TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
samuraj1369
Posty: 440
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: samuraj1369 »

japanczyk pisze: 07 maja 2024, 11:10
Koshiash pisze: 07 maja 2024, 11:05
Gusti pisze: 07 maja 2024, 08:36 Tylko trochę tak było. Ci co zamawiali w przedsprzedaży dostali takiego maila:
Mamy dobrą wiadomość - Too Many Bones wyruszyło w drogę do naszego magazynu! 🚅
Gry z fabryki zostały odebrane w umówionym terminie, niestety ich załadunek z przyczyn od nas niezależnych odbył się z tygodniowym opóźnieniem.
Zgadza się, mam taką wiadomość z 22 kwietnia. Wcześniej mniej treściwą z 5 kwietnia. Ale już o przesunięciu druku z III kwartału 2023 na I kwartał 2024 ani z I kwartału 2024 na II kwartał 2024 takiej wiadomości nie widzę, o opóźnieniach dowiedziałem się z forumowych dyskusji, a nie od Portalu.
Z ostatnich informacji, przekazanych przez wydawnictwo Portal Games Polska, odnośnie gry Too Many Bones - dobra jest taka, że gra trafiła właśnie do produkcji, a zła, - że jej premiera została przesunięta na rok 2024.
Byla o tym informacja na oficjalnych kanalach spolecznosciowych. Rozumiem, ze o kazdym przesunieciu oczekujesz tez informacji mailowej?
Obowiązkowym kanałem informacyjnym powinien być mail, w ramach złożonego zamówienia. Portal nie potrzebuje do tego zgód marketingowych.

Inne kanały informacyjne są nieobowiązkowe zarówno dla klientów i Portalu. Nikogo nie interesuje, że wywiesili kartkę na drzwiach wydawnictwa o przesunięciu premiery.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

samuraj1369 pisze: 07 maja 2024, 12:53 Obowiązkowym kanałem informacyjnym powinien być mail, w ramach złożonego zamówienia. Portal nie potrzebuje do tego zgód marketingowych.

Inne kanały informacyjne są nieobowiązkowe zarówno dla klientów i Portalu. Nikogo nie interesuje, że wywiesili kartkę na drzwiach wydawnictwa o przesunięciu premiery.
Cale szczescie mail poszedl, wiec nie wiem co wnosi do dyskusji twoj komentarz :)
samuraj1369
Posty: 440
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: samuraj1369 »

Koshiash pisze: 07 maja 2024, 11:05 Zgadza się, mam taką wiadomość z 22 kwietnia. Wcześniej mniej treściwą z 5 kwietnia. Ale już o przesunięciu druku z III kwartału 2023 na I kwartał 2024 ani z I kwartału 2024 na II kwartał 2024 takiej wiadomości nie widzę, o opóźnieniach dowiedziałem się z forumowych dyskusji, a nie od Portalu.
@japanczyk Z postu Koshiasha wychodzi, że o dość ważnych zmianach nie poinformowali.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Jeżeli dostałem maile w kwietniu, a wcześniejszych nie, to najwyraźniej poszły z innych list. Nie interesuje mnie marketing i moje obiekcje dotyczą nie braku wglądu w ogłoszenia parafialne, lecz braku bezpośredniej informacji dotyczącej zamówienia. Tak jak pisałem wcześniej - dowiedziałem się o opóźnieniach nie od Portalu, lecz z forum.

Co do wklejonego maila z listopada, to fajnie że ktoś go otrzymał, zatem na plus. Może nie otrzymałem przypadkiem, pal licho. Faktycznie przeprosili i poinformowali, więc nie zostawili tematu całkowicie niezaopiekowanego. Mógłbym co prawda czepiać się, że w deklarowanym terminie dostarczenia gier do kupującego piszą dopiero o wysłaniu przetłumaczonych plików, ale nie jestem aż tak drobiazgowy. :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

samuraj1369 pisze: 07 maja 2024, 12:58
Koshiash pisze: 07 maja 2024, 11:05 Zgadza się, mam taką wiadomość z 22 kwietnia. Wcześniej mniej treściwą z 5 kwietnia. Ale już o przesunięciu druku z III kwartału 2023 na I kwartał 2024 ani z I kwartału 2024 na II kwartał 2024 takiej wiadomości nie widzę, o opóźnieniach dowiedziałem się z forumowych dyskusji, a nie od Portalu.
@japanczyk Z postu Koshiasha wychodzi, że o dość ważnych zmianach nie poinformowali.
A z tego wynika, ze poinformowali:
jurant91 pisze: 07 maja 2024, 12:14 Była taka wiadomość. Email z 17.11.2023
Piszemy z informacją, że premiera tego tytułu zostaje przeniesiona na 2024 rok.

Gra jest już przetłumaczona i zredagowana, pliki polskiej edycji dostarczyliśmy producentowi. Z niecierpliwością czekamy, aż trafi do nas z fabryki jej finalna kopia... a potem cały nakład.

