Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 377 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SetkiofRaptors »

Beskid pisze: 20 kwie 2022, 00:34 Oj tam zaraz uprzedzony :wink: Mam ją w kalendarzu i niepokoją mnie te sygnały problemów z jakością od pierwszych odbiorców. SCD wcale nie jest niskie, sklep Lacerta 245 zł. Do tego to reedycja więc tym bardziej nie powinno być problemów wieku dziecięcego. Uważasz, że obniżanie wymagań na tym pułapie cenowym jest w interesie graczy?
Jakie obniżanie? Wymieniłem wszystkie Twoje zarzuty i powiedziałem, czemu moim zdaniem nie są aż takim problemem jak to rysujesz. Wymieniłem co mi nie pasuje. Wymieniłem inne gry w podobny przedziale cenowym z dużo gorszą jakością, albo ilością komponentów. Po prostu rozumiem, że to produkt a nie ma produktów idealnych, są tylko takie dobre/lepsze/najlepsze w swojej kategorii cenowej. "SCD wcale nie jest niskie" to jest stwierdzenie którego nie da się ocenić, nie mówiąc o tym, że SCD nie jest ceną po której ktokolwiek to kupi. Czy masz na myśli, że dwie i pół stówy to po prostu dużo pieniędzy? No dla jednego tak, dla drugiego nie. Za to jak powiem: mogę mieć za 160 zł taką, taką albo taką grę, albo GWT; to wydaje mi się, że obiektywnie GWT jest korzystną propozycją. Mam nadzieję, że rewersy dla tych którzy mają spory przeskok kolorystyczny będą do wymiany u wydawcy i nie jest to rozpowszechniony problem.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
MichalCh132
Posty: 216
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: MichalCh132 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 20 kwie 2022, 09:38
MichalCh132 pisze: 20 kwie 2022, 09:13 to co mi się w nim podobało, czyli nowy budynek, zetony wymian i dodatkowi zawiadowcy już są w podstawce :).
No cóż, trzeba było coś dodać coś pozmieniać aby zachęcić do zakupu "nowej" wersji GWT.
Ja należę do tych graczy którzy poszli na całość, czyli mam starą wersję z dodatkiem. Do tego jeszcze odpicowaną, plexa na planszetki gracza, woreczki. Za dużo zainwestowałem w starą edycję żeby się przesiadać na nową.
Z drugiej strony gra musi się dobrze sprzedawać, że wydawca/autor zdecydował się na taki zabieg, to raczej mało spotykane, żeby w sumie dobrze wykonaną grę wydać jeszcze raz ale w nowym sosie.
Fragment który zacytowałeś odnosi się do zakupu dodatku "kolej na północ", nie nowej edycji. Same zmiany gameplayowe wplywajace lepszy balans i poszerzenie możliwości byłby dla mnie wystarczającym powodem żeby sprzedać stara edycję, dopłacić te 30zl i mieć lepszą wersję tej samej gry, przy okazji lepiej wykonana m.in dzięki dwuwarstwowym planszetkom. To że dorzucili jeszcze ten budynek, zawiadowcow i żetony wymiany jest aby jeszcze większym plusem.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 870
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 203 times
Been thanked: 305 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: konradstpn »

karmazynowy pisze: 20 kwie 2022, 09:51
MichalCh132 pisze: 20 kwie 2022, 09:13 - Wypraska to dno i tragedia, raczej do wyrzucenia. Karty po zakoszulkowaniu się nie mieszczą, monetki latają po pudełku. Żetony trzeba wyjmować z woreczków, jeżeli się chce domknąć pudełko do końca...
Co prawda zgodzę się, że wypraska to wielkie G, ale da się wszystko spakować tak, że pokrywa nie odstaje.
Karty w koszulkach, żetony 1,2,3 w swoich woreczkach. Mogę podrzucić fotki wieczorem.
O jakich koszulkach mowa? Premium czy standard? Fotki mile widziane 😊
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Chudej »

Osobiście przypatrywałem się tym kartom i za cholerę nie mogłem znaleźć różnicy w rewersach, podczas rozgrywki w 4 osoby też nikt nie zwrócił na to uwagi. Albo mam słabe oko, albo nie jest to wcale taki big deal. Wypraska faktycznie za to jest beznadziejna, mało kiedy zresztą wypraski od producentów się do czegoś nadają.

