(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

sirafin pisze:Wczoraj wyszliśmy po 23. Najśmieszniejsze że spóźniłbym się na SKM, ostatnia jednak nie podlega schematowi X:07, X:37 i wyjątkowo odjeżdża 23:32, zdążyłem na styk :D
A proponowałem podwiezienie :lol:

Co do godziny rozpoczęcia gry to może być i 19:30, chociaż pewnie zaczelibyśmy i tak po 20 bo każdy będzie w coś uwikłany. Nie wiem jak długo może być Rafał i Mirage, ale wydaje mi się że lepiej było by zacząć wcześniej.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

sirafin pisze:Tematyka oparta na horrorach H.P.Lovecrafta, należy się spodziewać koszmarów z innych wymiarów, nawiedzonych domów, nieszczęśników którzy z przerażenia popadli w obłęd oraz innych plugawych kultów i spisków ;)
W takim razie skomplikowanie powinno mnie przerazić.
Gdy ostatnio miałam do czynienia z grą w klimacie Lovercrafta, to 2h rozkładaliśmy planszę i kolejne 4 graliśmy :D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

mnowaczy pisze:
sirafin pisze:Wczoraj wyszliśmy po 23. Najśmieszniejsze że spóźniłbym się na SKM, ostatnia jednak nie podlega schematowi X:07, X:37 i wyjątkowo odjeżdża 23:32, zdążyłem na styk :D
A proponowałem podwiezienie :lol:
Nie było tak dramatycznie, po prostu wszedłem na peron, podszedłem do rozkładu, zrobiłem zdziwioną minę, spojrzałem na zegarek -> 23:32 i w tym samym momencie pociąg wtoczył się na stację. Dobrze, że po drodze nie strzeliło mi do głowy "Nie ma się co spieszyć jeszcze 5 minut zapasu". Ale gdyby mi uciekła, to bym pewnie sobie tak pluł w brodę, że nie skorzystałem z podwózki, że szkoda gadać :D


Co do Posiadłości Szaleństwa, to plansza będzie rozłożona na pewno wcześniej, tak było wstępnie planowane. Jako że do wtorku mamy dużo czasu, to na pewno zdążymy zdecydować na forum, który scenariusz będziemy rozgrywać, tak że będę mógł już w domu wykonać najbardziej żmudne czynności (wyszukanie kart, kafelków mapy itp.) i uporządkować to sobie już w pudełku. Sama zabawa 4 godzin nie powinna zająć, a z Arkham Horror wspólna jest jedynie tematyka, komplikacją zasad różnią się totalnie :P Jeśli będą chętni do gry, to w razie czego mogę posiedzieć dłużej, muszę tylko spisać późniejszy rozkład jazdy ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Napisali o nas we wczorajszym dodatku do Gazety Wyborczej :)

Obrazek
Obrazek
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Nawet o dwóch ekipach napisali!
[matko! jestem w mediach :D]
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Będziemy teraz rozdawać autografy przez telefon? :D

Co do Posiadłości, to zastanówcie się, który scenariusz by wam odpowiadał. Napiszę parę słów o każdym:

Zagłada domu Lynchów
Obrazek
Pewna prężnie działająca firma zaczyna mieć kłopoty, gdy nagle urywa się kontakt z jednym z właścicieli, Walterem Lynchem. Zostajecie wynajęci przez jego wspólnika, alby wyjaśnić sprawę i jeśli to możliwe, sprowadzić z powrotem zaginionego. Zadanie nie wydaje się trudne, ruszacie więc do Arkham, do rodzinnej posiadłości Lyncha. W samochodzie przeglądacie materiały od zleceniodawcy, w tym fragment dziennika zaginionego. W zapiskach jest coś co sprawia, że zaczynacie mieć złe przeczucia.



Wewnętrzne sanktuarium
Obrazek
Jedno z was otrzymuje list od starej przyjaciółki, Profesor Marie Leblanc. Niestety treść listu nie jest radosna. Mimo, że przyjaciółka przeszła już na emeryturę i osiedliła się w miasteczku Dunwich, nie można powiedzieć, by jej życie stało się spokojne. Okolicę zaczęła nękać seria dziwnych zniknięć. Nieudolność lokalnych władz, sprawiła że Marie postanowiła rozwikłać tajemnicę sama. Trop doprowadził ją do pobliskiego klasztoru, który postanowiła zinfiltrować. Fakt że list do was dotarł, oznacza że coś poszło nie tak. Nie macie czasu do stracenia, ruszacie do Dunwich.



