Gra Miesiąca-Marzec 11

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: MattCarnall »

A ja zaliczyłem powrót do grania w gry planszowe po kilku miesiącach przerwy, a zrobiłem to we wielkim stylu bo z grą Race for the Galaxy w którą rozegrałem kilkanaście partii. To jest gra zdecydowanie minionego miesiąca.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Ryu »

Oczywiście Brass :)
Król jest tylko jeden :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: BloodyBaron »

W marcu nędza - trochę na z keldonem w Race'a, raz z w Dominiona. Miesiąc przed totalną klęską ratuje świetna czteroosobowa partia w Wysokie Napięcie na mapie Europy Środkowej. Gra dawno nie była na stole, z przyjemnością zagraliśmy - Wysokie Napięcie grą marca.
_________
Moje gry
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: grucha »

Słaby Miesiąc, po jednej rozgrywce w:

Mousquetaires du Roy, Cywilizacja poprzez wieki, Last night on earth, Magnum Sal

oraz kilkadziesiąt partii i tytuł gry miesiąca dla WH Inwazja.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Blejzimierz »

Le Havre - po wyjeździe narciarskim nawróciłem na ten tytuł 2 osoby w takim stopniu, że uznały LH najlepszą grą w jaką grały i wystawiły mu w swoim odczuciu ocenę 10/10 :).
Dodatkowo muszę przyznać, że na takie wyjazdy Szalone Czoło, stare, poniszczone, z ledwo żywą klepsydrą, wciąż daje radę. I popularnością pobiło na swojej półce 7 Cudów i Jungle Speeda.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: zath »

U mnie nie ma żadnej gry miesiąca, jest za to rozczarowanie: Merchants & Marauders. Spodziewałem się losowej gry z fajną tematyką, ale nie sądziłem, że losowość będzie aż tak mocno drażniąca. Muszę przestać kupować gry na podstawie recenzji w necie ;)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: serdi »

miesiąc zaczął się w stylu retro:
Magiczny Miecz, Eurobusiness, Pędzące Żówie, a nawet stare dobre Memo,
potem były Plantacje , i genialny zakup Dominion ,
także do końca marca tłukliśmy praktycznie codziennie minimum jedną partyjkę...
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: klodson »

Dla mnie grą marca to chyba Sankt Petersburg. Najwięcej i najchętniej razy w to grałem. Chociaż są jeszcze Dobble... :D
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: tajemniczy_padalec »

Marzec był dla mnie miesiącem przeraźliwie wzmożonej pracy, ale - z racji tego, że mam w domu stałego partnera do grania :wink: - udało mi się ładnych parę razy zagrać w Alien Frontiers, a w ciągu jednego weekendu zaliczyłem kilka partii Rallymana i paru jeszcze innych tytułów.

Grą miesiąca zostaje dla mnie wspomniana wyżej Alien Frontiers.
Świeżym zaskoczeniem miesiąca zostaje (cóż za niespodzianka!) Rallyman.

Mam za sobą też kilka pojedynczych partii w (wyglądający mi na rewelacyjną grę) London, Wrath of Ashardalon (też chyba się zakocham), Nightfall i... Mansions of Madness. Coś mi się widzi, że ta ostatnia może zostać moją grą kwietnia.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: rhcorvin »

Zdecydowanie Alien Frontiers gierka ma to coś w sobie:)
było parę nowości na pyrkonie :) W końcu w Horus heresy zagrałem i jest niezłe. 20 wiek mi także do gustu przypadł:)
zagrałem także w parę małych gierek ale nic znaczącego.
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: farmer »

W marcu znów dużo grania = No a w liczbach, 35 partii w 20 tytułów.
Jeśli idzie o jakość partii (stosunek większych, mięsistych gier do szybkich chwilerków) było znowu bardzo dobrze co mnie niezmiernie cieszy :D.
W styczniu poznałem aż 3 nowe (dla mnie) gry: Merchants & Marauders, Kolejka, Sabotażysta.
Ciągle zadiziwia mnie, jak to jest, że ja i moi kompanioni już raczej gier niby nie kupujemy (kolekcje pełne i zamknięte), a jednak co miesiąc poznajemy jakieś nowe tytuły...
Dodatkowo, mam bardzo wielki problem z wybraniem gry miesiąca, bo w kilka świetnych gier udało się w marcu zagrać, ale cóż, jak trzeba, to trzeba :).

