[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Sief, mlask. O. Nie ma mnie przez cały dzień a na forum ileś postów wykwita. To musi być z sobą powiązane!
A teraz do rzeczy.

Dzień wczorajszy. Pora późna. Ledwo dotarłem na miejsce, a tu się znów okazało, że przed gospodarzem przybył jeden z kluczników. To już nawet nie ma co zgadywać, kto odrzwia Zamku zwanego Poterną otworzy, bo to zawsze będzie Andrzej vel Soulless.
Już w pierwszej sali zauważyłem nieodłożone na półkę gry, pewno jeszcze ze środy. Czyżby przeczucie, że dziś znów będą rozkładane?


Obrazek

Na nieszczęście dla wszystkich dziś miało miejsce wydarzenie, jakie fani Dungeon Keepera znają pod nazwą Dnia Wypłaty. Znaczy Skarbnik wyruszył na łowy. Mina płacących wyrażała więcej, niż tysiąc słów.

Obrazek

Na zdjęciu Municipium. Gra całkiem świeża, jak się okazało bardzo szybka i prosta do opanowania. Jeno z początku były problemy z pojęciem zasad, co spowodowało wymianę jednego członka składu. Koniec końców szybko się z nią uporaliśmy.

Obrazek

Sekretarz ledwo się pojawił, a już dostał prikaz zapoznania się z instrukcją do Runewars. Ta jest skromna, ledwo kilkadziesiąt stron, więc dzielny pracownik Zamku ochodzo zabrał się za jej studiowanie.

Obrazek

- Nie załamuj się, tylko tu patrz, jak ci palcem pokazuję.

Obrazek

Ludu sporo, więc czas na coś poważniejszego. Propaganda Lorda Sebastiana przyniosła skutek, stąd w planach było zagranie o pewien Tron. Ale plany planami, a w kosmos ktoś lecieć musi. Dlatego załoga Battlestara wraz z Cylońskimi agentami ruszyła w stronę Nowej Capriki. Stety czy niestety - ludzie wygrali.

Obrazek

Sekratarz, wersja standardowa. Wszystkie uczucia zamknięte w jednej pozie.

Obrazek

Zamek duży a ludu coraz więcej. Tyle, że mało kto wpadł na pomysł zagrania w jakąś szybką gierkę, tylko z niewyjaśnionych powodów poczęli się gromadzić w tej jednej komnacie, w której akurat grano. Cóż, przynajmniej ciepło było.

Obrazek

- Powiadasz, że po ile te rakiety dalekiego zasięgu?
- Milion za sztukę.
- To poproszę dwadzieścia, z dostawą do domu.


Obrazek

I Sekretarz zajmuje się interesami, a w tym samym czasie reszta graczy w TTA knuje, jak odebrać mu zwycięstwo.

Obrazek

Panowie Lordowie w czasie przygotowań do Gry o Tron. W tle knujący, z przodu opracowujący taktykę, a w środku udający, że nie podsłuchuje.

Obrazek

Jeden lot na Caprikę się zakończył, zaczął się więc zaraz drugi. Szybko i spontanicznie, bez zbędnego ugadywania się. Uznano, że partyjka była dobra, więc uwierzę na słowo.

Obrazek

W tym samym czasie w górnej sali miało miejsce Tajne Zebranie, po którym mieć miał miejsce Tajny Test. Niestety, Tajni Testerzy popełnili błąd i wymieszali Tajne Elementy Testowe Stare i Tajne Elementy Testowe Nowe, stąd Tajny Test odwołano a dowody rzeczowe w postaci zdjęć spalono.

Nie przeszkodziło to ręce Pierwszego Sekretarza w sięgnięciu po dobre karty. Czyli jak zwykle.


Obrazek

- Lordzie, podeślijcie mi z tysiąc konnych do Riverrun. Tak, na wczoraj.

Obrazek

Zadanie - metodą dedukcyjną znajdź Cylona.

Obrazek

Lot skończony, czas więc zejść do podziemia. Na zdjęciu Dungeon Lords i czwórka lordów... Khem. Trójka Lordów i jedna Lady Podziemi, Mroku, Zła i Wszystkiego, Co Potworne. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Obrazek

Memoir 44. Jeśli dobrze pamiętam, to Krasnoarmiejcy i siły III Rzeszy tłukli się o Stalingrad. Ci pierwsi nawet dali radę go obronić.

