Piłka Nożna na planszy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Poppina
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:57

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Poppina »

Z piłki nożnej planszowej, to ja toleruję jedynie klasycznie piłkarzyki na sprężynie i temu podobne.. (coś ala to: http://dobrodziecka.pl/sklep/Interkobo- ... _7460.html), ale ogólnie to moje zainteresowanie piłka nożną = zero.
Bardzo okrągłe zero
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: garg »

Przypomniałem sobie - jest jeszcze Finale i Tooor! :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Hiu »

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ports-game

Taki niby futbol :) wlasnie skonczyl sie kickstarter
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: aplegat »

Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

robertj pisze: Ja jestem podobnego zdania, piłkarzyki wchodzą w grę, ale inne cuda raczej odpadają. Polecam wszystkim zagrać w realu, a nie wyszukiwać jakieś dziwne planszówki imitujące piłke nożną :)
Masz rację, że lepiej pograć na prawdziwym boisku.
Ale, Gra Planszowa FOOTBALL CLUB/ PIŁKARSKI KLUB została stworzona z myślą o miłośnikach piłki nożnej, którzy chcieliby rozgrywać dobre mecze, a z różnych powodów / pogodowych, zdrowotnych, czasowych …/ nie mogą tego uczynić na boisku.
Zgadza się też, że zdecydowana większość gier planszowych poza nazwą nie ma wiele wspólnego z piłką nożną. Nawet te piłkarzyki na sprężynkach. Dla mnie to zwykła gra zręcznościowa polegająca do trafienia do bramki. A czy będzie to piłka nożna czy ręczna zależy od ilości sprężynek i podłoża.
Dopóki nie przeanalizowałem rynku jak wyglądają planszowe gry w piłkę nożną, to nie wiedziałem, że jest tak kiepsko w tym temacie. Graliśmy we własnym gronie w "moją" grę, a jest ona znakomitym przeniesieniem emocji i wrażeń ze stadionu (boiska), na planszę imitującą boisko ze wszelkimi jego realiami.
Ważnym czynnikiem gry było jasne określenie "kim jest grający".
Trenerem? Zbyt daleko od gry.
Zawodnikiem? Którym? Jest ich jedenastu.
W tej grze Grający jet Kapitanem Drużyny.
Gra pozwala zdobywać doświadczenie w kierowaniu zespołem. Ta gra nie tylko bawi , miło wypełnia czas, umożliwia stosowanie własnych strategii, ale przede wszystkim uczy zdrowej rywalizacji, kształtując charakter i osobowość.
Dla najmłodszych jest między innymi okazją do stawiania pierwszych kroków w poznawaniu terminologii i zasad gry w piłkę nożną .
Gra jest już wyprodukowana w nakładzie 1000 sztuk. Wszyscy co już grali na moich "prototypach" czekają kiedy będą mogli mieć swój egzemplarz gry.
Nie liczę w tej fazie na zyski, bardziej na zwrot kosztów.
Liczę na opinię o grze od szerszego grona ludzi.
Jeśli będzie spełniać oczekiwania grających (zarówno jakościowe jak i cenowe), to będę starał się ją wydawać dalej.
Jeśli okaże się "badziewiem", to zakończę ten interes.
Chcę się przekonać czy to co "stworzyłem", to dzieło :D czy szmira :x

Pozdrawiam i zapraszam do gry
Zbyszek
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maci0 »

szkoda, naprawde szkoda ze tak nikle jest zainteresowanie tego typu planszowkami.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Witam
Gra miała swoją premierę na targach Książki w Krakowie w dniach 25-28 październik2012r.
Spotkała się dużym zainteresowaniem. Sprzedaliśmy kilkadziesiąt sztuk gry. Miłe było to, że ludzie na początku sceptyczni w stosunku do gry, w momencie kiedy zapoznali się z zasadami i możliwościami gry zmieniali zdanie. Szczerze się ubawiłem kiedy przedstawiciel jednej z zagranicznych firm (z zawodu trener piłkarski :D ) powiedział , że to niemożliwe aby można było na planszy rozegrać mecz piłkarski. Przez około 10 minut rozmawiał z wydawcą na temat innych jego gier,. Przy okazji obserwował jak dwójka chłopców po dwuminutowym wprowadzeniu do sposobu gry grała swój mecz. Stwierdził tylko, że jednak się udało.
Gra jest jakościowo bardzo dobrze wydana (jak pozostałe gry z Polskie Gry Planszowe BOCIEK)
Cieszę się, że usłyszałem o tej firmie na tym forum. Nie żałuję, że nawiązałem z nimi współpracę. Bardzo mili i sympatyczni ludzie.
http://www.polskiegryplanszowe.pl/sklep ... egory_id=8
Pod tym adresem można kupić tę grę.
Chciałbym poznać opinie i sugestie jak gra zostanie przyjęta w gronie "specjalistów" od gier planszowych.

