Polskie dodatki do Carcassonne

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Polskie dodatki do Carcassonne

Post autor: trzewik »

[ wydzielilem z tematu o Nagrodzie - Nataniel ]

Poniekąd jako ciekawostka, poniekąd jako mało istotny wątek formalny, ale... pierwsze słyszę, że ukazały się dodatki do Carcassone po Polsku. Po prostu szok. Nie widziałem tego w Rebelu, aż specjalnie teraz wlazłem sprawdzić. Nie ma tych gier.

No jeśli w Rebelu nie ma, to ja nie wiem, jak te gry są niby wydane w Polsce. Gdzie to można kupić?

Oczywiście to detal i ciekawostka, bo jako dodatki do gier i tak nie biorą udziału w głosowaniu.

Nie mniej, Albi daje czadu.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Łowców Przygód już dostają ludzie co zamówili w przedsprzedaży.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

trzewik pisze:Poniekąd jako ciekawostka, poniekąd jako mało istotny wątek formalny, ale... pierwsze słyszę, że ukazały się dodatki do Carcassone po Polsku. Po prostu szok. Nie widziałem tego w Rebelu, aż specjalnie teraz wlazłem sprawdzić. Nie ma tych gier.

No jeśli w Rebelu nie ma, to ja nie wiem, jak te gry są niby wydane w Polsce. Gdzie to można kupić?

Oczywiście to detal i ciekawostka, bo jako dodatki do gier i tak nie biorą udziału w głosowaniu.

Nie mniej, Albi daje czadu.
no ja je wszedzie widze ;/ mowie o normalnych sklepach z grami planszowymi, nie netowymi
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

trzewik pisze:No jeśli w Rebelu nie ma, to ja nie wiem, jak te gry są niby wydane w Polsce. Gdzie to można kupić?
Np. w Empiku, do którego niedawno odsyłałeś po podstawkę ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9466
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

trzewik napisał:
Poniekąd jako ciekawostka, poniekąd jako mało istotny wątek formalny, ale... pierwsze słyszę, że ukazały się dodatki do Carcassone po Polsku. Po prostu szok. Nie widziałem tego w Rebelu, aż specjalnie teraz wlazłem sprawdzić. Nie ma tych gier.
W Rebelu nie ma, bo Rebel woli handlować wydaniami niemieckimi a nie czeskimi. Bo tak naprawdę, Carcassonne po polsku, to czeskie wydanie z dołożoną polską instrukcją.
Rebel ma dużo gier, ale nie wszystkie
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

MichalStajszczak pisze:W Rebelu nie ma, bo Rebel woli handlować wydaniami niemieckimi a nie czeskimi. (...)
Nietrudno się domyślić, że ma wtedy większe obroty z niemieckich hurtowanich i inne gry z Niemiec ma taniej... :)
Natomiast czasem warto zajrzeć do konkurencji, np. GryPlanszowe.pl, gdzie są quasi-polskie (czyli czeskie) dodatki do C.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

:shock:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

ThomasBittern pisze::shock:
PROSZE NIE NABIJAC POSTOW!!! :P
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

trzewik pisze:Poniekąd jako ciekawostka, poniekąd jako mało istotny wątek formalny, ale... pierwsze słyszę, że ukazały się dodatki do Carcassone po Polsku. Po prostu szok. Nie widziałem tego w Rebelu, aż specjalnie teraz wlazłem sprawdzić. Nie ma tych gier.
Ja też się zdziwiłem. A dowiedziałem się o tym z magazynu Gry Planszowe. Tak wszyscy narzekali, że będą tam same newsy dawno znane. Jak już pisałem w odpowiednim wątku, nie dość że będą tam te ważniejsze informacje, to jeszcze nawet stały czytelnik internetowego serwisu g-p może zostać zaskoczony. Szkoda tylko, że Albi wydając gry po polsku nie zrobi nawet porządnej strony internetowej o polskich tytułach. O Bangu PL czytałem tylko na g-p. Potem nie ma się co dziwić, że pseudo polskie wersje kosztują tyle co niemieckie skoro nawet ludzie zorientowani w temacie nie bardzo wiedzą o tym co wydaje Albi.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja o tych dodatkach wiem od dawna, bo tez juz jakis czas leza w prawie kazdy Empiku (a na pewno w dwoch katowickich).

