through the ages

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

tylko mi się nie podobają? Za krzykliwe. I część z tych rysunków jest niewyraźna (np opera / dramat) przez ten cały efekt a'la zdrapka
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

yosz pisze:tylko mi się nie podobają? Za krzykliwe. I część z tych rysunków jest niewyraźna (np opera / dramat) przez ten cały efekt a'la zdrapka
Tylko Tobie :twisted:

Swietnie to wyglada - pomijajac juz fakt, czy mozna by bylo niektore poprawic, czy nie - to nasza wersja wyglada jak home-made...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: zephyr »

Ogólnie to faktycznie szkoda, że ani fred ani czesi nie zainwestowali w grafików, mimo dużej ilości reedycji i dużej popularności gry.

Osobiście nie jestem przesadnie zachwycony bo IMO takie wydanie powinno być standardem a nie czymś ekstra.Mam wrażenie że mogą być problemy z czytelnością (zwłaszcza symbole jednostek na taktykach), chociaż wolałbym zobaczyć karty przed ocenianiem, bo zdjęcie wszystkiego nie oddaje.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: through the ages

Post autor: farmer »

Do tej pory ulepszałem karty do gier naklejając polskie teksty na oryginalne obrazki...
Teraz kombinuję, jak tu naklić cudze obrazki na polskie teksty ;O.

Po prostu R E W E L A C J A!

Nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale kurde! Chcę to mieć! :D

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

yosz pisze:tylko mi się nie podobają? Za krzykliwe. I część z tych rysunków jest niewyraźna (np opera / dramat) przez ten cały efekt a'la zdrapka
Nie wiem czy tylko Tobie, ale na mnie nie licz :D

Jak dla mnie rewelacja - wszystkie karty mają różne rysunki nawet jeśli treść karty jest taka sama, zapewne też są grubsze niż papier śniadaniowy. Jakby do tego były drewniane sześcianiki to byłby ideał :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: through the ages

Post autor: jax »

Fenomenalne.

(krzykliwość jest tutaj zaletą a nie wadą, to jest po prostu piękne)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: through the ages

Post autor: cezner »

Karty wydarzeń, wojen i agresji też mają ilustracje! Świetna sprawa. Po kilku grach wystarczy tylko spojrzeć na ilustrację i już się wie co to za karta.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

To by była prawda gdyby ten sam rodzaj kart był zilustorany tym samym obrazkiem. Życzę powodzenia w zapamiętaniu 200 kart :P Tak w ogóle to nawet nie wiadomo czy to jest oficjalna wersja. Dziwnie to wygląda - część to zdjęcia, część to obrazki. Na bodajże emigracji jest zdjęcie które zdobyło world press photo? A gdzie zdjęcia planszy i pudełka?

Naciągane to jakieś
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Nataniel »

O ile sie orientuje, to nie jest zadne oficjalne wydanie, a jedynie karty zrobione przez kogos. Mozna je pobrac tez w wersji modu Vassela czy Sun-Tzu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Victor Strogow
Posty: 92
Rejestracja: 26 sty 2009, 11:10
Lokalizacja: Kraków

Re: through the ages

Post autor: Victor Strogow »

Tak jak Nataniel pisze, to jest niestety nie do kupienia, nawet w Hiszpanii. Powstało to jako wersja fanowska - jeżeli ktoś ma zapał i nie przeszkadza mu granie po hiszpańsku, tutaj można ściągnąć wszystkie karty i zrobić własną kopię home-made.
Unguibus et rostro.
Z przyjemnością zagram
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze:O ile sie orientuje, to nie jest zadne oficjalne wydanie, a jedynie karty zrobione przez kogos. Mozna je pobrac tez w wersji modu Vassela czy Sun-Tzu.
Wiadomo, ze nie jest bo sa tam zdjecia, ktorych uzycie kosztowaloby spore pieniadze.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: through the ages

Post autor: Muttah »

...Czyli nie tylko ja sądzę, że ta gra jest brzydka jak noc listopadowa? Ha, ktoś musiał być wręcz zdesperowany, skoro postanowił zrobić cały własny secik kart :mrgreen: Dwa razy lepszych od oryginału zresztą :idea:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: costi »