Pozdrawiam
Zbigniew Kropidłowski
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: FortArt »

Jakaś szansa na publikację instrukcji? Bo bez instrukcji czy choćby recenzji trudno to w ciemno brać.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Przedstawiam pierwszą część instrukcji. (około połowa całości tekstu)
Znajomość tych zasad wystarczy do swobodnej gry
Przykładowe boisko jest w tle na pudełku http://www.polskiegryplanszowe.pl/compo ... 07d33e.jpg
Zawodnicy(w barwach jak na pudełku) i piłka są okrągłymi drewnianymi żetonami

Piłkarska Gra Planszowa FOOTBALL CLUB/ PIŁKARSKI KLUB na której możemy rozgrywać mecze piłki nożnej, jest oryginalna i wyjątkowa. Oddaje ona emocje i wrażenia jakie możemy przeżywać w trakcie uczestniczenia w prawdziwym meczu.
Jest ona opracowana dla dwóch graczy. Grający wcielają się w kapitanów drużyn piłki nożnej walczących na boisku o uzyskanie jak najlepszego wyniku (strzelenie przeciwnikowi jak największej liczby goli). Niemal wszystkie zdarzenia jakie mogą powstać podczas meczu piłki nożnej na prawdziwym boisku, mają swoje odzwierciedlenie w sytuacjach na planszy.
Grający starają się, aby w określonym czasie zdobyć jak największą ilość bramek. Na przemian wykonują ruchy składające się od 2 do 12 posunięć.

Boisko

Boisko (plansza) do rozgrywania meczy jest miniaturą boiska do piłki nożnej. Jest ona pokryta polami (okręgami) na których stają zawodnicy i piłka. Pola połączone są liniami ciągłymi (po których poruszają się zawodnicy i piłka) i przerywanymi (po których porusza się tylko piłka).
Boisko podzielone jest na dwie połowy oddzielone od siebie białą linią. Na środku boiska znajduje się biały punkt otoczony okręgiem. W tym miejscu rozpoczynamy grę.
Na dwóch końcach boiska w polu bramkowym (mały prostokąt) znajduje się pięć ponumerowanych pól (okręgów), które tworzą bramkę. Nieco większy prostokąt tworzy pole karne . Wewnątrz pola karnego znajduje się biały punkt który służy do wykonywania rzutów karnych.
Pola oznaczone numerami od 1 do 5 poza bramką służą do ustawiania piłki wybijanej przez bramkarza.

Drużyny

Grają dwie drużyny składające się z 11 zawodników (okrągłe żetony w barwach narodowych lub klubowych).
W czasie rozgrywania meczu, zawodnicy znajdują się na polach. Przed rozpoczęciem każdego ruchu na jednym polu może znajdować się tylko jeden zawodnik. Nie można przemieszczać się przez pole, na którym znajduje się sam (nie posiadający piłki) zawodnik drużyny przeciwnej -grozi to otrzymaniem żółtej lub czerwonej kartki.

Piłka

Grę prowadzimy z użyciem jednej piłki. Przemieszczamy ją na trzy sposoby:
1.Razem z zawodnikiem - jeżeli zawodnik i piłka znajdują się na jednym polu, to dalsze przemieszczanie się zawodnika może odbywać się razem z piłką.
2.Zawodnik może posłać ją na najbliższe pole połączone linią ciągłą lub przerywaną.
3.Zostawić na dowolnym polu przez które przechodził i dalej przemieszczać się bez piłki.
Jeżeli zawodnik drużyny przeciwnej posiada piłkę, to możemy przemieścić naszego zawodnika przez to pole i jednocześnie:
możemy dalej przemieszczać się razem z piłką(zabieramy piłkę przeciwnikowi)
lub posłać piłkę na najbliższe pole tylko wzdłuż linii ciągłych.
Wyjątek stanowi zagranie wzdłuż linii przerywanych do bramki. Pamiętać należy o opuszczeniu pola na którym znajduje się przeciwnik. Pozostanie na polu skutkuje faulem.


