[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pierzasty »

Ja chętnie dziś wpadnę. Do czego potrzebujecie graczy?
Awatar użytkownika
ewa_t
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2014, 01:44

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: ewa_t »

Wygląda na to, że przede wszystkim potrzebujemy gier. ;)
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Ja mogę wziąć cokolwiek z linku poniżej tylko musze wiedzieć odpowiednio wcześnie
Awatar użytkownika
ewa_t
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2014, 01:44

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: ewa_t »

Weź proszę Ticketa, na wypadek gdyby się okazało, że faktycznie nie mamy w co grać.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Podejrzewam, ze Ticketa weźmie jak zwykle jeden uczestnik ^^
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: piotrsmu »

celuję w 18:30.
mam ze sobą netrunnera.
nie wiem czy Imperial dojdzie do skutku.
może w razie czego zabiorę Terre Mystice
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pierzasty »

Zamierzam się wyrobić na 18-19, biorę Innovation i Galaxy Trucker.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Ja bede w ciągu godziny. 7 cudów, Article 27, 7 dni Westerplatte, Hotel Samoa, Król i Zabójcy, Fasolki, Sabotażysta
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

Wielkie dzięki dla: _Berenice_, Marek, jax i sztafeta18 za świetną zabawę przy Sigismundzie :) Mam nadzieję, że uda nam się w niedługim czasie powtórzyć grę :wink:
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Panowie szlachta dziękuje za emocjonujące zmagania polityczne i powstrzymywanie się od liberum veto. Mam jednak nadzieje, że sprawy najjaśniejszej Rzeczypospolitej potoczą się bardziej na moją korzyść.

Za tydzień proponuje najpierw poturlać trochę w Zombicide, a potem jakiś inny mięsisty tytuł. Zawsze wyrywam się z tymi propozycjami, które nie zdobywają poklasku :wink: , więc tym razem dam sobie trochę na wstrzymanie :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jax »

Serdecznie dziękuję za fantastyczną rozgrywkę w Sigmundusa Augustusa. Ekipa była rewelacyjna i humor dopisywał. Również ambitne zadanie - pełne 8 rund w trybie 5-osobowym zostało wypełnione bez zarzutu. Tempo było dobre, ruchy sprawne i chyba każdy był zadowolony z nieprzeciągającego się czasu rozgrywki. Jak mówiłem - z taką ekipą w SA można grać w ciemno :)

(delikatny minus dla tej fantastyczności rozgrywki: jednak 2 błędy się wkradły (mimo skorygowania sporej ilości w trakcie) - w przypadku remisu w państwach ościennych - punkty dzieli się na pół między remisujących a przedstawiciel króla wyznacza tylko właściciela pieczęci - trochę puntów mi to odjęło ;) no i jednak gdy nie ma dyplomatów to kraj jest niepunktowany (choć znacznik z pieczęci nie spada) (Szwecja nie zapunktowałaby za 3 dwukrotnie) - no i pewnie inny byłby zwycięzca rozgrywki ;) ).

Tak czy siak to że Fil mnie dogonił i tak mogę złożyć na karb rozluźnienia swojej uwagi w końcówce. Z Filem nawet 55 pkt. przewagi nie gwarantowało sukcesu, gdy 5 postaci zapunktowało u niego 58 :) Po fakcie dostrzegłem spokojne wersje ostatniego ruchu, które mogły temu zapobiec :)

Jeszcze raz dzięki _Berenice_, Markowi, Filowi i sztafecie18 (który mimo zebrania 30pkt wyglądał że świetnie się bawił) za pełną pozytywnej energii rozgrywkę :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Granie niezgodnie z zasadami ma jeden wielki plus - chce się szybko usiąść ponownie nad plansze, aby w końcu zagrać poprawnie :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: sztafeta18 »

1. mimo zmęczenia dzikim tygodniem bawiłem się świetnie przy Zygmuncie Auguście (Jax zobaczysz jaka jest atmosfera gdy jestem nakręcony - mam nadzieję że przy planszy jeszcze się spotkamy <demoniczny śmiech>, na marginesie przypominam iż prosiłem o niepublikowanie mojego wyniku:P )
2. Ha! były błędy w interpretacji zasad? werdykt może być tylko jeden... WYGRAŁEM (tak, kolejny żarcik w moim stylu :) )
3. W następny Czwartek chętnie powalczę z Zombie ;) i jeszcze, jeśli można chciałbym zobaczyć grę CV (ostatnio rozsyłam swoje, może znajdę jakąś "taktykę wygrywającą") + wstępnie rezerwuję 2miejsca, również jeśli można

Od siebie taki OT (haha zawsze chciałem tego użyć): po kilku spotkaniach w Fenomenalnej podtrzymuje swoją opinię iż planszówki to jedno z najlepszych hobby ;)
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

Dobrze, że spojrzałeś w zasady jax, więc bez żalu mogę przyznać Ci zwycięstwo w tej rozgrywce :wink: Swoją drogą, nie przeszło mi przez myśl, że w końcowej rundzie mógłbym Cię tak dogonić :D Ale to już sprawa niedoczytanych zasad.