Obrazek

A oto sensacyjne zdjęcia członków Osi Zła. Po pierwsze Iwan Michajłowicz Planszówkow.

Obrazek

Po drugie Ahmed Agzal ibn Hushani.

Obrazek

Po trzecie George W.B.D. Gałrowski.

Obrazek

A gra? War on Terror! A czego tam nie było... Wysadzenie bombą atomową całego U.S. and A oraz Bieguna Południowego, znanego jako Nigdzie, wielka wojna z terroryzmem, wykradanie ropy naftowej wielkim Imperiom, konwencje o masowym rozbrojeniu... Działo się, oj działo. Na szczęście jednak siły kapitalizmu, z hasłami Wolności i Pokoju na sztandarach, wykosiły do zera przeciwników demokracji. Aż dziw bierze, że udało im się dogadać.

Obrazek

A osamotniona dwójka musiała zadowolić się Troją.

Obrazek

I to by było na tyle. Do następnego piątku! W planach jest, między innymi, Twilight Imperium 3 z muzyką z Battlestara, Gwiezdnych Wojen i paru innych filmów S-F w tle.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Tak sobie myślę i myślę, i choć zabrzmi to bluźnierczo na tym forum to bym sobie zagrał. A właściwie poprowadził. RPG-a. Takiego ze starej, dobrej szkoły – gdzie opowieść snuje się wraz z graczami przez czas i miejsce. Jak pewno wszyscy zauważyli Poterna stoi otworem przez środy i piątki dla chcących grać w planszowi. W pozostałe jednak dni pomieszczenia są wolne a górna sala jest właściwie gotowa by w niej prowadzić.

Dla zachęty odrobinę słów tytułem wstępu… dla tych co nie boja się marzyć…

…Nastawał świt. Mgły leniwie snuły się ulicami Gdańska. Przez półmrok wczesnego brzasku szybkim krokiem poruszała się przygarbiona sylwetka. Minęła Złotą Bramę i obok sklepów coraz bardziej nerwowo przemknąwszy, minęła pocztę. Było cicho i mgliście. Za cicho jak na tę porę roku. Nigdzie nie słychać było, tak przecież wszechobecnych jak na tę porę roku, gołębi. Mgła zaczynała gęstnieć. Sylwetka wzdrygnęła się i wyprostowała. Mężczyzna. Dość zaawansowanego wieku. Już nie młodzieniec ale jeszcze nie starzec. Błysnęły złote epolety na płaszczu. Spojrzał ponad dachami nad zieloną bramę. Głęboko wciągnął powietrze w nozdrza i zamknąwszy oczy węszył. Morska sól nagle zmieszała się z odorem spalin i wyprawszy go całkowicie przyniosła inne zapachy, smołę, piwo korzenne, imbir. Powoli otworzył oczy. Nad dachami starówki las anten nagle zmężniał, Wśród chmur zamajaczyły liny i żagle. To tu – pomyślał. Rozpiął złote guziki płaszcza i wyciągnął z za pasa dwa skałkowe pistolety . Sprawdził czy zamki gładko obracają się i schował je z powrotem. Czegoś mu jeszcze brakowało. Grymas zniecierpliwienia przemknął mu po twarzy. Spojrzał na prawą dłoń. I sięgnął nią w powietrze. Kiedy kończył gest w ręku pozostał mu srebrzysto szary miecz. Teraz już wszystko – pomyślał i ruszył szybkim krokiem przez zieloną bramę na pobrzeże w gąszcz statków budzących się z nocnego snu…

Tak więc jeśli odważysz się podążyć za mną tam gdzie aniołowie boją się stąpać… bądź pewien iż przemierzymy razem otchłanie czasu i przestrzeni. Dym czterdziestofuntowych dział rozwieje twe włosy. Szczęk noży, błysk kling, tajemne bractwa, kapłani zapomnianych religii. To wszystko czeka na ciebie tuż nad porankiem! Wystarczy iż dasz się uwieść chwili, skręcisz w stary zaułek a otworzą się przed tobą wszystkie bramy południa. Tak więc nie czekaj – wyjdź z podniesionym czołem naprzeciw przygodzie zanim Przygoda wyjdzie po ciebie! Bo wtedy nie będzie już odwrotu.

