Trajan (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Trajan (Stefan Feld)

Post autor: Gunner4aye »

Hej, kupował ktoś z Was Trajana na stronie Rebela? Jest tam napisane że gra wersja ENG z PL instrukcją. Instrukcja jest jakoś ładnie wydrukowana czy po chamsku na zwykłym papierze domową drukarką?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 799
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 124 times
Been thanked: 378 times

Re: Trajan (Stefan Feld)

Post autor: kurdzio »

Jestem po dwóch partiach 2 osobowych i no cóż, nie napiszę nic odkrywczego ale warto odświeżyć temat żeby kolejny raz podkreślić że to świetny tytuł.
W tej grze mam bardzo silne poczucie że chciałbym zrobić absolutnie wszystko - akcję militarną i darmowe żetony, budowniczych i ich łatwe punkty z dodatkową akcją, sprzedaż towarów na statku póki są na niebieskiej stronie, a może pójść na przód na torze senatu i wybrać lepszy żeton bonusowy czy zgarnąć najlepszą opcję z akcji forum. A dodajmy do tego żetony Trajana i tak manipulowanie mankalą żeby pospinać wszystko razem - mega zabawa i to w nieco ponad godzinę samej rozgrywki.
To trzeci Feld jakiego poznałem (po Zamkach Burgundii i Bonfire), już myślę co wybrać następne :) Zdecydowanie mój ulubiony autor gier planszowych.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: Trajan (Stefan Feld)

Post autor: warlock »

Pomijając wszystko inne - Hamburga bez płatnego "dodatku" w formie kart z tekstem nie chciałbym nawet za darmo, ta gra ma tyle dziwnej ikonografii w sklepowej wersji że jak dla mnie byłaby niegrywalna.

A Bruges z dodatkiem to mój ulubiony Feld ;).

Swoją drogą, kilka dni temu podczas partyjki w Trajana z lubą wszyło mi takie śmieszne coś :D:

Obrazek
Awatar użytkownika
Darth
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Trajan (Stefan Feld)

Post autor: Darth »

Gunner4aye pisze: 20 wrz 2023, 12:58 Hej, kupował ktoś z Was Trajana na stronie Rebela? Jest tam napisane że gra wersja ENG z PL instrukcją. Instrukcja jest jakoś ładnie wydrukowana czy po chamsku na zwykłym papierze domową drukarką?
Hej, podbijam,ktoś coś?
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Trajan (Stefan Feld)

Post autor: aaxxee »

Wersja ze wspieramto miała polską instrukcję,(granatowe tło na okładce). Te z jasnym tłem nie mają polskiej instrukcji.
ODPOWIEDZ