Niemniej jednak, jak słusznie zauważyłaś _Berenice_ - jest powód, żeby spotkać się jeszcze raz :wink:
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Borro »

sztafeta18 pisze:po kilku spotkaniach w Fenomenalnej podtrzymuje swoją opinię iż planszówki to jedno z najlepszych hobby ;)
Zdecydowanie muszę się z Tobą zgodzić.

W temacie najbliższego czwartku: Czy znajdą się chętni na Descenta 2ed/Grę o Tron/Mage Knight/Eldritch Horror* ewentualnie kilka lżejszych tytułów Świat Dysku: Ankh-Morpork/Potwory w Tokio/Dominion/Small World*. Będę o 17.

*nie posiadam
Awatar użytkownika
Doreen
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Doreen »

Ja chętnie Świat Dysku (mogę przynieść) i/lub Descent. A jakby się znalazł ktoś, kto ma Eldritcha i chciałby kiedyś przynieść, to też się ustawiam w kolejce ;)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Hej z chęcią zagralibyśmy w Potwory w Tokio i Świat Dysku - w ten czwartek w końcu mamy czasu co niemiara:D

Ale też chciałam przynieść Zombicide, więc może taka kolejność:

17.00 - Potwory w Tokio

18 - 20.00 - Zombicide

od 20.00 - Świat Dysku

Proszę o opinie:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Ja bym chciał spróbować Robinsona lub BSG jakby ktoś przyniósł
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Zgadzam się z przedmówcą - najchętniej spróbowałbym sił w BSG, ale równie chętnie Robinson!
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pierzasty »

Ja chętnie spróbuję Robinsona, zamierzam przynieść też to co w zeszłym tygodniu na wszelki wypadek (tzn. Galaxy Trucker / Innovation). Ewentualnie Potwory w Tokio / Eldritch Horror też obadam.
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Borro »

_Berenice_ pisze:Hej z chęcią zagralibyśmy w Potwory w Tokio i Świat Dysku - w ten czwartek w końcu mamy czasu co niemiara:D

Ale też chciałam przynieść Zombicide, więc może taka kolejność:

17.00 - Potwory w Tokio

18 - 20.00 - Zombicide

od 20.00 - Świat Dysku

Proszę o opinie:)
Mi pasuje.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Jabol »

Jeśli można się dołączyć ;) to chętnie wpadłbym z 1 lub 2 osobami. Przynieść mogę to co w linku poniżej lub np. świeżo kupioną przez kolegę "Innowację", w którą byśmy chętnie zagrali z kimś znającym zasady ;).
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

Wyszły nowe uaktualnione zasady do Burning Suns (4X, strategia, kosmos) proponuje więc testy w czwartek.

Od powiedzmy 16:45 lub 17 do jakiejś 21?

Skład
1) Rocy7
2) wlodzio007
3) Bartek
4) Djedigamer (na 66%)
5) Tomek (na 30%)

Robię krótkie (około 15-20 minut) przypomnienie zasad dla tych co nie grali, dla tych co grali też się przyda, bo jest trochę zmian (mniejsza waga pierwszego ataku, mniej losowa dyplomacja, inne działanie części akcji itp.).
Zasady Rulebook

Gra jest wersją print and play ( finalna z figurkami w sierpniu) tzn. są żetony jednostek stojące na podstawkachoraz plansze graczy i mapa są czarno białe (sorki, ale koszt w druku całości w kolorze przekraczał znacznie mój budżet).

Czas gry 45 minut na gracza w praktyce w 5 około 3-4 h.?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2014, 17:49 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doreen
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Doreen »

Borro pisze:
_Berenice_ pisze:Hej z chęcią zagralibyśmy w Potwory w Tokio i Świat Dysku - w ten czwartek w końcu mamy czasu co niemiara:D

Ale też chciałam przynieść Zombicide, więc może taka kolejność:

17.00 - Potwory w Tokio

18 - 20.00 - Zombicide

od 20.00 - Świat Dysku

Proszę o opinie:)
Mi pasuje.
To ja na razie zajmuję miejsce tylko przy ŚD.
RobertGrom pisze:Zgadzam się z przedmówcą - najchętniej spróbowałbym sił w BSG, ale równie chętnie Robinson!
Blueberry miała zamiar się pojawić w tym tygodniu z Robinsonem, jeśli to aktualne, to też się chętnie dołączę.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Robiąc małe podsumowanko :

17:00 - Potwory w Tokio
1. Borro
2. Marek
3. _Berenice_
4. Pierzasty
5.Ewa_t

Rezerwa: MarekB, Marcjn

18.00-20.00 - Zombicide
1. Marek
2._Berenice_
3. sztafeta18 (zabiorę też CV może będzie obsuwa i uda się zagrać:)
4.Borro
5.Ewa_t(?)
6.

20.00 Świat Dysku
1. Borro
2. Marek
3. _Berenice_
4. Doreen

Jeśli coś pokręciłam to wybaczcie, napiszcie to zaraz poprawie:)

Mogę też jeszcze dorzucić od siebie Kingdom Buildera:)
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 12:59 przez _Berenice_, łącznie zmieniany 4 razy.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