Czekam na ciebie w środę i w piątek pragnąc porwać Cię na pokład szybującego w chmurach… w załodze mam miejsce tylko dla czterech śmiałków…

Grać będziemy raz w miesiącu w któraś sobotę bądź w niedzielę.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Wchodzę w to.
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Mirek_koval pisze:Tak sobie myślę (...)
Ja prowadze juz sesje online poprzez forum.
Mozna zajrzec tu http://struggle2009.fora.pl/ jak to wyglada. Na razie z powodu braku czasu po stronie graczy - jest pausa. Ale wystartowalo naprawde z przydupem! ;)
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Drache pisze:Sief, mlask. (...)
Dzieki Drache za fotosy, dzieki Tobie moge latwo udowodnic ze bylem w Poternie, a nie na wódce, (...), na imprezie w klubie ze (...)!
Naprawde mistrzowsko dodajesz moja postac w Photoshopie! ;)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Echh prowadzenie przez forum to się kłuci mi z ideą „Starej szkoły” – jak znajdę odpowiedni obrazek to wkleję. Przez forum oddziaływujesz jedynie na wzrok – a gdzie interakcja, emocje i inne zmysły…
Nieeee… dziękuję postoję…
Kiedy nie widzi się emocji graczy to różnica między uczestniczeniem w przygodzie a oglądaniem filmu przygodowego… niby drobiazg ale znaczący.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

A ja chętnie bym się na środę umówił na grę w Runewars, bo widziałem że ktoś przyniósł :D
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

veross pisze:26.02 przybywam z kumplem na STARCRAFT BOARD GAME.
KTO CHETNY?!
Przydaloby sie jeszcze z 2-4 graczy
PRZYPOMINAM PRZYPOMINAM
Sa juz 3 osoby, jeszcze 1-3 mile widziane!

Obrazek
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Ostatnio trochę niedomagam, zdarza mi się spać za dnia i mam nieco rzeczy do zrobienia, więc relacja się opóźni. Może nawet do czwartku.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Wiesz Soullu, ktoś się na pewno znajdzie :) A wiesz, że z Mateuszem graliśmy drugi raz w tamten piątek? :D
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Larry »

I jak wrażenia, dobre?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Soulless pisze:Będą dziś jacyś chętni na Runewarsa? :)
Jeśli mowa też o piątku, to ja chętnie
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Jest po co wpadac w piatek? Sa jakies gry umowione (poza BSG)?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

W piątek jest zawsze po co wpadać. A z tego co wiem, to w ten jeszcze bardziej jest po co :)

Ja jestem chętny na Twilight Imperium, albo BSG, albo Runewars, albo whaterevr will be played :)
Belizaris
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Belizaris »

ja najpewniej jutro wpadnę an runewarsa :)
bleble
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Przyszedł piątek i minął piątek. Lud wstał, ruszył do pracy/szkoły/uczelni, odpoczął, zjadł i popił, przyjechał, pograł i odjechał. A między "pograł" i "odjechał" część dostawi "zdziwił się" a część "poczuł lekki dyskomfort". Dlaczego? O tym dalej.

Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że w życiu pewne są dwie rzeczy - śmierć i podatki. Ja dorzucam trzecią - Soulless i Skarbnik przed piątą na Zamku zwanym Poterną. Już dwa tygodnie temu widziałem, że nie jestem pierwszy. Tydzień temu się spodziewałem. W tym byłem zwyczajnie pewien. Nie pomyliłem się.

Obrazek

W jakiś czas później Tomasz, zwany Rottweilerem, przybył, przywitał się, pograł i poszedł. Pozostała po nim jedynie torba ze słodyczami, dowód na zmianę drugiej cyferki wieku. Lud Poterny dziękuje, szczególnie za krówki.

Obrazek

Tu wyżej wymieniony przy partyjce w Troję.

Obrazek

Na dole mniej wyrobione jeszcze z planszówkami osoby, miast siąść do czegoś ciężkiego i odmóżdżać się przez osiem godzin, sięgnęły po Banga. Wkrótce rozległy się głośne strzały, odgłosy kufli z piwem uderzających o stół oraz pojedynkowe motywy

Obrazek

Ale Szeryf dzielnie pilnował porządku.

Obrazek

Tymczasem w sali środkowej przystąpiono do wojny o runy, z angielska Runewars. Ludzie, elfy, mutanci skrzyżowani z pomiotami chaosu i barbarzyńcami oraz nieumarli. Krew się lała, kości latały w powietrzu, elfy stale odbijały się od muru nieumarłych (w czasie wycofywania się do miasta padło stwierdzenie: "Są elfy, jest impreza!"), barbarzyńcy tłukli ludzi (z wzajemnością zresztą) a herosi przemykali chyłkiem tu i tam, wypełniając zadania i zdobywając nagrody.