Jeśli chodzi o samą grę, to zagrałem póki co 1 partię w 4 osoby, ale nie grałem w pierwszą edycję i jedyne porównanie mam z Maracaibo, w które mam już całkiem sporo partii. GWT zajęło nam dosyć długo w porównaniu do średniej gry w Maracaibo w 4 osoby (nawet przyjmując poprawkę na pierwszą grę u wszystkich). Sama gra jest bardzo przyjemna i ma krótkie tury, ale postęp rozgrywki jest powolny - być może dlatego, że nikt z nas nie kupował upgradu punktów ruchu póki nie byliśmy w 3/4 rynku i część osób się bawiła w rozbudowywanie mapy. Tor pociągów wypada ciekawiej w porównaniu do toru odkrywców, pociągi są IMO dużo lepiej wplecione w mechanikę ze względu na wpływ na koszty dostaw, dodatkowe możliwości punktowania i certyfikaty vs jednorazowe bonusy w Maracaibo. W moich grach w Maracaibo zdarzało się, że ktoś zupełnie się nie ruszył z miejsca na torze odkrywcy (i nawet wygrał), tutaj też wydaje się to możliwe do zrobienia, ale bardziej bolesne. Kolejnym podobieństwem jakie widzę, to skoncentrowanie głównego źródła punktowania na jednym obszarze gry - deckbuilding krów vs maxowanie toru wpływów. W Maracaibo można jeszcze całkiem sporo ugrać z kart, a nawet i z toru odkrywcy, ale olanie/zaniedbanie wpływów, kończy się źle. W GWT te punkty wydają się rozłożone troszkę bardziej równomiernie (niewiele), ale zdecydowanie więcej ugrałem od innych niszcząc dużo więcej kart słabych krów i dostarczając jak najczęściej mocną rękę jak najdalej.

Mechanicznie mi się bardzo podoba, bałem się tylko, że przez te chodzenie po mapie i podobny podział na akcje większe i mniejsze wrażenia będą bardzo podobne i będzie to to samo danie co Maracaibo tylko z innym sosem. Jest to jednak na tyle inna gra, że oba wspomniane tytuły mają rację bytu w mojej kolekcji, przynajmniej na ten moment ;) Ciekawy jeszcze jestem automy, Maracaibo to jedna z niewielu gier, w które grałem wielokrotnie solo, bo tryb ten był zrobiony tak dobrze.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

SetkiofRaptors pisze: 20 kwie 2022, 10:10 Jakie obniżanie? Wymieniłem wszystkie Twoje zarzuty i powiedziałem, czemu moim zdaniem nie są aż takim problemem jak to rysujesz. Wymieniłem co mi nie pasuje. Wymieniłem inne gry w podobny przedziale cenowym z dużo gorszą jakością, albo ilością komponentów. Po prostu rozumiem, że to produkt a nie ma produktów idealnych, są tylko takie dobre/lepsze/najlepsze w swojej kategorii cenowej. "SCD wcale nie jest niskie" to jest stwierdzenie którego nie da się ocenić, nie mówiąc o tym, że SCD nie jest ceną po której ktokolwiek to kupi. Czy masz na myśli, że dwie i pół stówy to po prostu dużo pieniędzy? No dla jednego tak, dla drugiego nie. Za to jak powiem: mogę mieć za 160 zł taką, taką albo taką grę, albo GWT; to wydaje mi się, że obiektywnie GWT jest korzystną propozycją. Mam nadzieję, że rewersy dla tych którzy mają spory przeskok kolorystyczny będą do wymiany u wydawcy i nie jest to rozpowszechniony problem.
Tak, wypraska rozczarowuje i pisało już o tym kilka osób, że nie przystaje do wznowienia takiego produktu. Tak, pojawiły się sygnały o problemach z rewersami i wygiętymi elementami. W sugerowanej cenie ponad dwóch stów chciałbym uniknąć takich niespodzianek. Do portfela nikomu nie będę zaglądał ale wypraska na hasiok jak ktoś już pisał i warto podkreślać bo to realny feedback śledzony przez wydawców. Poza tym nie róbmy gównoburzy, zobaczymy czy problem z rewersami i planszetkami potwierdzi więcej osób. Jeśli tak to słabo. Peace
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pynio »