Tylko co to za wydawanie gry, do ktorej dodaje sie tylko instrukcje w sumie. Rownie dobrze, duza czesc gier z rebela i gryplanszowe.pl moglaby byc uznana, za "wydane w polsce" gdyz ma polskie instrukcje ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W kwestii dlaczego w REBELu ich nie ma - niemiecka wersja jest tansza, a angielska (w tej samej cenie co "polska") zawiera dodatek Rzeka. O ile kojarze, to GryPlanszowe tez sprzedaja wersje angielska z Rzeka, a nie czeskie wydanie by Albi.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
trzewik

Post autor: trzewik »

Pal sześć rebela, ale na gry-planszowe nie było ani newsa o wydaniu tych gier, ani recenzji... Zero info. Nie wiem jak można się zatem dowiedzieć o tym, że są polskie edycje.

rebel nie ma, gry-planszowe milczą, a akurat EMPIK w Gliwicach jest mega porażką, mają tam tylko Osadników. Akurat zwykłe Carcassonne widziałem w Empiku w Zabrzu, ale dodatku nie widziałem. :?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja sam o polskich dodatkach do C dowiedzialem sie gdzies tam przypadkiem, w sumie za pozno, aby pisac newsa ze wyszly (dowiedzialem sie sporo po tym jak "wyszly"), z drugiej strony nie wiedzialem czy na pewno wyszly, itp. Wydawnictwo nie odpisywalo na mejla, wiec nie chcialem podawac niesprawdzonych informacji. Dziwnie ogolnie.

Z drugiej strony - pojawily sie jakies informacje na przyklad o grze Romeo i Julia wydawnictwa Lizardy - a u nas zero informacji o tym, poniewaz ja nie mam kiedy usiasc i napisac newsa (przedswiateczna goraczka albo totalne wykonczenie po pracy)... wiec newsa nie ma :-/ Niestety na apel o newsmanow nie bylo praktycznie odzewu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

W zasadzie to nie ma się czym przejmować. Bardziej to ciekawostka niż ważna informacja dla miłośników gier. Cena pewnie podobna jak wydania niemieckiego, napisy na pudełku pewnie po czesku... I jakie to ma znaczenie czy kupię czeską, czy niemiecką wersję z polską instrukcją?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: ghostdog »

a przeprasam, że zapytam - jakie to są dodatki?? Coś zupełnie nowego? Pytam bo mój syn uwielbia Carcassone
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Wystarczy poszukać na tym portalu - dodatki są omówione. A można je kupić praktycznie w każdym sklepie internetowym z grami. Wersja językowa nie ma żadnego znaczenia. Ja osobiście polecam pierwszy - Karczmy i Katedry (po niemiecku po prostu die Erweiterung, po angielsku Inns and Cathedrals).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: ghostdog »

acha. Myślałem, że coś nowego zupełnie wyszło. Kupców i katedry mam.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

ThomasBittern pisze::shock:
No dobra -- mój błąd, nie ten sklep (a teraz nie wiem już, który to był). Hm.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: planszomania »

Geko pisze:W zasadzie to nie ma się czym przejmować. Bardziej to ciekawostka niż ważna informacja dla miłośników gier. Cena pewnie podobna jak wydania niemieckiego, napisy na pudełku pewnie po czesku... I jakie to ma znaczenie czy kupię czeską, czy niemiecką wersję z polską instrukcją?
W zasadzie jest tak jak piszesz .
Różnica jest jednak taka, że Albi ma w planie wydawać na nasz rynek kolejne gry. Fakt, że pewnie będą to wydania czesko-polsko-słowackie-.... ale może z czasem będzie to wyglądać lepiej niż Carcassonne.
Na pewno jest szansa, że gry te trafią do oficjalnego obiegu, na co raczej nie mają szans wersje niemieckie z instrukcjami wydrukowanymi w 8 odcieniach szarości.

A polską edycję gry i dodatków można kupić chociażby tu:
http://www.planszomania.pl/strategiczne ... ry-PL.html
http://www.planszomania.pl/strategiczne ... we-PL.html
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
ODPOWIEDZ