Obrazek

A oto dlaczego część z nas poczuła dyskomfort. Oto Pan Kamerzysta.

Obrazek

I Pan z mikrofonem.

Obrazek

A to Loża Szyderców™, która obserwowała nas, walczących o runy i nagrywanych w tej samej chwili. Nie powiem, że nie czułem się troszkę zdenerwowany, bo czułem. Poza tym jak tu wyciągnąć asa z rękawa, jak ci wielkie oko zza pleców patrzy na ręce?

Obrazek

Sala dolna. Saloon rozmontowano, stół przygotowano. Grupka szaleńców przymierza się do gry w Twilight Imperium 3, w tle zaś... A nawet nie pamiętam, co.

Obrazek

Wojna o runy wciąż trwa...

Obrazek

A ekipa z telewizji regionalnej żegna się z uśmiechem na ustach. Jak zapewniano relacja na trzecim kanale TVP w najbliższy piątek, najpewniej na końcu Panoramy, w porze pokazywania ciekawostek.
Dziękujemy, zapraszamy ponownie.


Obrazek

Battlestar: Galactica z osobami w części świeżymi i przywódca Cylonów Larry, który bezczelnie nie wlazł mi w kadr, tylko się nie ruszał. Ale dzielnie przyjmuję na siebie winę za brak dobrze uchwyconej planszy. Nie chciało się przesunąć o krok w lewo.

Obrazek

Cylońskie ciasteczka. Dużo żelaza.

Obrazek

Rozłożona plansza do TI3. Jedynie pięciu graczy, więc średni czas rozgrywki spada o cztery godziny. W momencie opuszczania przeze mnie Poterny liczników punktów dalej stał na zero, Mecatol Rex był zablokowany ustawą Senatu a panowie nawet nie zaczęli tłuc się między sobą. Wniosek - ta gra musiała jeszcze potrwać.

Obrazek

Karcianka Pamięć '39. Z czym to się je, to się mnie nie pytać.

Obrazek

W co może grać I Sekretarz, gdy ludu już mało? Mamy trzy opcje:
a) Through the Ages
b) Through the Ages
c) Through the Ages
Nie, nie mamy tak mało gier. Zwyczajnie I Sekretarz bardzo lubi budować cywilizacje od podstaw.


Obrazek

A tej gry, to ja od miesięcy nie widziałem rozgrywanej. Mowa o Pandemicu, przy którym ukuto słynną formułę: "Instrukcji według Fortepa". A tu proszę - jest, rozłożony i okupowany przez trzy osoby. Cuda się zdarzają.

Obrazek

Kosmiczni Lordowie Knują. Obraz pędzla nieznanego artysty.

Obrazek

A w co można grać, jak ludu ogółem mało a wojna o runy skończona zwycięstwem zalewających świat nieumarłych? Oczywiście! W Neuroshimę na trzy osoby.

Obrazek

Tak zwana Linia Maginota, zbudowana przez Borgo. Prawda, że ładna? Po prawej światło od atomowego wybuchu.

Obrazek

Dalsza część rozgrywki w Battlestara z zasłoniętą planszą. Cisza, spokój, nic się nie dzieje.

Obrazek

Oto mroczne spojrzenie, które wyraża więcej, niż tysiąc słów.

Obrazek

A potem chwalenie się, jaką to wielką rybę się ostatnio złapało. Chociaż nie, wróć - Soulless opowiadał o grze w Eve Online. Może więc chodziło o krążownik czy inny Capital Ship?

Obrazek

Nie poruszony opowieścią Skarbnik rozgląda się za dodatkowymi finansami. Nawet próbował już ściągać należności za marzec, lecz po długiej batalii musiał podać tyły. Później, drogi panie, później... Miesiąc dopiero się zaczął.

Obrazek

Sytuacja na godzinę bodaj dwudziestą i jeden. TTA.

Obrazek

Battlestar.

Obrazek

I TI3. Tak to jest, jak się odpala nieco większe gry.

Obrazek

Dlatego na dobry koniec dnia sięgnięto po spluwy, schowano się za beczkami i zaczęto walić do siebie nawzajem w Bangu.

Obrazek

Zadanie o ST50 - wygrzeb swoją kurtkę spod innych z pomocą jednej ręki i z obserwatorem za plecami. Dostrzegacie to skupienie na twarzach? Nie? Ja też nie.