Czas trwania meczu, wybór piłki i połowy boiska

Mecz rozgrywany jest w określonym czasie ( np. 2X10min, 2x15min, itd)
Przed meczem losujemy piłkę i połowę boiska (np. przez rzut kostką itp)

Kartki karne za łamanie zasad gry

Trzy karki (biała, żółta i czerwona) odwrócone kolorami do spodu kładziemy obok swojej połowy boiska. Odkrywamy je w miarę nieprawidłowych posunięć w meczu. Po odkryciu czerwonej kartki schodzi z boiska zawodnik danej drużyny. Wszystkie kartki danej drużyny odwracamy kolorami do spodu (stają się nieaktywne do następnego przewinienia).

Poruszanie się po boisku

Ruch składa się z określonej ilości posunięć przypadających na drużynę. Dwie kostki wyrzuca kapitan drużyny przeciwnej (gramy tak jak nam pozwala przeciwnik), a suma oczek daje liczbę posunięć dla drużyny w danym ruchu. Nie ma znaczenia ilu zawodników wykorzysta dane posunięcia .

Zdobycie bramki - Gol

Bramka jest zdobyta (Gol), jeżeli piłka znajdzie się na jednym z pól bramki (od 1 do 5) nie zajętym przez bramkarza. Nie ma znaczenia która z drużyn skierowała piłkę do bramki. Gol uznany jest dla drużyny, której bramka znajduje się po przeciwnej stronie boiska.


Rozpoczynamy mecz

1.Piłkę ustawiamy na środku boiska (biały punkt na linii środkowej).
2.Kapitanowie drużyn ustawiają swoich zawodników na dowolnych polach własnej połowy. Jeden (tylko jeden) z zawodników musi być ustawiony na jednym z pól w bramce (bramkarz).
3.Drużyna, rozpoczynająca grę, ustawia minimum jednego zawodnika na najbliższym polu własnej połowy znajdującym się obok piłki (aby wykonał podanie). Zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się na polach poza okręgiem, znajdującym się na środku boiska.

Pierwsze ruchy po boisku

Po wyrzuceniu kostek i wyliczeniu sumy posunięć w ruchu, zawodnik znajdujący się najbliżej piłki, posyła ją na jedno z trzech najbliższych pól (wykonuje podanie).
Dobrze jest ustawić drugiego zawodnika w miejscu gdzie jest wykonywane podanie, aby z piłką rozpoczął manewry na boisku.

Przejście przez pole zajęte przez zawodnika bez piłki

Posiadając piłkę i odpowiednią ilość posunięć w ruchu, możemy przejść przez pole zajęte przez zawodnika drużyny przeciwnej, ale tracimy przy tym jedno posunięcie. Najpierw podajemy piłkę przeciwnikowi. A następnie przechodząc przez to pole odbieramy piłkę. I dalej kontynuujemy posunięcia w ruchu.


Różne sytuacje na boisku i ich konsekwencje

Manewrowanie na boisku może doprowadzić do sytuacji, że gra zostanie przerwana (jedna z drużyn wykona nieprawidłowe posunięcie, dostęp do piłki zostanie teoretycznie zablokowany, albo padnie gol, itd).
Sytuacje opisane w tabeli nie muszą być wykorzystywane w czasie gry dla początkujących

Następująca tutaj tabelka opisuje wszystkie sytuacje które mogą przerwać lub zablokować grę. Jest tu logiczne odniesienie do podobnych sytuacji na boisku jak spalone, faule, auty itd
W przygotowaniu jest instrukcja na You Tube

Widzę, że jesteś z Krakowa. Szkoda, że nie byłeś na Targach. Przyjechałem z Gdańska i przez dwa dni tłumaczyłem zasady, aż ochrypłem :D