Gdy tylko otrzymamy, sprawdzimy i zatwierdzimy egzemplarze próbne, damy Ci znać!



Przepraszamy za opóźnienie! Naszym celem jest dostarczenie produktu jak najlepszej jakości i to tak szybko, jak tylko to możliwe.



Dziękujemy za zakup gry w przedsprzedaży!

Zespół Portal Games
Komu wierzyc? Moze mail do @Koshiash trafil do spamu i dlatego przegapil, ale winny jest Portal, czyz nie?

I kto ma racje? Uderzylibyscie sie w piers, ze troche za daleko pojechaliscie z roszczeniami, bo jak widac komunikacja byla przynajmniej na dwoch plaszczyznach, ale od 2 stron leca narzekania, ze Portal zly, nie informowal (chociaz informowal), zle informowal (chociaz jednak dobrze) itd.
Koshiash pisze: 07 maja 2024, 13:02 Mógłbym co prawda czepiać się, że w deklarowanym terminie dostarczenia gier do kupującego piszą dopiero o wysłaniu przetłumaczonych plików, ale nie jestem aż tak drobiazgowy. :wink:
A tu juz parszywka ostra leci. Nie poinformowali, ze tego danego dnia pliki zostaly wyslane, nie - jest informacja, ze ten etap produkcji zostal juz zakonczony ("Gra jest już przetłumaczona i zredagowana, pliki polskiej edycji dostarczyliśmy producentowi.") - jak ktos sledzil podawane informacje na socjalach, to o dostarczeniu plikow do producenta byla informacja juz pod koniec sierpnia 2023.
Koshiash pisze: 05 maja 2024, 19:00 Wszystko super, ale zabrakło wyraźnego "przepraszam".
Z twojej strony tym razem.

PS. sorry za czepianie sie, ale wyjechales ze strasznie rozszczeniowa postawa w tym temacie i troche mi trigger wskoczyl na taka postawe :|
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

japanczyk pisze: 07 maja 2024, 13:28I kto ma racje? Uderzylibyscie sie w piers, ze troche za daleko pojechaliscie z roszczeniami, bo jak widac komunikacja byla przynajmniej na dwoch plaszczyznach, ale od 2 stron leca narzekania, ze Portal zly, nie informowal (chociaz informowal), zle informowal (chociaz jednak dobrze) itd.
Małe sprostowanie: od mojego wpisu pojawiło się kilka wypowiedzi murem za Portalem i kilka rzeczowych kontr wobec takiej postawy, roszczenia wobec wydawnictwa sobie dopowiedziałeś.
japanczyk pisze: 07 maja 2024, 13:28 A tu juz parszywka ostra leci.
Jedynie drobna uszczypliwość, dość wyraźnie napisałem, że tej kwestii się nie czepiam.
japanczyk pisze: 07 maja 2024, 13:28 Z twojej strony tym razem.
Sprecyzuj: kogo i za co? Portal przyznał, że za opóźnienie należy przeprosić, ja przyznałem, że może wcześniejsze przeprosiny przeoczyłem. W dalszej wymianie zdań Portal nie był stroną.

Ps. Czekam na przemielenie zapytania i się nudzę, więc sprawdziłem jak to z tymi roszczeniami było @japanczyk. Tak widzę dynamikę wypowiedzi na ostatnich dwóch stronach (pomijając wypowiedzi neutralne, doprecyzowujące i o konotacjach rolnych :twisted: ):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 374 times
Been thanked: 264 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Deem »

Gdzieś na tej liście dodałbym jeszcze „Koshiash próbuje uczyć się czytać ze zrozumieniem, ale nie osiąga pełnej biegłości i przeinacza clue cudzych wypowiedzi” :mrgreen:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
sor
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: sor »

Mr_Fisq pisze: 07 maja 2024, 12:37 Mail wygląda dla mnie ok.

Do osób które dokonały zakupu powinien iść nawet bez zaznaczonych zgód marketingowych (bo to jakby nie patrzeć, jest to informacja dotycząca realizacji zamówienia).

Pytanie czy ktoś bez tych zgód go dostał?

Przy czym to już technikalia i małe niedoróbki.
Niestety nie dostałem. O ich istnieniu dowiedziałem się z forum.
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 143
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Zodd »

A ja nawet nie wiem czy dostałem. Może tak może nie. Dawno temu było i skrzynka google nie radzi sobie z wyszukiwaniem. Swoją drogą nie wyszukuje mi nawet tych ostatnich, które jestem pewnien (chyba, że nie jestem...) iż dostałem. Znikło? Portal winny? Albo to jakiś spisek. Na pewno.