W sprawie kart wystarczy przecież kupić koszulki z nieprzezroczystym rewersem (np. ultra pro), lub po prostu zamiast ciągnąć kartę z wierzchu talii, dociągać ze spodu.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 707
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: miker »

Pynio pisze: 20 kwie 2022, 11:34 W sprawie kart wystarczy przecież kupić koszulki z nieprzezroczystym rewersem (np. ultra pro), lub po prostu zamiast ciągnąć kartę z wierzchu talii, dociągać ze spodu.
:o Można też z zamkniętymi oczami albo głową przekręconą do tyłu spluwając jednocześnie przez lewe ramię, ale chyba nie o to tu chodzi...

Agata z Lacerty napisała na FB, że w razie problemów z innym odcieniem rewersów kart, należy napisać maila na reklamacje@lacerta.pl i to zgłosić.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Pynio pisze: 20 kwie 2022, 11:34 W sprawie kart wystarczy przecież kupić koszulki z nieprzezroczystym rewersem (np. ultra pro), lub po prostu zamiast ciągnąć kartę z wierzchu talii, dociągać ze spodu.
Brakuje ikonki " :wink:"... Ciągnięcie ze spodu może przejść w grze, gdzie rzadko dobierasz karty (np. Inis, które miało trochę inny problem, rozwiązany właśnie w ten sposób), a nie w db.
Dziękuję za "wystarczy kupić", nie korzystam z takich koszulek bo nie są estetyczne, ktoś kto wymienił grę na nowszą wersję m.in. ze względów estetycznych na pewno ucieszy się z Twojej "porady".

Sam mam wersję pierwszą, więc mnie ten problem nie dotyczy, ale takie teksty to przyzwolenie na bylejakość. Sądzę, że Lacerta wymieni te karty, jak nie teraz to pewnie przy dodruku.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 870
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 203 times
Been thanked: 305 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: konradstpn »

miker pisze: 20 kwie 2022, 11:58
Pynio pisze: 20 kwie 2022, 11:34 W sprawie kart wystarczy przecież kupić koszulki z nieprzezroczystym rewersem (np. ultra pro), lub po prostu zamiast ciągnąć kartę z wierzchu talii, dociągać ze spodu.
:o Można też z zamkniętymi oczami albo głową przekręconą do tyłu spluwając jednocześnie przez lewe ramię, ale chyba nie o to tu chodzi...
I w ten sposób otrzymujesz w cenie jednej gry GWT oraz Eksplodujące Kotki
Gram, więc jestem.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pynio »

Jak narzekacie na jakieś odcienie czy inne kolory to potrzebna jest "porada" - proste. Do czasu dodruku i poprawy trzeba jakoś grać, prawda (wstawiam teraz uśmiech) :wink:
Ja praktycznie wszystko koszulkuję co ma u mnie zostać na półce i jest często grane, tak samo mam zakoszulkowany pierwszy GWT - tak bym załatwił temat, zważywszy że karty tam często są tasowane.
Jak przyszedł Nemesis z kilkoma kafelkami, które były zupełnie w innym odcieniu, a były one jedną z głównych mechanik gry to wzięliśmy płytę piankowo-kartonową 3mm i docięliśmy elementy w kształcie kafelków, które nakładaliśmy na wszystkie z gry - po problemie do czasu odebrania zestawu naprawczego.

Plucie przez ramię też mi się podoba. Jak tylko działa i macie fun, czemu nie.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: ave.crux »

do lekko wygiętych planszetek podwójnych jestem już przyzwyczajony. Nie wiem od czego to zależy, ale czy barrage, czy terraformacja czy teraz GWT. Wszystkie mają lekko zagięte planszetki, które po prostu odginałem w drugą stronę, przykrywałem na 24h książką i zapomniałem, że były krzywe.

Karty i ich rewersy - u mnie nie widać kompletnie nic, ale też nie przywiązuje do tego uwagi w prawdzie mówiąc. Gra zajmuje multum stołu, dzieje się dużo. Bardziej z kart interesuje mnie to co odrzuciłem i to co mam na ręce, żeby dedukować kiedy coś fajnego przyjdzie niż przyglądać się rewersom.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: elayeth »

Ludzie mają różne oczekiwania i to jest ok.
Przez swoją ponad dekadę grania nauczyłem się, że to co innym przeszkadza i uznają za wadę, wcale nie musi nią być dla mnie. Zabawne były posty typu „patrzcie jaka różnica w odcieniach kart” na FB i komentarze, że „nie widać żadnej różnicy”… po czy autor tłumaczył, że to wina zdjęć. ;) Dla jednych wada będzie widoczna i oburzająca, dla innych nie.

