gra dla dwójki ambitnych nowicjuszy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: gra dla dwójki ambitnych nowicjuszy

Post autor: kajman »

Po przeczytaniu Twojego opisu też pomyślałam o Agricoli. Temat fajny i przyjemny, wykonanie ładne, a zastanawiać trzeba się sporo. Co ciekawe mi i mojemu mężowi najbardziej przypadł do gustu wariant jednoosobowy rozgrywki, czasem gramy przeciwko sobie (i też jest fajnie), ale chyba wolimy (a przynajmniej ja ;) ) grać razem w wariant jednoosobowy. Choć uczciwie muszę przyznać, że naszym znajomym się nie spodobała, podobno czują za dużą presję, zbyt wiele chcieliby zrobić, a nie mają czasu i cały czas ktoś im coś podbiera :P

Daj potem znać na co się zdecydowałeś i jak się sprawdziło ;)
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 38 times
Been thanked: 5 times

Re: gra dla dwójki ambitnych nowicjuszy

Post autor: spiosek »

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Agricole i ów wyboru nie żałujemy. Jesteśmy po wielu rozegranych partich,a mimo to gra wciąż bawi i zmusza do myślenia :) Więc jeśli ktoś z przeglądających wątek szuka tytułu odpowiadającego kryteriom zawartym w pierwotnym poście to mozemy szczerze Agricole polecić. Jednakże, jako że jest to jedyna pozycja, w którą możemy grać w 2 planujemy w najblizszym czasie trochę poszerzyć "kolekcję" aby wprowadzić pewną rotację. Myślę ,że dobrą przeciwwagą dla Agricoli bedzię gra stawiająca na większą interakcję miedzy graczami (w Agricoli złapałem się na tym, że często blokuje określone pola,tylko po to aby zadać przeciwnikowi straty :wink: ), z wątkiem militarnym, intrygami, dla odmiany charakteryzującą się pewną dozą losowości. na chwilę obecną rozpatruję zakup:
Twilight Struggle
AGoT lcg - cóż jak wielki fan prozy Martina nie mogę przejść wobec tej pozycji obojętnie :wink: (tu zaznaczam iż zdaję sobie sprawę z konsekwencji posiadania karcianki kolekcjonerskiej)

A może Wy macie jakieś ciekawe propozycje?
ODPOWIEDZ