Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dante
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dante »

miras23 pisze: 30 sty 2024, 19:08 W jaki sposób odróżnię karty kampanii Ostatni Rycerz i Wiek Legend? Chce odfoliować na razie tylko jedne karty do danej kampanii.
Na kartach specjalnych i spotkań widzę symbole (stojący rycerz oraz hełm?).
Na sekretach niestety nic nie ma.
Mam zarobioną listę sekretów do każdej kampanii. Jak wrócę do domu i nie zapomnę to wrzucę na serwer i dam linka.
Jak bym zapomniał męcz mnie na priv.

Z tego co pamiętam w innych kampaniach czasami się używa sekretów z podstawki.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Znalazłem u siebie na komputerze, skądś ściągnąłem jakiś czas temu, ale nie wiem czyjego autorstwa:
Obrazek
Miszon
Posty: 2521
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Dante pisze: 31 sty 2024, 10:45 Z tego co pamiętam w innych kampaniach czasami się używa sekretów z podstawki.
No właśnie. Dlatego podział chyba nie ma sensu, sekrety są wspólne. Nawet numeracja w podstawce jest "pusta" (o ile pamiętam nie ma np. sekretu nr 1).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
filip91
Posty: 72
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Część sekretów jest wspólna, część encounteròw jest wspòlna, umiejętności atrybutów są wspòlne, część decka też.
Polecam grać, a nie się rozdrabniać i ciągle reorganizować grę. Jeśli gra poprosi Cię o dobranie sekretu X po prostu go dobierasz.
Miszon
Posty: 2521
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Dokładnie tak!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Dante
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dante »

Hrosskar pisze: 31 sty 2024, 11:18 Znalazłem u siebie na komputerze, skądś ściągnąłem jakiś czas temu, ale nie wiem czyjego autorstwa:
Obrazek
Mój dywan, insert i zrobiona przez mnie lista. :D
Morgon
Posty: 624
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Gram dalej Caolin true solo Wiek Legend. Jestem w 6 rozdziale, dotarłem do momentu w którym by wybrać jakąś opcję muszę mieć daną cechę na 3 poziomie, tyle, że gra daje tak mało XP, że jest to prawie niewykonalne. Policzyłem, że do tej pory uzbierałem 22 XP, więc aby np. mieć brutalność na 3 poziomie musiałbym wydać 18 XP, do tego 4 na odwagę na 1 poziomie a za co rozwijać talię walki? Dyplomacji nawet nie ruszyłem bo brakuje XP. Wcześniej grałem Ostatniego Rycerza i też było trudno i mało XP, ale nie aż tak jak tutaj, gdzie gra stawia wymagania a nie ma nawet za co rozwijać, a nie mogę wrócić później bo rzecz tyczy się głównego zadania z rozdziału. Chyba zdubluję ilość XP, bo jak tu grać, a czytałem na bgg, że później przeciwnicy 4 i 5 poziomu są tak silni, że ludzie ich po prostu unikają i uciekają z walki 😐
filip91
Posty: 72
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Hej.
My dosłownie wczoraj w AoL dołożyliśmy extra xp za ostatnie rozdziały. Teraz mamy potężną nagrodę 2 xp zamiast 1 ;)

Niektórzy na bgg dawali też extra rozwinięcie talii co rozdział.

Widziałbym też jakąś opcję w stylu akcja lokacji/eksploracji "trening" np. 5 kosztowności za kartę. Cokolwiek?

