Knizia dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
speti
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Knizia dla 2 osób

Post autor: speti »

Cześć!

Ostatnio grałem i spodobało mi się kilka tytułów w/w autora, ale planuję zakup jakiejś gry 2 osobowej. Zastanawiam się nad Legendami Blue Moon, Władcą Pierścieni Konfrontacja i może Wyprawą do El Dorado. Którą byście polecili najbardziej (wiem, że się od siebie różnią)? Możecie podesłać jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje Knizii, których nie znam, a którymi warto się zainteresować :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: Abizaas »

speti pisze: 22 sty 2022, 13:53 Cześć!

Ostatnio grałem i spodobało mi się kilka tytułów w/w autora, ale planuję zakup jakiejś gry 2 osobowej. Zastanawiam się nad Legendami Blue Moon, Władcą Pierścieni Konfrontacja i może Wyprawą do El Dorado. Którą byście polecili najbardziej (wiem, że się od siebie różnią)? Możecie podesłać jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje Knizii, których nie znam, a którymi warto się zainteresować :)
El Dorado to jeden z lepszych deck builderów w jakie grałem, jednak trochę zalatuje grą rodzinną :D ale bardzo polecam.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: MsbS »

Schotten Totten czyli Battle Line czyli Spór o Bór.

Świetna dwuosobowa karcianka. Najprościej wytłumaczyć jako poker trzykartowy, na 9 rąk symultanicznie :)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: trance-atlantic »

Moim zdaniem dobrze na dwie osoby działa Babylonia. Dają radę także Geniusz (Ingenious) czy Axio - różnią się praktycznie tylko kształtem kafelków.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: Losiek »

Legendy Blue Moon są fantastyczne (z totalnie skopaną instrukcją). Z żoną lubimy też Wyprawę i Schotten ale z tych trzech najbardziej lubię Legendy.
Awatar użytkownika
prz616
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:26
Has thanked: 117 times
Been thanked: 18 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: prz616 »

+1 Legendy Blue Moon - świetna jest ta gra, wg mnie w ogóle się nie zestarzała. Z lektury instrukcji (prawda, fatalnej) albo tutoriali video ciężko wyczuć, ile emocji oferuje. Pewne miejsce na mojej półce.

+1 Spór o Bór - piękne ilustracje, niska cena, proste i sprytne zasady, mobilność. Idealny tytuł na wyjazdy we dwójkę.

+1 Geniusz - to w ogóle ciekawe, jak zmienia się charakter tej gry przy różnej liczbie graczy. Na 4 osoby jest to w sumie tytuł familijny, na 2 zażarty pojedynek.

Ze swojej strony polecam jeszcze Samuraja, całkiem nieźle działa na 2 osoby, chociaż zbyt często grany może zrobić się powtarzalny. Samuraj bardzo dobrze prezentuje się na stole i daje poczucie zagrania solidnej gry w skondensowanej formule. Wyprawa do El Dorado to spoko gra (i bardo atrakcyjne wydanie w dobrej cenie), mam na półce i nawet kupiłem dodatek, ale nie jest to mój top. WP: Konfrontacja właśnie do mnie idzie, więc na razie się nie wypowiadam;)

edit:

Bardzo Kniziowe wrażenie zrobiła też na mnie Mandala.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: bobule »

speti pisze: 22 sty 2022, 13:53 Cześć!

Ostatnio grałem i spodobało mi się kilka tytułów w/w autora, ale planuję zakup jakiejś gry 2 osobowej. Zastanawiam się nad Legendami Blue Moon, Władcą Pierścieni Konfrontacja i może Wyprawą do El Dorado. Którą byście polecili najbardziej (wiem, że się od siebie różnią)? Możecie podesłać jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje Knizii, których nie znam, a którymi warto się zainteresować :)
Zamek - najlepsza przeróbka Carcassonne na 2 osoby ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: Harun »

Na takie pytanie odpowiedź jest tylko jedna - Władca pierścieni konfrontacja. U mnie 10 na BGG. Interakcja, blef, emocje. Zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: kaszkiet »

- Schotten Totten/Spór o Bór/Battle Line - bardzo fajna, dwuosobowa konfrontacyjna karcianka
- Zamek - najlepsze Carcassonne
- Lost Cities/Zaginione Miasta - też dwuosobowa karcianka - trochę w duchu Schotten Totten, ale mniej konfrontacji, a więcej liczenia, push your luck, trochę blefu.
- Władca Pierścieni: Konfrontacja - dwuosobowa gra blefu i wielu sytuacji w rodzaju: myślę, że on myśli, że ja myślę, że on nie myśli, że. Temat nieźle siedzi.
- Twierdza Runedar dobrze działa na dwie osoby, ale grałem raz, więc trudno mi jednoznacznie polecać, bo nie wiem jak z regrywalnością.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: esubotowicz »

Konfrontacja budzi duże emocje, również polecam.
Ewa
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Knizia dla 2 osób

Post autor: Beskid »

zdecydowanie Zamek od NK
ODPOWIEDZ