Gra miesiąca - marzec

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: BMC »

Odkrycie: Wysokie Napięcie: Zostań Menadżerem. Bardzo mi się spodobała :) i ten czas rozgrywki, chce więcej :D
Zaskoczenie: Race for thr galaxy. Grałem drugi raz i było lepiej niż za pierwszym a za pierwszym razemmi się nie podobało :) na pewno jeszcze zagram.
A gre miesiąca u mnie wygrywa BRASS choć ciut ciut za jego plecami CYWILIZACJA :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: zath »

Bardzo słaby miesiąc, mało okazji do gry.

Gra miesiąca: ponownie Hazienda. Jeśli ktoś mnie zapyta kiedykolwiek o idealną grę rodzinną, to wskażę właśnie ten tytuł.

Mission: Red Planet i Filary Ziemi - żadna z nich nie zachwyciła na tyle by ją wyróżnić jako nowość miesiąca. Jest za to rozczarowanie: Age of Steam. Zdecydowanie bardziej pasował mi Steam.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ze względu na brak czasu grałem tylko w to czego reguł nie muszę tłumaczyć więc zwyciężył Warhammer: Invasion. Po woli robi się to nudne. Gra mi się bardzo podoba ale wolałbym pograć w coś innego, to bardziej gra miesiąca/roku kumpla :).
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Sztefan »

Pozytywnym zaskoczeniem jest Hansa Teutonica. Strasznie sucha, znowu przesuwanie kosteczek, ale naprawdę pomysłowe. Dużo różnych dróg zdobywania punktów, duża interakcja i szybki czas gry.

Wreszcie udało sie też porządnie pograć w Through the Ages/Cywilaację (4 partie). Jednak grą miesiąca zostaje bez najmniejszych wątpliwości TICHU. Niby taka prosta karcianka, a ile daje frajdy! Na międzyPionku grałem 4 razy, a już w drodze powrotnej chciałem jeszcze ;) Gra ewidentnie zyskuje wraz z doświadczeniem. Więcej się widzi, częściej deklaruje się Tichu i częściej się je ugrywa. Zwroty akcję, sporo kombinowania i większa głębia niż by się wydawało (choć oczywiście bez przesady, nie jest to Caylus, czy TtA;). Tylko dlaczego tak trudno namówić trzy osoby do gry :( na szczęście widzę, że na Pionkach nie będzie problemu ze znalezieniem ekipy :D
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Filip z Lublina »

Veridiana pisze:swoją drogą chciałabym kiedyś zagrać w jakąś grę wojenną. rozstawiało się przecież swego czasu żołnierzyki po dywanie...
znowu po tej samej stronie... jak za dawnych czasów;P
grą miesiąca i pierwsze miejsce wśród gier w ogóle - Hannibal: Rome vs. Carthage
tuż za nim bardzo fajny choć z tragiczną instrukcją - Age of Napoleon
jako nadrobienie miesiąca świetne Twilight Struggle, które jednak okazało się zbyt losowe jak na mój gust:/ a szkoda...
żeby nie było tak całkiem wojennie to dodam, że jak na typowe euro znakomicie wypadł Ys
rozczarowanie miesiąca: Caylus(wynudziłem się przy nim strasznie), choć rozczarowanie to chyba złe słowo bo raczej nie wiązałem z tą grą wielkich nadziei. to potwierdza tylko moją tendencję do braku sympatii wobec worker placement.
ps. sdj dla Zooloretto to jakaś pomyłka(sorry Leviathan)...
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: SeeM »

Gra miesiąca - The Republic of Rome. Dawno nie grałem w coś tak dużego, nie ma z kim. Chętnie jeszcze przysiądę, żeby doszlifować znajomość zasad i wygrać też nie zaszkodzi.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: zephyr »

Gra miesiąca Hansa Teutonica

Na razie rozegrałem z 5 partii i ciągle czekam na możliwość gry w doświadczonej ekipie (uważam że sam powinienem zagrać jeszcze parę partii żeby uzyskać miano doświadczonego). Gra ma trochę strategii, dużo taktykii i masę interakcji - dopóki nie zobaczę jak wygląda interakcja w doświadczonej ekipie trudno mi powiedzieć jak dużo zależy od ruchów innych graczy a jak dużo od planu, a uważam że dopóki nie zna się gry interkacja jest mało świadoma - ciekawiej robi się kiedy każdy ma jakieś szacunki co mu się jeszcze opłaci a co już nie przy blokowaniu.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: jamm1 »

Odkrycie i gra miesiąca:W roku smoka, po zakupie w promocji planszomani najciekawsze rozgrywki, na zywo we 2 i w necie w roznych kombinacjach z kompem ;-)
Powrót miesiąca: Bang, milo od czasu do czasu sobie postrzelac ;-)
Wyroznienie dla Roll tta za przyjemne dwuosobowe rozgrywki ;-)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: farmer »

Choć w połowie miesiąca miałem zastój, koniec końców to jednak był dobry, obfity w partie i w dobre nowości (aż 4), miesiąc :). No i na podium właśnie, same nowości (dla mnie nowości, się znaczy) zasiadają...

Gra miesiąca (trudny wybór, minimalna różnica między pierwszym a drugim miejscem):
1. Descent z dodatkiem Road to Legend
Jak to powiedział współgracz: "Bardzo się podoba. Jestem wręcz zachwycona! Ta gra odstawia na kilometr wszystko w co do tej pory w życiu grałam" Tryb kampanii to jest to, co tygryski lubią najbardziej :D.

