War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: Tijaczer »

warlock pisze: 27 cze 2023, 09:33
5. Nie można dwa razy w tej samej rundzie zagrać tej samej postaci/przedmiotu.
Chyba że karta nam na to pozwala, a są takie, które mają to wyszczególnione "nawet jeśli była zagrana w tej rundzie" czy coś takiego ;)

Jeszcze mam pytanie, bo miałem taką sytuację, nie mam przy sobie kart. Był orthank jako pole bitwy, zagrałem kartę wydarzenia, która umożliwia wybranie pole bitwy z isengardem, no ale właśnie, orthank jest chyba jedynym polem bitwy w mordorze dla isengardu, nie mogłem żadnego reaktywować, bo to była pierwsza runda. Czy w takiej sytuacji mogę aktywować pole bitwy ze stosu wolnych ludów?

Instrukcja jedynie mówi, że jak się skończą pola bitew, to można brać od przeciwnika.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4641
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 1949 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: warlock »

Wprawdzie to nie temat o zasadach, ale pewnie jakaś dobra dusza-moderator to przeniesie ;).
Przeniesione

W instrukcji masz taki zapis:
Inne karty mogą odnosić się do pola bitwy, używając jego nazwy lub jednej z jego frakcji. Na przykład „dowolne pole bitwy Dúnedainów” odnosi się do dowolnego pola bitwy, na którym widnieje symbol Dúnedainów jako atakującej lub broniącej się frakcji.
...co oznacza, że możesz wybrać z dowolnej talii ;).
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: sqb1978 »

Hej. Mam takie dwie zagwozdki:
1. Czy karta Ghan-Buri-Ghan może się poruszyć na Minas Tirith z rezerwy? Lub inaczej: czy jej cechą "dopóki ta karta znajduje się w rezerwie, karty Rohanu mogą być poruszane lub zagrywane na Minas Tirith" działa na nią samą?
Wydaje mi się, że może, bo wpierw sprawdzamy warunek a potem dalszą część, ale nie jest to takie jednoznaczne z uwagi na słowo "dopóki". Gdyby było "jeśli" to bym nie miał wątpliwości.
2. Karty z gwiazdkami przy symbolach obrony/ataku: czy gwiazdka oznacza, że dodaję dodatkową liczbę symboli do tych pokazanych na brzegu karty? Czy może traktować to jako: sprawdź w opisie karty ile ma być symboli. Przykładowo czy Czarna Flota z talii Południowców ma 1 symbol ataku zawsze i 2 na Pelargirze czy odpowiednio 0 i 1?
StanleyStone
Posty: 245
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: StanleyStone »

Według mnie może wskoczyć na Minas Tirith. Dopiero jak zakończysz akcję, ten dowódca opuści rezerwę.

2 i 1. Gwiazdka oznacza ewentualny bonus.
samuraj1369
Posty: 434
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 157 times
Been thanked: 151 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: samuraj1369 »

Cześć!
Mam pytanie. Czy postać może dzierżyć więcej niż jeden przedmiot?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4525
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1677 times
Been thanked: 2116 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: PytonZCatanu »

samuraj1369 pisze: 30 lis 2023, 17:51 Cześć!
Mam pytanie. Czy postać może dzierżyć więcej niż jeden przedmiot?
Tak

Oczywiście każdy przedmiot musi spełniać warunki, ale jeśli spełnia, może być ich kilka.
nolify
Posty: 247
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 30 times
Been thanked: 100 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: nolify »

Siema!
Jestem po pierwszej partyjce coop, z dodatku Przeciwko Cieniowi. Mam kilka wątpliwości. Ale zamiast robić jak zawsze w tego typu przypadkach, tj. wracać do instrukcji i ryć w niej jak dzika kuna w agreście, wpadłem na lepszy pomysł. Mianowicie, popytam forumowiczów! W myśl zasady co siedem głów, to nie dwie!

Chciałbym się upewnić, czy dobrze graliśmy. Chodzi głównie o zagrywanie i przesuwanie postaci/armii przez bota na ścieżki czy pola bitew i zasadę potencjalnej wygranej.

Graliśmy następująco (przykład):
Jest sobie pole bitwy Szybkich Ludów X o obronie bazowej 2, gdzie Cień może wysyłać chamów wszelkiej maści (tak dla przykładu). Sauron w 1 rundzie zagrywa losową kartę. Orkowie atak 1. Ale nie zagrywa jej na pole bitwy X, prawda? Bo nie może tam potencjalnie wygrać, gdyż na stole nie ma innej karty Cienia (1 runda). Więc lecą do rezerwy. Saruman w 1 rundzie gra kartę z ręki. Jakieś tam chamy atak 1. Ale ponownie bot nie gra ich na pole bitwy X, ponieważ Cień potencjalnie nie może tam wygrać. No bo bot liczy: 1 ataku z jakichś tam chamów + 1 ataku z orków Saurona vs. Obrona pola bitwy X (2). Czyli w skrócie 2 vs. 2 = Cień nadal nie wygrywa.
Lecimy sobie tura za turą dalej i nagle Mordor wyskakuje z kolejnej karty Orkowie atak 1. Bot Cienia rezolutnie stwierdza, że potencjalnie może teraz wygrać, więc tym razem zagra orków bezpośrednio na pole bitwy X. No bo w kolejnych turach zarówno Mordor oraz Saruman będą mogli przesunąć armie z rezerwy i będzie 3 do 2 dla tych złych (2x1 ataku z orków + jakieś tam chamy atak 1 vs. Bazowa obrona pola bitwy X).

