Ra (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4519
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1672 times
Been thanked: 2097 times

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja też zawsze zabieram Figurkę i stukam nią o stół krzycząc Ra! - to mój ulubiony moment 😎😊
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

Mam wersje Ra retail.
Czy wasze kafelki też sprawiają wrażenie takich delikatnych? Jakby sposób wyciania tych kafelków był inny niz w pozostałych grach przez co ich krawędzie na większosci są mega delikatne. Co gorsza z 15 kafelków dosłownie mi się rozpadło - tektura się rozwarstwiła. Napisałem do producenta, wysłali mi elementy zastępcze z USA. Dziś odebrałem paczke, zapłaciłem cło 9,5zl. Część kafli jest lepsza - ma bardziej zaokrąglone krawędzie ale część ma te krawędzie delikatne. Gra na pewno będzie spoko ale mega żałuję że przegapiłem kampanie i nie wziąłem wersji deluxe...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1634
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: nidhog »

SeekerKuba pisze: 17 sie 2023, 13:59 Mam wersje Ra retail.
Czy wasze kafelki też sprawiają wrażenie takich delikatnych? Jakby sposób wyciania tych kafelków był inny niz w pozostałych grach przez co ich krawędzie na większosci są mega delikatne. Co gorsza z 15 kafelków dosłownie mi się rozpadło - tektura się rozwarstwiła. Napisałem do producenta, wysłali mi elementy zastępcze z USA. Dziś odebrałem paczke, zapłaciłem cło 9,5zl. Część kafli jest lepsza - ma bardziej zaokrąglone krawędzie ale część ma te krawędzie delikatne. Gra na pewno będzie spoko ale mega żałuję że przegapiłem kampanie i nie wziąłem wersji deluxe...
Jest do zdobycia wciąż. np tu https://regatuljocurilor.ro/en/home/ra- ... xe-edition
czy cena ok? to już do przemyślenia. Ale jak coś mam 10% rabatu tam.
Może po innych sklepach da się znaleźć w lepszej cenie.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5236
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: Gambit »

Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 849 times

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: Neoptolemos »

Ja tylko chciałem wtrącić, że wczoraj dość niespodziewanie zagrałem po raz pierwszy w Ra i jest to WSPANIAŁA gra, WSPANIAŁA. Ma wszystko to, co uwielbiam - losowanie z woreczka, dynamiczna rozgrywka, lekki push-your-luck, przyjemna licytacja. Bardzo lubię Traumfabrik/Dream Factory i Modern Art, ale Ra po pierwszym spotkaniu obie spokojnie przebija.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: warlock »

...najlepszy Knizia... ;)

Grałeś w nową edycję?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 849 times

Re: Ra (Reiner Knizia)

Post autor: Neoptolemos »

Tak (chyba - ta okładka), ale nie wiem, czy to było deluxe. Były w niej bardzo grubie drewienka, to na pewno ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