(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax, moge byc o dowolnej porze - 16:00?
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: e.Paku »

Blueberry pisze: A w ten poniedziałek chcielibyście pograć? :)
Jutro mogę wpaść, niestety tym razem sam. Z gier, które mogę przynieść, najchętniej pogram w Le Havre i Sigismundus Augustus; Tzolkin z dodatkiem też mógłby od biedy być. Poza tym jestem zawsze chętny na coś nowego, ze szczególnym uwzględnieniem premier z ostatniego Essen.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

e.Paku pisze:
Blueberry pisze: A w ten poniedziałek chcielibyście pograć? :)
Jutro mogę wpaść, niestety tym razem sam. Z gier, które mogę przynieść, najchętniej pogram w Le Havre i Sigismundus Augustus; Tzolkin z dodatkiem też mógłby od biedy być. Poza tym jestem zawsze chętny na coś nowego, ze szczególnym uwzględnieniem premier z ostatniego Essen.
Chętnie zagram w Le Havre.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Mustafa »

Będę miał ze sobą TS, jak ktos będzie chętny to zagramy :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze:jax, moge byc o dowolnej porze - 16:00?
Udało się wstać trochę wcześniej, zatem będę 16:20-16:30.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax pisze:
KubaP pisze:jax, moge byc o dowolnej porze - 16:00?
Udało się wstać trochę wcześniej, zatem będę 16:20-16:30.
bosko, potwierdzam!
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: e.Paku »

GrzeL pisze: Chętnie zagram w Le Havre.
Dzisiaj jednak nie dam rady, byłbym dopiero ok. 20, a to za późno żeby odpalać Le Havre pewnie.
Na pewno będę zbierał chętnych na za tydzień więc jak ktoś chętny to zarezerwuję miejsce.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Aj! Ależ po mnie wczoraj przejechał demokratyczny walec w 1989. Komunistyczne rządy padały jako domino i KubaP wygrał w połowie rozgrywki. Przeważnie nie martwię się nadto porażkami w CDG, bo dają tyle funu, że przyćmiewa to wszystko inne, ale teraz wyjątkowo czuję gorycz klęski w ustach aż do dziś :)

Łyżka cukru (zwycięstwo na twilightem w RftG) nie było w stanie osłodzić beczki dziegciu :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cóż za wspaniały dzień w Chwili! Tyle radości, tyle emocji, tyle frajdy!

Gdy przyszedłem do klubu, był w nim tylko Mustafa, a w drzwiach spotkałem Cina. Mustafa czekał na sipio, by zagrać w Twilight Struggle (mocny oldschool, II edycja amerykańska na oryginalnych zasadach - bez punktów w Kanadzie!), a ja miałem w torbie kilka zabaweczek, więc usiedliśmy z Cinem najpierw do Caminos. To malutka, prosta gra, w której staramy się połączyć dowolne przeciwległe brzegi planszy naszymi klockami, przypominającymi te znane z gry Tetris. Z moją córką układam z nich wieże, a z Cinem układaliśmy szlaki. Ot, gieka, ale bardzo polecam jeśli byście gdzieś trafili w okolicach 20-25 PLN to na pewno warto mieć do ciastka i herbaty z dziadkiem.

Następnie na stół trafiła do tej pory nieznana mi gra - Duchy dobre i złe. Prościutkie zasady, ładne wykonanie, dużo blefu i zabawy w ciuciubabkę. Bardzo fajny tytuł, pewno świetnie sprawdzi się z dziećmi. Najpierw zagrałem partyjkę z Cinem, potem na chwilę do Chwili (a może na Chwilę do chwili?) zajrzał Adik, któremu gra chyba spodobało się nieco bardziej niż Cinowi. (Ja zachwyciłem się na tyle, że jeszcze po powrocie do domu namówiłem Żonę na dwie partyjki, w obu zresztą dostając po tyłku :) ).

Wreszcie przyszedł jax i usiadłem do jednego z dwóch dań głównych tego wieczora - 1989: Dawn of Freedom. Co tu dużo mówić. To sequel Zimnej Wojny, nie da się ukryć. I jest to sequel... doskonały. Wyborny. Wspaniały. Od fluffu aż gęsto, wykonanie (GMT) wspaniałe. Zasady bardzo podobne do zimnowojennych, kilka nowych rozwiązań, ale na tyle fajnych, ze pozwalają cieszyć się 1989 jak nową grą. Czułem się tak, jakbym poszedł pełen obaw do kina na drugą część ukochanego filmu, po czym obejrzał równie wspaniałe, choć inne w niektórych aspektach dzieło, które pozwala od nowa cieszyć się całym światem przedstawionym. Bomba. Gra płynie, bawiłem się jak przy pierwszych partiach w TS, choć nieco bardziej świadomie, bo wiedziałem, w którą stronę węszyć. Los chciał, że Demokratom, którymi grałem, powiodło się nieco bardziej niż Układowi i gra skończyła się w piątej rundzie. Jeszcze raz, Jacku, wielkie dzięki za pokazanie mi tego wspaniałego tytułu!