Przygotowywana jest też strona internetowa gry tam już będzie cała instrukcja i filmik

Pozdrawiam
Zbigniew Kropidłowski
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: charlie brown »

Swego czasu testowałem różne piłki nożne na planszy. Niestety mechanika rzuć kostką - porusz piłkarzem lub piłką o wyrzuconą liczbę oczek, podczas gdy pozostali zawodnicy stoją i się przyglądają, zabija klimat piłkarski.
Z tego co czytam, w opisywanej grze rzuca się 2 kostkami?
Na przemian wykonują ruchy składające się od 2 do 12 posunięć
Taka mechanika w grze sportowej jest dla mnie nie do przyjęcia. Istnieje np. całkiem sympatyczna planszówka: "Street soccer" (była też wersja online). Rzuca się jedną kostką i przemieszcza się piłkę lub zawodników o określoną liczbę pól. Gra się naprawdę miło, jeśli potraktujemy ją jako łamigłówkę, ale piłki nożnej to w tym nie ma za grosz.


edit:
Nie chcę być złośliwy, ale taki drybling rzadko można zobaczyć na stadionach świata :)
Najpierw podajemy piłkę przeciwnikowi. A następnie przechodząc przez to pole odbieramy piłkę. I dalej kontynuujemy posunięcia w ruchu.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 17:46 przez charlie brown, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: ignatus »

Gdyby odzwierciedleniem poruszania się w grze były statystyki poszczególnych piłkarzy to by miało jakiś sens jeżeli od tego jest rzut 2 kostkami- to jakieś nieporozumienie..
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Kostki to element szczęścia . Występuje (szczęście)w każdej grze.
"Nazwiska" nie zawsze grają. Tutaj wartością zawodnika jest jego pozycja na boisku. Można oczywiście zamiast kostek wprowadzić stałą liczbę posunięć na ruch (tak graliśmy na początku) ale gra jest wtedy bardziej statyczna (piłkarskie szachy). Kostki dają więcej dynamiki i adrenaliny.
Nie zapominajmy, że to Grający jest w pewnym sensie "drużyną". Drużyną w której każdy na dobrej pozycji jest najlepszy.
Zdaję sobie sprawę, że trudno mi będzie dorównać do światowego poziomu. Ale tę grę w wymyśliłem w Polsce i inspiracją była Polska Liga. A jaka ona jest to wszyscy wiedzą :?
Wiem, że wiele osób dobrze się bawi przy tej grze. Wiem, że nie sprosta ona wszystkim wymaganiom. Ale będzie ona jakimś wypełnieniem w tym temacie.


17 listopada w Gdańsku na Targach Gra i Zabawa przyniosę tę grę aby można ją przetestować i ocenić. Dziękuję za każdą uwagę i sugestię. Czekam na następne.

Pozdrawiam
Zbyszek
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: ignatus »

Nie trafiają do mnie zupełnie takie argumenty.Jeżeli ruch w całości zależy od kostek to cała rozgrywka opiera się na szczęściu- kilka razy z rzędu jeden gracz wyrzuci maksa a drugi minimum i jest koniec-bez szans- przecież to jak w Chińczyku :D Szczęście w planszówkach występuje-ale raczej wskazane jest żeby minimalizować jego wpływ na rozgrywkę

Lepiej by było np dorzucić jakieś bonusy (limitowaną ilość na połowę gry lub na każdego piłkarza) typu +2 do ruchu, +3, wtedy trzeba by taktycznie rozdysponować swoimi akcjami (postawić na sprawniejszy atak,obronę itp) a tak co zostaje?Taktyczne rzucanie kostkami:D?
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: bart8111 »

ignatus pisze:Nie trafiają do mnie zupełnie takie argumenty.Jeżeli ruch w całości zależy od kostek to cała rozgrywka opiera się na szczęściu- kilka razy z rzędu jeden gracz wyrzuci maksa a drugi minimum i jest koniec-bez szans- przecież to jak w Chińczyku :D
Niekoniecznie, przykładem gry w której ruch zależy w całości od kostek jest np. Tryktrak (Backgammon), ale ciężko zarzucić tej grze, że rozgrywka opiera się w całości na szczęściu - spróbuj pograć z komputerem na dobrym poziomie i się przekonasz.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