A teraz trochę bardziej serio. Jasne, że przekaz mógłby być lepszy. Zawsze może być. W mailu, na stronie wydawnictwa czy gdzieś indziej. I pewnie domyślnie się pojawia magiczne 'przepraszam' o które tak bardzo niektórzy walczą. A wg mnie niewiele to znaczy. Za często jest wręcz używane i sam niezbyt to rejestruję. Nie oznacza to też bronienia wydawnictw. Czy kogokolwiek. Każdy ma tu swój punkt widzenia i broni go jak konstytucji. Bo (wg mnie) za bardzo personalnie to wszystko jest odbierane. Wtedy często pojawia sie postawa obronna i idzie się w zaparte. Nie piszę tu o nikim konkretnym, tylko o wrażeniu jakie mam czytając ten wątek. To samo co x postów się pojawia. A niektórzy to nawet piszą chyba nie czytając zbytnio nic wstecz co tu się pojawiło.

Może trzeba dać se siana? Bo z tego co tu widzę to nikt nikogo nie przekona, a każdy swego jest pewien na mur beton.
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli maila/nie dostali go. Wysyłka przedsprzedażowych egzemplarzy w przyszłym tygodniu.
keldorn
Posty: 575
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 25 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: keldorn »

no to wt/śr powinno być u mnie jak nie spiętrza sie wysyłki.
Toma0411
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 42 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

To co w przyszłym tygodniu zamkniemy ten watek ?? :D :D :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 895
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 276 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Dako »

Toma0411 pisze: 09 maja 2024, 11:54 To co w przyszłym tygodniu zamkniemy ten watek ?? :D :D :D
Mam nadzieję, że raczej nie będzie potrzeba go kontynuować w stylu "jak bardzo tutejsze gotowe tłumaczenie jednak przez Portal zostało spie...."
:lol:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2097
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: tomp »

czekam z popcornem.
podejrzewam, że będzie wylana tona żalów ma konsumentów, którzy będą zgłaszali zastrzeżenia do błędów w tłumaczeniu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 201
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 32 times
Been thanked: 64 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Kajdi »

A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gab »

Kajdi pisze: 09 maja 2024, 13:22 A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Z tego co widziałem na filmiku Portalu to zachowali oryginalne imiona - przynajmniej te na planszetkach nie były przetłumaczone.
Endrju87
Posty: 83
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Endrju87 »

Ktoś coś wie o wysyłkach ze sklepu Rebela?
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 250 times
Been thanked: 266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: venomik »

Kajdi pisze: 09 maja 2024, 13:22 A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Co tam ciekawego Blizzard wywinął, bo mnie to ominęło?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 811
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: kurdzio »

venomik pisze: 09 maja 2024, 13:59
Kajdi pisze: 09 maja 2024, 13:22 A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Co tam ciekawego Blizzard wywinął, bo mnie to ominęło?
Pewnie chodzi o kwiatki typu Sylwana Bieżywiatr czy Uther Światłodzierżca ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gab »

Endrju87 pisze: 09 maja 2024, 13:52 Ktoś coś wie o wysyłkach ze sklepu Rebela?
Nie wiem jak w tym przypadku, natomiast Portal zazwyczaj wspierającym przedsprzedaże w ich sklepie, wysyła gry przynajmniej kilka dni przed oficjalną premierą.
venomik
Posty: 555
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 250 times
Been thanked: 266 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: venomik »

kurdzio pisze: 09 maja 2024, 14:00 Pewnie chodzi o kwiatki typu Sylwana Bieżywiatr czy Uther Światłodzierżca
Myslalem, że ominęła mnie jakaś planszówka, a tu rozumiem chodzi o polską wersję Heart of stone?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 247 times
Been thanked: 298 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: andrzejstrzelba »

Gusti pisze: 09 maja 2024, 08:42 Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli maila/nie dostali go. Wysyłka przedsprzedażowych egzemplarzy w przyszłym tygodniu.
Ale nie pisz tutaj tylko jak już zaczynasz to zrób to porządnie. Sprawdź w kilku wątkach kto kupował w przedsprzedaży i napisz do nich PW i maila, żeby znowu nie było że ktoś nie dostał info.
_leigam_
Posty: 946
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: _leigam_ »

Kajdi pisze: 09 maja 2024, 13:22 A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Do tego trzeba jaj :wink:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

andrzejstrzelba pisze: 09 maja 2024, 14:07 Ale nie pisz tutaj tylko jak już zaczynasz to zrób to porządnie. Sprawdź w kilku wątkach kto kupował w przedsprzedaży i napisz do nich PW i maila, żeby znowu nie było że ktoś nie dostał info.
Jasne, jasne i od razu będę frytki wysyłać przy okazji :D
_leigam_ pisze: 09 maja 2024, 14:25
Kajdi pisze: 09 maja 2024, 13:22 A wiadomo czy Portal idzie drogą Blizzarda i będzie spolszczał imiona gearlocków, czy zostawia oryginalne?
Do tego trzeba jaj :wink:
Nawet nie jaj, ale pytanie czy jest sens. Później byłaby masa głosów, że jest źle przetłumaczone (patrz Rewolwerowczyni u LDG, pomijam czy słusznie czy nie).
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 244
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 71 times
Been thanked: 43 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Kondzio167 »

Czekam na info jak tłumaczenie :) Od tego zależy czy zmienię zamówienie BOTSE na wersje ENG :)
ODPOWIEDZ