionych :) i już raczej typowo konfrontacyjny cel bo najlepszym może zostać tylko jeden
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Achaja

Post autor: mate00 »

Też miałem napisać, że Achaja mi się strasznie podobała (może z wyjątkiem 3 tomu). Ale wobec tak miażdżącej krytyki, tylu wyszukanych, wielosylabowych zestawień i spytnych epitetów mieszających powieść z błotem, trochę strefiłem. Co tam, pomyślałem, czytałem ją z 10 lat temu, pewnie o czymś zapomniałem. ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 378 times
Been thanked: 94 times

Re: Achaja

Post autor: farmer »

Hehe,
szczerze mówiąc, jestem zszokowany ilością hejtu, jaki wylał się na tą powieść :O.
Również czytałem ją dekadę temu i w zasadzie, bardzo niewiele z niej pamiętam (może poza pierwszym tomem), jednak po lekturze pozostało mi bardzo pozytywne wrażenie.
Do dziś uznaję ją za dobrą, ciekawą książkę, którą czytałem z przyjemnością... nie raz, na przestrzeni minionych lat, z czystym sumieniem polecałem ją innym.

Nie wiem, może ja po prostu jakiś tępy jestem i umknęła mi gdzieś cała ta beznadziejność Achaji... :cry:
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: okon »

spooko farm dla mnie to nawet top 3 polskiej fantastyki

1. Wiedźmin
2. Pan Lodowego Ogrodu bez końcówki 4 tomu :P co to miało być z tą pestką :)
3.Właśnie Achaja
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Achaja

Post autor: zakwas »

Achaj tak, ale bez całego trzeciego tomu, który prezentował żenujący poziom w porównaniu do genialnego pierwszego i więcej niż dobrego drugiego. Zawiodłem się strasznie... :(

Mimo to, jestem w stanie polecać innym jako całość, mimo że szkoda końcówki...
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: okon »

coś jest z tymi końcówkami PlO i Achaja mają słabe finisze jedynie wiedzmin trzyma poziom




http://boardgamegirl.pl/achaja-na-plans ... antastyki/

polecam przeczytać zwłaszcza ten fragment wywiadu wydaje się ciekawy ?


Czy możesz zdradzić, kto pracuje nad grą?

Nie chciałabym podawać konkretnych nazwisk, ale jestem pewna, że gracze będą zadowoleni. Udało nam się pozyskać do tego projektu trzy sławne nazwiska, w tym jedno z zagranicy, z Czech.

Chcesz powiedzieć, że współautorem gry będzie Vlaada Chvatil?!

Chcę powiedzieć, że nie podam konkretnych nazwisk :) Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.

mówiłem że to będzie coś ala MK :P
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Achaja

Post autor: kruker »

okon pisze:coś jest z tymi końcówkami PlO i Achaja mają słabe finisze jedynie wiedzmin trzyma poziom
Wiedźmin miał dobrą końcówkę? Chyba pierwszego tomu :wink:
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: okon »

hmmm. może to kwestia gustu ale według mnie miał nie kończył się do końca dobrze było nie dopowiedzenie
tylko czemu na finishu cesarz nilfgardu tak wymiękł ?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Achaja

Post autor: espresso »

okon pisze: http://boardgamegirl.pl/achaja-na-plans ... antastyki/

polecam przeczytać zwłaszcza ten fragment wywiadu wydaje się ciekawy ?
Ale zauważyłeś, że to wywiad opublikowany w prima aprilis? :twisted:
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: okon »

espresso pisze:
okon pisze: http://boardgamegirl.pl/achaja-na-plans ... antastyki/

polecam przeczytać zwłaszcza ten fragment wywiadu wydaje się ciekawy ?
Ale zauważyłeś, że to wywiad opublikowany w prima aprilis? :twisted:


ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo



nie, :( :( :( :( wygoglowało mi to ide spać a już tak się wznieciłem
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: costi »

okon pisze:Dla mnie pierwsza trylogia Achaii była świetna . Twardy sugestywny świat pełen przemocy , dobrze też napisana Pan Ziemiański ma smykałkę do opisywania scen batalistycznych . Pomnik cesarzowej dla mnie jest już nieskończenie gorszy od pierwowzoru .
Świetny materiał na grę . Moze to bedzie cos ala Mage Knight tylko zamiast żołdaków rady pustki będziemy mieć szermierzy natchnionych :) i już raczej typowo konfrontacyjny cel bo najlepszym może zostać tylko jeden
Wszystko było dobrze do czasu aż zaczęły się brednie o szermierzach natchnionych i laskach przerobionych na catgirls... jedyne, co było dobre w trzecim tomie, to opis powstawania dywizji zmechanizowanej i logistycznych problemów z szybkim przemieszczaniem dużej ilości wojska.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Achaja

Post autor: mig »

costi pisze:
okon pisze:Dla mnie pierwsza trylogia Achaii była świetna . Twardy sugestywny świat pełen przemocy , dobrze też napisana Pan Ziemiański ma smykałkę do opisywania scen batalistycznych . Pomnik cesarzowej dla mnie jest już nieskończenie gorszy od pierwowzoru .
Świetny materiał na grę . Moze to bedzie cos ala Mage Knight tylko zamiast żołdaków rady pustki będziemy mieć szermierzy natchnionych :) i już raczej typowo konfrontacyjny cel bo najlepszym może zostać tylko jeden
Wszystko było dobrze do czasu aż zaczęły się brednie o szermierzach natchnionych i laskach przerobionych na catgirls... jedyne, co było dobre w trzecim tomie, to opis powstawania dywizji zmechanizowanej i logistycznych problemów z szybkim przemieszczaniem dużej ilości wojska.
W ogóle bardzo mi się u Ziemianskiego podobają te wątki militarne. To taka "odczarowana" wojna, gdzie rządzą logistyka, choroby i ewentualnie morale a nie błyskotliwe dowódcy, genialne manewry i bohaterscy żołnierze.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