Następnie jax poszedł uczyć twilighta RftG, do stołu wrócił Cin, dosiedli się jeszcze GrzeL i piotrsmu i w takim składzie rzuciliśmy się do poznawania Euphoria: Build a Better Dystopia w jej najpiękniejszym wydaniu Supreme, ze złotymi sztabkami, gliną i kamieniami, z pięknym kartami i drewnianymi elementami. Faktycznie dawno nie widziałem tak cudnie, z takim pietyzmem wydanej gry. A co do rozgrywki? Miałem nieco obaw, Jirian, z którą się wymieniałem, twierdziła, że gra jest do kitu. Z drugiej strony, wydana na Kickstarterze pod koniec ubiegłego roku gra już wskoczyła do czwartej setki BGG i oceny oscylują w granicach 7,75. Na szczęście tym razem okazało się, że zgadzam się z oceną użytkowników naszego ulubionego serwisu. Gra jest świetna, fajne mechanizmy, worker placement, ukryte cele, wyścig i sudden death mode sprawiają, że gra jest miodna jak cholera, a wykonanie z musu podbija ocenę! Daję 9/10 i chcę więcej! Wczoraj akurat mnie się udało wygrać, ale było ciasno.

Na koniec w tym samym składzie machnęliśmy jeszcze szybciutko recenzowany przeze mnie ostatnio na stronie głównej forum Dice Run. Bardzo fajna gra kościana, jak to określił piotrsmu "Najlepsza gra wyścigowa w jaką grałem". Tym razem zwyciężył o grubość bieżnika Grzel, który na ostatniej prostej dopadł piotrsmu, tuż za nimi na metę wpadł zdyszany Cin, który nieco za wcześnie rzucił się do pedałowania, a ja spacerowym tempem nie przejmowałem się podium ;)

Jeszcze raz piękne dzięki wszystkim za super wieczór!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Co do Euphorii:
- chyba w ferworze walki wszyscy zapomnieliśmy o zasadzie pozwalającej w jednym ruchu użyć dwóch kostek z taką samą liczbą oczek
- to chyba umknęło Kubie przy tłumaczeniu (albo też zapomnieliśmy) - wszędzie, gdzie trzeba zapłacić trzy artefakty, można w zamian zapłacić dwa identyczne

Paradoksalnie mam wrażenie, że obie rzeczy wyszły grze na dobre, zmniejszając losowość wynikającą z dociągu artefaktów i z rzutów kostkami.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cin pisze:Co do Euphorii:
- chyba w ferworze walki wszyscy zapomnieliśmy o zasadzie pozwalającej w jednym ruchu użyć dwóch kostek z taką samą liczbą oczek
- to chyba umknęło Kubie przy tłumaczeniu (albo też zapomnieliśmy) - wszędzie, gdzie trzeba zapłacić trzy artefakty, można w zamian zapłacić dwa identyczne

Paradoksalnie mam wrażenie, że obie rzeczy wyszły grze na dobre, zmniejszając losowość wynikającą z dociągu artefaktów i z rzutów kostkami.
Trzeba będzie spróbować raz jeszcze :)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Ekhm...
http://boardgamegeek.com/thread/1108205/trading

Gra w którą graliśmy mi się podobała. Euphoria podoba mi się coraz mniej :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cin pisze:Ekhm...
http://boardgamegeek.com/thread/1108205/trading

Gra w którą graliśmy mi się podobała. Euphoria podoba mi się coraz mniej :)
Hm, dla mnie to wariant, który się może sprawdzić przy 5+ graczach, przy 4 i mniej niepotrzebny.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

KubaP pisze:Hm, dla mnie to wariant, który się może sprawdzić przy 5+ graczach, przy 4 i mniej niepotrzebny.
Ale to jest centralnie w instrukcji, żaden wariant...
Dla mnie to się nie sprawdzi przy żadnej liczbie graczy. Bez Twoich poprawek ta gra sporo traci :)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Mustafa »

Ktoś będzie jutro w Chwili ?
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Pewnie tak :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Z Mustafą myślimy nad Dominant Species jutro. Jacyś chętni? (2 osoby)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

jax pisze:Z Mustafą myślimy nad Dominant Species jutro. Jacyś chętni? (2 osoby)
Jestem chętny.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Mustafa »

No to jeszcze jeden gracz nam jest do DS potrzebny i będzie super rozgrywka :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Mogę być ja (o 17) ale grałem cały raz i na tyle dawno temu że zasad nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Będę ok. 17.15 Dominant Species dopuszczam (szybko grane)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze: (szybko grane)
Czy 40-minutowa ostatnia migracja mieści się w tej definicji?

Na razie jesteś na liście rezerwowej. Albo nawet za-rezerwowej skoro tylko 'dopuszczasz' :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Mieści, o ile wcześniejszą szybką grą sobie zaoszczędzę czas, a sytuacja będzie po temu właściwa. Taka to specyfika tej gry - umiarkowana decyzyjność przez większość gry i duża (czasem) na koniec.
Ale jak pamiętam śmiganie w partiach z Twym udziałem, nie musisz się martwić :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Marcjn
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Marcjn »

Madeira na plus. Po pierwszej rozgrywce mam chęć na więcej ;)
Moje opisy niektórych gier
Lista gier, które posiadam
Lista gier, w które chcę zagrać
Przyszły pomysły do głowy na swoje gry. Dwie z nich testuję. Pozostałe cztery oczekują na swoją kolej.
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tequira »

Madeira na plus. Po pierwszej rozgrywce mam chęć na więcej ;)
Dokładnie, bardzo fajna rozgrywka, gra daje masę możliwości.
Fajnie, że udało się w nią zagrać, może za tydzień powtórzymy.
ODPOWIEDZ