Gra miesiąca
1. Descent: Road to Legend
Nareszcie, po długiej przerwie, powróciliśmy do świata Terinoth, by podjąć próbę jego ratowania przed Złym w długiej (choć jak się okazało, nie aż tak długiej :P) kampanii. Ech, uwielbiam tą grę, no po prostu ;).

Wyróżnienia:
2. War of the Rings: Battles of the third Age
Trudno było mi się zdecydować, czy aby grą miesiąca nie uczynić Wojny o Pierścień. Jednak, z uwagi na to, że to była tylko jedna partia, niechaj będzie miejsce drugie. Dawno nie zasiadałem do bitew i znów widzę, że to był błąd, o czas spędzony nad planszą był naprawdzę przednio spędzony. Emocje do samego końca, nagłe zwroty, zmagania wielkich armii... No wszystko to, co tygryski lubią najbardziej :P

3. Merchants & Marauders
Bardzo fajna, dość lajtowa, klimatyczna nowość. Świetna, na przyjemne, niemózgożerne, ale nie-infantylne, granie. Piękna dla oka, ciekawa fabularnie, bardzo trafiająca w me gusty klimatem. Czuję, że będzie często lądowała na stole :).

Największa liczba partii: Cyclades (4) oraz Descent (2 partie w RtL, 2 scenariusze)
Najwięcej czasu nad planszą: Descent
Najwięcej emocji: War of the Rings: Battles of the third Age oraz Cyclades

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 09:57 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: herman »

27 gier w 15 tytułów. Co bardzo mnie cieszy w tych 15 tytułach znalazło się aż 6 nowości ! Jak dla mnie liczba zniewalająca, przeważnie jest 1-2.

Gra miesiąca: Commands & Colors: Napoleonics
Nowość miesiąca: Empires of the Ancient World
Rozczarowanie miesiąca: Grass
Powrót miesiąca: Na Grunwald!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: sowacz »

herman pisze:Rozczarowanie miesiąca: Grass
Czas chyba przejść na coś mocniejszego 8)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: staszek »

Fakt Grass dla Hermana jest za słaby :mrgreen:
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: herman »

Śmiejcie się - sprawdźcie o czym ta gra jest :D
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: staszek »

A ja myślałem,że pomyliłeś z Brass- i już chciałem krzyczeć w ogóle.
Fajny wybór Nowości Miesiąca 8)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Geko »

Bitwy Westeros - niby w marcu tylko jedna rozgrywka z małżonką (w zeszły weekend druga), ale już po niej byłem pod wrażeniem. Niby mechanika podobna do BattleLore, ale jednak zupełnie inna. Już pierwszy scenariusz pokazuje inne podejście do gry - zamiast wytłuc n jednostek przeciwnika Lannisterowie muszą tylko kontrolować na koniec (tj. po 5 rundach) dwa pola, a Starkowie do tego nie dopuścić. I zaczyna się ostre kombinowanie i walka do końca (widać świetne zaprojektowanie i wyliczenie czasu trwania scenariusza). Na co mechanika pozwala, bo przykładowo:
- nie mamy podziału na strefy, więc odpada problem z pechowymi kartami,
- każdy ma swoją talię, więc znowu nie ma problemu, że ktoś ma szczęście do dociągania lepszych kart, co powoduje, że te gorsze dostaje drugi,
- nigdy nie czułem, że dostaję złe karty - wszystkie są fajne, pozostaje dylemat, które kiedy użyć i jaką (bo jedną można) zostawić na przyszłą turę,
- dowódcy ich strefa zasięgu to kolejny świetny pomysł - dowódcy są dużo silniejsi, mają specjalne zdolności i aż kusi, żeby czasem nimi szybciej nacierać (tak robiłem w drugiej grze Karstarkiem). Ale z drugiej strony samotne ich wypuszczanie powoduje, że jednostki są poza ich zasięgiem (powyżej dwóch pól), przez co karty dowodzenia możemy zagrywać tylko na jednostkę z dowódcą,
- użycie ośmiościennych kostek sprawia, że jednostki zielone są dużo bardziej podatne na obrażenia, niż jednostki niebieskie, o czerwonych już nie wspominając.