W tej grze kostki do poruszania się drużyną można całkowicie wyeliminować. Ruch składa się wtedy np z 6, 7 lub 8 posunięć (ilość ustalona przed meczem pomiędzy grającymi). Grający decyduje jak je wykorzystać (czy na jednego zawodnika czy kilku) i buduje własną strategię. Można też kostki użyć jako wybór w danym ruchu (albo limit albo kostki) Ja decyduje czy przeciwnik (w kolejnym ruchu) wyrzuci mi kostki czy skorzystam ze stałej ilości posunięć na ruch. Kostki można wtedy tylko używać do strzelania rzutów karnych lub wykopów bramkarzy. W tych przypadkach trzeba mieć szczęście (w prawdziwym meczu) aby trafić w odpowiednie miejsce.
http://www.polskiegryplanszowe.pl/football-club.html
tutaj można więcej zobaczyć jak wygląda jedna z wersji gry. Boisko na fotce to wersja dla juniorów. Z drugiej strony planszy jest wersja dla seniorów.

Pozdrawiam
Zbyszek
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: parasite »

rzeczywiście przydałaby się garść statystyk, żeby zindywidualizować jeśli nie poszczególnych graczy, to przynajmniej drużyny.

np. hiszpania posiadałaby większą ilość krótkich podań, anglia więcej możliwości zagrywania "długiej piłki" ( dośrodkowania ? ), portugalia ze względu chociażby na cr7 czy naniego mogłaby posiadać większą ilość ruchów pionków z piłką itd. oczywiście wszystko odpowiednio wyważone :)
rzut kośćmi mógłby występować jedynie przy rzutach karnych ( o których przecież często się mówi, że to wielka niewiadoma ), albo jeszcze przy rzutach różnych ( które oczywiście są trenowane przez drużyny, ale odrobinę szczęścia też jest potrzebna ).
Tak w ogóle, to fajnie, że ktoś podjął się wymyślenia i wydania takiej gry :D
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Lubel »

Szukam gry planszowej o tematyce piłkarskiej dla 10-latka. Musi być wydana po polsku. Ewentualnie z zasadami tak prostymi, że w obcym języku da rade zrozumieć. Aha i gra musi być w miarę dostepna, bo to ma być prezent na gwiazdkę.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

Myślę, że ta gra spełnia te warunki. Na Targach Gra i Zabawa w Gdańsku 17-18 listopada wszyscy co grali w Football Club byli zaskoczeni tym, że przy tak prostych zasadach można zmusić umysł do tak dużego wysiłku. Ta gra jest prosta dla dzieci i zarazem wymagająca dla dorosłego. Wszyscy z kilkudziesięciu osób którzy zagrali w tą grę na targach wystawili ocenę co najmniej dobrą. (oczywiście ludzie którzy nie skorzystali z zaproszenia do gry mogli by mieć inne zdanie, chociażby z powodu , że nie interesuje ich piłka nożna)
Dziesięciolatki po 2-3 minutach tłumaczenia zasad bez problemu rozgrywali swoje pierwsze mecze.
Najmłodszy grający miał 6 lat. Dwukrotnie wracał do mojego stołu z grami aby rozgrywać mecze (na sali było kilkaset stołów na których można było grać).
Wiem, że ta gra nie spełni wszystkich oczekiwań. Starałem się poznać wszystkie gry planszowe o tematyce piłki nożnej. Gry karciane , zręcznościowe i symulacyjne (komputerowo) nie brałem pod uwagę.Póki co powoli skłaniam się do opinii, że ta gra jest najlepsza na świecie w tym przedziale.
Nie piszę tego po to aby promować w ten sposób grę lub siebie. Lecz takie wyciągam powoli wnioski słuchając opinii innych ludzi.
Grę oczywiście można kupić między innymi tutaj
http://www.polskiegryplanszowe.pl/football-club.html
Szkoda, że nikt z wypowiadających się na tym forum nie zagrał na targach w Gdańsku
Tutaj jest profil tej gry na facebooku
http://www.facebook.com/FootballClubGra?fref=ts
W tą grę można zagrać w Pokoju Gry Domu Zarazy w Gdańsku
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 802&type=1
Myślę, że od nich będzie można pozbierać bardziej niezależnych opinii o tej grze.