Obrazek

Na pierwszym planie kolejna ofiara Ściany Płaczu (może zacząć mówić o Ścianie Figur Woskowych?). Za tydzień odstawimy go do składziku, do pozostałych. Zbierze się więcej, to pomyślimy o własnej galerii. A może poustawiamy w kątach, ubierzemy w pancerze i wetkniemy halabardy w łapki?
Na drugim z kolei planie Sekretarz, na którym zastosowano Słowo Mocy "Stój!". Zdziwiony, bo rzut obronny nie wyszedł.


Obrazek

Po dziesiątej byłem już poza Zamkiem zwanym Poterną, więc nie wiem, jak długo jeszcze trwała budowa cywilizacji, czy Battlestar doleciał na ziemię i czy Kosmiczni Lordowie zdołali wybrać najlepszego spośród nich przed sobotnim południem. Ale zakładam, że się udało.
Do następnego razu!
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

ktos wie kiedy mozna ogladac reportaz zrobiony przez TV?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

veross pisze:ktos wie kiedy mozna ogladac reportaz zrobiony przez TV?
Najbliższy piątek o 17.30 w Panoramie na programie TVP Info.
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Larry »

I to jest dylemat- jechać grać na poternę czy oglądać materiał w tv :) .
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Soulless pisze:Jechać na poternę, a materiał obejrzeć z archiwum tv gdańsk :D
niestety w tym tyg ja nie bede - wyjazd do Dushanbe mam w weekend. do zobaczenia za 2 tyg.
Mirek! przez Ciebie, nie bede mial rozeznania! (nie chciales grac w terrorystow!) :?
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

veross pisze:
Soulless pisze:Jechać na poternę, a materiał obejrzeć z archiwum tv gdańsk :D
niestety w tym tyg ja nie bede - wyjazd do Dushanbe mam w weekend. do zobaczenia za 2 tyg.
Mirek! przez Ciebie, nie bede mial rozeznania! (nie chciales grac w terrorystow!) :?
Jasne jasne! Kolega zdecydował po prostu, że woli obejrzeć ;-P

OFICJALNY KOMUNIKAT LOŻY STARYCH GŁUPICH GIER.

Ekhem... na ostatnim spotkaniu, loży, szanowne gremium jednogłośnie uznało grę Rune Wars za zwyczajnie "ZESPSUTĄ". Po niespodziewanym zwycięstwie w 7 ruchu (choć mógłby być 6 gdyby nie przeoczenie gracza), tak zgadza się po zaledwie "półtora roku" w grze, Loża doszła do wniosku że gra jest skrajnie losowa, a jedyna zabawa jaką da się w niej znaleźć nie pochodzi z gry lecz z silnie wymuszonego role playa (gra ani nie wymusza ani nie stwarza specjalnie ku temu okazji ani nie zachęca do tego gdyby nie oddolna inicjatywa niżej podpisanego nikt by tego nie robił). Gra się kończy niespodziewanie i praktycznie nic nie można na to poradzić, zanim gracze przebiją się przez hordy stworów niezależnych nie ma między nimi praktycznie żadnej interakcji, a nawet gdyby się wszyscy gracze sprzysięgli na jednego praktycznie nie mają szans go powstrzymać. Zwycięstwo przychodzi z reguły niespodziewanie i nikt go nie chce. Gra pozostawia tylko poczucie zmarnowanego czasu i niedosyt. Porównywalne odczucia były jak w starcrafcie sprzed dodatku i ze "special victory condition".

PODPISY
Szanowna, wielce oświecona, loża Strych-głupich-gier-bez-elementów.

KONIEC OFICJALNEGO KOMUNIKATU LOŻY.

LOŻA przesiądzie się na nową grę... tylko jaką? hmmm... propozycje?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Mam w domu prześliczną CLaustrophobię... z tym że to godzinny filler dla 2 graczy tylko ;)
wysockipawelpatryk
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:21

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: wysockipawelpatryk »

Mam bardzo poważny dylemat.
Naszła mnie ochota na zakup kolejnej gry planszowej, a jako że zdecydowana większość moich partii w gry planszowe to Poterna to chciałem się ogółu zapytać co radzą mi kupić.

Chaos in the Old World
Boże Igrzysko
Republic of Rome

Każdą tą grę chcę mieć i to pewnie tylko kwestia czasu :P , ale jednorazowy wydatek rzędu 600 zł to trochę za dużo...
ODPOWIEDZ