Więzy krwi
Obrazek
Jednemu z was zmarł krewny. Wujek Artimus nie był lubiany przez resztę rodziny, uznany za czarną owcę, zawsze trzymał się na uboczu. Wasz towarzysz praktycznie nie znał zmarłego, ma jedynie mgliste wspomnienie wuja z dzieciństwa. Jest więc sporym zaskoczeniem, gdy podczas odczytywania testamentu, okazuje się że to właśnie wasz przyjaciel otrzymuje w spadku posiadłość po wuju. Udajecie się wszyscy razem obejrzeć odziedziczoną fortunę, lecz gdy docieracie do celu, okazuje się, że wasze wyobrażenia sporo rozminęły się z tym co zastaliście na miejscu.



Szkolna klątwa
Obrazek
Uniwersytet Hale-Brighton od wielu lat cieszył się dobrą opinią, lecz po ostatnich pracach remontowych szkołę zaczęły nękać uciążliwe problemy. Mimo że instalacje grzewcze, wodociągowe i elektryczne są zupełnie nowe, dręczą wszystkich ciągłymi dziwacznymi awariami. Zjawiska w postaci niewyjaśnionych skoków temperatury, dudnienie rur czy eksplodujące żarówki są na porządku dziennym, paraliżując normalną pracę uczelni. Mimo wielokrotnych wizyt fachowców, problemu nie udało się rozwiązać. Ostatecznie dr Patricia McBride zwraca się do was, licząc że może wasze unikalne zdolności pomogą wyjaśnić, co tak naprawdę dzieję się w szkole.



Zielonooki chłopiec
Obrazek
Gdy wyruszaliście spędzić spokojnie trochę czasu na wsi i rozkoszować się urlopem, żadne z was nie sądziło, że wasza podróż zostanie tak brutalnie przerwana. Okropny huk i odłamki szkła są ostatnią rzeczą jaką pamiętacie, nim straciliście przytomność, gdy samochód uderzył w drzewo. Budzicie się wiele godzin później, jakimś cudem nikt nie zginął ale wasza sytuacja nie wygląda dobrze. Kiedy powoli wracały wam zmysły, mieliście wrażenie, że widzicie małego chłopca o zielonych oczach, który stoi przy drodze i się wam przygląda. Jednak teraz, gdy udało się wam wydostać z wraku, w pobliżu nie ma żywej duszy. Całe szczęście na pobliskim wzgórzu dostrzegacie ogromny dom. Najwyraźniej macie szczęście i uda wam się uzyskać pomoc. Ruszacie ku posiadłości.



To tyle. Z tego co pamiętam to Mirage mówił jedynie, że wolałby nie ten ze szkołą.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Wszystkie scenariusze zapowiadają kłopoty :) Mi generalnie obojętnie więc wybieram numer 1
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Jeżeli nie zostanę dłużej w pracy to powinienem być we wtorek. Przyniosę Cyklady i 7 cudów świata + może coś jeszcze. No i postaram się jeszcze kogoś zwerbować.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: ernin »

Ja się jutro zjawie ale bliżej 18/19.
Jak pisałem w innym temacie chętnie bym zagrał w Automobile, Cyklady, Eufrat i Tygrys, Prêt-à-Porter, Small World, Stone Age, Zagłada Atlantydy bo chce przetestować te gry przed kupnem.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Ja pewnie tak jak ostatnio dotrę koło 17:30-40 i będę samotnie sączył piwko w oczekiwaniu na innych graczy :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Wolf, Ernin, witamy :) Jak widać pisane są wam Cyklady ;)

Ja będę koło 18. O której ruszamy z Posiadłością? Jeśli koło 20 w oczekiwaniu na Monikę to można zacząć od Atlantydy. Tak czy inaczej Atlantydę przyniosę to sobie kolega chociaż pomaca.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Monika, nadal chętna do starcia z koszmarami? :twisted: Jeśli tak, to który scenariusz typujesz, bo chłopaki widzę są dość neutralni w tej kwestii. Nie mam pojęcia o której pojawi się Mirage, ale jeśli nie planujecie się jakoś przedwcześnie zwijać, to start właściwej rozgrywki o 20 jest OK.

Nie wiem czy się załapię na statek ewakuacyjny z Atlantydy, bo obiecałem jeszcze zaprezentować planszowego Space Hulka, ale w razie gdyby plany się zmieniły to się piszę na rejs ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Mirage napisał:
"Mogę być nawet i o 16 i pomóc porozkładać wszystko będę do ok 19.30. za tydzień mogę bywać albo 17-19.30 albo 19.30- bez limitu"
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

No to uroczy rozstrzał :D Przed 18 nikogo nie ma, a on wychodzi wtedy, kiedy przychodzi Monika. Bez sensu. Skoro ty się pojawiasz koło 18, to po szybkim tłumaczeniu zasad mielibyśmy godzinę i trochę na grę. Też do niczego.