Czy dobrze graliśmy?

Dodam jeszcze, że zasadę z przykładu rozpatrywaliśmy nie biorąc pod uwagę armii Dobrych, które w dowolnym momencie 1 rundy znajdowały się w rezerwie. Bot tego nie liczy szacując czy potencjalnie wygrywa, prawda?
Uwaga do powyższego - to nieco niefortunne dla opisanego przykładu, gdyż gracze z wyjątkiem bota, nie mogą kart z rezerwy przesuwać na pola bitew/ścieżki w tej samej rundzie, w której do tejże rezerwy owe karty weszły. Więc dla dobra rozważań można przyjąć, że przykład traktował o 2 rundzie, gdzie z jakichś przyczyn nie było jeszcze żadnych kart w grze.

Tak samo rozpatrywaliśmy potencjalne wygrywanie na ścieżkach.
samuraj1369
Posty: 434
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 157 times
Been thanked: 151 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana - Pytania i wątpliwości

Post autor: samuraj1369 »

nolify pisze: 05 sty 2024, 22:47 Siema!
Jestem po pierwszej partyjce coop, z dodatku Przeciwko Cieniowi. Mam kilka wątpliwości. Ale zamiast robić jak zawsze w tego typu przypadkach, tj. wracać do instrukcji i ryć w niej jak dzika kuna w agreście, wpadłem na lepszy pomysł. Mianowicie, popytam forumowiczów! W myśl zasady co siedem głów, to nie dwie!

Chciałbym się upewnić, czy dobrze graliśmy. Chodzi głównie o zagrywanie i przesuwanie postaci/armii przez bota na ścieżki czy pola bitew i zasadę potencjalnej wygranej.

Graliśmy następująco (przykład):
Jest sobie pole bitwy Szybkich Ludów X o obronie bazowej 2, gdzie Cień może wysyłać chamów wszelkiej maści (tak dla przykładu). Sauron w 1 rundzie zagrywa losową kartę. Orkowie atak 1. Ale nie zagrywa jej na pole bitwy X, prawda? Bo nie może tam potencjalnie wygrać, gdyż na stole nie ma innej karty Cienia (1 runda). Więc lecą do rezerwy. Saruman w 1 rundzie gra kartę z ręki. Jakieś tam chamy atak 1. Ale ponownie bot nie gra ich na pole bitwy X, ponieważ Cień potencjalnie nie może tam wygrać. No bo bot liczy: 1 ataku z jakichś tam chamów + 1 ataku z orków Saurona vs. Obrona pola bitwy X (2). Czyli w skrócie 2 vs. 2 = Cień nadal nie wygrywa.
Lecimy sobie tura za turą dalej i nagle Mordor wyskakuje z kolejnej karty Orkowie atak 1. Bot Cienia rezolutnie stwierdza, że potencjalnie może teraz wygrać, więc tym razem zagra orków bezpośrednio na pole bitwy X. No bo w kolejnych turach zarówno Mordor oraz Saruman będą mogli przesunąć armie z rezerwy i będzie 3 do 2 dla tych złych (2x1 ataku z orków + jakieś tam chamy atak 1 vs. Bazowa obrona pola bitwy X).

Czy dobrze graliśmy?

Dodam jeszcze, że zasadę z przykładu rozpatrywaliśmy nie biorąc pod uwagę armii Dobrych, które w dowolnym momencie 1 rundy znajdowały się w rezerwie. Bot tego nie liczy szacując czy potencjalnie wygrywa, prawda?
Uwaga do powyższego - to nieco niefortunne dla opisanego przykładu, gdyż gracze z wyjątkiem bota, nie mogą kart z rezerwy przesuwać na pola bitew/ścieżki w tej samej rundzie, w której do tejże rezerwy owe karty weszły. Więc dla dobra rozważań można przyjąć, że przykład traktował o 2 rundzie, gdzie z jakichś przyczyn nie było jeszcze żadnych kart w grze.

Tak samo rozpatrywaliśmy potencjalne wygrywanie na ścieżkach.


Graliście w 100% poprawnie.
Bot zagra kartę bezpośrednio na ścieżkę, kiedy ta karta sama lub w połączeniu z kartami z rezerwy dają mu wygraną.
Jeżeli w Twoim przykładzie, bot ma już dwie armie chamów, każda po 1 mieczu, wyciąga trzecią z 1 mieczem, a pole bitwy ma dwie tarcze to gra tę armię bezpośrednio na pole bitwy. Jeśli wy w swojej turze dodacie jedną tarczę do pola bitwy, zanim bot przesunie rezerwę, to znowu wchodzi w tryb braku potencjalnej wygranej (stan aktualny pola bitwy 1 do 3 i 2 miecze w rezerwie = po przesunięciu wszystkiego, brak wygranej).
To jest fajne w tym bocie, że mozna go podpuścić i potem obronić się jakimś ochłapem, a bot straci sporo kart. Lub grać w drugą stronę i ciągle go przewyższać, żeby nawet nie próbował wejść do walki.
Ktoś to świetnie wymyślił :D
ODPOWIEDZ