Ogólnie trochę się obawiałem, że gra będzie zbyt podobna do BattleLore, ale niesłusznie. Jest zdecydowanie mniej losowa (w zasadzie tylko rzuty kostkami przy ataku i przy losowaniu żetonów na turę dają poczucie jakiejś losowości) niż BL i mam odczucie, że gram w całkiem poważną (oczywiście bez przesady) grę bitewną, której autor zdecydowanie wie, co to znaczy porządna mechanika. No i wszystko jakoś dużo szybciej się rozkłada i po za kończeniu mam poczucie dobrej, solidnej rozgrywki, bez cienia frustracji.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Don Simon »

Nie lepiej taka opinie wrzucic do watku poswieconego tej grze? Tutaj zaraz zniknie i ciezko ja bedzie odnalezc...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Muttah »

U mnie zdecydowanie grą miesiąca zostaje Dust Tactics :mrgreen: Co prawda zdążyłem chlasnąć tylko kilka partii, ale już widzę że to raczej będzie klasyk pokroju Space Hulka (szybka gra, proste zasady, a mimo to masa kombinowania).

No tak, tyle że ja gram w "moją" wersję, która w obecnym stadium rozwojowym wygląda mniej więcej tak: :twisted:

Obrazek

Cóż, na razie nie było czasu pomalować gości. W każdym razie jak ktoś lubi takie rzeczy, to na BGG dałem więcej fotek (inne scenerie itd.).

Nowością miesiąca zostało z kolei Mansions of Madness. BARDZO fajna gra, dużo się dzieje i naprawdę storytelling zmierza tu mocno w stronę rpg'a - dla mnie duży plus, ale nie każdy lubi takie rzeczy.

Natomiast powroty miesiąca to oczywiście Horus Heresy (choć narzeczona już trochę się boczy na wtopy 8) ), oraz Android. Ten drugi może i nie pojawia się na stole często, ale za każdym razem udowadnia że ma w sobie to coś. Niepowtarzalny tytuł, który rewelacyjnie się sprawdza w odpowiednim gronie ludzi (no i świetnie chodzi na 3).
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:Nie lepiej taka opinie wrzucic do watku poswieconego tej grze? Tutaj zaraz zniknie i ciezko ja bedzie odnalezc...
Racja, skopiowałem, nawet wywołało się poruszenie :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: omam »

gra miesiąca: Funkenschlag - czachy ludziom dymiły, brak rozmów, wyrażanych emocji - tylko zimna kalkulacja przy podejmowanych decyzjach, świetna gra
powrót miesiąca: fearsome floors - przeciwieństwo gry miesiąca w odniesieniu do wyrażanych emocji, dużo krzyków, prowokacji, narzekań, zaskoczeń - trup padał często i gęsto jedzony przez potwora !!!
filer miesiąca: incan gold - ta gra nie zawodzi, zawsze przy niej jest wesoło.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: FortArt »

Gra miesiąca: Stone Age
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Tommy »

Gra miesiąca (w końcu po chyba roku coś wygoniło WH:I :D ):

7 Cudów

ale tuż za nim słodkie, ukochane i najlepsze na świecie WH:I :wink:

PS. @Muttah - niezłe sobie gniazdko uwiłeś :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: maciejo »

51-stan solo.odkąd tę grę kupiłem po prostu nie gram w nic innego :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra Miesiąca-Marzec 11

Post autor: Sztefan »

Race for the Galaxy
ODPOWIEDZ