Zróbmy tak, z Miragem umawiamy się na Posiadłość w przyszły wtorek w godzinach gdy są jacyś gracze (19.30- bez limitu), a w ten wtorek jeśli będą chętni na zwiedzanie nawiedzonych domów, to wystartujemy o 20.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Mi się podobają Więzy Krwi, ale widzę, że moja osoba mocno koliduje z całą rozgrywką, więc spokojnie możecie na mnie nie zważać.
Załapię się innym razem najwyżej. :)
alexpa
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:24

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: alexpa »

Witam, nie czytalam wszystkich postów, wiec moze sie powtorze, ale czy gracie w Kolejkę? Slyszalam o tej grze niedwano w TV ponoc robi furrorę. A drugie pytanie, czy sa jakies stale grupy, ktore przychodza grac?
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Monika, czytaj co Sirafin pisze ;) W ten wtorek zaczniemy jak przyjdziesz i będą jeszcze 2 osoby do kompletu, a w przyszłym może załapie się Mirage.

Witaj Alexpa, w kolejkę jeszcze nie graliśmy, może dlatego że nikt jej nie ma albo się jeszcze nie ujawnił. Nasza grupa jest stała, czyli ponad 20 osób które się przewijają i trochę mniej tych którzy są co tydzień. Warto przeczytać chociaż pierwszy post :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Czytam przecież.
Ze zrozumieniem nawet!
sadek
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2011, 12:23

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sadek »

ehh, widzę że zapowiada się ciekawie na jutro :) ja jak się pojawię to ok. 20:30 albo i później . mimo to, good game :)
Mirage
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2012, 09:43

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Mirage »

Za tydzień na pewno się załapię :).

a w tym tygodniu mam dla was coś nowego - niespodziankę ;)

p.s. będzie ktokolwiek o 17?
albarist
Posty: 60
Rejestracja: 20 lut 2012, 11:44

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: albarist »

Mirage pisze:Za tydzień na pewno się załapię :).

a w tym tygodniu mam dla was coś nowego - niespodziankę ;)

p.s. będzie ktokolwiek o 17?

Tak ;p
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Niemożliwe. Jedyny logiczny wniosek, że albarist musi być jednym z barmanów ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
albarist
Posty: 60
Rejestracja: 20 lut 2012, 11:44

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: albarist »

sirafin pisze:Niemożliwe. Jedyny logiczny wniosek, że albarist musi być jednym z barmanów ;)
A co jeszcze zamknięte? ;p Co za podstęp ze strony Mirage'a pierwszy raz chciałem być i już takie podstępy ;p
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Muszę przyznać, że urzekła mnie nasza historia (wczorajsza rzecz jasna) 8)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Tym razem dotarłem dość późno i ku mojemu zdziwieniu przy kilku zastawionych grami stołach rozpoznałem bardzo niewiele znajomych twarzy. Podejrzewam, że to wpis na Facebooku Miasta Gdańsk reklamujący nasze spotkania przyciągnął tyle nowych ludzi. Nie nastąpiła zbyt duża integracja, ale z poprzednią grupą też tak było na początku.
Mirage ogrywał nowy prototyp, jakaś grupka męczyła Fasolki a duży stół przy wejściu opanowali obcy i ekscentryczni kosmiczni marines. Jeden stół był zablokowany opuszczonymi Cykladami.
W oczekiwaniu na danie wieczoru i mistrza ceremoni rozgrzaliśmy umysły partyjką Dobble. Danie wieczoru okazało się bardzo smaczne i klimatyczne. Czteroosobową ekipą badaczy ruszyliśmy do Posiadłości Szaleństwa. Nic nie zapowiadało tego co wkrótce miało nastąpić, a działo się dużo. Gasnące światła, przeraźliwe krzyki, łamigłówki, maniacy i zombiaki pojawiające się nie wiadomo skąd. Bliscy szaleństwa, z połamanymi nogami i rękami, pogryzieni i poranieni, obryzgani galaretowatymi resztkami straszliwego Shoggotha ale szczęśliwi z odniesionego sukcesu opuściliśmy Polufkę.

Fotoreportaż (jak widać królowały figurki):
Obrazek
Opuszczone Cyklady

Obrazek
SpaceHulk w akcji

Obrazek
Ekipa badaczy gotowa do akcji

Obrazek
Wspólne odpieranie ataków zombiaka

Obrazek
Pojawia się siejąca przerażenie galareta
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
ODPOWIEDZ