Na co wydać kilka złotych - gra głównie dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3070
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Nikt nie wspomniał tu o Samurai. Też bardzo dobrze sprawdza się dla 2 osób a gra jest niezależna językowo.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

kilka razy tutaj przewijała się także Konfrontacja - wg. mnie NAJLEPSZA gra dla dwóch osób, ale... moja żona od premiery PL do tej pory nie dała się namówić nawet na jedną partyjkę - dla niej najlepszą grą dla dwóch osób są Zaginione Miasta - na które jestem skazany i wciąż odbywam wyrok.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

moonman pisze:kilka razy tutaj przewijała się także Konfrontacja - wg. mnie NAJLEPSZA gra dla dwóch osób, ale... moja żona od premiery PL do tej pory nie dała się namówić nawet na jedną partyjkę - dla niej najlepszą grą dla dwóch osób są Zaginione Miasta - na które jestem skazany i wciąż odbywam wyrok.
Sprobuj "Baloon Cup" - powinno sie jej tez spodobac, a i Ty zapewne bardziej ja polubisz.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

tylko z dostępnością Caylusa jest słabo- w rebelu angielski za miesiąc, niemiecki za parę miesięcy :(
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: komar france »

myślę, że twoje kryteria spełniają również TuT oraz Palazzo
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Post autor: meham »

Witam!

Większość gier Calus, Goa, PR nie ma w Poznańskim Bardzie, ze o Empiku nie wspomnę. No rzeczywiście brak Calusa dotknął cały kraj. Czekamy więc na dostawę.

Co do Baloon Cup to nawet nie wiem gdzie to kupić :/ ? Jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Meham
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

meham pisze:chyba Caylus wygra...
U mnie w obecnym momencie przegrał na rzecz Axies & Allies :twisted: Jako drugą grę, chyba wybiorę Bootlageers. Z tym, że druga już nie jest na dwie osoby, a pierwsza napewno nie trafi do Twojej żony, skoro M'44 tego nie zrobił :wink:
meham pisze:Memoir 44 nie trafia zupełnie w klimat żony.
Szkoda, szkoda ..
bb.bartosz pisze:tylko z dostępnością Caylusa jest słabo- w rebelu angielski za miesiąc, niemiecki za parę miesięcy :(
Do końca lutego chyba jeszcze można wytrzymać. O ile to naprawde będzie koniec lutego .. Chyba, że eBay was urządza :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

meham pisze:Witam!

Większość gier Calus, Goa, PR nie ma w Poznańskim Bardzie, ze o Empiku nie wspomnę. No rzeczywiście brak Calusa dotknął cały kraj. Czekamy więc na dostawę.
A próbowales w sklepach internetowych?
I warto dodac,ze Caylus jest ciezszy niz Goa i PR, wiec uwazaj zeby gra nie wydala sie zbyt skomplikowana...
Co do Baloon Cup to nawet nie wiem gdzie to kupić :/ ? Jakieś propozycje?
Polecam kontakt z Alem tutaj na g-p.pl - moze Ci sprowadzic z Niemiec.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Don Simon pisze: I warto dodac,ze Caylus jest ciezszy niz Goa i PR, wiec uwazaj zeby gra nie wydala sie zbyt skomplikowana...
Można chwilę poczekać bo niedługo powinna być lżejsza wersja - Caylus Magna Carta. Może być ciekawie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

Polecam pentago. W sumie to gra w zależności od zakupionej wersji albo dla dwóch osób albo dla 3-4, ale jest warta rozważenia (o ile oczywiście ktoś lubi kombinować).
A generalnie jestem opinii, że łatwiej zaprosić jedną lub dwie osoby i zagrać w 3-4 osoby w coś fajnego, niż znaleźć grę dla np. 2-5 osób, która sprawdza się w 2 osoby.
stanley100
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2007, 18:43

Post autor: stanley100 »

jesli chodzi o gry dla dwojga moge śmiało polecić TIKALA - bardzo zacięta rywalizacja, EL GRANDE choc w trójkę czy czwórkę jest ciekawsza , SAMURAI - super gra, bez dwóch zdań polecamy, CARCASSONNE -bardzo przyjemna gra ,czy też ALHAMBRA - gra sie naprawdę fajnie.
Gramy też w ABALONE, czy też Króla Elfów - karciankę do Elfenlandu.
Moim przeciwnikiem jest moja żonka.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Szkoda, że Memoir się nie podoba bo moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o gry dla 2 osób to mistrzostwem jest Battlelore. Tylko, że to ten sam typ gry co Memoir. Otoczka jednak inna (fantasy) no i sama gra też lepsza - może się uda przekonać? Mam Battlelore od kilka dni i oszalałem na jej punkcie
Czarny_II
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:15
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Czarny_II »

ja polecam Neuroshime Hex, gra łatwa, szybka i przyjemna :]
Zobacz doskonały sklep z grami!
Rebel.pl

Mój profil na BBG
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

stanley100 pisze:jesli chodzi o gry dla dwojga moge śmiało polecić TIKALA - bardzo zacięta rywalizacja, EL GRANDE choc w trójkę czy czwórkę jest ciekawsza , SAMURAI - super gra, bez dwóch zdań polecamy, CARCASSONNE -bardzo przyjemna gra ,czy też ALHAMBRA - gra sie naprawdę fajnie.
Gramy też w ABALONE, czy też Króla Elfów - karciankę do Elfenlandu.
Moim przeciwnikiem jest moja żonka.
Zdecydowanie odradzam El Grande i Tikala w wersji 2-osobowej.
Reszta ujdzie, choc Alhambra w 2 osoby tez jest dosyc mizerna.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Don Simon pisze: Reszta ujdzie, choc Alhambra w 2 osoby tez jest dosyc mizerna.
W Alhambrze na 2 osoby jest o tyle fajnie, że wiesz na jaki budynek zbierasz pieniądze. W grze na 4,5 lub 6 osób przeważnie już całkiem inny zestaw do ciebie trafi niż w miałeś w poprzedniej kolejce.

Na dwie osoby polecałbym raczej gry dedykowane do dwóch osób jak np Twilight Struggle
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Don Simon pisze:
stanley100 pisze:ALHAMBRA - gra sie naprawdę fajnie.
Alhambra w 2 osoby tez jest dosyc mizerna.
Tu już wszystko jest wyjaśnione, ale ja chciałbym poznać opinie dotyczące gry Alhambra: Gra kościana... Grał w to ktokolwiek wogóle? A jeśli tak to jak jest z grą z dwie osoby?
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

wolfe pisze:Tu już wszystko jest wyjaśnione, ale ja chciałbym poznać opinie dotyczące gry Alhambra: Gra kościana... Grał w to ktokolwiek wogóle? A jeśli tak to jak jest z grą z dwie osoby?
Z opinii, ktore wyczytalem to ta gra jest denna i unikac jej nalezy przy kazdej ilosci graczy.

Nie pamietam kto to pisal - trzeba poszukac w archiwum.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