Ja czekam na swoją wersję i pewnie jak zwykle uznam, że bicie piany było przesadzone (oczywiście moim subiektywnym zdaniem). Raz jedyny w życiu zgłaszałem reklamacje bo brakowało mi domku (Yokohama). Ale jak pisałem wyżej, każdy ma inaczej. Warto chyba tylko poczekać na swoją wersję i ocenić przez pryzmat własnych oczekiwań…
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: karmazynowy »

konradstpn pisze: 20 kwie 2022, 10:12
karmazynowy pisze: 20 kwie 2022, 09:51
MichalCh132 pisze: 20 kwie 2022, 09:13 - Wypraska to dno i tragedia, raczej do wyrzucenia. Karty po zakoszulkowaniu się nie mieszczą, monetki latają po pudełku. Żetony trzeba wyjmować z woreczków, jeżeli się chce domknąć pudełko do końca...
Co prawda zgodzę się, że wypraska to wielkie G, ale da się wszystko spakować tak, że pokrywa nie odstaje.
Karty w koszulkach, żetony 1,2,3 w swoich woreczkach. Mogę podrzucić fotki wieczorem.
O jakich koszulkach mowa? Premium czy standard? Fotki mile widziane 😊
Sloyca Standard.

Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

Też zapytałem bezpośrednio wydawcę :)

W temacie wygiętych planszetek gracza jeśli ktoś stwierdzi u siebie taki znaczący problem to można zwrócić się do nich i bez problemu wymienią.
Z tego co mnie zapewniono, sprawdzano kilka egzemplarzy i nie zauważono takich uchybień.

Co do rewersów, problem jest im znany i przekazali do wyjaśnienia w drukarni bo też uważają, że kolory wszystkich kart powinny być zgodne. Jednocześnie nie powinno mieć to wpływu na samą rozgrywkę ale jeśli ktoś dopatrzy się znaczących różnic to można zgłosić i będą to rozpatrywać pod kątem wyjaśnień jakie otrzymają z drukarni. Prawdopodobnie różnica dotyczy niewielkiej liczby kart ponieważ nie stwierdzono problemu w egzemplarzach sprawdzanych u wydawcy.

Ogólnie bardzo pozytywny i rzeczowy feedback :)

Przy okazji mam informację, że w hurcie ten druk już się wyczerpał i dostępne jest tylko to co zostało na rynku.
Dodruk planowany jest przed Bożym Narodzeniem.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 392 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Gribbler »

Szybko się rozeszło jak na drugą edycję, której "nikt nie chciał" :D
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

Nakład się szybko wyczerpał bo ostatnio większość nakładów jest bardzo mała aby gry nie zalegały w magazynach więc to nie jest jakieś niesamowite osiągnięcie.

Druga edycja podoba mi się ponieważ jest bardziej przejrzysta dzięki jasnym kolorom. Wszystko jest czytelne i dwuwarstwowe planszetki robią robotę.

Jedyne co mi się nie podoba względem pierwszej edycji to karty krów. Dla mnie są zupełnie bez wyrazu ale to subiektywna ocena. Jako że mam podstawkę z kolejami nie kupię drugiej edycji bo to zwyczajna głupota, jednak gdybym nie miał to kupiłbym szybko, szybciutko bo zaraz nie będzie:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 999
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Leinadus »