Kiedyś ktoś miał fajną rozpiskę gdzie dodawać w LK/AoL a gdzie utrudniać i zabierać exp w FoA. Niemal połowa gry a my nadal biegaliśmy z podstawowym deckiem :)
Ja też gram Caolin, ale żona Thebaltem więc się uzupełniany i jakoś to leci
Morgon
Posty: 624
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Przy graniu na jedną postać opcja płacenia za rozwinięcia nie wchodzi w grę bo koszty opłacenia armii są wysokie i nie ma ich z kim dzielić. Ogólnie kampania jest ciekawa, ale widać, że skalowanie i rozwój postaci leży. Trudność jest absurdalnie wysoka na true solo. W Upadku Avalonu było sporo XP i można było spokojnie grać jedną postacią. W Ostatnim Rycerzu było trudniej, mniej XP, ale nadal do przejścia, poza jednym przeciwnikiem, który w odwecie zabierał wszystkie kosteczki jak przyłożyłeś mu za 4 albo więcej, więc gościa odrzucałem jak tylko się pojawił. W Wieku Legend menhiry nie gasną, a samo posiadanie jednego wydarzenia więcej i nie płacenia energii za dowodzenie armią to słaby bonus w sytuacji gdy potrzebujesz mieć 5 siły militarnej i masz tylko jedną postać, która musi to wszystko kupić i utrzymać przez kilka tur, do tego XP jak na lekarstwo a przeciwnicy wredni jak nigdy dotąd. To jest pierwsza kampania, w której usunąłem limiter i karę za brak jedzenia na koniec dnia. Teraz jeszcze podwoję XP i myślę, że będzie się grało w końcu normalniej.
Morgon
Posty: 624
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Skończyłem Wiek Legend. Decyzja o podwojeniu PD z dziennika eksploracji była strzałem w dziesiątkę. Mimo tego niektóre potwory 4 poziomu były problematyczne i unikałem walki z nimi. Z 5 poziomem walczyłem tylko raz ale na specjalnych zasadach z dziennika, więc się nie wypowiem. Dowodzenie armiami było dla mnie trochę męczące, dodatkowo czasami wielkość armii miała duże znaczenie przy głównych wydarzeniach a czasami niewielkie, jakby twórcy bardziej się skupili na zaskoczeniu gracza niż jakiejś konsekwencji w rozgrywce. Wolałem już wychłodzenie w Ostatnim Rycerzu. Fabularnie poziom jest wysoki, jest to dokończenie opowieści, dlatego najpierw lepiej zagrać Rycerza po podstawce. Cieszę się, że przeszedłem całość bo fabuła jest naprawdę dobra jak na grę. Z grzechów to dalej to samo co w poprzednich kampaniach, czyli bieganie w kółko. Jeżeli chodzi o szybką podróż to bardziej podobała mi się ta z Ostatniego Rycerza niż Wieku Legend. Limit 3 Menhirów to też karanie gracza. Powinny być dużo mniejsze żeby nie zasłaniać planszy i w większej ilości. Na szczęście w Czerwonym Morze nie będzie ich wcale.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
tommyray
Posty: 1324
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

DarkSide pisze: 14 lut 2024, 11:39 Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
Nie no, to ma być normalny erpeg, MG i gracze, żadne tam paragrafówki, mają ciekawy setting więc czemu nie spieniężać tego dalej.
FretkaFantastyczna
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Właściwie to wygląda jakby jakaś inna firma robiła tego RPGa, Studio Agate, więc pewnie od strony AR będzie tylko nadzór artystyczny. No i marka, która się całkiem rozrosła.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

DarkSide pisze: 14 lut 2024, 11:39 Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
Ale wiesz, że to nie jest kampania AR? :)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

W ogóle, dlaczego na Kickstarterze jest "coming soon"? Nie usunęli kampanii, a zrobili nową na Gamefound?

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... rail-ttrpg
https://gamefound.com/en/projects/studi ... rail-ttrpg
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Dodatkowi bohaterowie z RPG, których można użyć w FoA będą działać tylko tak jakbym użył bohaterów z niewłaściwej kampanii, czyli mają jakąś swoja zdolność ale zero wstawek fabularnych?
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

tomekmani3k pisze: 14 lut 2024, 12:39 Dodatkowi bohaterowie z RPG, których można użyć w FoA będą działać tylko tak jakbym użył bohaterów z niewłaściwej kampanii, czyli mają jakąś swoja zdolność ale zero wstawek fabularnych?
Dokładnie tak to wygląda.
Welnek
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Welnek »

Na stronie AR jest dostępny angielski pdf do pobrania z kartami z update packu, czy ktoś już wymieniał swoje i patrzył ile z tego to faktyczne zmiany w fabule, a ile literówki i niewiele wnoszące poprawki?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Ja nawet próbowałem, ale przestawili część ilustracji i ciężko się porównuje wzrokowo, programy graficzne do różnic też odpadają, trzeba by czytać słowo po słowie.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Grahf »

Widziałem na Gamefound.com że zaczynają rozsyłać angielską wersję Kings of Ruin.
Nie wiecie może kiedy polska wersja?
IrasArgor
Posty: 376
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: IrasArgor »

Grahf pisze: 20 maja 2024, 15:31 Widziałem na Gamefound.com że zaczynają rozsyłać angielską wersję Kings of Ruin.
Nie wiecie może kiedy polska wersja?
Nie przywiązywałbym wagi do zapowiedzi, optymistycznie trzeba czekać na Q4, ale pewnie bliżej pierwszego kwartału 2025.
ODPOWIEDZ