Granie w święta.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Granie w święta.

Post autor: nikozja_dg »

święta rozpoczęte na luźno - czyli Feurio, Osadnicy i Bumerang :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Granie w święta.

Post autor: Arkadiusz »

U mnie zaskakująco dobrze sprawdziły się Pędzące żółwie. Graliśmy głównie z 3 siostrami mojej żony a one delikatnie mówiąc niespecjalnie się interesują grami planszowymi - w Dominion zagraliśmy 2 razy i więcej nie chciały (a szkoda) a w Stone Age (po tym jak "namęczyłem" się z rozkładaniem :evil: ) uznały, że nie chcą grać. W takiej sytuacji zostały popierdółki - Dobble ok ale jak zwykle bez rewelacji, Packa na Muchy chaotyczna i w zasadzie zupełnie bez szału. Najlepiej na ich tle wypadły właśnie żółwie - fajnie się grało, było trochę śmiechu a nawet jakieś elementy blefowania. Muszę przyznać, że w dorosłym gronie ten tytuł nieco zyskuje (oczywiście na krótką metę, z czasem z pewnością by się znudził).
Na szczęście to nie wszystko. Towarzysza do grania w bardziej interesujące mnie tytułu znalazłem w przyszłym mężu jednej z sióstr mojej żony. Zagraliśmy razem kilka razy w Memoir`44 (podobało mu się ale faktycznie, setup bywa męczący), jednak zdecydowanie najwięcej frajdy mieliśmy przy Alien Frontiers. Po kilku rozgrywkach Patryk zaczął się mnie dopytywać gdzie kupuje planszówki, ile kosztują itp.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Granie w święta.

Post autor: Lucf »

Nikt w nic nie chce grać ;(
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Granie w święta.

Post autor: artoro »

a ja jak na razie pograłem sobie w rodzinnym gronie(średnioplanszówkowym) w "Cytadelę", "Water Lily", "Futbol Ligretto" i "Czarne historie", czyli pozycje lekkie, ale sprawdzone :)
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Granie w święta.

Post autor: rhcorvin »

A u mnie tylko dobble ale zawsze coś:) jak na razie 7 razy pewnie w nic innego nie pogram taki los:)
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Granie w święta.

Post autor: lou »

a ja bardzo przyjemnie pograłem z żoną - War of the Ring i Battles of Westeross, po jednej rozgrywce, ale emocjonującej :)
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Granie w święta.

Post autor: Zet »

Z rodzinką nie pograłem, ale za to właśnie skończyłem spotkanie z ekipą znajomych :) Jednak się udało!
Najpierw poznanie First World War: nie mam zamiaru usiąść do tej gry ponownie - pierwsze wrażenie to jedno wielkie turlanie kostką z odrobiną polityki i to do tego stopnia, że nie mam ochoty na drugie wrażenie.
Potem poznanie Saint Petersburg - wspaniała gra, która trafia na moją wishlistę na bardzo wysoką pozycję!
A na koniec Świat Bez Końca, jak zwykle miło, lekko, przyjemnie.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Granie w święta.

Post autor: nikozja_dg »

w niedzielę rozgrywki z mamą - w Feurio i Hej to moja ryba :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Granie w święta.

Post autor: sowacz »

U mnie tylko Dobble poszło, ale i tak nieźle ;)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Granie w święta.

Post autor: JAskier »

No to wczoraj całkiem nieźle się pograło (dzisiejszy dzień już tylko w gronie najbliższej rodziny, więc większego grania już nie będzie :(). Wczoraj zdecydowanym hitem było Dobble (13 rozgrywek), graliśmy także w Qubixa 2 razy (po pierwszej parti nie podszedł, za to po drugiej opinie zebrał świetne). Syn gospodarzy pokazał mi także grę Trax, w którą 2 razy go ograłem :). Warto nadmienić, że graliśmy tylko w gronie dziecięcym (znaczy ja + dzieci :)), dorośli standardowo byli niechętni.

Miłe jest to, że pamiętam jak pokazywałem pierwszą, nowoczesną planszówkę synowi znajomych jakieś 3 lata temu, a wczoraj w jego pokoju znalazłem Hai-Alarm (właśnie tę grę pokazywałem), Blefuj!, Traxa, Make n' Break, Zombiaki, kilka gier lego i parę mniejszych tytułów Ravensburgera. Super.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Granie w święta.

Post autor: piton »

My mieliśmy okazje pograć (z żoną) ze sporą ilością osób z naszych rodzin, dodam nie grających nagminnie ;) przekrój graczy to 5-65 lat więc propagowałem co się tylko da :)
Na stole lądował: Rummikub, Pentago, karciany Biblios, Stone Age, Wikingowie. Wszelkie gry po kilka razy :) tytułu lekkie i familijne, w sam raz na takie okazje.
Prawdziwa furorę - szczególnie wśród dorosłych osobników zrobił KAMUFLAŻ i podobne łamigłówki ze smart games i think fun. Dorośli mieli większa radochę, szczególnie że zakładaliśmy się, "że tego nie ułożysz" :)

Dzisiaj pójdzie Wysokie Napięcie , bo 6 osób na obiedzie :P i pewnie Knizia, bo wśród seniorów panuje moda na krzyżówki i kombinatorykę :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Granie w święta.

