Anty-rulesteller

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Anty-rulesteller

Post autor: Veridiana »

Ostatnio mam jakiś słabszy okres w czasie tłumaczenia gier i oto 3 przypadki z ostatniego tygodnia:
1) "Rynek w Alturien" - zapomniałam dodać, że po ruchu złodziejem mamy dodatkowy ruch. wszyscy uznali, że to diametralnie zmienia sposób planowania w trakcie gry i jednak nie byłaby taka nudna jak podczas naszej rozgrywki
2) "Ra" - zapomniałam o odwracaniu zdobytych słońc i w kółko wygrywały licytację osoby, które rozpoczynały grę z najwyższymi numerami. po którymś z kolei komentarzu "ale kiszka, to bez sensu" coś mnie tknęło i zerknęłam w instrukcję
3) "Mare Nostrum"
- Alek, potasuj te karty surowców
(Alek mozolnie tasuje i tasuje)
- yyy, Michał, posegreguj surowce, ich sie jednak nie tasuje tylko rozkłada rodzajami...
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: ragozd »

To jeszcze nic - ostatnio przy rozkladaniu FM padla dyspozycja: "potasuj pieniadze" ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Van »

Ja po pierwszym wytłumaczeniu Goa przez trzy rundy kombinowałem co mi tam tak zgrzyta. Dopiero w czwartej przypomniałem sobie, że przy wygraniu plantacji dostaje się ją obsianą :P to była hard_goa.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: macike »

Steam: zapomniałem dodać, że towar jest konsumowany przez pierwsze miasto w swoim kolorze, przez które jest przewożony. :oops:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Browarion »

Ale się chwalicie, błeee ;)
Przecież te nieliczne wpadki świadczą, że "czasem" :twisted: dobrze wyjaśniacie zasady.

Za Laskowikiem przytoczę: TRZY dobre!!
jak ktoś nie wie o czym piszę to dać znać, zapoznam z traktorową klasyką


Ale poważniej - ja mam tyle wpadek, że nawet nie staram sie zapamiętać, wręcz odwrotnie: jak najszybciej zapomnieć :lol: :mrgreen:


Temat sympatyczny
pozdrawiam
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Ink »

Dzisiejsi Książęta Florencji - z polskiej instrukcji nie wywnioskowaliśmy, że karty na ręce również liczą się do wartości dzieła.
To były partie na poziomie trudności hard...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: folko »

Lol, miałem to samo... po pierwszej grze zastanawiałem się czy gra nie jest popsuta ;-) Ale wiedziałem że to nie możliwe, poszukałem w instrukcji i... bingo :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Dzej »

Ja do dzisiaj nie rozumiem mechanizmu przepływania statków w Vasco da Gama. Jak kończyliśmy grę to każdy z 4-rech graczy miał swoją teorie :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: macike »

folko pisze:Lol, miałem to samo... po pierwszej grze zastanawiałem się czy gra nie jest popsuta ;-) Ale wiedziałem że to nie możliwe, poszukałem w instrukcji i... bingo :)
Ja tam 4 razy wystawiłem to samo dzieło zanim się współgracze zorientowali. :lol:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Browarion »

macike pisze:
folko pisze:Lol, miałem to samo... po pierwszej grze zastanawiałem się czy gra nie jest popsuta ;-) Ale wiedziałem że to nie możliwe, poszukałem w instrukcji i... bingo :)
Ja tam 4 razy wystawiłem to samo dzieło zanim się współgracze zorientowali. :lol:
ROTFL :lol:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Anty-rulesteller

Post autor: sheva »

Eeee ja tam tłumaczyłem Maniki i nie wytłumaczyłem graczom, że każdego zwrotu (karty) mogą użyć wielokrotnie, więc grali, że tylko raz :twisted: mieli bardzo hard wersje :lol:
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Filip z Lublina »

w ostatnim czasie miałem sporą przerwę w graniu w pylosa i jakże wielka była moja radość kiedy mimo wszystko udało mi się pierwszemu wyłożyć na planszę wszystkie kulki;P
ale jak tak teraz o tym myślę to chyba musiałem być mocno śpiący;P
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Maras »

Było kilka wpadek podczas tłumaczeń nie powiem:
W Giantas-ch zapomniałem dodać o kwintesencji tej gry: punktach (ilość Punktów Prestiżu wskazane przez dane Ahu pomnożoną przez rozmiar Maoi i dodaniu ilości Punktów Prestiżu za Nakrycia Głowy. Wspomniałem tylko o Rongo. To był dziwna partia. Każdy chciał mieć największe figurki bo przeczuwał, że warto.
W Taj Mahal podliczenia prowincji dokonywaliśmy nie na bieżąco ale na koniec gry :lol: . Najdziwniejszy Knizia w jakiego grałem.
Pierwsza rozgrywka w Airshipa nie uwzględniała punktu ze sterowca, zawsze brakowało tego jednego punkcika
W Tikalu można było wchodzić na dokładane heksy tylko od strony kamienia - gra zablokowała się na amen.
Były wpadki i zapewne jeszcze ich dużo będzie.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: fluor »

Kolega kupił Talizmana. Gdy tłumaczyłem mu, że ta gra wcale nie jest fajna (tak, jest sentyment ale to wszystko), to przyznał się, że gra z home rulesem. Mówi: "My gramy zawsze tak, że po rzucie można się ruszać po planszy w obie strony, a nie tylko w lewo, bo tak to jest zbyt ciężko."
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6536
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: abadura »

fluor pisze:Kolega kupił Talizmana. Gdy tłumaczyłem mu, że ta gra wcale nie jest fajna (tak, jest sentyment ale to wszystko), to przyznał się, że gra z home rulesem. Mówi: "My gramy zawsze tak, że po rzucie można się ruszać po planszy w obie strony, a nie tylko w lewo, bo tak to jest zbyt ciężko."
Ale on dobrze chyba grał.

Posiadam w domu 4 poprawioną edycję Talismanu (tę wydaną przez FFG). Na stronie 9 w podrozdziale "Movement in the Outer and Middle Regions" czytamy co następuje:
(...) The character then moves the full count of the die roll, either clockwise or counterclockwise at his discretion. Direction may not be reversed during a move except when passing between the Outer and Middle Ragions (...)
Nie wiem jak było w starszych edycjach, w szczególności w naszej polskiej edycji, ale graliśmy tak zawsze, więc sądzę że zawsze tak było. Na chwilę obecną nie mam jednak dostępu do zasad starej polskiej edycji - nie mam więc jak sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 11:38 przez abadura, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Anty-rulesteller

Post autor: fluor »

Chyba niezbyt dobrze, bo on grał wcześniej w "Monopol" na planszy do Mima
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Anty-rulesteller

Post autor: Andy »

Browarion pisze:Za Laskowikiem przytoczę: TRZY dobre!!
jak ktoś nie wie o czym piszę to dać znać, zapoznam z traktorową klasyką
Jak można nie pamiętać defektyzmu w kwestii tjaktoja? :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