elayeth pisze: 20 kwie 2022, 15:44 Ludzie mają różne oczekiwania i to jest ok.
Przez swoją ponad dekadę grania nauczyłem się, że to co innym przeszkadza i uznają za wadę, wcale nie musi nią być dla mnie. Zabawne były posty typu „patrzcie jaka różnica w odcieniach kart” na FB i komentarze, że „nie widać żadnej różnicy”… po czy autor tłumaczył, że to wina zdjęć. ;) Dla jednych wada będzie widoczna i oburzająca, dla innych nie.
Ja swój post wrzuciłem na FB, na pierwszych zdjęciach faktycznie słabo było widać, ale potem je zmieniłem i różnica była widoczna. Dziwię się, że znalazły się osoby, które jej nie widziały, ale to już ustawienia kolorów w monitorze itd może wchodzić w grę. Ogólnie jeśli rozkładając karty jestem w stanie w ciągu sekundy wyjąć te, które mają różne odcienie, to coś jest nie tak. Nie musiałem się przyglądać, żeby zobaczyć, że to inne karty, tylko od razu mi się to rzuciło w oczy, że część nie pasuje,
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Leinadus pisze: 21 kwie 2022, 12:32
elayeth pisze: 20 kwie 2022, 15:44 Ludzie mają różne oczekiwania i to jest ok.
Przez swoją ponad dekadę grania nauczyłem się, że to co innym przeszkadza i uznają za wadę, wcale nie musi nią być dla mnie. Zabawne były posty typu „patrzcie jaka różnica w odcieniach kart” na FB i komentarze, że „nie widać żadnej różnicy”… po czy autor tłumaczył, że to wina zdjęć. ;) Dla jednych wada będzie widoczna i oburzająca, dla innych nie.
Ja swój post wrzuciłem na FB, na pierwszych zdjęciach faktycznie słabo było widać, ale potem je zmieniłem i różnica była widoczna. Dziwię się, że znalazły się osoby, które jej nie widziały, ale to już ustawienia kolorów w monitorze itd może wchodzić w grę. Ogólnie jeśli rozkładając karty jestem w stanie w ciągu sekundy wyjąć te, które mają różne odcienie, to coś jest nie tak. Nie musiałem się przyglądać, żeby zobaczyć, że to inne karty, tylko od razu mi się to rzuciło w oczy, że część nie pasuje,
Ja widziałem zdjęcia na FB i od kolegi i też widziałem dość wyraźnie. Pytanie na ile jest to widoczne kiedy widzi się jedną kartę na górze talii zamiast 2 obok siebie.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

Nilis pisze: 21 kwie 2022, 12:25 (...) jednak gdybym nie miał to kupiłbym szybko, szybciutko bo zaraz nie będzie:)
Ktoś pisał (chyba nawet w tym wątku), że dodruk planowany jest przed Bożym Narodzeniem.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 248
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Kondzio167 »

Aż rozpakowałem swoją kopie i moje rewersy są w porządku :) Natomiast ta wypraska... ehhh :D
Ushi
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 296 times
Been thanked: 16 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Ushi »

Który z tych żetonów jest dla białego gracza ?
Obrazek
Pytam bo mam wrażenie że coś nie pykło. A może tylko w moim egzemplarzu tak jest ?
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: sasquach »

Jakiś mega fuckup Ci się trafił. Jeden powinien być oczywiście z białymi kołami i czarnymi +1. Tylko, że wszystkie cztery były na jednym arkuszu drukowane. Sam wypychałeś żetony z arkuszy czy miałeś już wypchnięte? Bo jak sam to inne tokeny też mogą być błędnie wydrukowane.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5206
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 895 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: raj »

Ograniczcie się proszę do stwierdzeń "ta/tamta edycja bardziej mi się podoba(ła)" a walkę z poprawnością i rasizmem prowadźcie gdzie indziej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: jakubski »

Powtórnie obejrzałem filmik na you tube i to nowe wydanie wydaje mi się mniej przejrzyste i przerysowane - plansza graficznie kojarzy mi się z Coimbrą gdzie jest jeszcze większy misz-masz. Jak dla mnie po prostu tego za dużo.

Karty krów też mdłe, żetony budynków zdecydowanie mniej czytelne. Nawet dwuwarstwowe planszetki nie przekonują na tyle żeby się przesiadać.

Szkoda, bo zmiany mechaniczne wydają się fajne - będzie trzeba stworzyc jakieś homerulesy.

Coś za coś.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Shodan »

Padało to już tutaj kilkakrotnie, ale dla osób, które mają GWT 1 edycję z dodatkiem, to zastanowiłbym się 10 razy przed zakupem 2 edycji. Jak dla mnie główny wabik to 2 warstwowe planszetki, ale pozostałe zmiany estetyczne oceniam na minus. Zastrzegam, że nie widziałem nowej wersji na żywo.
ODPOWIEDZ