Post autor: Ryu »

Senaszel pisze:Ryu, będą grube święta. Pozazdrościć.
My wykręcimy tylko El Grande. +Ew Drunter&Druber :)
A dziękuję, dziękuję :)
Plan wykonany w 66% procentach. Hansa i Dominant zaliczony. Brass'a już nie daliśmy rady po Dominancie :lol:
Musiałbyś widzieć ich miny po kilku godzinach... :shock: :lol: :lol: :lol:
Ale podobało im się (no może oprócz szwagra który po 2h umarł ;) ) :) Na długi maj planujemy kolejną partię z tym, że muszę porobić polskie odpowiedniki z krótkimi napisami na planszy bo rodzinka "płakała" że to nie po naszemu ;)

Pozdrawiam
Ryu
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Granie w święta.

Post autor: Arkadiusz »

Dzisiaj pograliśmy w Small World i 2 razy w Alien Frontiers. Żona chce jeszcze pograć w Stone Age ale raczej namówię ją na Dominion. W naszym domu pojawiła się konsola do gier, miałem taką obawę, że ucierpią na tym planszówki- na szczęście nic na to nie wskazuje, ich pozycja jest niezagrożona.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Granie w święta.

Post autor: ScripterYoda »

Ja raczej klasyczne Fasolki, Famiglię oraz Apples to Apples.
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Granie w święta.

Post autor: GoldenDragon »

Cargo Noir i Władca pierścieni LCG. Obie bardzo emocjonujące :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Granie w święta.

Post autor: Muttah »

U mnie przez święta poszedł Android oraz Dust Tactics. W tym pierwszym jak zwykle twarda walka i ciężkie móżdżenie, natomiast w DT udało mi się wreszcie porządnie przetestować kolejny scenariusz (wzbogacony o artylerię i elementy z "Operation Cyclone"). Generalnie super sprawa, Dust mi się tak wkręcił że chyba cały growy budżet będę przeznaczał właśnie na tę grę :twisted: A już niedługo Command squads czyli wiele nowych możliwości... 8)
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Granie w święta.

Post autor: piechotak »

Planszówkowo święta sponsorowała literka F: zabrałem do rodzinki Fasolki, Filary Ziemi i Fury of Dracula, z czego na stole/podłodze/kocu na trawie wylądowały dwie pierwsze. W Filary udało się zagrać dwie partie, a w Fasolki trzy. FoD niestety nie zagraliśmy, bo jak rodzeństwo zobaczyło, że gra jest po angielsku i trwa minimum 2 godziny to wymiękli. Za to miło było spędzić czas przy Filarach i Fasolkach, które po słusznej porcji % są jeszcze lepsze :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Granie w święta.

Post autor: watman »

watman pisze:Z tesciami moze zagramy w T2R:E... Ale za to niedziela i poniedzialek to dwa spotkania ze znajomymi - jedno w 'nowej' miejscowce, czyli polaczone z parapetowka - stawiam na duze ilosci Cytadeli, AtoMUUUUUUowek i pewnie znajda sie jeszcze jakies inne bardziej party-game :) Drugie pewnie we 4, weic moze uda sie ze trzy partyjki Blue Moon City machnac :)
piekne plany byly i nic z tego :(
moze nastepny weekend cos zmieni...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Granie w święta.

Post autor: Senaszel »

U nas największym hitem było Tumblin Monkeys mojej bratanicy 8)
Wingmakers
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Granie w święta.

Post autor: nahar »

W niedzielę zdołaliśmy z Najlepszą z Żon wreszcie rozkminić Justiniana (poległem z kretesem jakieś 80 pkt różnicy), potem przypomnienie Caylusa (tak dawno nie graliśmy, że zapomnieliśmy, że za wystawienie robotnika płaci się 1 denar - dopiero pod koniec jak okazało się, że oboje śpimy na kasie wyszło nam, że coś jest nie halo); na koniec Dungeon Lords.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Granie w święta.

Post autor: mistrz_yon »

nahar pisze:W niedzielę zdołaliśmy z Najlepszą z Żon wreszcie rozkminić Justiniana (poległem z kretesem jakieś 80 pkt różnicy)
Dokladnie tak było kiedy graliśmy pierwszy raz. Osoba która wygrała, po prostu nas zmasakrowała. Lojalnie potem przyznała, że przez przypadek ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Granie w święta.

Post autor: Lothrain »

Planszówkowy dramat wielkanocny... Co za rodzina...
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Granie w święta.

Post autor: tajemniczy_padalec »

U mnie było dość nietypowo, jak na święta - "przy świątecznym stole" nie graliśmy w nic. Z moją lepszą połową ledwie wcisnęliśmy jedną partię Norenberc. W niedzielę jednak z odsieczą przybył znajomy. Zaczęliśmy we dwóch szybkim Mr. Jackiem (Pocket) we dwóch, potem był Norenberc (we czwórkę), Navegador (takoż we czwórkę) i Dominant Species (w trójkę) do prawie trzeciej nad ranem.

To była dobra, świąteczna noc przed lanym poniedziałkiem. Dobrze, że świętowanie zaczynaliśmy dziś od obiadu :wink:
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Granie w święta.

Post autor: jerrymagu »

My w gronie rodzinnym zagraliśmy w kilka poniższych pozycji:
1. W roku Smoka
2. Hawana
3. Mr Jack
4. Grand Cru (niepełna rozgrywka)
5. Luna
6. Chess

Szczególnie pierwsza rozgrywka sprawiła mi przyjemność choć zakończyłem ją na ostatnim miejscu ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2011, 10:48 przez jerrymagu, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Granie w święta.

Post autor: surmik »

Tylko dwie gry ale za to bardzo świąteczne ;): LnL:Day of Heroes i Battle for Moscow, którą to grę wydrukowałem na 30 minut przed rozgrywką :D
ODPOWIEDZ