Gra strategiczno-wojenna

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
st_miko
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2010, 01:05

Re: Gra strategiczno-wojenna

Post autor: st_miko »

Ok. Projekt planszy gotowy. Jeszcze dzisiaj ją wytnę. I pojawiło się pytanie: 'Skoro plansza będzie taka wielka to skąd będzie wiadomo, który pionek jest który?'. Mam pomysł na rozwiązanie tego, ale nie wiem jak go wykonać. Otóż wykombinowałem nazywanie pionków. W sensie tak jak w szachach albo Excelu, tylko tam nazwane są pola, a ja chce w ten sposób oznaczyć pionki. Łatwiej zrozumieć na przykładzie. Gdzieś na planszy mam rozmieszczonych 10 pionków piechoty. I nie znam dokładnych danych każdego oddziału. Więc na polu mamy pionek nazwany A7 i u mnie przed nosem leży mała karta z danymi: jaka to jednostka (łucznik, piechota), ilość jednostek, jej punkty ataku i obrażeń, a w nagłówku obok napisu ARMIA wpisujemy nazwę pionka. I tak każdy opisany będzie każdy pionek na planszy. Moim problemem jest sposób oznaczenia pionka. Na razie mam wizje totalnej prowizorki, czyli plastra bez opatrunku i na nim napisana nazwa pionka.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 133 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra strategiczno-wojenna

Post autor: poooq »

Może pomyśl nad żetonami?
Po co piać, gdy można grać?
dawidszymonmikulicz
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:36

Re: Gra strategiczno-wojenna

Post autor: dawidszymonmikulicz »

no to ja ci powiem (i to nie ściema) że dawno temu tez wpadlem na pomysł z tą ,,TWIERDZĄ''.Tyle ze ja chcialem tez dac troche ekonomii.Ale głównie walczylo by się.Ale ja chcialem zrobić plansze kwadratową ,i kazda rozgrywka byla by inna ,gdyż u mnie plansza byla pusta i w zaleznosci od scenariusza układało sie na planszy żetony terenu np.żzeton gór,nizin,jezior itp. tak tylko napisalem bo nie zrealizowalem planów na gierke......
Awatar użytkownika
reverb
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:02

Re: Gra strategiczno-wojenna

Post autor: reverb »

miałem kilka podobnych pomysłów, ale nie wyszły, bo ciężko połączyć ekonomię z armią. A szkoda :/
ODPOWIEDZ