Machina 2 - pytanie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Machina 2 - pytanie

Post autor: max_star »

Witam
Mam pytanie dotyczace zasad Machiny. Gracze przeprowadzaja Licytacje Prezentow.
1. Licytacja wyglada tak ze po koleji kazdy proponuje po 1 prezencie ? Az w koncu ktos powie Pass ?
2. Co sie dzieje z prezentami po zakonczeniu licytacji i Rzucie ?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Machina 2 - pytanie

Post autor: Blue »

1. Licytacja wyglada tak ze po koleji kazdy proponuje po 1 prezencie ? Az w koncu ktos powie Pass ?

Nie musza po jednym, moze ktos zaczac licytacje rzucajac np 3 prezenty[i tak samo mozna dowolna liczba przebijać]. Licytuje sie do passa.


2. Co sie dzieje z prezentami po zakonczeniu licytacji i Rzucie ?

Wyrzucane są do puli prezentów na srodku stołu[tam z kad sie dobiera prezenty].
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

zagralismy kilka partyjek :) zabawa znakomita :)

w sumie gralismy wlasnie tak ale pod koniec 2 rozgrywki jeden z Inzynierow stwierdzil ze: "Nie oplaca mu sie ta Licytacja i ze moze te prezenty powinny przechodzic do przeciwnika". I mielismy problem :)
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Wydaje mi się, że w zasadach jest napise iż licytacja przebiaga mniej wiecej tak: wróg 1 żeton, ty 1 żeton, wrog 1 żeton, ty 1 żeton, az ktos powie pas.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Nie, nie - najpierw TY musisz zagrać jeden żeton, jeżeli to Ty wykonujesz jakąś akcję. Tzn. zawsze atakujący stawia pierwszy. Tak jak piszesz jest np. w Bangu! podczas pojedynków. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Neurocide pisze:Wydaje mi się, że w zasadach jest napise iż licytacja przebiaga mniej wiecej tak: wróg 1 żeton, ty 1 żeton, wrog 1 żeton, ty 1 żeton, az ktos powie pas.
W zasadach jest napisane, że atakujący licytuję 1 prezent, broniący się albo pasuję, albo odpowiada jednym prezentem, potem atakujący wybiera, czy dokłada następny prezent, czy pasuję.

Niestety, mimo iż nowa Machina jest ZNACZNIE bardziej dopracowana od jedynki, to jednak jest trochę niejasności. Na forum Portala Trzewik wyjaśniał, że wszystko jest jak powyżej, tylko, że można licytować dowolną ilość prezentów.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

No wlasnie stefan ja tą dowolną ilość zrozumialem tak jak napisalem.... w koncu juz nie wiem jak jest ;). Ale gra sie fajnie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Jest jak napisałeś. Skoro tak podaję autor gry, to jest to chyba ważniejsze od instrukcji.
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Mimo wszystko zastanawiam sie czy nie lepiej byloby aby prezenty czesciowo zostawaly u "przegranego". Sytuacja w ktorej "Atakujacy" ma 6 prezentow a "Broniacy" ma ich 4. Licytacja dochodzi do momentu kiedy broniacemu koncza sie prezenty. Powiedzmy ze jest 4 na 4. Po licytacji nastepuje rzut. Wygrywa go atakujacy. Obaj gracze traca po 4 prezenty ale: atakujacy ma ich nadal 2 a broniacy ... nic. Wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby atakujacy zabral broniacemu cos jeszcze prawda ? Wystarczy ze druga akcja bedzie kradziez z magazynu i atakujacy poprzednio wygra.

Moze tak ma byc :) ?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

W tym caly bajer ze nie oplaca sie licytowac wszystkimi prezentami jakie sie ma[chyba ze w swojej kolejce i potem jeszcze mozna dobrac prezenty]. Zostaniesz bez prezentow=latwo moga ograbic twoj magazyn. Na cos sie trzeba zdecydowac, albo walczysz ostro albo grasz zapobiegawczo :D.

Ja ogolnie jezeli nawet mi nie zalezy na danym przedmiocie zazwyczaj rzucam 1 zeton zeby sobie przeciwnik z magazynu nie bral za freeko[niech rzuca nawet 6ma jak mu zalezy ;)]. I staram sie nie wyrzucac wszystkich prezentow, bo gracz bez prezentow skazuje sie na ograbienie.
trzewik

Post autor: trzewik »

Tak, Max Star może tak być i często tak jest.
Blue podaje właściwą taktykę postępowania.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

To dużo wyjaśnia :)
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

zdazylem zauwazyc ze nie opalca sie nie miec prezentow :)
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

A ja mam pytanko co do spawania przedmiotow. Czy mozna je spawac pionowo? W zasadach jest na pisane, ze nie moga byc po skosie ale nie ma wzmianki o pionie. Swoja droga ja mysle, ze jesli byloby to mozliwe to bedzie troche za latwo. Ale jak to jest naprawde?
trzewik

Post autor: trzewik »

Tak, oczywiście. Info, że nie można po skosie oznacza, że można w pionie i poziomie.
ODPOWIEDZ