Pozdrawiam
Zbyszek
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Lubel »

Ok, przyjrzę się tej propozycji. Ale znalazłem jeszcze coś takiego jak Euromecz. Może ktoś zna jakieś jeszcze gry piłkarskie PL. Wolałbym mieć kilka propozycji żeby było z czego wybierać.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: charlie brown »

Tutaj jest lista 392 gier o tematyce piłkarskiej http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... es/page/1? :), ale większości z nich nie dostaniesz w Polsce.
Jeśli chodzi o gry z kostką i 11 zawodnikami, to w Europie rozpoznawalne jest Soccer Tactics World (Fussbal Taktik), ale osobiście nie polecam, bo za dużo tam turlania. Za 20 zł można kupić nową polską piłkę nożną od Trefla "Uefa Euro 2012", ale nie ma zbyt dobrych opini.
Dostępne jest również Futbol Ligretto (szybka karcianka piłkarska - w swojej kategorii bardzo dobra)

Jeśli nie znajdziesz dobrej piłki nożnej, to z gier okołosportowych polecam bardzo ładnie wydaną karciankę "Blood Bowl - Menedżer Drużyny"
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maci0 »

Zasponsoruj wydanie mojej gry, a bedziesz mial super pilkarska planszowke :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: FortArt »

maci0 pisze:Zasponsoruj wydanie mojej gry, a bedziesz mial super pilkarska planszowke :)
Dobrych gier nie trzeba sponsorować, w nie się inwestuje. :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maciejo »

Hiu pisze:http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ports-game

Taki niby futbol :) wlasnie skonczyl sie kickstarter
Wygląda piękniście :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: maci0 »

FortArt pisze:
maci0 pisze:Zasponsoruj wydanie mojej gry, a bedziesz mial super pilkarska planszowke :)
Dobrych gier nie trzeba sponsorować, w nie się inwestuje. :)
Zgadzam sie z Toba, niestety nie mam z czego inwestowac, jestem na poczatku mojego zycia zawodowego ;) Wierze ze kiedys wydam tę grę.
Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:02

Re: Piłka Nożna na planszy?

Post autor: Brzozak »

maci0 pisze:
FortArt pisze:
maci0 pisze:Zasponsoruj wydanie mojej gry, a bedziesz mial super pilkarska planszowke :)
Dobrych gier nie trzeba sponsorować, w nie się inwestuje. :)
Zgadzam sie z Toba, niestety nie mam z czego inwestowac, jestem na poczatku mojego zycia zawodowego ;) Wierze ze kiedys wydam tę grę.
Ja zbierałem 25 lat zanim udało mi się ją wydać. :D
Ale teraz jest o wiele łatwiej jak za komuny (wtedy ją wymyśliłem). Trochę się zapożyczyłem trochę swojego, i po wydaniu kilkudziesięciu tysięcy zł gra jest na rynku.
Najważniejsze, że choć bardzo powoli ale nabiera tempa (nie mam za dużo czasu na promowanie gry).
Trzeba być przygotowanym na falę krytyki (zwłaszcza od tych co w tą grę jeszcze nie zagrali). Uczy to trochę pokory i cierpliwości. :)
Jak Ci nie wyjdzie, to niewielu będzie Cię żałowało.
Jak Ci się uda, to wielu Ci będzie zazdrościć. Trzeba będzie z tym jakoś żyć. Ale warto coś tworzyć i realizować swoje marzenia. Bo życie to nic innego jak splot marzeń. Im więcej się ich realizuje, tym jesteśmy szczęśliwsi.

Prawdopodobnie (zależy czy praca zawodowa nie pokrzyżuje mi planów) w najbliższy wtorek będę z Football Club w klubie Polufka w Gdańsku ul. Leczkowa 18. Wiem , że zbiera się tam grupa ludzi grająca w gry planszowe. Prawdopodobnie(chyba istnieje taka opcja) będę mógł zostawić jeden komplet na stałe w lokalu. Jak będę na miejscu to będę mógł na bieżąco wytłumaczyć wszelkie szczegóły tej gry.

Pozdrawiam
Zbyszek
ODPOWIEDZ