Ogolnie pomysl bardzo fajny, choc braklo im troche konsekwencji (wojsko ma rozne obrazki, budynki juz nie) no i ikonki na kartach sa IMHO slabe.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: bart8111 »

Niezłe, kurde. Dotychczas grafiki z TtA mi się całkiem podobały i nie rozumiałem tych osób, które uważały, że gra jest brzydka, ale teraz widzę jak rzeczywiście mogłaby ona wyglądać gdyby położono na to większy nacisk (zatrudniono lepszych grafików?).
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: through the ages

Post autor: Van »

Najbardziej mi się podobają obrazki na koloniach. W końcu podbite lądy ładnie by się prezentowały. Pozostałe obrazki na kartach militarnych też są super sprawą. Gdyby popracować jeszcze trochę nad czytelnością symboli i ujednolicić styl obrazków i popracować nad ich dobrą widocznością (np na religii słabo to wygląda) rozłożone tta prezentowałoby się lepiej niż age of empires :D
i zgodzę się, że w przypadku kart z decku cywilnego grafiki powinny być takie same na danym typie karty.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

Rewelacyjne grafiki :) I super sprawa, ze rozne na tym samym typie karty - po to sa symbole wlasnie, by je grupowaly - a sherman i tygrys na kartach czolgow - toz to bajka :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: through the ages

Post autor: bartek_mi »

Przerost formy nad trescia.
Jak ja nie lubie naduzyc grafiki/stylu - po pierwsze ma byc czytelnie!

A ze to wersja fanowska to jasna sprawa - nakradzionych fotek co niemiara. zaden wydawca by na nie kasy nie wylozyl.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: through the ages

Post autor: Furan »

bartek_mi pisze: A ze to wersja fanowska to jasna sprawa - nakradzionych fotek co niemiara. zaden wydawca by na nie kasy nie wylozyl.
A wydawca chińskiego TtR? :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: through the ages

Post autor: sheva »

o matulu!! trzy godziny patrzenia na takie oczo... krzykliwe karty :!: toż to szok! 100x wole normalne, stonowane, czytelne - klasyczne TTA! Fajnie mogły by wyglądać w klaserze grać bym takimi nie chciał!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: through the ages

Post autor: Sandman »

Również za nic nie zamienił bym mojego TtA na to hiszpańskie coś. :]
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: rhcorvin »

przychylam się do tego że te tradycyjne są mimo wszystko lepiej stonowane. I jakbym miał grać tymi nowymi to bym chyba w końcu zaczął gryźć planszę gracza z nerwów;).
rh
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: BloodyBaron »

co tu dużo gadać, karty wyglądają naprawdę imponująco. Natomiast trzeba uczciwie powiedzieć, że niewiele wymaga trudu, żeby obecne wzory kart w TTA uczynić atrakcyjniejszymi dla oka niż są one w tej chwili. Nawet jeśli ta konkretna propozycja wydaje się nadto krzykliwa.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: mn3006 »

mn3006 pisze:Ja zamówiłem zestaw kart kilka dni temu - zablokowało mi pieniądze na karcie, ale teraz blokady już nie ma (obciążenia konta też nie) - więc wszystko jest OK (no, oczywiście jeszcze muszę się doczekać na przesyłkę).
Od zamówienia minęło prawie 7 miesięcy - i oto niespodziewanie karty do mnie dotarły!!! Dziś ze skrzynki wyjąłem przesyłkę (data nadania: 24 czerwca). A już byłem pewny, że nic z tego nie będzie.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: rhcorvin »

no a ja zamówiłem jakieś 3 miesiące temu i także wysłano 24 i dzisiaj dostałem w moje rączki. Widocznie przyszła nasza pora na wysyłkę ;)
Ja także spisałem już to na straty a tu taka miła niespodzianka
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: through the ages

Post autor: Geko »

bartek_mi pisze:Przerost formy nad trescia.
Jak ja nie lubie naduzyc grafiki/stylu - po pierwsze ma byc czytelnie!
Też tak myślę. W końcu przez kilka godzin analizuje się informacje na kartach.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