Wyróżnienia:
2. Cyclades - świetna gra! Gdybym w końcu miesiąca nie zasiadł w końcu do Descenta, to byłby numer 1. Z Descentem minimalnie jednak przegrały Cyklady...
3. Twilight Struggle - kolejna (dla mnie) nowość. Solidna, dobra, móżdżąca gra :).

Największa ilość partii: Thurn and Taxis - Power and Glory, a zaraz potem: Cyclades
Najwięcej czasu nad planszą: Descent: Road to Legend
Najwięcej emocji: Cyclades

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
stanislaw
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:39

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: stanislaw »

My niezmiennie w osadników;) Nie mogę się naprosić żeby zagrać w coś większego, moi znajomi są w tej kwestii nieugięci:(
Awatar użytkownika
Eliard
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Eliard »

U mnie 28 rozgrywek - jak na mnie to wyjątkowo bogato ;)

Grą miesiąca zostaje Dominion - zdecydowanie najwięcej razy grany. Czas rozgrywki jest tu na wielki plus. Jak jest stosunkowo mało czasu, to po prostu sam się z szafy wyciąga ;)

Odkrycie miesiąca... tutaj ciężko będzie wybrać zwycięzcę, także ex equo Cywilizacja oraz Cyclades. Obie gry strasznie mi się spodobały. Z pierwszą będzie zapewne problem czasowy, także rzadziej będzie lądować na stole - ale za to będzie przeze mnie zawsze witana z radością. Druga natomiast w pierwszym momencie wydawała mi się troszkę nudna, jednak końcówka zmieniła moje podejście do tej gry. Niesamowicie emocjonująca.
Jam jest Eliard, Abbaddon Niszczyciel, Burzyciel Starego Porządku, Tańczący na Zgliszczach, Anioł z Kluczem do Czeluści...
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: nikozja_dg »

Grą miesiąca zdecydowanie
neuroshima hex i wypas :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Grzechu »

Mimo, że znalazł się w mojej kolekcji dopiero pod koniec miesiąca, to jednak zdeklasował wszystkich rywali. Najlepsza gra miesiąca: "Shipyard", mnóstwo rozgrywek (tylko 2-osobowych) i wciąż chcemy więcej. PZDR
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Liarus »

To u mnie Frontiers, pozyskany ze zniżki bardowskiej. Reklamowana jako bitewniak bez figurek i co lepsze, to działa!!. Mamy fajny system, który można dowolnie zmieniać bez szkody dla rozgrywki. Jedyny minus, ze przy większych armiach gra strasznie sługa jest oraz instrukcja jest okrutna
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: ghostdog »

1. Warhammer Invasion
2. Wsiąść do Pociągu
3. Horror w Arkham
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Andreus »

U mnie grą miesiąca marca zostaje Vasco da Gama, wielkiej konkurencji nie miała, bo niestety znowu bardzo mało grałem :(
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: melee »

Mr. Jack in New York
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: yosz »

słaby miesiąc. wygrywa Roll Through the Ages.
powrót miesiąca: go
ciekawostki miesiąca: Hansa Teutonica, 2038 (18xx w kosmosie by Tom Lehmann) i o dziwo Apples to Apples
brak gniotu miesiąca
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: kobra »

Najnowszy zakup to MEQ i ta gra przyćmiła wszystkie inne w marcu.
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Pająk »

Niby dużo grałem ale niestety mało konkretnych tytułów.

Najczęściej grana gra miesiąca to: DIXIT

Najlepsza nowość: Tinkers Trail

Potwierdzenie jakości: Twilight Struggle
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: draco »

89 rozgrywek w 44 tytuły. Najczęściej grane oczywiście RftG, gra miesiąca Cywilizacja.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: rhcorvin »

patrząc ilościowo to pierwsze trzy:
1. The Settlers of Catan 10
2. Dominion 9
3. Zoff im Hühnerhof 8 (gra dla dzieci ;) )
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: monga »

Sztefan pisze:Jednak grą miesiąca zostaje bez najmniejszych wątpliwości TICHU. Niby taka prosta karcianka, a ile daje frajdy! (...) Tylko dlaczego tak trudno namówić trzy osoby do gry :( na szczęście widzę, że na Pionkach nie będzie problemu ze znalezieniem ekipy :D
Muszę się pod tym wszystkim podpisać, pod tym co wycięłam (...) też. Jak wiesz ja w Tichu zawsze i to bardziej niż chętnie !

I w tym miesiącu u mnie również grą miesiąca zostaje zdecydowanie Tichu
Na kolejnych dwóch miejscach Aton i Carcassonne-The Castle

Zaskoczenie i odkrycie miesiąca to zdecydowanie Boże Igrzysko. W Brzegu obchodziłam tę grę szerokim łukiem nawet nie wykazując nią najmniejszego zainteresowania. Całe szczęście, że zdecydowałam się na partię na międzyPionku, bo to świetna gra jest :)

A nowość miesiąca to Macao - bardzo mi się podoba pomysł z kosteczkami i wybory - mniej zaraz czy więcej w przyszłości.

A tak poza tym to 46 rozgrywek w marcu w 28 różnych tytułów.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: oopsiak »

Grą miesiąca został Le Havre. Po prostu AB-SO-LUT-NA gra!

54 gry - 30 tytułów : P
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
rand
Posty: 491
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: rand »

u mnie wyszło że Dominion, kuzyna nauczyłem i właściwie prawie tylko w to graliśmy. Po jednej partii w Valdore i Wikingów.
ODPOWIEDZ